Pavlína Holancová: Astrologická PŘEDPOVĚĎ NA DUBEN
Začal nový astrologický rok (20. března Slunce vstoupilo do znamení Berana, nastala jarní rovnodennost) a energie má od této chvíle naprosto vzestupný charakter.
S Beranem vstupuje do našeho života plodnost, zažehli jsme vnitřní oheň, vydali jsme se na cestu.  Duben je pak měsícem, kdy se tato nová energie začíná pomalu materializovat v realitě, je to obzvláště vhodné období pro nový začátek, a to především v milostném životě.  Ale pěkně po pořádku. Do půlky dubna, přesněji řečeno do 15. dubna jsme však ještě pod silným vlivem retrográdního Merkuru v Beranu. Tento aspekt nás brzdí! I přesto, že v době po jarní rovnodennosti jsme již jednou nohou nakročili směrem k budoucnosti, druhou nohou jsme myšlenkami stále v minulosti. Respektive ta se k nám přibližuje v podobě nedokončených rozhovorů, nedořešených projektů, neúplných informací, znovunalezených přátel a ex-partnerů či nefunkčních vzorců chování.
Něco z minulosti si volá o svou pozornost, a do 15. dubna se tak obzvláštně v oblasti komunikace můžeme těšit na pěkný chaos.
Především v době od 1. do 5. dubna jsme pod silným tlakem (Merkur je v kvadratuře na Saturn), frustrací, potřebujeme uvolnit náhlý vztek, zdolat velké překážky. V tuto dobu není vhodné podepisovat nové smlouvy či cokoliv nového kupovat. Je nutné počítat se zpožděním na cestách, není vhodné zahájit nové podnikání či projekt. Naopak. Celkově pak, do půlky dubna je vhodné věnovat se přehodnocení stávajících projektů, dopilovaní toho, pro co jsme se rozhodli v době před 22. březnem.
Jedním ze zásadních aspektů letošního roku je bezesporu setkání Jupitera ve Štíru v sextilu na Pluto v Kozorohu. Tyto dvě mocné planety se potkají přesně opět 14. dubna, a v tomto roce ještě v září. A o uchopení moci jde se Štírem i Plutem v Kozorohu vždy v prvé řadě! Jupiter v harmonii s Plutem dokáže spolupracovat na nastolení pozitivních změn. Tento aspekt nás nenutí reagovat na neočekávané změny. Jedná se o přirozený vývoj spojený se zvýšenou silou a vlivem, duchovním a osobním růstem, vytvářením hojnosti, osobního i profesního pokroku.
Cítíme, že se nám otevírají mnohé dveře! Vliv Jupitera a Pluta pocítíme v zásadě po celý rok 2018, duben je však jedním z těch měsíců, kdy jejich vliv pocítíme nejintenzivněji. Dotýká se to mnoha oblastí - pracovní, partnerské, zdravotní i finanční. V práci můžeme získat podporu či vedoucí postavení. Naše investice mohou začít růst. Jupiter vždy podporuje růst a Pluto moc ve prospěch celku. Pokud tohoto aspektu využijeme, vzroste náš vliv a popularita. V partnerství se nepotřebujeme uchylovat k žárlivým a majetnickým scénám, ale dokážeme partnera inspirovat a motivovat ke společnému růstu, osobnímu rozvoji.
Z hlediska lunárních fází můžeme považovat duben za první normální měsíc v tomto roce. Po delší době máme pouze jedno novoluní a jeden úplněk. Obě však mají silný transformační charakter.  V noci z 15. a 16. dubna nastane novoluní v Beranu na 28 stupni Berana. Novoluní obecně představují konec jednoho cyklu a začátek nového, 28denního cyklu. Luna se nachází v těsném spojení se Sluncem (v tomto případě v kardinálním znamení Berana). Vycházíme ze symbolické tmy, sadíme semínka, vše je prodchnuto nárůstem energie a iniciativy. Za novu v Beranu jsme na začátku – nového cyklu, Zpochybňujeme staré návyky, chování a přesvědčení, hledáme způsob, jak dosáhnout pokroku. Tato energie je pak absolutně posílena ukončením retrogradity Merkura a dále Uranem v Beranu.
Uran dokáže způsobit v životě člověka doslova revoluci, v případě tohoto novu, se můžeme těšit na nečekané události, možnosti, zprávy, příznivé obraty. Ale pro někoho také možná až příliš nečekaný vývoj událostí. Mars (vládce Berana) se v tomto čase pohybuje posledním dekanem Kozoroha a blíží se do spojení s Lilith v Kozorohu. Může tak pro nás být obtížné prosadit se přirozeným způsobem. V případě Kozoroha to znamená vybudovat své postavení a opřít rozhodnutí o logické argumenty. Lilith nás tak může vyburcovat v den novu k přehnaným výkonům či neschopnosti převzít iniciativu, kompetence či zodpovědnost. Uran naproti tomu dokáže prolomit bariéry, otevírá v dubnu naše vědomí vyšším vibracím, sebevědomí, spojení s duchem. Nejvíce ovlivní jedince zrozené právě ve znamení Berana, Vah, Raka a Kozoroha nebo ty, kteří zde mají osobní planety. Tato lunární fáze trvá od 15. do 30. dubna.
Bezprostředně po novu v Beranu dojde k retrográdní fázi Saturna (17. dubna) a Pluta v Kozorohu (22.dubna). Zatímco Saturn v Kozorohu nás bude momentálně na čtyři a půl měsíce konfrontovat s tématem převzetí zodpovědnosti, Pluto couvající zpět nás naopak učí spojit se s procesem vnitřní transformace, a to až do konce září. Proměna nyní nepřichází jako popud z venku, cítíme ji hlouběji a naléhavěji v podobě silných impulzů nespokojenosti, marnosti či bezmoci. Je čas opustit staré návyky, proměnit sebe a své fungování v systému.
Nejhlubší touhy se pak vynoří na konci dubna s úplňkem ve znamení Štíra, který nastane 30. dubna na devátém stupni Štíra. Slunce vstoupilo do Býka již 20. dubna, naše pozornost se tak přesouvá k naplnění materiální hojnosti, uspokojení smyslů, zakořenění a stabilitě. S Lunou ve Štíru se naopak učíme poznávat své nejhlubší touhy a naplňovat je. Mnoho z nás v tuto chvílí přijímá postoj "vše-nebo-nic", černobílé vidění světa. Polarita Býk (forma) – Štír (proměna formy) zaujímá nejvíce prostoru.
Za úplňku ve Štíru potřebujeme být nekompromisní, snažíme se jít k samotnému jádru věcí. Poznáváme, co je to milovat, ale i nenávidět naplno. Na konci dubna tak vplouváme do světa, který nás učí přijetí různých emocí, podob nás samotných, nabízí možnost transformovat naše vztahy, pochopit proč se nám nedaří a opustit staré strachy a vzorce chování.
Je to měsíc, kdy můžeme mnohé dokázat díky uchopení vlastní zodpovědnosti, trpělivosti, disciplíny, a správnému načasování změny!
Učíme se za pochodu, ale také získáváme nové zkušenosti. Pokud tento čas uchopíme konstruktivním způsobem, dokážeme v dubnu nakonec i přes počáteční zpoždění a výzvy prosadit a vybudovat mnohé. Využijme toho.
Pavlína Holancová

Pavlína HolancováAutorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč