Luna v Býku se nad ránem dostává do trigonu na Slunce v Panně (1.54 hod. SELČ). Tento aspekt nám po celý den dodává vnitřní jistotu, stabilitu a vědomí jasného směřování. Trigon v zemském znamení ukazuje na motivaci pro praktická rozhodnutí a aktivity. Večer vstoupí Luna do Blíženců a trochu odlehčí momentálně dost „uzemněnou“ atmosféru. 

S Lunou v Býku jsou naše cíle a postoje každopádně tradiční, konzervativní. Naše základní impulzy vyžadují relaxaci, nemají rády změnu, riziko, neustále nové příležitosti. Potžebujeme teď usadit ve hmotě, co jsme si naplánovali. Možná jsme ovšem trochu pod tlakem priorit. Díky Luně  nacházejíí se dopoledne v kvadratuře na severní lunární uzel, budeme mít nejspíš tendenci upřednostňovat momentální potřeby na úkor těch dlouhodobých.

S Lunou v Býku jsme ovšem dost tvrdohlaví k postoji v zajišťování hmotných statků, pokud to zrovna neběží, jak bychom si asi představovali, můžeme být dnes trochu frustrovaní. Merkur v Panně nám rád vypomůže, třídit a uklízet, postupovat efektivně, díky němu víme přesně, co je potřeba udělat. Jen se to možná teď trochu bije s představou o naší životní cestě. Severní lunární uzel ve Lvu potřebuje, abychom konečně zazářili v tom pravém světle. Objevili a projevili svou individualitu. Jupiter v sextilu na tuto osu dnes navíc přináší i velkou motivaci, cítíme příležitosti za rohem.

Tak v čem je problém? Možná zrovna potřebujeme věrit, že na to máme, že jsem správně, že zase neusínáme na vavřínech, nebo se nelopotíme za zbytečnostmi. Luna se dostává do Blíženců (21.29 hod. SELČ) a zaměří naše myšlenky jinam, jsme komunikativnější a také zvědavější, naše zájmy se rozrůstají, zažehli jsme jiskru nových možností. Luna se ovšem dostane brzy na to do kvadratury na Merkur v Panně (23.54 hod. SELČ), a tak nás přeci jen může dostat trochu do názorových tlaků, a opět ty priority! Možná se blíží nějaké uzávěrky, které je potřeba dodržet, možná se potřebujeme názorově více prosadit. Luna se postupně blíží do kvadratury i na Mars. A co nás posiluje? Blížící se harmonické spojení Venuše a Saturna! Stabilita a jistota, to je teď to, čeho se držíme nejvíc!

Krásné pondělní (s)plynutí přeje Pavlína