Pavlína Holancová: KRÁSNOU OSLAVU ZIMNÍHO SLUNOVRATU!

Také dnes je na nebi poměrně rušno.  Slunce vstupuje do Kozoroha (17.28 hod. SEČ), vyznačuje významný obrat v roce a začátek nového cyklu.

Slavíme ZIMNÍ SLUNOVRAT a první den astronomické zimy. Symbolicky viděno se pohybujeme stále ještě ve tmě, vedeni vnitřním světlem, nadějí a vírou.  Ode dneška se dny začnou opět prodlužovat a noci zkracovat. Doba je stále ještě nakloněna sebereflexi, nicméně naše úvahy mohou vést k pozitivním činnostem, posouvají nás vpřed, vzhůru k našim ambicím.

Slunce se dnes navíc záhy potkává v konjunkci se Saturnem, čerstvě se pohybujícím ve znamení Kozoroha a blíží se do spojení s Lilith v Kozorohu. Jsme motivováni pocity odpovědnosti, ambicemi a respektem k pravidlům a řádu. Kozoroh chce hmatatelné výsledky, ví, co je možné a co není, a je pro něj nejpohodlnější, pracovat v rámci zavedeného rámce a známých hranic nebo limitů. Máme teď velkou šanci stanovit si dlouhodobé cíle, zvolit si jak jich dosáhnout, systematicky, strukturovaně, pomalu, krok za krokem.

Na druhou stranu, díky spojení s Lilith, můžeme pociťovat zvýšenou nerovnováhu tam, kde naše ambice, plány, zodpovědnost, přesahují naše možnosti, schopnosti, kompetence. Setkání Slunce se Saturnem nás po několik týdnů nabádá, abychom nebrali věci na lehkou váhu, připomíná časová omezení. Můžeme se cítit zatíženi, přepracováni, hledáme rovnováhu mezi disciplínou a přílišnou askezí.

Luna dnes brzy ráno také mění znamení a vstupuje do vzdušného Vodnáře (3.29 hod. SEČ). Pomáhá nám odlehčit atmosféru, trochu se uvolnit z běžné rutiny, tradičních postupů a jednostranně zaměřených úhlů pohledů. Naše potřeby jsou motivovány vším netradičním. Může to buď pomáhat našim vědomě stanoveným cílům, nebo nás může naopak frustrovat jejich malá flexibilita, duchaplnost či inovativnost. Merkur ve Střelci už téměř stojí a blíží se ke konci své retrográdní poutě, kolem této změny se ovšem může vyskytovat chaos a zmatek. Čekáme, jak se okolí  rozhodne, čekáme na příznivé zprávy, po 22. prosinci se vše dává opět do pohybu…

Krásný ZIMNÍ SLUNOVRAT přeje Pavlína


Vysílání s Pavlínou Holancovou na téma zatmění v astrologii:

Autorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

Pavlína Holancová"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč