Od konce ledna, do 15. února se pohybujeme mezi dvěma zatměními, Luny ve Lvu (31.1.) a Slunce ve Vodnáři (15.2.). Je to období, kdy se urychlují události, vychází najevo skryté skutečnosti, uvědomujeme si komplexní souvislosti. Pro mnohé z nás to může být náročné období, můžeme cítit zvýšený tlak, neřešitelná východiska, bludný kruh. Je čas probudit se a rozhodnout pro změnu! Objevujeme kontrasty, hledáme střed, pohybujeme se od extrému k extrému…

V úterý ráno se proměňuje atmosféra – Luny přechází z Vah do Štíra (4.56 hod. SEČ). Pomáhá nám jít pod povrch, vidět skryté souvislosti, pocítit intenzitu a vášeň. Hloubka a odhodlání. Vůle, černobílé vidění, extrémní emoce. To vše jsou atributy Štíra. Potřebujeme sdílet s těmi, co jsou pro nás nejdůležitější. Získáváme pocit moci, kontroly nad svým životem, ale i větší hloubky a propojení. Noříme se do velkých hloubek, cítíme silné pouto a to také potřebujeme zažívat ve svých intimních vztazích.

Další aspekty ovšem přináší opačné tendence. Venuše ve Vodnáři se blíží k sextilu na Uran v Beranu. Přidává to dnešnímu dni přeci jen na lehkosti a svobodymyslnosti. Povzbuzuje nás, abychom se pustili, abychom mohli jít dál. To je osvobozující vliv, protože se otvíráme novým nápadům, způsobům propojení, různým lidem či zkušenostem. Venuše ve spojení s Uranem nám umožňuje pohodlnější a úspěšnější společenská setkávání, jsme otevřeni novým perspektivám a situacím. Chceme se a potřebujeme se odpoutat od všeho, co nás brzdí a zbytečně zatěžuje.

Možná jsme díky tomu překvapeni, jak rozdílné emoce se v nás dnes probouzí a vyskytují se vedle sebe. Merkur a Vesta v harmonickémm sextiu ještě doplňují celý den o silnou potřebu věnovat pozornost konkrétnímu úsilí, projektu. Cítíme uspokojení, pokud se teď můžeme věnovat našim kreativním nápadům. Přináší možnost řešení, otevíráme se tak novým příležitostem. Jsme schopni se dobře soustředit na detaily, ale přitom se „neuvrtat“ v každodenní rutině. Mezi zatměními, jsme připraveni otevřít se změně, dozrává čas nahlédnout minulost, poděkovat jí a vydat se dál..

Krásné úterní (s)plynutí přeje Pavlína