• Simple Item 1
  • 1
Jitka Valentová: Významné konstelace roku 2020

Než se blíže podíváme na významné konstelace roku 2020, chtěla bych zdůraznit, že energeticky náročný bude zejména leden, únor, březen dále pak červenec, srpen a listopad.

Hned 10. 1. 2020 proběhne polostínové zatmění Luny v 20:10 SEČ ve znamení Raka. Následovat bude 12.1.2020 velké stelium Pluto, Saturn, Merkur, Slunce a Ceres v rozmezí 21.-23. stupně Kozoroha. To v první linii ovlivní všechny, kteří mají na uvedených stupních svoje osobní planety a body nebo přijímají různé aspekty v tranzitech.

Dle postavení Slunce budou zesíleně pod náročným vlivem jedinci  narození zhruba kolem 10.-15.1 -Kozorozi,10.-15.4.Berani, 10.-15.7 Raci, 10.-15.10 Váhy.

Je možné očekávat silné napětí v oblasti emocí, citů, rodiny, domova a změn souvisejících s uplatněním se ve společnosti, nalezení svého postavení, existenční strachy. Zůstat v diplomacii a empatii a neprosazovat se bezohledně a dominantně. Přiznat si svoje emoce a city a pracovat s nimi konstruktivně. Hlubší příčiny problémů nalézt poznáním svých karmických lekcí. Vliv znamení Kozoroha mohou lidé fyzicky více pociťovat v oblasti pohybového aparátu projevujícími se bolestmi páteře, kolen a problémy s kůží. Opozičně z Raka hrozí trávicí problémy, z Berana bolesti hlavy a zubů a z Vah je třeba se zaměřit na funkci ledvin. Naštěstí se zde pro všechny nachází Jupiter v Kozorohu v konjunkci s Jižním uzlem a volném trigonu na Uran. Zdá se tedy, že se nakonec nalezne nečekané dobré řešení daného napětí.

Příznivé energie stelia sextilem na své Slunce mohou pocítit jedinci narození kolem 10.-15.11. Štíři, 10.-15.3. Ryby , trigonem pak 10.-15.5. Býci a 10.-15.9. Pany. Tam by mohla nastat výrazná stabilizace a posílení pozic. Osud bude nahrávat dobrým rozhodnutím přinášející dlouhodobý pozitivní efekt v životě těchto jedinců.

Země pod vládou Kozoroha, kde je možné pocítit zesílený vliv stelia jsou Albánie, Bosna, Braniborsko, Bulharsko, Island, Litva, Makedonie, Sasko, Štýrsko.

Z hlediska budoucnosti se v tomto období budou rodit významné bytosti, nový vládci obdaření silnou osobní mocí a schopností měnit svět a to hlavně na celospolečenské a mocenské úrovni. Transformační praktici nové doby, kteří si mnohdy přijdou na Zem napravit svoji karmu vládců. Pán Karmy Saturn se setká s pánem podsvětí Plutem. Na Zem tak budou proudit nové energie řádu, moci a zodpovědnosti. Projevit se také mohou v transformaci esoteriky a sexuality. Ke konjunkci Pluto a Saturn, která se bude střídavě vzdalovat a přibližovat se v březnu, červenci a listopadu také připojí Jupiter v Kozorohu a tím ještě dané energie posílí a vnese prvek nepřehlédnutelnosti. Mohlo by dojít k významné události v souvislosti s odtajněním informací ohledně vývoje, vzniku a manipulace lidstva mimozemskými civilizacemi. Je tím pádem naznačena reforma katolické církve.

Kolem 20.3.2020 se ještě ke steliu přidá Mars v Kozorohu a bude tedy o zábavu postaráno. Silné energie jara budou vyžadovat hodně ovládání.

26.3. 2020 se Slunce v Beranu potká s Černou Lunou a Chironem. Síly temna budou prověřovat naše vnitřní zranění v souvislosti se sebeprosazením, schopností projevit svoji aktivitu, obranu a energii. Jsou možné paralýzy energie a pak náhlé výbuchy agresivity, úrazy a bolesti hlavy, zubů a skandály lékařů nebo léčitelů.

Kolem 16.5.2020 vstoupí Selena do Štíra a začne vytvářet trigon na Severní uzel a Mars. Na Zem tak budou dopadat silné léčivé transformační pozitivní energie, které by se daly využít na kolektivní meditace. Mohla by se také veřejně projevit včasná a účinná pomoc ozbrojených a záchranných složek při obraně lidstva.

Saturn s Plutem v Kozorohu se k sobě ještě přiblíží koncem srpna 2020, kde vytvoří kvadrát na Mars a Černou Lunu. Zde je třeba dát si pozor na práci s vnitřní a vnější agresivitou, jsou možné nečekané výbuchy, teroristické útoky, hrozí zemětřesení a výbuchy sopek.

Září vnese do celého roku pozitivní prvky. Budou zde působit příznivé uzdravující a napravující energie. Konkrétně 7.9. je dobře postavené Slunce v Panně trigonem na Jupiter v Kozorohu, Uran a Lunu v Býku a sextilem na Selenu ve Štíru. Dobré aspekty pro začátky projektů a dávání věcí do pořádku.

Koncem září bude také hezky působit Selena ze Štíra na Neptuna v Rybách a je to doba vhodná opět pro veřejné meditace a léčení většího rozsahu. Ladění se na vyšší umělecké inspirace. Podpora umělců a jejich projev ve hmotě.

I říjen bude dobře působit Selena ze Štíra na kozoroží stelium a podporovat tak tvořivé pozitivní síly.

Další přiblížení Saturna k Plutu nastane ještě začátkem listopadu 8.-12.11.2020, kdy se s nimi potká i Jupiter a vše vytvoří kvadrát na Merkura, zde se bude třeba vyvarovat špatných rozhodnutí pod tlakem. Nezahajovat nové projekty. 

Také Chiron, náš vnitřní léčitel bude mít v roce 2020 řadu silných aspektů a dá nám tak příležitost vynést na světlo svoje prvotní zranění a vyléčit ho. Bude se to týkat zejména lidí narozených kolem roku 1970, kteří zažívají jeho návrat po 5O letech. Významnější aspekty Chirona nastanou už v únoru a to hlavně kolem 9.2. kdy se potká s Černou Lunou a Venuší v Beranu. Mohly by se tedy do popředí dostat vztahy. Jsou možné nějaké veřejné skandály. Pozor na nečekané scénáře vztahů. Pak se 20.2. dostane Mars do konjunkce s Jižním uzlem a do kvadrátu na Černou Lunu v konjunkci s Chironem a bude tak dávat větší důraz na řešení těchto témat v rámci minulých životů. Může se zesíleně demonstrovat karma. Je možné cítit tlak a zesílení vnitřní bolesti a pocit omezení. Dále se 13.7. setká Mars s Chironem a Černou Lunou a vytvoří tak kvadrát na Merkur. Zde je třeba vyvarovat se řešení své vnitřní bolesti hádkami a špatným rozhodnutím. Naštěstí bude Merkur v Raku dobře ozářen Selenou se Štíra, tak by se dalo najít řešení obrácením se na vyšší pozitivní síly.

V roce 2020 nastane přibližně po 2,5 letech přechod Saturna z Kozoroha do Vodnáře.

Dít se tak bude už 22.3. a setrvá tam až do 2.7.2020. Pak se ještě vrátí do 16.12.2020 do Kozoroha a budou se uzavírat stará témata, která se nesla zhruba 2,5 roku zpátky. Od 17.12.2020 už definitivně Saturn vstoupí zhruba na 2,5 roku do znamení Vodnáře. Karma se tedy soustředí více na řešení přátelských vztahů, politických stran, světa informačních technologií a témat svobody všeobecně. Zdravotně se dané energie projeví v oblasti krevního a lymfatického oběhu,kotníků a lýtek.

Přeji všem hodně podpory, síly a přízeň nejen z duchovních světů při zvládání výzev tohoto mimořádného roku.

Jitka Valentová

10.12.2019

www.astroporadna.webgarden.cz


Autorka článku: Jitka Valentová
https://astroporadna.webgarden.cz/

Jitka ValentováJmenuji se Jitka Valentová, astrologii se věnuji více než 20 let.
Moje cesta k ní vedla přes hledání odpovědí na události mého osobního života.
Astrologie byla pro mě zlomový objev. Nejdříve jsem doma v rozsáhlé knihovně mojí maminky našla řadu knih s touto tématikou a pomalu začala objevovat tento nový svět, který mi začal nabízet naději, že tato věda udává našemu osudu jakýsi řád. Silně mě vedla touha dozvědět se něco více ze svého osudu.

Při své práci proto hodně používám intuici, která mi pomáhá dát každému, kdo mě o to požádá, právě tu odpověď, která je pro něj v danou chvíli důležitá a je v souladu s jeho osudem.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Navštivte náš transformační eshop