Renata Petříčková: Leden 2018 pro jednotlivá znamení: Začněte být moudřejší

Tak bych se hned s začátkem ledna zeptala… měli jste odvahu opustit to, co nefungovalo a měli jste chuť vygumovat svůj sešit, to nepotřebné, nefungující a začít opravdu s čistými listy?

Já věřím, že ano a když jsem dneska dělala výklady i na drtivou většinu ledna, tak musím říci, že to bude měsíc, který lajdáky donutí tu gumu vzít do ruky a fakt vygumovat všechno, co bylo zanedbáno v prosinci.

Leden to vezme obecně velmi od podlahy a ty týdny budou víc a víc odměňovat ty, kdož makali, a víc a víc tlačit ke zdi lajdáky.
Je to drsné to takhle říci, ale je to ten hlavní pocit, který jsem z ledna v průběhu týdnů zhruba do 29. ledna, měla. A tak jsem zvědavá, co nyní karty řeknou jak na jednotlivá znamení, tak i na celkovou energii ledna.

No, je to zajímavé…

Měla jsem chuť se ještě takhle, ve chvíli, kdy ty výklady dělám, tedy druhý vánoční svátek, se podívat na to, co nám odnáší rok 2017. A jsou to rozhodování, dvě cesty, nejrůznější rozdvojenosti, rozpolcenosti, nejasnosti, takové ty křižovatky, které nechcete zažívat, protože se prostě už nechcete nijak rozhodovat. Nebo na druhou stranu už jasno máte a na té křižovatce stojíte dobrovolně a tiše a klidně a opravdu čekáte na ten pokyn sami ze sebe, nebo z vnějšího světa (a přijít  může opravdu z obou stran) a jste připraveni na to nové… Už se nechcete ohlížet, chcete jít, ale chcete také dobře rozmyslet, kudy.

A je ten leden velmi zvláštní, protože s tímhle naladěním vstupujete do období zmoudření. Poustevník, smutky, spravedlnost. Ta se ostatně i v těch týdenních výkladech dost objevovala. Leden ještě bude uklízet. Bude hýbat jen tím, co je skutečně zralé… a pokud tedy budete mít pocit, že se nic nehýbe, že nic nevíte, že stojíte na místě a že se cítíte v tom všem tak strašně sami, tak věřte, že ty věci se řeší venku,… a řešení k vám dojdou časem, protože tady úřaduje ta spravedlnost, božský soud, rovnováha. A cokoliv se v lednu stane, je opravdu po zásluze. A to myslím v dobrém i zlém.

Výrazněji mi sem jdou smutky, Pětka pohárů. Dá se říci, že to je karta depresí, neúspěchu a bolestí, ale tady mi přijde, že víc vystupuje ten její „after“ efekt… tedy to, co za tou kartou prvoplánově nevidíme. TO, co se děje poté, co bychom scénu z karty pustili o jedno okénko dále. Kdysi jsem viděla někde tzv. „after tarot“, a po něm teda toužím z čistě zajímavého hlediska, protože tam jsou scény z klasického tarotu posunuté o okénko vpřed. Tedy, co se děje, když se stane to, k čemu karta nabádá. A tady je muž, který teskní za tím, co se nepovedlo a rozlilo. Co bolí, co krvácí, a stojí zády k tomu, co skutečně má a hlavně – zády k cestě, která ho odvede pryč, k naději, k novým zítřkům, k novým přístupům i myšlenkám. A tak bych v lednu apelovala na to, abychom právě tohle měly na paměti. To něco „po“ … po tom, co něco opouštíme, odsmutníme, co si něco uvědomíme, abychom zároveň poté uměli jít, otočit se a podívat se na věci jiným úhlem pohledu. Stačí málo… a svět je jiný. Stačí poodstoupit o krok nebo dva… a svět je jiný.
Patrně k tomu budeme potřebovat více času a je to cesta hledání a postupného uvědomování si ve vlnách, ale celý leden prosím berte jako měsíc, který nám bude ukazovat cestu: někdy i skrze to, kudy NE, ale o to intenzivněji se v tu chvíli zajímejte o ty jiné cesty. Zvenčí tu jde ten vliv Spravedlnosti, takže to není zlomyslnost osudu, ale opravdu jakási introspekce vlastního života, která bude velmi promítnuta do toho reálného žití.

Pokud se budete cítit v lednu sami, pak je to proto, abyste v té samotě nerušeni zjistili pravdu a svou cestu dál…

Pokud budete nacházet drobnosti, které vám budou dávat smysl, chraňte si je, jsou opravdu velmi cenné a využijete jich v dalších měsících.

To, co necháváte za sebou, už tam musí zůstat. Neoživujte to, co nefunguje, co vám působilo bolest, ale podívejte se na skutečnou cenu toho všeho a začněte na to nahlížet jinak. Začněte být moudřejší…

Věřím, že události a situace tohoto ledna 2018 tomu budou velmi nápomocny.

A nyní se podíváme, jaký bude leden pro jednotlivá znamení:

Berani (Desítka holí, Poustevník, Eso mincí)
Berani se mohou opravdu cítit v lednu více než kdy jindy přetížení. Když se dívám proč tomu tak je, tak to mohou být důsledky nějakých uvědomění nebo únavy, která pramení ze zklamání. Vnitřního zklamání nebo nutnosti změnit úhel pohledu tak, jak se vám tak úplně nechce. V podstatě mi vás je, milí Berani, docela líto, protože ta únava a snad i vnitřní samota nebo takový ten pocit nepochopení od vnějšího světa, je tady až hmatatelný. Můžu vás ale potěšit, protože s koncem měsíce tu je nabídka, která bude přesně tím, co potřebujete a tím se dostávám i k významu toho podivně nijakého ledna. To laborování sám nad sebou, ty chvíle únavy i smutku tu budou proto, abyste potom právě tuhle nabídku na konci měsíc patřičně ocenili.
S koncem ledna, milí Berani, najdete poklad. Jenže tomu bude předcházet celkem obtížný měsíc, který se vám pokusím ulehčit tím, že se podíváme na to, jak a kde hledat ty významy toho unaveného, co se vám děje…

V první řadě je tu ta hlavní energie měsíce ledna, o které jsem mluvila a psala v obecném výkladu na měsíc leden. To, co bolí, nefunguje, tu skutečně není proto, abyste se tím trápili a ono vás to uondalo, ale abyste to nechali za sebou, abyste to viděli, protože vás to skutečně přetěžuje a skutečně to nedělá dobře… a tak jděte a najděte řešení toho, co vám nedělá v lednu dobře. Zkuste se podívat na jiné formy řešení, na jiné cesty, na takové, které jste třeba nikdy nezkusili. Nebojte se třeba na chvíli uklidit do ústraní, ať už to pro vás znamená cokoliv, ale abyste v tom svém chráněném koutku (fyzicky nebo jen v duši) měli chvilku jen sami na sebe a chráněný prostor pro své vlastní myšlenky a klid k tomu, aby k vám mohlo přijít řešení. Stále mám totiž pocit, že to řešení a vyústění přijde a vyplyne nějak samo, - že se o něj nemusíte nijak snažit, makat na něm, ale že je potřeba pouze to, abyste zůstali v klidu a sami sebou… A na konci ledna sklidíte úspěch.

Býci (Šetka mečů, Devítka mincí, Páže mečů)
Tak doufám, milí Býci, že jste prosinec užili k bilanci a k tomu vytrhání toho pověstného plevelu ze svého života, nebo že jste TO alespoň viděli. Teď je opravdu škoda, že si nepamatuju, na který týden lednový mi vyšla ta karta splněných přání, byl to tuším druhý nebo třetí lednový týden. Tak přesně ten týden bude tím, který vám nabídne obrazně ten druhý břeh. To, co potřebujete. To, co jste si vysnili. Je úplně jedno, jakou to bude mít podobu, ale vy zhruba v polovině měsíce dostanete takovou nabídku od osudu, která se neodmítá. Která vám změní život. Která dá šanci změnit život – protože je na vás, jestli to dovolíte, jestli to změníte, jestli tuhle nabídku opravdu přijmete. Jedním si ale jsem jistá. V lednu na to budete mít chuť. Nebo myšlenku. Nebo cokoliv. Prostě vám definitivně dojde, že to, co máte, je něčím pokažené, špatně, šejdrem… a že by to chtělo změnit a tu změnu budete mít nadosah. Jen to bude mít jeden háček, chce to rozhodnutí. A to dost rázné, bouřlivé a možná i nečekané pro vaše okolí. Taková lehká energie bouře, tsunami nebo čehokoliv, co s sebou nese tak trochu zkázu, ale prospěch pro ten jev, který tuto zkázu přičiňuje.
Když se na všechno podívám ještě důkladněji, tak leden je měsícem, který vám přinese výrazněji cítit to, co nefunguje. To je tady zcela jednoznačné. Tlačit bota bude – pokud v této botě ještě v lednu spočíváte, tak mi věřte, že začne být tak malá, že už budete sykat bolestí. A nepomůže ani býčí vytrvalost a snaha vydržet nevydržitelné, řekla bych. Ještě horší ale bude to, že současně s touto bolestí budete zažívat ty splněné sny.

Budou se kolem vás plnit, budou se plnit i vám do jisté míry, ale je pak na vás, jakým způsobem je opravdu vezmete do rukou a budete formovat. Chce to se jen rozhodnout.
A pokud jste už na tom druhém břehu, tak mi věřte, že to poznáte tím, že se vám začnou plnit sny. Že získáte na síle, na rozhodnosti a tady mám i pocit, že na zdraví. Obrovský vzestup energie, jako by vám leden vlil život do žil! Takové vám nezná ani vaše okolí, natož vy sami! No pamatujete si, kdy naposledy jste byli takhle šťastní a živí? Takže blahopřeju, pokud toto prožíváte, nebo se vás to jen sem tam v jemných dotecích dotýká, ale víte… tohle je ta správná cesta. Rozmotejte nitku vašeho štěstí a najděte ten kořen, který budete dále zalévat. Nakročeno takhle s novým rokem máte opravdu slušně.


Blíženci (Mírnost, Devítka mincí, Desítka mincí, Milenci  – Trojka holí)
Jestli jste měli ten prosinec náročný, tak vás velmi potěším pro leden. Tolik krásných karet! Pro Blížence bude leden 2018 měsícem vyrovnání. Měsícem uklidnění a odpočinku. A prosím vás, ať se kolem vás bude dít cokoliv, využijte toho měsíce pro sebe, pro spočinutí, pro splněné sny, pro načerpání energie pro vyrovnání a rovnováhu ve všem, v čem potřebujete.  Ono to možná bude docela jednoduché, protože celý měsíc je ve znamení sklizně minulého úsilí, ve znamení budoucnosti, na kterou zvláštně a kdoví proč, nebudete po blíženecku spěchat. A to je asi to nejdůležitější, co vám chci pro leden říct – vážně nespěchejte. Jen se dívejte, kolem vás se budou dít zázraky. Možná to máte posunuté a Ježíšek to k vám nestihl  a proto to, co jste si vysnili k vám přijde až v lednu. Ale přijde mi, že to bude doslova grandiozní.
Zvenčí tu máte vliv budoucnosti, tedy to lze vzít tak, že to, co se v lednu zasije, udělá, co si vyčekáte nebo na co se rozhodnete POČKAT, bude mít trvalý charakter a skutečně to bude mít potenciál růstu v budoucnu, i když v tuhle chvíli třeba ještě nebudete mít ten hmatatelný výsledek v ruce. Jde o to, že to, co vás bude ovlivňovat zvenčí, co budete vidět venku, co budete cítit jako vnější vliv, bude motivováno tím vás přivést ke klidu a k trpělivosti a k tomu, abyste vyčkali věcí příštích, protože ony přijdou. Možná v únoru… březnu nebo já nevím… ale vy se jich dočkáte.
Nebude to tak složité, protože i tak se můžete v lednu dočkat dílčích výsledků. Nebo i celkových, pokud věci už dozrály k finiši. Leden je měsícem, ve kterém hlavní roli pro vás budou hrát vztahy, rovnováha, city dané i přijaté, dary hmotné dané i přijaté, prostě to, co můžete vložit na váhy života a rozhodnout se, kde tedy zakotvíte. A to celé vám může přinést křižovatku, která tu bude proto, abyste buď za sebou nechali minulost, nebo její část, nebo se rozhodli minulost povýšit jinak. Jít jinou cestou. Být jiní, dospělejší, vyspělejší, moudřejší… Pro vás mimořádně platí ten obecný výklad na leden, protože ta linie je hodně podobná. Také si myslím, že vám leden bude v týdnech dávat hodně odměn… zejména polovina měsíce a ty dny možná od 10. do 20. ledna, budou štědré na výsledky, jejichž hodnota bude navenek velmi zřejmá. Alespoň pro vás samotné zřejmá. Vy sami jen budete vědět, jak moc vás stálo dosáhnout toho, co se vám bude v průběhu ledna nabízet a vrcholit, přicházet.

Je dobré vědět, že leden bude přinášet události, které mají za úkol vás postavit na nové rozcestí. Uvědomit si, kam skutečně chcete směřovat. Oni ti Milenci na konci nejsou jen o happyendu láskovém, který vám nesmírně přeji, ale také jsou o rozcestí, na kterém stojíte a trošku se ošíváte, protože „ něco musím nechat za sebou, něčeho se musím vzdát, abych mohla jít kupředu. Musím se rozhodnout a vím, že pak už nebude cesty zpět a že něco získám, ale také něco ztratím“. S tím, jak se bude leden vyvíjet, si myslím, že to, co budete ztrácet je něčím, co ztratit lze celkem v pohodě, protože cena toho budoucího pro vás bude několikanásobně cennější s ohledem na naplánovanou nebo tušenou budoucnost. Tak hodně štěstí…

Rak (Sedmička holí, Viselec, Čtyřka mincí, Smrt)
Věřím tomu, že spousta Raků je za minulý měsíc, ba i celý rok, docela vysílena. A že nějakým způsobem přetíženi nebo znejistěni, či v situaci, kdy se musí bránit čemusi zvenčí, budou bohužel vystaveni i na začátku ledna. Ale to celé se náhle velmi příjemně klopí do uvědomění. Jsem si naprosto jista, že když ty nepříjemné, vadící a kuří oko tlačící chvíle vezmete do rukou, prohlédnete je skrz naskrz, tak uvidíte přesně to, co jste neskutečně dlouho hledali, co vás brzdilo, co vám vadilo, co vám vadilo především v postupu kupředu. Nejsem si úplně jista, do jaké míry toto budou uvědomění příznivá nebo příjemná, a do jaké míry budou trošku ohrožující pohodlí, ve kterém žijete, nebo ve kterém se udržujete lpěním. Ono to klidně může být celé o tom, že svého se prostě vzdát nechcete a že právě to, co sami vyznáváte a žijete je tím, co chcete s sebou do batůžku vzít a protáhnout se tím těžký obdobím, ve kterém bude potřeba se pro něco rozhodnout nebo definitivně si něco přiznat, nebo něco nechat za sebou, někam vstoupit, někam vyrůst nebo někde zůstat. To už je přesně jen na vás…

Zejména konec ledna může být příjemný a uvolňující pro toho, kdo má jisto a jasno v tom, co chce přesně opustit, s čím se rozloučit a co pěstovat nové.
U toho, kdo není rozhodnut, nebo to tak nějak z pohodlnosti udělat nechce, může být konec ledna velmi bolestivý a nepříjemný spojený s pocitem, že jsme tlačeni do něčeho, co nás ohrožuje. Ale věřte mi, milí Raci, že to je jen zdání, že ve skutečnosti je před vámi obrovský přerod a jste na jeho začátku a to, co jste si uvědomili zkraje měsíce, je obrovská hodnota. I když jste to třeba zase zapomněli nebo zatlačili někam dozadu, tak je to právě to, ta drobná informace nebo vhled nebo uvědomění, které stojí za těmi událostmi v realitě, které se budou dít na konci měsíce.
Dvě karty obrany, dvě karty uvědomění a prozření. Myslím si, že tyto dvě energie se budou taky docela tahat jedna za druhou a přetahovat. A přijde jen na vás, co bude vítězit, k čemu jste více ochotni. Mě nezbyde než vám popřát pořádnou hromadu štěstí…

Lvi (Šestka holí, Poustevník)
Milí Lvi, pro vás je leden měsícem, ve kterém snad důrazněji prožijete to, co se vám událo v prosinci. Víc bych ani vykládat nemusela. Vezměte svůj prosinec a znásobte ho stem. Anebo, kdo chce víc klidu, nechť vezme svůj prosinec a zavře se s ním na pět západů v chalupě a pořádně si ho užije. Skoro bych řekla, ať si ho promiluje, kdybych se nestyděla.  Nevím jak lépe vyjádřit tu energii ráznou, říznou, snad ještě víc údernou, která tu pro vás je a která je nachlup stejná jako ta prosincová, ale více má na sobě těch odměn, těch důsledků, výsledků a karmy. Už prosinec jste mohli sami pro sebe vnímat jako karmický, jako zásadní, nebo čistě jen takový, který si budete z nějakého osobního důvodu pamatovat na celý život…
A leden je pro vás, milí Lvi, vítězné tažení. Znovu jste ti, kdož budou osudem vyzýváni k tomu, aby byli odvážní. Stateční, uvědomělí a moudří. Je jedno, co to pro vás bude, ale leden zvýrazní události prosincové. Budete je možná řešit víc, budou vyřešitelné konečně v lednu, budou se řešit samy a vy jen budete přihlížet a reagovat a posouvat se o kus dopředu, nebo jen budete chápat to, co se událo v prosinci a konečně vám to dá smysl.

Prosinec je pro Lvi měsícem pochopení a osobních výzev. Možná s tím vším nebudou ani mít tolik společné ostatní lidé, jako že to spíše bude vaše vnitřní záležitost, kterou si potřebujete vyřešit pro svou duši, pro své ego, pro svého vnitřního „lva“.  Nemusíte k tomu mít nyní publikum, možná vám samota a uzavření se bude dělat dobře. Možná potřebujete kousek cesty ujít sami, protože je to cesta, která je vaším vnitřním vítězstvím a najednou ani není potřeba mít ty ovace… najednou je to vítězství i samota v jednom. Nejednou je to nalezení něčeho, co jste dlouho hledali, protože jste se toho už kdysi dávno dotkli a pak to ztratili… a najednou je to o období, které vám tolik dá, ale chápete to jen vy sami…
A tak já vás nebudu rušit a přeju ten nejlepší a nejniternější leden v životě…

Panna (Spravedlnost, Trojka mincí, Královna mincí – Devítka mečů, Král holí)
Prosinec s vámi zamával? Možná ano, a pak se modlete, abyste byli z těch, kteří si se svými problémy dobře poradili. Protože pokud ne, tak vám leden přinese pěkně jedno po druhém všechny nedodělky. Začerstva a parádně rozpitvané. A nebude to vůbec hezký pohled.
Na druhou stranu, kdo pracoval, kdo řešil, kdo se posunul a přestal nad sebou bědovat, ten sklidí velkou úrodu v lednu v podobě obrovské síly, fyzického i duševního uzdravení a až neuvěřitelného přílivu energie a chuti dělat věci další, věci příští a žít!

Obecně máte energii Spravedlnosti, která lednu bude v mnoha týdnech vládnout. A znovu tu máte dílo, to, co bylo aktuální celý minulý rok. Tady mám pocit, že se vám dostane na zlatý podnos nějakým způsobem výsledek minulého roku. To, co jste minulý rok dělali, na čem pracovali, nebo nepracovali, se v lednu, zhruba v polovině, postupně rozvalí před váš práh a bude tam zdobit, budete na to pyšni... bude vás to těšit a dodávat vám energii. Anebo naopak – to záleží na tom, jak moc jste ten „projekt roku 2017“ zanedbávali, nebo naopak pěstovali.
Abych byla ale na vás, milé Panny, přívětivější, tak musím říci, že leden bude takovým reparátem roku 2017. Mohou se vám opravdu ve zvýšené míře vyskytovat v lednu témata, která byla důležitá v minulém roce. Můžete dostávat konečně do rukou to, co jste potřebovali pro dokončení, můžete potkávat lidi, kteří vám s tím pomohou, můžete finišovat, můžete odpočívat, můžete se dívat na ty výsledky. Tady je obrovský potenciál toho tvoření – a jen mne znejisťuje to trápení zvenčí, které u některých může přijít, ale je tu vedle obrovského odhodlání a odvahy, takže to může být také o tom, že o sobě máte zbytečné pochyby.
Prosím, nepochybujte o sobě. V lednu máte možnost postupně projít velmi důležitým obdobím svého života a dostát svým vlastním slibům, udělat to, co jste dlouho odkládali, a být se sebou spokojeni. Zkuste všechno v lednu podřídit tomu, abyste sami na sebe mohli být pyšní! Výsledek

Váhy (Královna mincí, Poustevník, Velekněz, Král pentaklů)
Máte za sebou měsíc plný obsesivního chování? Skoro mám ten pocit, nebo při vzpomínce na váš prosincový výklad mám ještě nyní náběh na schizofrenii. A tak doufám, že se vám mnoho témat rozrýpaných a špatně průhledných vyjasnilo s průběhem prosince a na přelomu roku. Dobrou zprávou je, že vám tu zvenčí na leden jde velmi jasná energie partnerství, lásky, stability a jasného prozření. Řekněme to asi takhle. V lednu už budete hned zkraje vědět, co chcete. Vyřeší se to, co jste potřebovali, a to zvenčí a přesně tak, o čemž lze říci, že to sedlo jak hrnec na zadek. Přesný dílek puzzle.

Pro toho, kdo vyřešil a prohlédl už v prosinci, bude jednoznačně leden měsícem, ve kterém v mých výkladech, zažije největší klid, jaký jsem tu kdy viděla. Vás se snad ani ten obecný lednový výklad týkat nebude, protože vy jste s předstihem…  vy už to máte, vy už to víte a může se vám všechno to jasné a vytříbené v životě v lednu jen a pouze ještě zostřovat a více uvádět do reality. Hodně partnerských a stabilních karet. Výborný měsíc na vztahy, ve kterých můžete postoupit o úroveň výš, uvědomit si, udělat něco, uvést do reality, oznámit, požádat, dát do dvojice, najít smysl… cokoliv jen budete chtít, cokoliv je pro vás tou „váhovou základní energií“, to máte možnost nyní získat ve vztazích, zejména těch partnerských.  Nedivila bych se, kdyby mnoho Vah v této době uvažovalo o pevném partnerství nebo manželství, nebo docházelo uvědomění si toho, kdo pro ně je tím partnerem, který ho učí, který ho táhne, který ho vede tím životem dobrým směrem… nebo si uvědomí, že oni sami jsou právě takovým člověkem pro někoho dalšího. Jak zvenčí, tak pro ně samotné půjde tahle krásná energie.
Zvenčí tu pro vás jsou také splněné sny, takže mnoho z té stability, kterou budete zažívat, nebo o kterou budete usilovat, pramení z toho, že si jste vědomi toho, co si zasloužíte!

Štír (Páže holí, Rytíř holí, Ďábel, Desítka holí)
Milí Štíři, doufám, že jste si odpočinuli a zchladli jste společně s tím mrazivým lednovým počasím. Moc bych vám to přála, protože prosinec byl hektický a mnoho jste toho zažívali. Potěším vás tím, že leden 2018 bude klidnější a když ho necháte v klidu plout svou vlastní energií a tempem, tak vás příjemně potěší v únoru nebo březnu.
Kraj měsíce ledna může být pro Štíry ještě hodně okořeněn událostmi prosince. Dala bych si asi hodně pozor na to, abyste se neměli chuť poštípat vlastním jedem a otrávit se… protože ta energie ohně a akce je tu pro vás poněkud nezralá a zavánějící smutkem. Který si člověk tak nějak srdcebolně přivodí sám.

Tak na to jediné pozor, protože je to opravdu zbytečné, radši si sednout na prsty a zalepit si pusu a nic nedělat a počkat na to, až se leden přehoupne do druhé poloviny, kde už máte ten pohyb tak nějak daný zvenčí a kde se začnou doslova stěhovat nábytky vašeho života do nového domova. Zvykání si, stabilita, nové pořádky, nové myšlenky, nové lidi, nový prostor, ať už se to týká úplně čehokoliv. Ve vztazích si dávejte pozor na lidi, kteří jsou možná nenápadní, skromní, malí ve vašich očích, ale mohou vám přinést velmi důležitou informaci, jemnou pobídku, něžnost, vzpomínku, které se může ukázat jako zásadní, pokud se potřebujete pohnut z místa. Na toto si dávejte pozor zejména na konci měsíce, kdy se pro vás otevírá velmi štědré období, lze si ho představit, jako když ve vydýchané místnosti konečně někdo otevře okna.
Přepadnou-li vás v lednu smutky, věřte, že když se podíváte za svá záda, najdete tam pomocnou ruku. A možná řešení. Ale je třeba přestat být umanutý a fakt se otočit. A přijmout i to, co na první pohled nevypadá. Ono se to totiž časem – a ještě v lednu – ukáže…

Střelci (Devítka pohárů, Král mincí, Sedmička holí, rytíř pohárů )
Tak nějak budete chtít vládnout sami sobě v lednu. Tak nějak se vám nebude chtít dělat to, co po vás požadují jiní, tak nějak budete chtít dávat jen to, co máte skutečně navíc a taky tu je zvýšená touha se obhajovat ve věcech, na kterých vám skutečně záleží. Nebo také naopak – zvýšený pocit tlaku na vaši osobu v tom, že se vás někdo bude snažit přesvědčit o své pravdě, která nebude v souladu s vaší. Ale dobrá zpráva je, že jako zázrakem z vás vyklouze nějaký kompromis. Že sami v takové chvíli najdete řešení nebo jeden jediný fakt, který bude pro tu znepřátelenou stranu také přijatelný a tak alespoň na chvíli vyvěsit bílé prapory. Možná to je to pravé slovo pro „kompromis“. Který je ale přijatelný a není to o tom, že by jedna strana pod jeho tíhou vyloženě trpěla.
Jinak pro Střelce je leden měsícem splněných přání, nadvlády nad svým žitím, a z této pozice, která je hodně o sebevědomí a o uvědomování si věcí, které skutečně máte k dispozici, se budete velmi dobře rozhlížet po světě kolem sebe a chytat šance. Nabízet. Být. Přecházet jinam. Navrhovat nebo být iniciátory jakýchkoliv změn, které pramení z uváženého rozhodnutí, které ale navenek může vypadat pouze jako dílo nějakých momentálních emocí.

Vzhledem k minulému měsíci ale vnímám leden velmi odpočinkový a takový, že si v něm pohovíte, odpočinete, a posílíte se a pokud se rozhodnete pro nějakou tu expanzi směrem ven, držím palce. Ale v opačném případě klidně zůstaňte doma, ve svém království a kochejte se tím, co máte. Tu energii, kterou tím získáte, vám nikdo nevezme a vy ji v tuhle chvíli velmi potřebujete.
Dokonce si myslím, že se o ni doslova porvete!


Kozorozi (Hvězda, 9 mečů, Velekněz, Pětka mečů, Poslední soud, Páže pohárů)
Hezké narozeniny vám v první řadě přeji, milí Kozorozi… a doufám, že do nového roku, ať kalendářního, tak i svého věkového, jste vstoupili s čistým štítem a s těmi vygumovanými a čistými stránkami nového diáře a zápisníčku pro rok 2018. Nejprve bych vás upozornila na období úplňku, které pro vás mohlo být mimořádně silné zejména v touze, až nutkavé touze, vyřešit vztahy. Tohle chápu, tohle tady je naprosto přirozené a pramení to z toho, že už nejste ochotni nést na hřbetě tíhu, která se tam nastřádala za minulý rok. Takže udělejte, co uvážíte za vhodné, ale prosím, neberte to ještě jako závěr, jako finiš, jako zavřené dveře. Ještě je vidět, že to vše je motivováno okamžitým stavem a takovou tou první pomocí, a ještě se v průběhu února a března všechno vyjasní a možná bude vidět v jiném světle. Ale nic to není proti tomu, abyste se sami pro sebe zařídili v tuhle chvíli tak, jak potřebujete. Zavřete dvířka a okna a dělejte v lednu jen to, co vám skutečně prospívá. Mám dojem, že to bude měsíc, který potřebujete k tomu, abyste načerpali sílu.

Abyste dokončili, nebo naopak začali něco, co je pro vás unavující, nebo ještě unavující bude – dřina dřina dřina… ta dřina je tím, co vás nutí posekat hlavy problémům a to i za cenu, že problémy zůstanou nevyřešené. Pro tuhle chvíli to nevadí, prostě to všechno odložte. Tu energii skutečně potřebuje pro to, abyste užonglovali svůj leden, který bude hodně ve znamení materialismu, práce, nových věcí, zázemí, zajištění a toho, abyste nějak viděli budoucnost alespoň v lepších barvách. Abyste měli ten tah… tu chuť žít.
Zvenčí vám v tom bude pomáhat osud, protože na ten se můžete spolehnout. Mnoho věcí opravdu můžete nechat za sebou, protože jsou v rukou někde venku, ve vnějším světě a vy zrovna, se ten výsledek dozvíte až později. Nyní sehněte hlavu a věnujte se sobě… netřeba opravdu plýtvat energii na drobnosti.
Nejprve jsem měla pocit, že nejzajímavější se bude podívat na ten do extrému vyvedený úplněk u vás… ale přijde mi, že právě ten vám nabídne – pozor nato, někdy slepou uličku. Jak je ve výkladu, tak pozor na to, ono se všechno ještě vyjasní, ale není špatné si opravdu doma poklidit trošku.


Vodnáři (Devítka mincí, Osmička holí, Eso mincí, Síla, rytíř holí)
Vodnáři mají za sebou rozporuplný měsíc, ve kterém se možná viděli v zrcadle a ten obraz se jim moc nelíbil. Ať už jste tedy o svátečních dnech došli k jakémukoliv výsledku nebo závěru svých myšlenek, jsem si jista, že se vám díky nim v lednu uleví. Nedá se to srovnávat. Unylost minulých týdnů a konečně životaschopnost ledna – a roli tu hraje především spravedlnost, karma a výsledky toho, co jste zaseli. Milí Vodnáři, zvenčí tu máte pro leden velmi akční energii Rytíře holí, který sice má tu odvahu, občas i riskuje, ale zase tak moc nepřemýšlí. Představte si ho jako člověka, který potřebuje něco udělat a nemá odvahu, a tak si dá panáka, aby to zvládl. Zvládne to, ale… je si potom jist, že unese výsledky toho, co právě způsobil? Protože tu na jednu stranu je také trošku nabubřelé ego jako varování a možná i trochu snaha řešit věci přes moc.

Tam kde nemáte odvahu, kde ještě nejsou věci zralé, tam to prosím všechno nechte ještě být. Nikam není spěch a záležitosti se začnou vyjasňovat s koncem měsíce, který tu je pro vás už velmi posilující. Uvidíte věci takové, jaké jsou a dostanete také tu pravou (neuměle neposilovanou) sílu k tomu věci řešit. Stejně tak ty informace a pobídky zvenčí budou ke konci měsíce opravdovější a budou mít větší hodnotu do budoucnosti než nějaké ty výkřiky do tmy, které tady mohou být zezačátku ledna.
Co bych ale vyzdvihla je karta Devítky mincí, která je spojena s tou karmou, se splněnými sny a novými začátky. Všechno to ale cítím ještě takové nezralé, ve fázi příprav, rozhodování, jednání, rozhovorů a hledání cest, jak tohle všechno uvést do harmonie a posléze až potom v průběhu jara, do reality.
Takže si připravte deníčky, sešitky a papíry a plány – a zkuste si třeba zapsat to, co se vám honí hlavou v lednu.  I když to vypadá nerealisticky, tak v průběh roku se třeba na tento text můžete podívat a vidět, že to byl dobrý zárodek něčeho, co k vám opravdu patřilo a co se nyní, třeba v létě nebo na podzim, může začít rozvíjet.

Ryby (Vůz, Čtyřka mečů, Sedmička mincí)
Vy, milé Ryby, budete moci konečně nějak vyplavat z toho celkem horkého prosincového akvária. Máte tu pohyb k řešení situací, k léčení, k vyléčení, k prozření a k tomu vidět věci jinak, počkat si na ně a celkově přijít k velmi záviděníhodné trpělivosti. Já bych to asi nazvala trpělivostí moudrých, protože pokud bych si měla vybrat nějaké znamení, ke kterému bych šla v lednu pro radu, byli byste to vy… Máte tu úžasnou pobídku zvenčí, kdy se všechno, co se vám zastaví, přestane řešit, bude zároveň tím, co vám dá odpověď. Využívejte tedy zasekané situace k tomu, abyste se nad nimi skutečně zastavili, protože už nad nimi nebudete jen marně laborovat, ale dostane se vám výsledku. Budete ti, kteří na to kápnou. Budete mít čas a prostor k tomu, abyste si nejen uvědomili, ale také zrealizovali to, k čemu jste poslední týdny postupně přicházeli.
Vzato velmi obecně může pro vás být leden měsícem cestování, uzdravení a sklizně výsledků minulého činění, snažení a práce. Nemám asi co říct navíc, snad jen se na to ještě podíváme tak, jakože na co si dát pozor…

Znovu tu je hodně to zpomalení, neberte ho tedy jako nevýhodu, pokud vás potká, ale naopak se do něj pokuste ponořit vážně naplno, protože v něm celkem rychle najdete ten skrytý poklad, to, co vlastně celou dobu hledáte. Ono to možná s tímto vším nepřijde zvenčí, ale musí vám to dojít. Přijde to z vnitřku, přijde to jako uvědomění, vhled, sen, jako událost, při které vám něco docvakne. No s tím Vozem si dávejte pozor na cestách, protože právě tam se může přihodit, že potkáte něco tak důležitého, co vám ovlivní názor, či dokonce život, na delší dobu.
Ale také to může být o tom, že se prostě jen smíříte se situací nějakým vyrovnávajícím způsobem, který vám přinese velkou úlevu na duši i na těle. Protože najednou vám dojde, že tohle přesně je tím, co když necháte uzrát a možná to dokonce budete pěstovat, tak přinese sladké ovoce… ale chce to čas… chce to čas….


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč