Pavlína Holancová: KRÁSNÝ ÚPLNĚK A  ZATMĚNÍ LUNY VE LVU!

Dnes se potkává v přesné opozici Slunce ve Vodnáři a Luna ve Lvu, nastává úplněk (14.27 hod. SEČ). Dnešní úplněk je obzvláště silný, protože současně dochází k lunárnímu zatmění. Toto zatmění se objevuje ve znamení Lva, tlačí emocí na povrch skryté emoce a naléhá na nás, aby se podrobněji zaměřil na naše potřeby, nenaplněné vášně. Uvědomujeme si naše skutečné pocity o něčem, co nám chybí. Zatmění  jsou „iniciátory“ a urychlovači změny.

Toto lunární zatmění je taktéž součástí souboru zatmění, jenž se vyskytují na ose Lev-Vodnář a budou dokončena v lednu 2019. Lunární zatmění jsou orientovány na vztahy. Vyvolávají krize nedostatku, dopad krize může působit k oddělení vztahu, ale může také přivést dva lidi náhle dohromady, právě s vědomím naplnění vzájemných potřeb. Skryté záležitosti, vztahové vzorce, neuvědomované vychází na povrch a je viditelné, nutné k uvědomění a uchopení.

Energie Lva je tvůrčí, potřebuje se vyjádřit a posílit individuálního ego, naplnit vlastní jedinečnost, identitu. Zatímco Vodnář řídí skupinu, tým, a snaží se o dosažení větší objektivity. Luna ve Lvu je hrdá a intenzivně individuální – není spokojená s tím, že je prostě jen jedním/jednou z týmu. Na rozdíl od Vodnáře, který si váží nezávislosti a naopak pracuje ve prospěch týmu, celé společnosti. Se zatměním Luny ve Lvu nejspíš přichází k odhalení otázek, které již existují, ale ještě nebyly vyřešeny. Potřebujeme teď naplnit skryté individuální potřeby, zůstat jedinečnými, ale současně „neopustit“ vzájemnost, tým, sociální kruhy. Je čas vyjádřit se, jasně a jednoznačně.

Komu a čemu teď potřebujeme dát největší pozornost? A od koho se nám jí bytostně nedostává?

Součástí zatmění je také vstup Merkura do znamení Vodnáře (14.39 hod. SEČ), kde zůstane až do 17. února. S Merkurem ve Vodnáři, máme hlad po znalostech, lákají nás nové a originální nápady. Myšlení je progresivní a objektivní. Naše komunikační a myšlenkové vzorce jsou spontánní, liberální a někdy i fragmentované. Inspirace a invence, rozhodnutí mohou přicházet jako blesk z čistého nebe, stejně jako vize, které jsme dlouho tušili, náhle dostávají jasnější obrys. Vzhledem k tomu, že se Merkur pohybuje na jižním lunárním uzlu, můžeme teď mít potřebu uskutečnit některé nenaplněné vize, nápady, či rozhodnutí z minulosti.

Naše emoce jsou dnes každopádně zesíleny a v souvislosti s domem, znamením a aspektovanými planetami v individuálním horoskopu může vyskytnout nějaké drama. Podívejte se na 11-12 stupňů Lva / Vodnáře ve svém vlastním horoskopu. Nejvíce se pak dotkne osob se Sluncem či jinými osobními planetami ve znamení Lva, Vodnáře, Býka, Štíra.

Toto lunární zatmění nám přináší tlak, abychom provedli potřebné změny. Oblasti života aktivované tímto zatměním mohou „zažít“ dramatické otáčky, po kterých je cesta jasná a posouvá se dopředu.

Cokoliv se v tomto okamžiku stane, není ve své podstatě nic nového. Ale dostáváme se do kontaktu se skrytými emocemi,,a získáváme tak lepší představu o tom, co se musí změnit. Účinky zatmění Měsíce trvají přibližně šest měsíců.

Krásné (s)plynutí při úplném zatmění Luny přeje Pavlína

Krásné novoluní a nové možnosti přeje Pavlína


ŽIVĚ: Antonín Baudyš - CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2018? 


Pavlína HolancováAutorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč