Renata Petříčková: Březen 2018 pro jednotlivá znamení

Březen naprosto ukázkově prověří, nakolik jsme si uklidili ve vlastním domě a pozametali prahy. Vychází mi tu doslova rozpůlený na dvě poloviny, z nichž ta první, počátkem měsíce, je o odvážných činech, po kterých následuje období plánování nových věcí, do kterých se s posílenými svaly a obrovským řinkotem pustíme s druhou polovinou měsíce. Nebo se něco takového bude dít kolem vás. Jedno ale mají všechny březnové akce společné – jsou cestou za vysněnými cíly a splněnými sny.

Takže se dá říci, že každému co jeho jest. Začnu ale od začátku. Už únor byl náročný v tom, že často tlačil tam, kde nás tlačila bota a chtě nechtě byl i někdo nucen ty boty vyzout a vyměnit, dát opravit nebo začít chodit bos. S tím se nedá nic dělat. Něco může být definitivně jasné, ať už v dobrém, nebo ve zlém. Těm, kdo mají v únoru odpracovanou hrubou práci, přinese březen chvíli úlevy a dobrého spočinutí v nových plánech, aby pak další vlna změn, možná v některých případech i mnohem hlasitějších než bylo v únoru, začala s koncem měsíce.  Kdo si moc nepoklidil, patrně bude sklízet hluk a rozporuplnost ze svého okolí, nebo i sám v sobě. A nezbytné prohlédnutí pak je něčím, čemu neutečete a co bude tak důrazné, že to nevyignoruje ani největší ignorant. Trochu boží mlýny? Možná…

Ale ty mohou pomlít i velmi kvalitní mouku, pokud máte v rukou pečlivě vypěstované zrno. Z celé té březnové linie je zřejmé, že pokud vám něco na začátku března, nebo ještě v únoru vadilo, nemohli jste se s tím smířit, bylo příčinou smutku a pocitu nuzoty, bídy, vystrčení na mráz, v průběhu měsíce získáte dost sil, šancí a podnětu z okolí k tomu, abyste sem tam vzali odvahu do svých rukou a zkusili se z toho všeho úspěšně dostat. Dokonce až do takové míry, že na konci měsíce můžete částečně vlastní rukou a částečně rukou osudu, být na úplně jiném místě, než na začátku měsíce – mentálně, duchovně, fakticky, to záleží na řešeném tématu.

Důležitý tu je posun kupředu, pochopení a snad i hodně zásadních životních zlomů a událostí, které s sebou nesou nádech plněných (nebo i hroucených) snů a nové možnosti, které voní jako ranní svítání po těžké noci.

Zkuste si pamatovat na odpočinek, ten je tady zásadním kamenem úspěchu. Odpočinek a plánování, klid, až snad takové vyčíhání vhodné příležitosti v tichosti. Protože těch nabídek zvenčí tu může být i více a budou se týkat toho, co máte rádi, co je vaším splněným snem, jako by se lidi v březnu snažili více sdružovat, hledali vhodné partnery jak pro práci, své projekty, tak možná i pro lásku. A to může být rozbuškami nových situací, které způsobí pocit, že „tohle by se mi v únoru ještě ani nesnilo“.

No, tak uvidíme, co se bude snít nebo nebude.

K čemu je ještě březen vhodný?

Odvážné kroky ze situací, které vás dlouhodobě obtěžují. Zkuste jít a najít řešení, v březnu se to může podařit, ale jde o záležitosti, ve kterých se úspěch nabaluje až na váš vlastní odvážný čin nebo krok.
Plánování snů, projektů, budoucnosti – tady můžete narazit na velké posuny vpřed a součinnost druhých lidí či okolních situací.

Rozporuplné situace nebo nejasné situace se mohou díky Věži, která tu také hraje jednu z hlavních rolí, vyjasňovat náhlými zásahy osudu a projasněními. Budeme také patrně více citliví na zbytečné spory, dohady a faleš, kterou na nás bude chtít někdo uhrát – neuspěje. A i když to může mít příchuť nehezkých prohlédnutí, díky kterým můžeme pak vlastní rukou něco řešit definitivně, je to ve své podstatě léčivé.

A nyní se podíváme, jaký bude březen pro jednotlivá znamení:

Berani (Pětka pohár, Devítka mečů, Královna pohárů)


Berani už budou v tomto měsíci začínat slavit své narozeniny, takže všechno nejlepší…. ale snad znovu platí, že narozeninový čas, pár týdnů před a pár po, je pro každého velmi těžký, protože se uzavírá cyklus, rok a všechna témata ťukají na dveře a chtějí nějaké to vyjádření. Takže se tím můžete cítit přetíženi. Máte tu smutek, trápení, únavu, špatné spaní a mám takový dojem, že zejména novoluní v Rybách, které bude 17.3. vám neudělá moc dobře, protože vytáhne na povrch špinavé vody v citové oblasti. Pocity samoty, smutku, ztrát, přetížení – to už pak záleží na tom, jak to u koho je nastavené. Ale hodně bude v tuhle dobu vidět, kde není něco tak ideální, jak byste potřebovali. Na druhou stranu ale nese druhá polovina měsíce i energii to řešit – patrně něco v tom smyslu, že „tohle už jsem ale prožila několikrát, já už fakt nepotřebuju znova!“ a pokud tento pocit přijde, nastane úleva a vyjasnění, protože opravdu není potřeba tohle prožívat.

Ani jedna z těch smutných a utrápených karet není o tom, že by to bylo nutné prožívat. Stačí se jen otočit, změnit názor, přiznat chybu, přiznat si také to, v čem jste dobří a nepodceňovat se. udělat si v životě nadhled a pořádek – anebo uvidíte i to, že máte ve svém okolí dobrého člověka nebo jinou podporu, na kterou se můžete spolehnout a která bude jako na míru tomu, co právě potřebujete v prožívaných situacích řešit.
Tohle bych určitě doporučila. Pokud vám, milí Berani, poteče v březnu do bot nějaká ta špinavá voda z jarního tání, ohlédněte se za sebe, uvidíte tam řešení jako na dlani. Jestli vám vzejde z vlastní hlavy, z minulých zkušeností, nebo tam bude stát někdo, kdo vám řekne čtyři slova, jež vám změní svět, to už nevím… Ale pomocná ruka tam je. Osud vás v tom koupat nechce nechat.
A to nejlepší nakonec – konec měsíce je hodně o šancích, nabídkách, takže čím více se otevřete v březnu světu a novým věcem, tím fantastičtější záležitosti k vám budou chodit, a to zejména kolem úplňku….

Býci (Viselec, Spravedlnost, Devítka pohárů, Sedmička pentaklů)


Měli jste celkem těžký únor a jeho energie se bude přenášet ještě částečně do března. Zdánlivě se toho nebude moc dít, zejména v první polovině měsíce. Nepohnete se z místa… pokud nepotřebujete, tak si budete tuhle lenoru celkem dobře vychutnávat, ale pozor na to, aby to nebylo zanedbávání nebo falešné úhly pohledu, protože v závěsu za tou moudrou kartou je také spravedlnost.
V březnu vám, milí Býci, bude zváženo a naváženo to, co jste si nadrobili. Mám dojem, že nejvíc se to bude týkat témat, která dlouhodobě stála v posledních týdnech, nebo témat, do kterých se vám nechtělo. Patrně i to mělo dobrý důvod, protože jste potřebovali, aby se něco dojasnilo zvenčí a až potom vy jste ochotni udělat další krok. Tak tohle je období, kdy se může stát to, že něco uzraje, vy to sklidíte, a tudíž dobře najedeni můžete udělat krok kupředu, konečně ten, na který jste tak dlouho čekali.Vyplatí se tedy dobře rozmýšlet a dívat se po tom, co ve vás vyvolává emoce jako spravedlivé. „to si zasloužím“… nebo nespravedlivé „to si nezasloužím“. Faktem totiž je, že cokoliv se vám v březnu stane, si skutečně zasloužíte. Ať dobré, nebo zlé. Vždy se v tom dá dohledat jakési semínko, které jste zasadili a ono takhle vyrostlo v krásnou rostlinu. Nebo masožravku.
Ale nemusíte se děsit, protože druhá polovina měsíce je už o oslavě a o plánování nového. Takže i ty špinavé záležitosti dopadnou dobře a dokážete svým způsobem oslavit i neúspěch, poučit se z něj a začít psát nový list papíru.

Skvělou bilanční náladu s praktickým nádechem budete mít ke konci března směrem k úplňku. To bude Býkům mimořádně svědčit a tady bych doporučila, že pokud o čemkoliv sníte, plánujete – vrhněte do toho svou energii s druhou půlkou března.

Tu první si nechte ještě na rozmýšlení, na dokončování, pozorné sledování okolí, ale i svého nitra. Pamatujte také, že cokoliv podniknete v březnu, může mít dalekosáhlé důsledky pro další život, nejen váš, ale s těmi dalšími kartami patrně i pro lidi v okolí, zejména ty, kteří vás „živí“ nebo podporují. Vyplatí se také být soudný, protože je před vámi vzácný čas, kdy věci na nějakou dobu uvidíte v pravém světle. Nakolik si ho připustíte, je už na vás, ale je to tu proto, abyste přehodnotili některé věci v životě…. Tak hodně štěstí.

Blíženci (Osmička pohárů, Král pentaklů, Eso mincí, Viselec)


Tak co, milí Blíženci? Očistil vás únor a postoupili jste o schůdek výš? Možná se to s vámi ještě táhne, ale protože většina karet už je o novém začátku a stabilitě, tak mám dojem, že to mohou být spíše jen dozvuky, nebo drobnosti či taková malá „razítka“ na to, co už dávno víte. Osud vám možná ještě sem tam v březnu doručí jakousi zprávu o tom, že jste se rozhodovali dobře a že jste směřováni na správná místa.
V březnu se vám může mimořádně dobře dařit finančně. A to jak sběrem plodů úsilí za delší dobu, tak také v nových začátcích. A to až možná do té míry, že můžete zauvažovat ve vyšších sférách své pracovní kariéry a uvažovat o změnách. O uvědomění si svých schopností a v úžasu nad tím, že můžete žít lépe a jinak – a díky poznané stabilitě a nové hodnotě můžete začít uvažovat o něčem novém, křižovatce, nebo alespoň o něčem, co pro vás není zas tak konvenční.

Začátek a konec měsíce je pro vás celkem podobný, patrně na vás budou nějak působit úplňky a to v tom směru, že budete mít chuť se více zastavit, usebrat do sebe, snad se stáhnout i do samoty, nebo budete osudem zastaveni, dotlačeni do kouta se opravdu v tuhle dobu podívat na svůj život jinak a to zejména na to, co nefunguje. CO dál už nejde tak, jak to vedete… tato témata budou v období úplňků mimořádně živá. Protože ale máte mezi těmito dvěma kartami ty stabilní a plné nových začátků a hmotného zajištění, či nějakého pevného partnerství, které je za zády oporou (a to může mít podobu jak člověka, tak i třeba dobře placené práce), tak mi přijde, že všechna ta zastavení a nutnost odpočinku tu bude proto, abyste si skutečně odpočinuli a promysleli co dál, protože vaše možnosti jsou tak nějak úplně jiné než kdysi. Mnohem vyšší? Kvalitnější?
Něco jste dostali v březnu… někdo vás ocenil. Něco máte na dosah ruky, něco se vám otvírá… Něco možná končí, něco začíná a to celé je ale korunováno příjemným pocitem, že to k Vám patří. Ale přesto, je třeba se zastavit, promyslet si každý další krok a až potom se možná až s dubnem, odvážně vydat kupředu.

V březnu jen sledujte… přijímejte a věnujte energii tomu hmatatelnému a tomu, co vás jasně vede, a tím se řiďte. V březnu můžete do své zahrádky dostat od silnějšího „partnera“ do své zahrádky doslova božské semínko, které zasaďte – ale pak si na nad něj sedněte a chvíli se dívejte – možná pochopíte něco, co jste dlouho pochopit nemohli, poněvadž scházela jedna část puzzle. Nyní ji máte v ruce!

Rak (Viselec, Rytíř holí, Devítka pohárů, Devítka holí)


Znovu a nejednou se tu opakuje u znamení energie vyřešení a vyjasnění dlouhodobě zatěžujících a stagnujících situací. A u vás je to dokonce až někdy o pocitu, že vám právě skončila doba trestu, jste propuštěni, někdo vám otevře dveře na zelenou louku, nebo si sami najdete konečně ten pravý klíč a otevřete vězení. Neuvěřitelná úleva, která je doprovázena odhodláním, chutí žít a pocitem jara v každé buňce vašeho těla. Dvě devítky, které tu jsou, jsou ale o vyřešení situací, které byly zatěžující na maximu. Dočasně může dojít k tomu, že tyto situace budou zatěžovat maximálně, zaženou vás do kouta, vrátí se, budou otravné, budou bolet, budou kdovíproč zpátky, ale když se v takové chvíli ohlédnete za svá záda, uvidíte také řešení a uvidíte, proč se toto vše vrátilo. Protože to zakrývá, zaclání to něčemu, co se otvírá jako nová cesta a splněné sny. Vedle sebe tu stojí ty dvě karty jako zkouška odhodlání, jestli se necháte porazit a odradit hned na první metě (i kdyby to byly jen vzorce minulosti), nebo jestli uděláte jeden krok, zašlápnete minulost do země a vezmete si ty nové šance, které tu v březnu budou jako na stříbrném podnose.

Vzhledem k tomu, že tu je hodně energie pohybu vpřed, že tu je ten Viselec už v pozici vyjasněné, tedy on ví, vidí… tak zkuste březen využít k řešení úplně všeho, co vám přijde pod ruku a co bude nepříjemné, nejasné, či pro vás je už pocitově dlouhé – nyní je šance se při troše snahy s tím vypořádat, protože přichází ty pravé podněty zvenčí, jež ukazují cestu. Mám dojem, že pro to budete mít chuť, vášeň, ale také zvenčí bude pár událostí, které vám ukáží správnou cestu. Snažte se to nepřehlédnout, březen opravdu nese vzácnou příležitost prohlédnout zásadní věci v životě a zařídit se nově, jinak, přehledněji, čistěji…

Když se ještě lépe dívám na ten začátek měsíce, který je ve znamení Viselce, přichází mi k němu karta Smrti, transformace, změn, která vedle vypadá jako mohutná podpora zvenčí. Ano, ke svým výsledkům dojdete opravdu sami od sebe, ze svého nitra, ze své moudrosti, ale notně vám k tomu může pomoci takový přirozený proces obnovy, růstu. S březnovou energií si to lze představit jako hořekování nad hnědou hlínou a blátem, ze kterého nic neroste, přesto víte, že by tam ta tráva růst měla. A nyní začne bláto vysychat a růst zelená tráva. Časem se stane, že už na bláto ani nepomyslíte, protože budete mít duši plnou té nové zelené trávy.
Budete mít chuť tu trávu sít.
Budete vidět první výhonky.
Budete vážně žít a cítit jaro!

Lvi (Královna pohárů, Desítka mečů, Sedmička pentaklů, Čtyřka pohárů)


Lvi budou mít parádní březen v tom směru, že zúročí minulé týdny. Cítíte-li v nějaké oblasti svého života svěží vítr, neváhejte a pořádně se do toho opřete a to i v případě, že bude třeba, abyste v rámci změn udělali něco ale opravdu, opravdu jinak! Změny zásadního rázu ve prospěch nově zrozeného. Uzavření dveří za něčím, co už vážně nechcete prožívat dokolečka dokola, protože i takové věci mohou v březnu začít vystrkovat růžky a chodit vás pokoušet. Ne, dalo by se říci, že téměř ke všemu máte v březnu možnost přistoupit nově, jinak – a to po důkladném rozmyšlení.

Mám pocit, že ty vracející se témata mohou mít příchuť výčitek svědomí, nebo nechuti s tím něco dělat. Pokud vám něco pokazí náladu tak, jakože vážně pokazí až k vzteku, tak se zkuste v březnu zastavit a pořádně se tomu podívat na zoubek. Co přesně vám tak strašně žere náladu? Co přesně to je?

Protože dohledáte-li viníka, nejenže se vám uleví, ale také zjistíte, že v tento měsíc máte možnost s tím viníkem pořádně zatočit a rozloučit se s ním, možná i definitivně. Je to nesmírně obrodný měsíc, řekla bych, jaro ve všech jeho podobách, svítání a vyvětrání zatuchlých místností. Znovu pocítíte svoji sílu a pokud jste se už někam posunuli v minulém měsíci, postavili se na nové životní značky a je Vám celkově lépe, můžete počítat s tím, že březen přinese další šance na zlepšení, na novinky, na posuny, o kterých se vám ani nesnilo. Snad jen… nebojte se. Někdy mohou přijít chvíle, kdy se vám nebude do něčeho chtít, protože pocítíte zřetelně tu horu práce před vámi, ale stačí si jen trochu odpočinout a hned to uvidíte veselejšíma očima. Takže – nepůjde-li něco, dejte si čas. V březnu není pro Lvi vůbec nic k uspěchání!

Panna (Soud, Eso pohárů, Pětka pohárů, Čtyřka holí)


Pannám může březen přinést především vztahová témata, nebo témata týkající se jejich pocitu zázemí a řádu v životě. Takové té bezpečné zóny kolem. Tam na vás mohou přijít myšlenky na něco nového, na něco inovativního, na něco, co tak jako prolétne kolem a vám se to zalíbí.
Březen vám přináší šance se lépe rozhlédnout kolem sebe a vylepšit si život. Jakkoliv. Máte tu několik dobrých šancí, událostí či situací, které vám mohou přinést nové impulsy, na jejichž základě buď uvidíte nové obzory – a to obzory velmi líbivé –, nebo které vám umožní vyřešit něco, co vás dlouhodobě zklamávalo. Co bylo příčinou špatné nálady nebo nerovnováhy.

A protože to tu všechno je v takových vzletných kartách, které nejsou moc konkrétní, mohu je říci, že to může mít podobu opravdu i jenom myšlenek nebo vnuknutí, stejně jako dobrého nápadu kamaráda, který se vám zalíbí… nebo nabídka v časopisu, pár slov v knize, cokoliv – cokoliv, co si sedne na to pravé místo a zažehne ve vás emoci nebo jiskru, kterou budete mít chuť rozdmýchávat. Takže se vyplatí mít v březnu oči otevřené a hlavně se nebát mířit výš, než jste zvyklí.
Protože první kartou celého vašeho března je Soud. Takže vám se život může zlepšit od drobností až po zcela neuvěřitelné události. A vždy to bude mít v sobě trochu záludnou otázku ve smyslu – a vážně to tak chceš?

Myslíš, že na to máš? Tak to ukaž! Tady je šance… A bude to v každém případě chtít tak trochu překročit vlastní stín, což se ale mimořádně vyplatí.
No a když se dívám i na tu Pětku pohárů, tak ta může být jak o řešení těch zatuchlých, náladu kazících zásadností i drobností v životě, ale také může být o tom, že se vám vrátí v březnu nepříjemné události, ale nikoliv proto, abyste se jimi zabývali nějak do hloubky a nechali se jimi pohltit a stáhnout dolů, ale abyste je pustili k vodě. Je to ten test z druhé strany, kdy ne vždy se osud přižene s nádhernou nabídkou a bude vás lákat, ale někdy to má podobu nějaké staré „návykové“ věci, bolesti, žebrání o návrat někoho nebo něčeho, o čem dobře víte, že by dobře nedopadlo… a teď ta otázka zní, jestli odoláte. Odoláte, nebo zase spadnete tam, kde jste byli? No a to už bude v březnu na vás… V každém případě tu máte rozhodnost, nové šance, možnosti oslavovat dosažené, a rozvíjet budoucnost. A tomu se věnujte nejvíc.

Váhy (Rytíř mečů, Osmička holí, Spravedlnost, Sedmička mečů)


Mají-li Váhy za sebou náročné období v únoru, můžu říct, že v březnu se Vám uleví minimálně v tom, že v tom, v čem jste se třeba potáceli, se vyjasní. Máte tu dvě spravedlivé karty, dvě karmické karty a máte tu rychlá rozhodnutí, prohlédnutí, ale i věci, které budou vidět a které příjemné nejsou.

V první řadě musím říct, že březen je pro Váhy měsícem zásadním a to z několika důvodů.  Mám dojem, že události utahané, zničené, nalhávané, nebo už tak strašně unavené a vousaté, se vyřeší už samy. Cokoliv se kde skrývalo, nechtělo řešit, cpalo pod koberec, to může v březnu vyvřít na povrch a tak nějak se dořešit samo. Spravedlivě. Jaké to bude mít dopady, to může být celá škála událostí a vývojů, ale v každém případě v tom dohledáte to, že se to stalo spravedlivě. Že co kdo zasel, to bude také sklízet.

Přijde mi, že se to nemusí tak moc týkat právě vás, ale můžete to ve zvýšené míře pozorovat ve svém okolí a být tím nějak dotčeni, byť nepřímo. Osudy se budou měnit, bude docházet k pochopení, dokončení, k novým začátkům a hlavně může být vidět to, co není tak úplně správně. Jako by se kolo osudu pootočilo a ukázalo nyní na tu spodní část, na tu, která plavala v bahně a nyní se ukáže, co všechno to bahno skrývalo. Tam si myslím, že to bude silnější s koncem měsíce a když se tedy konkrétněji podívám na to, čeho by se to mohlo týkat, tak se mi tu začínají ty karty hezky skládat dohromady se začátkem měsíce. S nějakou rozhodnou akcí, s tím, že cokoliv vezmete do vlastních rukou – můžete v březnu právě tímto osudovým způsobem rozhýbat.

A to se prosím může týkat i velmi pozitivních věcí, zásadních změn třeba v pracovní oblasti. Chci něco jiného, v březnu si za tím půjdu a možná budete překvapeni, jak jste vyhmátli ten správný čas.
Je tu posílení energie splněných snů a vlastní rozhodnosti, sebehodnoty ve chvíli, kdy se zbavíte zbytečné zátěže nebo toho, co bylo v tom bahně a odkryje se. Není tedy vůbec na škodu, když k něčemu takovému dojde, protože to jen uvolní místo něčemu mnohem lepšímu. Tak mějte co nejlepší březen, milé Váhy…

Štír (Eso pohárů, Páže pohárů, Osmička mincí)


Tak co, uklízeli jste v únoru? Pokud ano, tak se vám to neuvěřitelně v březnu vyplatí. Březen je pro Štíry po dlouhé době měsícem za odměnu. Měsícem, ve kterém jsou dvě nabídkové kartičky zvenčí a jedna úžasného zasednutí do školní lavice a horlivého učení, ze kterého budete nikoliv unaveni, ale nabiti novou energií  a…. a já snad ani nevím, co všechno k tomu říct, protože to je jedno velké nadšení!
Může jít o záležitosti, které jste plánovali a ve které jste věřili, možná i velmi dlouhou dobu. Takové zúročení své práce, kdy konečně přichází ten impuls zvenčí, že jste připraveni a můžete vejít do praxe, mohou přijít odměny, nabídky, pobídky, nové šance a postupy na místa, na které jste dlouho „trénovali“.

S těmi pohárovými kartami může jít o zlepšování v oblasti vztahů, kde si můžete velmi polepšit nebo rozvinout vztahy lepšími směry, posunout je, uzdravit, dojde na příjemné chvíle, na které budete v dobrém dlouho vzpomínat. Nezadaní mohou někoho potkat, protože i tohle je o nabídce zvenčí. Ale nemusí jít zdaleka o lásku, může jít o nabídky související s prací, s postupem jakéhokoliv druhu, který ve vás bude vzbuzovat nadšení. A vždy to bude z rukou lidí, kteří budou příjemní, vstřícní, takoví jako na míru pro vás. A přinesou vám do života opět to, co je přesně na míru.
Je to zvláštní, nadšené a dokonalé. Štírům nezbývá než popřát, ať si tenhle měsíc užijí naplno, využijí ho ke všemu, co souvisí s tím, co milují, co je naplňuje radostí a mohou také začínat nové obory, nové situace, protože to, co bude v březnu načato, to má velký potenciál se v budoucnosti rozvíjet. Takže otevřete ty inzertní noviny a vybírejte z březnové nabídky všemožných životních nabídek! Budete nadšeni!

Střelci (Devítka pentaklů, Desítka pohárů, Čtyřka mečů, Král pentaklů)

Milí Střelci, doufám, že jste ten zmatený únor nějak přežili, a mám pro vás dobrou zprávu. Březen vám dá vydechnout. Dokonce bych řekla, když se tak ohlížím i za tím únorem, že v přelomu měsíců nastane takové výrazné, až zlomové zlepšení situace. Představte si, že jste v baru, ve kterém pláčete nad situací z února nebo únavou, nebo zklamáním, tady je celá škála od blbé nálady až po depresi nebo nějakou životní ztrátu, pocit životní ztráty – a najednou v baru zavřou a vyhodí vás ven a vy s úžasem zjistíte, že je venku jaro, kvetou první pampelišky a voní tráva. Může to mít podobu zcela náhodných zlepšení, ale protože to jsou karty hodně vysoké, mám dojem, že v tom pocitu osvobození a odměnění najdete také maličkou nitku toho, že si to skutečně zasloužíte, že tam bude znát velká dřina, která tomu březnovému rozuzlení předcházela. Nebo vývoj.

Budete mít pocit, že to, co žijete je výsledkem přirozeného vývoje a že za tím vším vidíte dlouhou cestu, kterou jste prošli, než jste se dostali do tohoto bodu. První polovina měsíce tak vypadá úplně báječně a využila bych ji na jakýkoliv rozkvět, plodnou činnost, shánění lidí k sobě stejného smýšlení, výborné jak na té praktické rovině, pracovní, tak i mezlidské. Ať už si ten úspěch budete vychutnávat sami, nebo v páru, tak je tu obrovská úleva a zlepšení pocitu životní pohody. Z toho zkuste co nejvíce čerpat.

V polovině měsíce nebo v té jeho druhé části na vás už totiž může čekat jeden úkol, který by asi nebyl úplně příjemný, ale vy budete plni energie, takže ho využijete naplno! Je tu zastavení a snad i přemýšlení nad něčím, nad záležitostmi, ve kterých chcete, aby bylo všechno v pořádku. Je pak jedno, jestli v tom všem je něco v nepořádku, nebo jestli to je tak nějak neutrální, ale vy si to chcete pro sichr vyžehlit, vyleštit, zrenovovat. A bude to nejspíše cosi, co spatříte právě na začátku měsíce v tom období pohody a úspěchu, kdy vám dojde, že s tímhle vším, co máte, máte vlastně na něco víc… že tam jsou nové šance, nové možnosti, které jste do té doby nevyužívali. A nyní jsou vidět – a otázka zní, jestli tohle všechno chcete do života pozvat? A to je asi ten čas zastavení se, kdy budete přemýšlet, jestli ano, nebo ne, jestli to k vám patří, nebo nepatří. Doporučím jediné – dejte si na to čas. Není kam spěchat a to téma, které se vám tu bude otvírat, ten čas vyžaduje, protože to bude jako práce s drahým kamenem. Musíte stokrát rozmyslet, kde ho obrousíte. Už jen proto, že je nesmírně cenný.


Kozorozi (Sedmička mečů, Hvězda, Šestka mincí, Královna kalichů)


Kozorozi mají před sebou první jarní měsíc ve znamení velkých ideálů, ale také velkých ukousaných urafaných bubáků, které vám budou chtít z těch ideálů brát. A pak tu je rovnováha a zmoudření, či spíše spojené ještě s pocitem, že se nebudu vracet do starých vod, protože už to nemá cenu a mám to stokrát prožito.
Mám navíc pocit, že pro vás tu bude platit hodně i ten obecný výklad na březen, protože potřebujete podporu v tom, vidět zřetelně to, co vás tíží, co vám energii bere – a to, co vám ji dává, ačkoliv to nemusí být ještě projevené hmotně. Mohou vás v březnu vést a oživovat i jen sny, touhy, naděje, lásky, a pocit, že všechno je (nebo bude) tak, jak má být.  Obtížné to může být asi proto, že se vám v březnu může ukázat to, co jste příliš vidět nechtěli. Takové prozření, které souvisí s osudovou událostí, s vaším strachem, nebo toto prozření či náhlá informace přijde náhle a bez varování. To jsou takové tři faktory, které tady mohou hrát roli.

A buď vás to tedy osvobodí k novému uvažování a vezme vám to pouta z rukou… nebo vám to naopak ta pouta nasadí a trošku podtrhne dočasně nohy v nějakých plánech do budoucna. Ale tady to je právě proto, abyste si uvědomili, že to tak není, že teď chvíli musíte oprašovat kolena, ale ve výsledku budete za pár dní vděčni za to, že už tuhle falešnou kouli nebudete u nohy tahat. Navíc tu máte pak v druhé polovině měsíce podporu toho nového období, toho „po prozření“, kdy se vyrovnáte, najdete si svoje místo na světě, bude vám velmi hezky a vděčně. A s celou tou krásnou ženskou energií tam může jít o to, že jste-li žena, tak budete doslova jarně kvést na duši… a jste-li muž, můžete potkat krásnou ženu, moudrou, nebo s takovou nějakou velmi dobře vylepšit vztah. Vzniká tam období dobré komunikace a porozumění světu kolem obecně.

Dokonce se dá říci, že čemu nebudete na začátku března rozumět, to tím vším vývojem, dojde do takového stavu, že na konci března budete doslova nadšeni tím, co se kolem vás děje a ani si nevzpomenete na ten stav podivného bezčasí, který byl zkraje měsíce nebo ještě v únoru. Máte taky parádí jarní rozkvět!


Vodnáři (Šestka pentaklů, Sedmička mečů, Slunce)


Máte to velmi podobné s předchozími Kozorohy. Tahle zimní znamení se budou asi probírat z toho zimního spánku poněkud ztuha, a hlavně s pocitem jakési ztráty, která proběhla a se kterou nemůžou nic dělat. Ale znovu tu platí, že až se s ní smíříte, tak zjistíte, že to vlastně nebyla ztráta, ale parádní operace, která vám zachránila život.
V první řadě mám dojem, že Vodnáři mohou zkraje měsíce trpět pocitem, že se věci nedějí tak, jak by chtěli, jak si domluvili, jak si vyjasnili, někdo nebo něco stále překračuje jejich hranice, a to pokud budou dále tolerovat, tak to bude výraznější a bolestivější a stále dokola, až si to prostě nějaké to řešení vyžádá. Přijde mi, že vám zvenčí může přijít mnoho informací nebo situací, které zapříčiní, že v pravém světle uvidíte něco, co vás okrádá. Co vám dává už tak tak strašně málo… a ve skutečnosti i to málo bylo falešné…

To není vůbec hezké prozření. Na druhou stranu ihned po něm tady je úleva, už s polovinou a s koncem měsíce vnímáte to jaro úplně naplno a s výdechem. Potěším vás tím, že i duben už pro vás bude úžasný v tom, že to, co vyřešíte v březnu, i za cenu nepříjemných dnů a nepříjemně rozrýpaných témat týkajících se rovnováhy, vztahového účetnictví nebo takových těch investic dlouhodobých, to se vám v hezkém v dubnu vrátí. Protože tím, že tohle vyčistíte, uvolníte prostor pro nové nabídky, nové situace a ten vzduch, který budete nadechovat, bude doslova křišťálově čistý.

Je to obrovská změna. Zkraje měsíce nevyvětráno, dušeno, něco strašně moc vadí – pak zlom a na konci března už máte v domě jaro, květiny a lehkou vůni hyacintů. Ještě se podívám na to, jakým způsobem touhle změnou proplout co nejlépe. Mírnost. To je zase rovnováha, která byla zkraje měsíce, nebo v únoru, porušována. Trvejte na ní. Nejlépe se se vším poperete, pokud budete trvat na svých požadavcích a nebudete překračovat své hranice, nebo nenecháte druhé, aby vám po nich šlapali. Takový ten pocit hrdosti a spravedlnost vás dovede k tomu čerstvému vzduchu…

Ryby (Král pentaklů, Desítka mečů, Král pohárů)

Milé Ryby, části z vás už ráda popřeji všechno nejlepší k narozeninám a musím říci, že je před vámi jeden z nejrušnějších měsíců v roce. Za prvé sklidíte to, co jste zaseli v minulosti. A to možná ještě tím způsobem, že vás to uvědomění nebo nová situace donutí se zachovat rázným způsobem. Protože v tu chvíli budete vědět, že za sebou necháváte něco, co už skutečně nechcete a bez pocitu studu nebo smutku se postavíte sami za sebe a za to, co už vidíte. V této změně je jedna výhoda – není tu ten pocit vakua, bubliny, ve které není nic, nebo v ní je strach z budoucnosti, ale je tu jasně narýsovaná budoucnost, za kterou jdete. Budete mít šanci si oslavit to, co máte rádi, co jste dosáhli a troufnu si říci, že kdo se o to postará tím, že se nebude bát dávat najevo svůj názor nebo se rozhodovat v průběhu března, bude mít na své narozeniny opravdu co slavit a bude spokojen se svým životem.

Konec měsíce nese energii dalšího rozhodování, ale tady mi to už přijde jako takové trošku rozčarování po oslavě, že je tady další pracovní den a musíme se do toho dát. Proč ne?  Není vůbec důvod ke smutnění, protože to, co před vámi znovu je, je další dvoustrana nového jarního katalogu s nabídkou pro váš život. A možná tam je splněný sen. Možná tam je přesně to, co potřebujete. Možná tam toho je víc. Nevidím to jako smutné rozhodování nebo nelibé rozhodování, ale jako rozpaky nad obří nabídkou, ze které si nelze vybrat, protože všechno je nějakým způsobem lákavé. A všechno tu je proto, že si to zasloužíte.

Nezapomínejte na to, že s březnem máte k dispozici něco nového, něco, co je jako nový koberec v obýváku po letech, tak na to nechtějte třeba dávat starý nábytek nebo staré koberečky, kterými jste překrývali díry. Jde o to, abyste využili březen s novými možnostmi a zbytečně do toho netahali minulost, která už je přežitá, ale ze zvyku si ji nesete s sebou. Máte před sebou parádní měsíc, tak držím palce.


V audioverzi najdete všechny výklady i články na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=QQ7VqNV9cxk


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz


Soňa Sofi: Co nám přinese rok 2018 z hlediska energie čísel a karmických souvislostí 


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč
national cpr association