Čakry snad není třeba více vysvětlovat, jedná se o energetická centra v našem těle, podobají se trychtýřovitým květním kalichům s rozdílným počtem okvětních lístků. Já osobně jsem s tímhle nedokázala tak přesně souznít, proto si svoje čakry představuji jako květy mně známých a oblíbených rostlin, jelikož známe 7 základních čaker, našla jsem si 7 oblíbených květin, dle barev čaker.

 1. První čakra - červená - jasná volba: vlčí máky
 2. Druhá čakra -  má barvu oranžovou – opět bez přemýšlení jasná volba: měsíček lékařský
 3. Třetí čakra - je barva žlutá – (asi to už bude nuda) jasná volba: pampeliška (mimochodem latinský název je Taraxakum … no to pochopíte až na konci :-))
 4. Čtvrtá čakra je zelená – tak tohle byla opravdu jasná volba, vzhledem k tomu že má málo květin zelený květ a další moje oblíbená květina: kontryhel (o těch bylinkách někdy příště, slibuji)
 5. Pátá čakra má barvu světle modrou – moje prababička milovala čekanku (už nechci psát jasná volba)
 6. Šestá čakra má mít modro fialovou barvu – zvolila jsem milovanou levanduli
 7. Sedmá základní čakra jasně fialová barva nebo bílá. Osobně si myslím, že to jsou dvě rozdílné barvy, ale i já cítím buď tu nebo tu, převážně bílou. Tedy heřmánek nebo kopretiny.

Vy si můžete dosadit jakoukoliv svojí oblíbenou květinku. Při meditaci na čakry si postupně představuji, jak tyto květiny rozkvétají, září a voní, někdy zase jak je postupně přidávám do kotlíku, kde vařím léčivý bylinkový lektvar.

Tak jako má každý květ stonek i květ čakry má svůj „stonek“ který směřuje do páteře. Je tedy zcela logické, že i když každá čakra pracuje samostatně, je závislá na ostatních čakrách. Přesně jako jsou v těle spojeny žlázy s vnitřní sekrecí, kdy každá funguje samostatně, ale jako spojené nádoby - kde je oslabeno je třeba na druhé straně přidat, jak fyzicky tak energeticky.

První čakra Múládhára souvisí s nadledvinkami. Kdo z Vás přesně ví, jakou funkci mají v těle nadledvinky? Je to hlavně „výroba“ adrenalinu a noradrenalinu. Tyto dva hormony mají mimo jiné vliv na krevní tlak a vyplavování cukru do krve, což význačně ovlivňuje funkci slinivky břišní, což je žláza pro třetí čakru Manipuru.

Přeskočili jsme druhou čakru Svádhišthánu, která má na starosti vaječníky a varlata. Zde je funkce orgánů všem známá.

Čtvrtá čakra Anáhata je v oblasti brzlíku – centra radosti. Jak nás učili ve škole, brzlík během puberty „někam“ zmizí…. Hej, nepřijde vám to podezřelé? Puberta je přeci to období života, kdy přestáváme být radostnými dětmi a přecházíme do období zodpovědného dospívání. Nabízí se otázka, zda brzlík zmizí, protože se přestáváme radovat, nebo se neradujeme, protože už nemáme orgán radosti? Ať tak či tak, nemáme brzlík fyzicky, ale energeticky tam pořád je! Proto se radujme a tím aktivujeme čakru radosti… to zní docela optimisticky, že?

Pátá čakra souvisí se štítnou žlázou. Tato žláza také zastává plno práce. Věděli jste, že ovlivňuje např. ženský menstruační cyklus? Každopádně hodně žen má nyní problémy se štítnou žlázou. Podle mě je to potlačování nevyřčeného. Ruku na srdce, milé dámy, kolikrát raději mlčíme, jen abychom se hádaly?

Šestá čakra Adžna a její podvěsek mozkový - tato žláza je stále záhadou pro lékařské a vědecké kruhy, ale MY, co víme, tak nám je jasné, že hlavní činností je třetí oko (o tom také více někdy příště).

Poslední sedmá čakra Sahasrára je spojena se šišinkou a podle toho, co jsem vyčetla z moudrých knih, je spojena se všemi ostatními žlázami s vnitřní sekrecí, jen nevím, jestli jim šéfuje, nebo je jen kontrolní centrum. Vidím to spíše na výše uvedené „spojené nádoby, kde jedna navzájem ovlivňuje druhou“.

Co k tomu závěrem? Není možné v případě nemoci či oslabeného orgánu léčit jen jeden, ale zaměřit se komplexně na celý organismus, nespoléhat jen na doktory, ale občas poslechnout intuici a selský rozum, jíst zdravě, hlavně hodně zeleniny, ovoce a semínek, pít čistou vodu a mít čisté svědomí, v hlavě mít klid a v srdci mír. Všechno jsme již tisíckrát četli a slyšeli, nyní je třeba dostat to do našich životů a ŽÍT TAK!!!

Se světlem a láskou v srdci
R)o(mča Taraxakum

www.kontryhela.cz
https://www.facebook.com/kontryhela
https://www.facebook.com/carodejnice.z.chaloupky.u.lesa
https://www.instagram.com/kontryhela

Tento článek není dovoleno kopírovat na jiné weby ani kopírovat části textu. Pokud chcete článek publikovat, získejte si osobní souhlas autorky. Budeme však velmi rádi, když jej budete sdílet na sociálních sítích. Ke snadnému sdílení na facebooku využijte tlačítko sdílet v horní části článku. Děkujeme, že dodržujete naše autorská práva. :-))

 • Simple Item 33
 • Simple Item 35
 • Simple Item 31
 • Simple Item 34
 • Simple Item 36
 • Simple Item 32
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26

Další nejnovější články našeho serveru:

Kontakty na naše terapeuty a pracovníky světla

Nadcházející události

28dub
Sobota a neděle 28.-29.4.2018, KD VizoviceMasarykovo nám. 1008, VizoviceBUDOUCNOST 2018 – Diskusní slovanské fórum/ Fórum – veřejné mínění, veřejnost; veřejné místo k hlásání názorů /Motto: „Hledání odpovědí na aktuální společenské otázky.“Cílem je uspořádat odborné veřejné fórum jako místo setkání alternativních názorů na náš vývoj jako slovanského národa se svými starobylými dějinami a svou vlastní kulturou. Nyní jsme tisíc let součástí nynější Evropy, ve které si s ní prožíváme zkušenost založenou na „západních hodnotách“. Současně hledáme naplnění svého vlastního poslání a vnitřního rozvoje, které jsou bytostně spojeny s naší slovanskou mentalitou, hodnotami a jedinečným posláním.Témata diskusního fóra:Různorodost obnovy naší původní slovanské kultury / Vznik slovanských hnutí za sjednocení a obnovení naší kultury;Způsoby řízení lidské společnosti – převládající veřejné a alternativní názory;Vliv současných společenských procesů na naši budoucnost.Fórum by probíhalo ve dvoudenním formátu:Sobota 10 – 18 hod: první den příspěvky jednotlivých účinkujících a jejich představení,Neděle 9 – 13 hod: druhý den panelová živá diskuze s návštěvníky na uvedená témata diskusního fóra.Účelem by bylo rozvinutí tvořivé veřejné diskuze nad aktuálními společenskými tématy – tedy nad prezentovanými názory, analýzami, výzkumy a předkládanými řešeními, které se zabývají směřování naší společnosti a národa do budoucnosti.Účast přislíbili následující účinkující:Miloš Zverina – predseda združenia Slavica o.z.Petr Synek – předseda Českomoravského slovanského svazuIng. Zdeněk Říha – slovanský informační web a eshop Slovanskakultura.czRNDr. Emil Páleš, CSc. – zakladateľ hnutia SophiaKarel Kříž – zástupce České KonferencePetr Chelčický Hradil – spoluzakladatel Občanského sněmu Čech, Moravy a SlezskaVladan Kocián – Slovanská Občina Město AlbrechticeEdo – Slovanská Občina, SlovenskoDalší účinkující ještě oslovujeme." id="dp-module-upcoming-default-136-events-300-300-description">
29dub
Sobota a neděle 28.-29.4.2018, KD VizoviceMasarykovo nám. 1008, VizoviceBUDOUCNOST 2018 – Diskusní slovanské fórum/ Fórum – veřejné mínění, veřejnost; veřejné místo k hlásání názorů /Motto: „Hledání odpovědí na aktuální společenské otázky.“Cílem je uspořádat odborné veřejné fórum jako místo setkání alternativních názorů na náš vývoj jako slovanského národa se svými starobylými dějinami a svou vlastní kulturou. Nyní jsme tisíc let součástí nynější Evropy, ve které si s ní prožíváme zkušenost založenou na „západních hodnotách“. Současně hledáme naplnění svého vlastního poslání a vnitřního rozvoje, které jsou bytostně spojeny s naší slovanskou mentalitou, hodnotami a jedinečným posláním.Témata diskusního fóra:Různorodost obnovy naší původní slovanské kultury / Vznik slovanských hnutí za sjednocení a obnovení naší kultury;Způsoby řízení lidské společnosti – převládající veřejné a alternativní názory;Vliv současných společenských procesů na naši budoucnost.Fórum by probíhalo ve dvoudenním formátu:Sobota 10 – 18 hod: první den příspěvky jednotlivých účinkujících a jejich představení,Neděle 9 – 13 hod: druhý den panelová živá diskuze s návštěvníky na uvedená témata diskusního fóra.Účelem by bylo rozvinutí tvořivé veřejné diskuze nad aktuálními společenskými tématy – tedy nad prezentovanými názory, analýzami, výzkumy a předkládanými řešeními, které se zabývají směřování naší společnosti a národa do budoucnosti.Účast přislíbili následující účinkující:Miloš Zverina – predseda združenia Slavica o.z.Petr Synek – předseda Českomoravského slovanského svazuIng. Zdeněk Říha – slovanský informační web a eshop Slovanskakultura.czRNDr. Emil Páleš, CSc. – zakladateľ hnutia SophiaKarel Kříž – zástupce České KonferencePetr Chelčický Hradil – spoluzakladatel Občanského sněmu Čech, Moravy a SlezskaVladan Kocián – Slovanská Občina Město AlbrechticeEdo – Slovanská Občina, SlovenskoDalší účinkující ještě oslovujeme." id="dp-module-upcoming-default-136-events-301-301-description">
30dub
Povídání s Jitka Bártová astroložkou a vědmou nad energií úplňku v tajemném Štíru přímo na magickém datu keltského svátku Beltain neboli Valpuřinu noc. Rozlučte se s minulostí a se vším, co je už mrtvé, bez energie a bez života. Zavzpomínejte na své blízké a uctěte je zapálením svíčky. Jen pokud se rozloučíme s minulostí, může začít něco nového. " id="dp-module-upcoming-default-136-events-302-302-description">
2kvě
Se známým terapeutem a spisovatelem na téma osobních terapií. Řešení problémů když si vroucně přejeme a přitom se nám přání neplní. Nesoulad mezi podvědomím a vědomím.Rady jak z toho ven.https://www.kvantovacesta.cz/ " id="dp-module-upcoming-default-136-events-303-303-description">
Připojte se k nám na facebooku
national cpr association