Renata Petříčková: Duben 2018 pro jednotlivá znamení

Možná se v dubnu rozhodnete pro něco opravdu zásadního, nebo k vám přijdou události, které notně zahýbají vaší budoucností směrem k lepšímu a rozjasňujícímu. No, vůbec bych se tomu nedivila, protože nám tu v dubnu vyvstávají dvě hlavní témata. Scelování záležitostí, které jsou nejednoznačné, v nich můžete dosáhnout náhle nejen rovnováhy a poznání, ale téměř okamžitě se podle aktuálního a dlouho očekávaného výsledku rozhodnout. A druhé téma je také o rozjasnění toho, co nebylo jasné, co bylo skrýváno, čemu chyběla pevná ruka nebo nadvláda.  Zvláštní je, že u obou témat jako to, co je v pozadí, jež si na první pohled neuvědomujeme, mám karty, které jsou o trápení, ukončování, takové to finále, které strašně moc bolí, víme, že jím musíme projít, abychom mohli jít dál.

Může to tedy být o tom, že tohle už necítíme tak palčivě, protože se budou řešit záležitosti, které už  jsou načnuté. Kdysi možná takhle bolely, ale v tuhle chvíli už jsou částečně pořešené a další fáze, ve které se sloupnou jako slupka cibule, budou právě v dubnu. Jsou tu dvě karty zvažování a spravedlnosti. Správných soudů, správných úhlů pohledu. Cokoliv vás bude v dubnu bolet, nebo vám tížit mysl, působit špatné spaní nebo rozhazovat z klidu, bude něco, co má svůj kořen v minulosti a v temných nocích. Může to být i upozornění na horší spánek nebo častější výskyt živých snů, i nepříjemných snů, nebo snů, ve kterých dostaneme radu, kdy a jak zakončit nějakou situaci, s něčím zatočit, něco v nerovnováze upravit právě v tuto chvíli. Silný by měl být především úplněk a to díky vlivu jiných lidí nebo okolí, které v tuto dobu bude cenným zdrojem informací. Tady si myslím, že dojde k takovému živějšímu období, kdy někdy i nechtěně vyslechnete rady a informace od okolí ve velké míře a je dobré si z nich něco vzít. I v případě, že se vám nebudou líbit. Protože v nich bude kromě pravdy, nebo tak podané pravdy, aby vám to umožnilo vidět tu svoji nebo vidět realitu, také návod k tomu, jak se dostat do rovnováhy. Možná uvidíme více, co jsme kde investovali a nebylo nám dáno nazpět. Co jsme sami komu vzali a kde to nyní chybí.

Energie nerovnováhy bude více vidět, bude více cítit, když půjdeme za své hranice za kterými už není nic k dávání, ale dáváme kus sebe, který vlastně nemáme. Veškeré pocity zlosti a frustrace budou v dubnu mít kořeny ve dvou příčinách. Cosi, s čím nemůžeme hnout, a přitom to ve skutečnosti není takový problém, když změníme úhel pohledu na něj! Nebo cosi, co už mělo být dávno rázně vyřešeno a z nějakého důvodu to s sebou stále táhneme jako kouli u nohy. Zvažte znovu ten krok právě toto definitivně vyřešit. Zavřít za tím víko. Tento faktor se mi ostatně často opakoval u velkého množství znamení! Ta možnost dát tomu finále tady v dubnu bude opravdu TOP.

Pro některé to také může být, zejména zkraje měsíce, měsíc nabídek, a to velmi zajímavých. Možná se jich zaleknete, protože nás budou zvát o úroveň výš. Hravě, nenápadně, možná dokonce zkraje nebude ani zřejmé, jak moc to je vážná nabídka, to se vyklube až po čase. V každém případě to je ale něco, co dostáváte jako dar osudu. Jako velmi pěknou nabídku.
Dobrou zprávou také je, že duben, jeho druhá polovina s sebou nese rozjasnění až na takové úrovni, že zamotané a kritické situace mohou dobře dopadnout až překvapivě. Tam, kde jste už nedoufali v úspěch, byli zamotaní v lepkavých pavučinách, náhle vysvitne sluníčko. A znovu, hodně by to mohlo být kolem úplňku. Až do takové míry, že pomocná ruka, která vám bude nabídnuta, bude až neuvěřitelná. A ten vliv potom jde lehce i do května…

A nyní se podíváme, jaký bude duben pro jednotlivá znamení:

Berani (Věž – Šestka pohárů – Osmička mečů)
Části z vás ještě přeju všechno nejlepší k narozeninám a dubnoví Berani to budou mít trošku složitější. Snad znovu v rámci tradice, že kolem narozenin vyvstávají zásadní témata, vám musím sdělit, že duben mi vyšel jako takové „návraty do minulosti“. A to může mít velmi různorodou podobu. První věc – pokud ve vašem životě něco není tak, jak by mělo, kde něco přehlížíte, bude se to v dubnu velmi hlásit ke slovu a nevylučovala bych tam ani události, které tou lenorou něco změnit, trošku hýbnou a zhroutí se to, co skutečně stát nemá. Jak jsem řekla, mohou to být dozvuky minulosti, které necháte definitivně za sebou, nebo naopak v tomto období potkáte z minulosti něco, co vás vytrhne ze všednosti. Od milého setkání, od milého člověka, který se vám vrátí do života, nebo se někdo vrátí a svým působím rozvrátí to, strhne s sebou jako uragán to, co si pracně nalháváte, schováváte někam, aby to nikdo neviděl. No tak mohou to být docela životní tornáda, která si přijdou vzít něco, co u sebe držíte zbytečně.

Více než kdy jindy uvidíte hodnotu minulosti, dojdou vám nějaké informace, které umožní uzavřít, pochopit to, co v minulosti bylo a co jste nechali nedořešené. Zásadní změny tohoto měsíce vám mohou ukázat anaznačit, jak se vrátit ke svým kořenům, a to i tehdy, když budete tyto směrovky vnímat jako ohrožující nebo se budete bát po nich vykročit vpřed. Když se nad nimi ale zamyslíte hlouběji, zjistíte, že vám dávají meč do ruky, přesně takový, jakým můžete prosekat růžové trní k princezně na zámek.

Všechna řešení z dubnových trablů se mi obracejí právě k minulosti. K tomu, co třeba v minulosti se už osvědčilo. K lidem z minulosti, kteří vám mohou podat pomocnou ruku. K myšlenkovým vzorcům z minulosti, ke změnám a nápadům, které se objeví znovu, vyplavou ze zapomenutí, a pomohou vám postavit se na nohy, pokud se ta země pod vámi zatřese.
Dostanete v dubnu možnost něco v životě pochopit, ucelit a zachovat se podle nových pravidel. A to je vlastně ta nejideálnější jarní energie a je typicky narozeninová.

Býci (Osmička mečů, Páže holí, Síla, Eso mečů)
Není vám příliš vidět do obličeje, milí Býci. Zejména v první polovině měsíce. Je tu ještě něco, čemu se nechcete moc dívat do očí. Vedle sebe tu je strach něco řešit či témata, která jsou pro vás osobně bolestivá a raději se k nim buď otočíte zády a odejdete středem, nebo v nich zůstanete stát, protože víte, že jakýkoliv pohyb by působil bolest. Ale s půlkou dubna, s novoluním, jako kdyby k vám přišla odvaha, podněty, které zvýší chuť řešit i to, co ještě zůstalo někde v restech v únoru a březnu. Něco tam ještě možná je, o tom žádná, prosakuje minulost. Na druhé straně vedle tu je karta nových začátků, trpělivého pěstování budoucnosti a i odvahy dělat jiné kroky, než je konvenční nebo pro vás typické.  Možná to je i návod. Pokud máte v kapse ještě nějaké resty týkající se situací, ve kterých se jednoduše bojíte udělat jakýkoliv další krok, nebojte se. Není důvod. Jediným řešením je stejně ten krok udělat. K tomu bude duben velmi vhodný, protože kromě tohoto tu nemáte vůbec nic špatného. Naopak. Když to vezmu tou nejjednodušší zkratkou, tak doporučím se všech šancí chytit za pačesy. Nebát se restů a kostlivců ve skříni – protože když je vezmete do ruky, už jen ten akt, že „řešíte“ vám nepodlomí kolena, jak se obáváte, ale nesmírně vás už v tu chvíli posílí.

Je to obrovský vzestup energie s druhou polovinou měsíce. Dostáváte tu impuls zvenčí, novou úrodnou zem k dispozici a bude záležet na vaší odvaze, co vám na ní vyroste. Nemusíte si úplně věřit, i když dál už tady jsou doslova lví karty… ale je dobré vědět, že i když máte obavy, tak v tuhle chvíli vám půjde osud na ruku a můžete se pustit do čehokoliv, co má pro vás punc „životního impulsu, růstu, splněných snů“. Dokonce tu mohou přijít tyto záležitosti i zvenčí, aby vás podpořily. Dokončujete projekty, dostáváte za ně odměny a zároveň se vyhříváte v té oáze, kterou jste možná vybudovali. No vidíte, vyplatí se vyjít odvážně z toho nekomfortního prostředí, které ještě může začátkem dubna vystrkovat drápky.

Společně s tou posílenou pozicí ale také uvidíte něco, co vám do té doby unikalo. Snad je to i důvod proč vás osud v dubnu tak odměňuje, dává ty nabídky, kterých když se nebudete bát, tak velmi získáte. Protože s tím vším přijde za ruku také jasno v něčem, co bylo skryto. Proto pak pochopíte a budete se  moci v další fázi rozhodnout. Tady už ale rozhodnutí bude zcela na vás a pod vaší vládou.

Blíženci (Dvojka mincí, Vůz, Spravedlnost, Trojka holí)
Expanze pokračuje, milí Blíženci. I duben k vám bude velmi milosrdný a rozhýbe životy možná až nečekanými způsoby. Pro vás opravdu může být duben měsícem, kdy založíte základní kameny zcela nové budoucnosti. A nejlepší na tom je, že všechno to je pod znamením Spravedlnosti. Vše, co se vám bude dít, bude po zásluze. A po zásluze se budete pohybovat tím směrem, kterým skutečně podle osudu patříte. Končí průtahy, končí „výkony trestů“,  začíná pohyb. Začíná formování budoucnosti.

Zkraje měsíce tu je ještě obtížnější období balancování mezi několika možnostmi, nebo nad situací, která je těžká, nechce se vám do ní, ale v podstatě si jenom zvykáte na nové možnosti, které se vám v životě brzy otevřou. Balení kufrů před cestou. To balení málokoho baví, a tak si můžete připadat právě tak nějak. Mohou to být gradace nepříjemných déletrvajících situací, které tak nějak „dojedou“, dořeší se, naposledy vyvstanou a potom tradá, pryč.

Přichází řešení, díky kterým se toho všeho zbavíte, ukážou se vám cestičky, jak se rozhodnout tam, kde jste se dlouho pro něco rozhodovali. Ukáží se vám směry tam, kde jste tápali. A dostanete přesně to, co si zasloužíte – tenhle pocit tady prostupuje celým měsícem, a tak neváhám znovu zopakovat – važte si toho. Neříkejte, že si něco nezasloužíte, protože si to zasloužíte. Tohle je obchod, ve kterém vám dají přesně to, co potřebujete.

Duben je pro Blížence měsíc, kdy skutečně uvidí čistý záměr své duše a to zejména kolem novoluní, tam mohou být i podpory osudu, okolí, situací, které se i nečekaně zformují tak, že budou nepřehlédnutelné a mohou mít i podobu nových křižovatek, přehršle nabídek, nových semínek do zahrádky. Pokračuje vlastně ten trend, který tu byl v březnu, takže si zorejte zahrádku opravdu důkladně, nové sadby bude víc než dost. Kolem úplňku na konci měsíce se vám může něco vyjasnit a dostanete se do finále v něčem, kde čekáte konečně na to slunce. Ohřejte se na výsluní. Na chvilku. Konečně…

Rak (Čtyřka pohárů, Čtyřka holí, Devítka mečů, Dvojka pohárů, Dvojka mincí)
V dubnu si můžete připadat zahlceni a možná vám na rozdíl od březnových s radostí přijímaných změn, může klesnout hladina energie až tak, že se z vlastní vůle budete chtít na chvíli zastavit. Vzhledem k těm kartám minulý měsíc a na konci dubna mám ale spíše dojem, že je to fáze, kdy se zaleknete nových možností a na chvíli se schoulíte sami do sebe. A to může mít podobu aktivně odpočívací fáze, tedy opravdu sbírání energie pro lepší budoucnost, až podobu depresí, zevlování a padání do vlastních temných stok, a to moc nedoporučuju, protože tady k tomu není ve skutečnosti důvod. Obě ty karty jsou o neštěstí, které je jen pocitově, které je umělé… a fajn, dobře, i když to tedy přijde, tak ta Čtyřka mečů si s tím poradí. Vyléčí to. Zastaví vás v tom stavu a pořádně vás v tom namočí, abyste viděli, že se tím už skutečně nemusíte zabývat.

Mám jednoduše dojem, že když ze začátku dubna budete nijací a unavení, tak to je proto, že vám něco nepůjde pod nos, ale stačí to jen vzít tak, že „fajn, ale tak si teda odpočinu, vždyť času dost“… a pár dnů počkejte. Ona už ta polovina měsíce a zejména ten závěr je o velmi příjemných změnách, kdy k vám buď dojde řešení těch vašich citových zmatků takovým způsobem, že na ně okamžitě zapomenete, nebo se obecně kolem vás budou velmi často pohybovat lidé, kteří vám budou mimořádně milí. Setkání, nové podněty, záležitosti, které budou „vaší druhou polovinou“. V tuhle chvíli mne napadá, že ty zevlující energie začátku dubna mohou být o tom, že se vám vrátí podobné pocity z minulosti (či čert ví, kde mají kořeny), abyste se jimi probrali, naštvali tím sami sebe, že už se tím fakt zabývat nechcete, a prostě se na to po pár dnech vykašlali… a tím se uvolní úhel pohledu, otočíte hlavu a uvidíte to, co tam skutečně je a co je vašemu srdci nadmíru milé. A s koncem měsíce se znovu všechno rozvlní a najednou nebudete vědět co dřív, nová situace, nové okolnosti, které by tedy měly být příjemné, vám přidělají, tentokrát – milé starosti, protože teď jsou věci jinak a musím si s nimi nějak poradit.

Závěrem? Proberte se tím, co skutečně v životě už nechcete a dejte si na to čas – je ho tady dost. Scelte se a zastavte se u toho. A pak nepřehlédněte nádhernou dubnovou možnost na něco mimořádně krásného a až ji potkáte, věřte, že i když vám zamotá život zase do klubíčka, bude to už klubíčko, které se vám bude líbit.

Lvi (Kolo osudu, Čtyřka pohárů, Věž, Královna pentaklů)
Do jisté míry bude duben velmi podobný březnu, znovu mi tu vyskakuje ten podivný kolotoč něčeho, co vás otravuje, působí špatnou náladu a znovu se to objevuje, aby…. To bylo vyřešeno? Přijde mi, že osud v dubnu přinese něco, co vám nebude tolik příjemné, bude to spojeno s pocitem, že tohle nechci, v tomhle si nevěřím, dívám se (ne)záměrně jinam, abych nemusel vidět realitu – ale přesto to cítíte za zády a cítíte tam i řešení. S průběhem měsíce se vám ale do těch řešení bude víc a víc chtít a bude tu i mohutná podpora okolí. Buď se věci začnou skládat tak, že rázem nebudete mít svázané ruce, ale dostanete přesně to, co potřebujete a pustíte se do práce, nebo sami budete iniciátory toho, že ťuknete do toho zatuhlého divného domina a rozehrajete vlastní život do úplně jiných barev.

Mám totiž dojem, že to hlavní dubnové téma bude o něčem, co potřebujete k tomu, abyste se cítili jako králové svého života. Že to, co bude odcházet a bude to otravovat v té první půlce dubna, možná hodně kolem novoluní, bude cosi, nač buď nemáte dost odvahy do této chvíle, nebo o tom máte zkreslený názor, proto se do toho nepouštíte. Oboje se ale v dubnu rozplyne. Vy náhle toto téma uvidíte jinak, tak, jak skutečně je, nebo tak, jak je poměrně snadno řešitelné, ačkoliv u toho řešení může být sem tam i pěkné zemětřesení. A to mohou být i změny velmi náhlé, kdy se náhle rozhodnete, dojde vám trpělivost, dostanete ten správný impuls zvenčí a najednou budete jen zírat, jaké změny vám duben přinesl a že byste už za nic na světě nechtěli zpátky do života to divné zevlování nebo staré situace, které se tam pohybovaly.

Jednoduše řečeno: Duben vám přinese chtěnou i nechtěnou šanci něco výrazně, ale opravdu výrazně změnit k lepšímu!

Panna (Královna pentaklů, Šestka mečů, Rytíř mečů, Sedma mečů)
To, co jste řešili v březnu, se může vrátit v dubnu, ale ve zcela jiných podmínkách. Jako kdybyste ve své duši či i fakticky ve svém myšlení změnili destinaci a všechno najednou budete vyřizovat jinak, z jiného místa a s jiným nastavením. První polovina měsíce vám nese energii i výrazných změn, které mohou být v jakékoliv fázi, začínat, pokračovat i je můžete finišovat. V každém případě je tu ale vědomí, že to, co se děje, může být nepříjemné, protože přechodové fáze nikdy nejsou příjemné, ale přesně víte a už tušíte, že vás čeká usednutí na trůn svého vlastního života. Máte šanci s tímto vším provádět změny v životě, zejména ty, které se týkají financí, zázemí, domova. Tady ty změny budou nezanedbatelné a můžete za ně být vděční.

Duben vás ale nenechá dlouho usnout na vavřínech. Z té pozice krále budete mít téměř okamžitě co dělat. Kdybych to měla zjednodušit co nejvíc, tak řeknu, že se na vás vrhne několik poddaných s tím, že je někdo okradl, ať to vyřešíte. Můžete být v takové roli soudce, a jestli sami budete v životě dělat změny a odhalovat viníky a nepravosti, nebo jestli si pro podobné rady k vám bude někdo jiný chodit, nevím.
Ale s tím usednutím na trůn se pojí zviditelnění toho, co je pro vás jaksi nefér, dobré je, že to skutečně uvidíte, ač neříkám, mohou to být i nepříjemná prohlédnutí. Ale ruku v ruce s nimi jde i řešení, a to je jistě dobrá zpráva. Přesně budete vědět, proč se tak stalo, kde byla chyba, a především jak to nyní vyřešit, jak s tím naložit. Tyhle věci mohou přicházet velmi náhle a nečekaně a ještě mám dojem, že je můžete i (ne)chtěně rozrýpnout sami. Když se ptám po tématu, které je v tomto směru zásadní, tak je to rodina a často i zásadní změny. Možná si budete v dubnu více cenit rodiny a svého zázemí a postaráte se o to, aby tohle vše nikdo a nijak neohrožoval. Je tu velká chuť a odhodlání něco zlepšit, o něco se postarat, něco spravedlivě vyřešit. Udělat možná i konečně to, nač jste se dlouho odhodlávali.

Jedním si ale můžete být jisti. Nikdo vás tento měsíc neobelže. Takže budete-li mít někdy divný pocit, že si něčím nejste jistí, jak ten druhý myslí a bude tam nějaké podezření, zkuste raději počítat s tím, že se vaše intuice nemýlí. Zloději budou svlékat kabátky.

Váhy(Eso mečů, Rytíř holí, Viselec, Svět)
Máte velmi čisté karty, je tu hodně oblohy, hodně rozjasněného. A taková témata vám budou chodit do života, mám dojem. Všechno bude chtít být vyřešeno. Ráz na ráz. Může to pro vás být i velmi rychlý měsíc co se týče událostí. Může se toho velmi hodně uzavřít, nebo naopak otevřít, nové začátky a konce, doslova mi z toho jde hlava kolem!

Cokoliv budete chtít, dokážete! Hned zkraje dubna vám přijdou informace nebo rozjasněné situace natolik, že se vrhnete do práce. Mohou to být zcela nové životní podmínky, změny, které způsobí, že se hnete rádi z místa. Druhá taková vlna velmi podobné energie tu jde i v druhé polovině měsíce. Opět na základě těch prvotních dubnových změn k vám přijde nový pohled na věc a budete moci znovu něco ukončit, začít, dokončit. Mohou to být také drobné události, které vám dají pochopit smysl nějakého delšího období, ve kterém jste marně přemýšleli o čemže to je. Tady potom díky těm rychlým a zásadním pohybům v dubnu vám dojde, proč se to všechno stalo a jaký to mělo význam. Přijde mi to celé jako velmi zrychlená energie něčeho, co trvalo velmi dlouho a finále. Najednou tady je finiš tak rychlý a účinný, že si prosím vás, držte klobouky! V dubnu se s vámi osud mazlit nebude a přesně vás posune tam, kam potřebuje(te). Dá vám k tomu moře sil a vášně. Zkuste to dobré tedy využít v maximální prospěch. A pokud ty změny nebudou úplně příjemné nebo vám budou činit nepevnou půdu pod nohama, tak rychle hledejte, jaké výhody to pro vás může mít. Protože tohle jsou v drtivé většině změny k lepšímu, je škoda si je kazit nějakým zevlováním a hledáním much.

Tohle jsou šance, které se jen tak neopakují.

A do jisté míry se tu setkáváte s důsledky svých minulých činů – to jen taková malá nápověda, až budete hledat odpověď na otázku, „jestli si něco tak dobrého/jiného vůbec zasloužíte“. Ano, je to po zásluze. Všechno. Celý duben.

Štír (Velekněz, Pětka holí, Dvojka holí, Královna mečů, Pětka pohárů)
Začnu tím méně příjemným. Konec měsíce, možná nejvíc úplněk ve vás může vyvolat dočasnou depresi nebo smutek nebo únavu. A příčina může být v něčem, co jste rozhodli v průběhu měsíce. Možná jste prostě jen zvolili těžší cestu. Není špatná, ale je těžší. Píšu to takhle od konce proto, že celý duben je pro vás ve znamení získávání své síly, nadvlády nad životem, budou se vám tu hodně opakovat témata, která působí roztříštění myšlenek, pochyby, přicházet situace, které jsou chaotické a které možná znáte, ale už s nimi budete chtít nějak zatočit. Postaví se před vás možnosti, jak to udělat a pak tady právě pozor.

Patrně budete mít takovou chuť to už konečně udělat, že tu mohou být sklony k tomu, že si schválně, až sebemrskačsky, vyberete tu možnost, která víc bolí. Která víc bolí vás. Ale jak říkám, nepřijde mi to tak úplně špatně, protože až si projdete tou bolestivou fází, tak zjistíte, a to může být už koncem měsíce, či v květnu, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, které jste mohli udělat. Že vám skutečně přineslo po dnech, týdnech, klid. S Veleknězem jako hlavní kartou vašeho dubna si myslím, že nemůžete v těchto záležitostech být na špatné straně, že ten úsudek bude pro vás velmi dobrý. Můžete si také vzít k srdci radu někoho jiného, tady můžete opravdu potkat lidi, kteří vám dobře poradí a nasměrují. Či sami budete žádáni o radu, protože je třeba takový ostříží pohled do nitra situací, snad i chvilkové zastavení se a zvážení, co tedy je nejlepší. S tím časem, který tu je, bych řekla, že se vyplatí si ho vzít. Vzít si přestávku, nerozhodovat se okamžitě, ale ještě chvíli to nechat uzrát i v případě, že už si jste téměř jisti tím, co v dubnu uděláte, kam nasměřujete svůj život.

Počkejte na správný okamžik. Duben vám také nese vzácnou příležitost dělat věci ve správném načasování, takže se vyplatí poslouchat intuici a vidět za roh. Vidět i to, že když udělám něco v tuhle chvíli nepříjemného, tak v konečném důsledku mi to přinese obrovskou úrodu. Tak o tom bude váš duben…

Střelci (Trojka pohárů, Čtyřka holí, Devítka holí, Trojka holí)
Tak! Střelci mají duben doslova ve svém živlu. Kdybych to měla nějak zkrátit, tak to může být dost dobrej mejdan s tím, že vás z přemíry dobrého může někdy bolet hlava.  Ale vážně, vezmeme to pěkně popořádku. Už zkraje měsíce je tu spokojenost a přítomnost možná i příjemných lidí nebo situací, které vás ovlivnily tak, že jste pochopily souvislosti s minulostí a ve velmi pevných botách vykročili do budoucnosti. A ta se bude velmi hezky v dubnu rozvíjet. V každém případě tu je podpora zvenčí, podpora osudu, lidí, kohokoliv… co vám dá opravdu do rukou přesně to, co potřebujete k tomu, abyste se cítili na správné cestě a měli důvod k oslavě života. To mi přijde tak nějak jako první polovina měsíce, v té druhé už nastoupí trochu obtíže snad spojené s únavou nebo bolestí hlavy nebo nějakou přetížeností, i třeba v oblasti zad nebo psychiky. Ale spíše než něco vážného to je takový nezvyk, kdy se vám zkraje měsíce ulevilo, ale ne každý den je posvícení, takže mi to přijde spíše jako takový návrat ke všednosti, který bude únavný.

Návrat k poctivé denní práci na – budoucnosti. A tím se znovu dostávám k tomu, že vás ta hlava může bolet i z přemíry toho, co se před vámi najednou otevírá. Zavřely se dveře po tom mejdanu a tady je to trochu vzácnost. Místo nepořádku vidíte množství pokladů, které před sebou máte. Uzavřeli jste možná nějakou životní etapu nebo situaci – a nyní jen zíráte, jak moc se věci změnily, a to povětšinou k lepšímu. Ta kocovina bude tedy spíše úžasem. Všechno, co se kolem vás mihne s koncem dubna, nebo v jeho druhé polovině, jsou velmi cenné příležitosti, jak si zajistit budoucnost. Možná se i na chvíli otočíte k tomu, co jste nyní vybudovali, zády, abyste si jen tak chvíli zasnili nad tím, jaké by to bylo, kdybyste vzali jednu z těch možností, která se nyní nabízí, a rozvíjeli ji. Nevylučovala bych ani myšlenky na velmi zásadní rozhodnutí, typu „pálení mostů“. Nemusí se to dít, ale ty změny tam být takového rázu, že vás to minimálně napadne jako životaschopná možnost.

A jako poslední informace – lidi kolem vás budou velmi nápomocni. Může tam být dokonce někdo v pozadí, kdo vám nesmírně pomůže, abyste viděli budoucnost v barevných barvách nebo si uvědomili právě ty souvislosti, spravedlivé souvislosti, a začnete podle nich jednat. Je to zvláštní měsíc vyrovnanosti, snahy o rovnováhu a nových možností, jak s touto rovnováhou naložit.

Kozorozi (Desítka mečů, Vůz, Čtyřka holí, Rytíř pentaklů)
Kozorozi mají před sebou možná zásadní měsíc. Hned na začátku, a to souvisí asi ještě s březnem, tu máte možnost se v něčem velmi zásadně rozhodnout. Něco ukončit, něčeho mít dost a opravdu to nechat za sebou. Končím, jdu pryč! Jdu za lepším. A zřetelně vidíte, že za tím lepším půjdete, není to bezčasí, které třeba bylo začátkem března, ale naprosto přesná vize, která vám poskytuje zázemí a pocit bezpečí. Možná i čas se uvolnit, odpočinout, oslavit to, co jste dokázali v minulosti.

Když se podívám lépe na to, co vás čeká ohledně toho zásadnějšího začátku měsíce a rozhodování, tak ten tlak na to něco změnit bude dán za prvé pochopením něčeho z minulosti a zároveň probuzeným smyslem pro spravedlnost. Snad zapracuje i karma nebo osud sám a vyjeví se něco, co tuhle vaši ráznou energii rozhodnutí podpoří. Jedním si jsem ale jista – rozhodnete se správně. A okamžitě ty důsledky toho správného rozhodnutí i pocítíte tím, že se vám vzápětí otevřou ty nové zahrady, spadnou okovy… a je tu i cesta k zázemí, financím. Mohou to tedy být změny spojené s životním stylem, prací, rodinou, něčím, co máte kolem sebe jako pocit bezpečí.

Může to také být návrat člověka, který vám dá to, co jste dlouho potřebovali, byť by to byl jen poslední dílek do společného puzzle. Ty změny mohou být o odchodech i definitivních příchodech lidí do života. Ale pokud vám někdo v dubnu do života vstoupí nový, tak způsobí patrně dost hurikán. Nezůstane kámen na kameni a pokud to vydrží, může to být i dlouhodobý partner nebo osudový vztah, protože vám ten dotyčný nese zásadní uvědomění v životě. Nese vám možnost vidět svůj život hezčíma očima, zaradovat se, chtít víc, chtít zázemí, které si zasloužíte.  A zpětně mám tedy dojem, že to, co budete zkraje měsíce v životě odstraňovat je něco, co už neslouží, co vás ve skutečnosti obíralo a co jste vnímali jako nespravedlivé. Myslím si, že právě touha po spravedlnosti bude pro vás v dubnu velmi zásadní a budete přicházet k situacím i lidem, kteří vás v tom budou podporovat. A tak nezbývá než popřát hodně štěstí a zdravý vývoj….

Vodnáři (Velekněžka, Eso pohárů, Trojka mincí, Trojka mečů)
Duben může být trochu kritický pro vztahy, které „mají držet pohromadě“. A to je jedno, jestli jde o partnery, manžely nebo pracovní kolegy, ale je tam pocit toho, že „k sobě patříme jako nerozlučná dvojka“, nebo si vzájemně velmi obohacujete život v rámci nějakého spojenectví. Mohou to ale také být situace, které k vám patří, práce, projekty – tou druhou stranou nemusí nutně být osoba – ale cokoliv, k čemu vás váže velmi silný vztah. Tak tady může v dubnu proběhnout nějaký podraz nebo nedorozumění. A znovu tady hraje roli spravedlnost a vyrovnání karmy nebo projevení něčeho, co bylo dlouho skrýváno. Na jednu stranu mám ale pocit, že o nic z toho ani jeden z vás nestojí. Že tam dokonce probíhají i velmi úspěšné snahy to nějak skrýt, udělat milé nabídky, spolupracovat, i začínat velmi pěkné projekty, ale pak najednou bum! Může to být hodně kolem novoluní, kdy zapracuje osud a ukáže něco, co asi v tu chvíli vidět být nemělo. Ale ono už se to nemohlo dále skrývat.

A příčina? Možná to všechno už nemohlo být v páru a celá ta situace potřebovala mít jen jednoho pána. A tady mám ještě dojem, že více se to bude týkat žen Vodnářek, nebo ženy budou těmi iniciátorkami těch změn, protože už budou chtít mít v rukou pevnější otěže. Vyvěrat tedy mohou situace, kde už bylo načase předat vládu, kde už bylo načase se podívat pravdě do očí – a je tedy jedno, jak ta konfrontace dopadne, ale už prostě musí být! A musí se něco pohnout, musí se něco změnit, obrovská touha po vyvětrání – i když to všechno vypadalo hezky a byla tady snaha, tak to byla snaha zakrýt skutečné problémy. Neberte si tedy případné „zhroucení“ toho vztahu k někomu, něčemu, tak, že je to nevděčné a nespravedlivé, naopak, pokud tu čistku zvládnete, tak budete „bydlet v novém a lepším“. Pokud ne, tak spalující žár všechno spálí a prostě začnete od začátku.

Nový list papíru ale taky není k zahození, ne?

Ryby (Kolo osudu, Šestka pohárů, Královna mečů)
Rybičky budou mít velmi hezký duben. Může to být dokonce jeden z nezapomenutelných měsíců ve vašem životě, protože se k vám může vrátit dětská něha, minulost, nostalgie, prostě to, co je vaší duši velmi blízké a celou první polovinu měsíce se s tím budete mazlit a hýčkat. Radím, abyste to využili úplně naplno, protože vám přinese nečekaný příval energie a síly. Možná až takový, že si s koncem měsíce dobře poradíte i s těmi mečovými kartami, které tu jsou o rozumném a odvážném rozhodnutí, o odhalení něčeho velmi pro vás důležitého.

A na tom základě můžete učinit nějakou životní změnu. A to až i velmi důležitou týkající se stěhování, přesunu, změny z místa na místo, může to být úplně cokoliv, v čem bude energie prásknutí do koní a vyražení na cestu. A možná ten začátek měsíce, to něžné a hezké, může být i tím pravým stimulem. Do života vám totiž to pěkné nepřichází vůbec náhodou, je to záměr, abyste se cítili posunuti někam. Získali odvahu se někam posunout. Takovým impulsem může být i klidně jen vzpomínka na něco, co jste v minulosti už pohřbili jako nereálný sen. A teď… zdá se, že se to vrací a může to být reálné! Možná jste měli vysněné povolání, ale nedostali jste se k němu – a v dubnu zjistíte, že existují kurzy, ve kterých si můžete udělat přesně tu rekvalifikaci, nebo dokonce se k vám dostane samotné místo, které můžete začít ihned vykonávat.

Může to být cokoliv na tento způsob, ale v každém případě to bude opředeno aurou něhy, nostalgie, milosti, snění a velmi příjemných lidí kolem vás, kteří vás podpoří a dodají sílu k tomu, abyste možná odvážně vykročili… kam, to už bude jen na vás. Roli tu ale také hrají ty vlivy venku, kdy chtě nechtě se ukáže něco, co vám tu cestu umožní, projasní se, vysvitne sluníčko. Nastane ráno. Tak držím palce.

V audioverzi najdete všechny výklady i články na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=QQ7VqNV9cxk


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz


Soňa Sofi: Co nám přinese rok 2018 z hlediska energie čísel a karmických souvislostí 


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč
national cpr association