Samapatt Eliana Toschi: Modrý měsíc

Drazí přátelé hvězd,

Měsíc březen nám připravil příjemné překvapení, a tím je druhý úplněk, ten první byl 2. března, a proto je tento nazýván jako „Modrý Měsíc“.

V sobotu 31. března nás čeká tento úplněk, zhruba ve 13.30 hodin, je ve znamení Vah, a když vezmeme v úvahu tento výjimečný okamžik, je to úplněk velmi speciální.

Co je to Modrý Měsíc?

Toto je název, kterým se podle lidové tradice označuje třetí ze čtyř úplňků, které nastávají uvnitř jednoho ročního období, nebo jako v našem případě, když se jedná o druhý úplněk v jednom měsíci, je to událost, která nastává jednou za tři až pět let v průběhu jednotlivého měsíce.

Takže hovoříme o Modrém Měsíci, abychom označili druhý úplněk v měsíci. Náš satelit ale není modré barvy; tento název byl vybrán ne díky změně tónu měsíční barvy, ale právě pro zdůraznění výjimečnosti tohoto úkazu.  

Lunární cyklus je 28 dní, a proto je spíše vzácnou příležitostí obdivovat dva Úplňky ve stejném slunečním měsíci. A přesto se tento jev občas objeví.
Podle esoterické tradice má Modrý Měsíc zvláštní energii, kterou nenajdeme v jiných okamžicích roku.  
Podle rodilých Američanů přináší tento Měsíc štěstí, zvyšuje radost a štěstí. Jiné národy mu přiřazují méně blahodárné vlivy.

V lidových písních název Blue Moon obecně symbolizuje smutek a samotu, ale Modrá energie je uklidňující, osvěžující a léčivá, a navíc může zvyšovat psychické osobní schopnosti.  

Modrá barva je přeci barvou vody a nebe, která přináší emotivní klid, uvolnění, zamyšlení a meditaci.

Modrý měsíc uplněk novoluní fáze lunyTakže i když některé evropské tradice spojují Modrý Měsíc s negativními vlivy a také se špatnými povětrnostními vlivy, mnozí jej vnímají jako energeticky silnější, oproti jiným Úplňkům a na jiných kontinentech je Modrý Měsíc brán jako naprosto pozitivní a slavnostní, jako posel překvapení a velké radosti.   
Modrý Měsíc tak získává dvojí význam, ale můžeme jej vnímat jako vzácný a silný.

Můžeme využít energii Modrého Měsíce pozitivním a kreativním způsobem, jako něco „neobvyklého“, abychom překonali hranice možností a dosáhli nemožného.  

Modrý Měsíc, právě díky své výjimečnosti má velmi intenzivní energii, stejnou jako úplněk, ale „intenzivnější“, o které se mluví i v lidových tradicích.

Modrý Měsíc bývá oslavován rituály, tancem a zpěvem, dělají se oslavy na jeho počest, a doslova se vysílají do vzduchu myšlenky plné vděčnosti a lásky ke všem bytostem.  

Je třeba dát prostor myšlence, že když se Úplněk objeví dvakrát v jednom měsíci, může nám pouze poskytnout štědrost a velkou hojnost, sílu, především tu vnitřní sílu.

Jak bylo zmíněno výše, tento Úplněk je ve znamení Vah, což je vzdušné znamení, kterému vládne planeta Venuše, symbol lásky, míru, vnější krásy, ale především vnitřní krásy.  Krása Vah spouští harmonii, díky setkání se mezi polaritami, tedy bílá a černá, den a noc, ženské a mužské.

Když to vezmeme astrologicky, toto je pravé učení, poselství, které tento Úplněk sebou nese.

Skutečné tvoření je možné pouze prostřednictvím harmonického tance mužské a ženské energie a když se tyto dva principy vzájemně podporují uvnitř nás, v ten okamžik naše nápady a naše projekty mohou vidět světlo světa v celé své majestátnosti. 


Autorka článku: Samapatt Eliana Toschi - italská vědma a astroložka

Samapatt Eliana Toschi se stala v roce 1983 žákyní mistra Osho. Začala svoji cestu hledání a poznání sama sebe prostřednictvím meditačních technik mistra Osho, žila a pracovala v duchovních komunitách v Itálii, Evropě a také ve Spojených státech. V roce 1987 se vydala do Indie do ašrámu Poona-India,kde získala diplom jako Osho Astrologer na Osho Multiversity, následně se věnovala různým oborům,jako je Prana Healing, Tibetan Pulsing, Reiki, Channeling, Taroky, Energy work, Hypnóza a Pnl, a dalším technikám, jako je Encounter, Rebirthing, Bioenergetika, Tantra, Primal a jiné meditační terapie, jako Mistyc Rose a NoMind, Body work, masáže, tanec, divadlo a ještě mnoho dalšího.

V roce 1990 se vrátila do Itálie, po smrti mistra pokračovala a žila s žáky v různých meditačních centrech na severu Itálie, kde pokračoval ve své cestě až do okamžiku, kdy potkala svého současného partnera, se kterým šla žít do Toskánska, kde žije i nyní. Zde pokračuje ve svém učení evolutivní a karmické astrologie a v roce 2000 se začala zajímat o metodu Rodinných konstelací Berta Hellingera.

Rozhodla se tedy projít vyškolením na průvodce Rodinnými konstelacemi a také absolvovala školu Holistické celostní poradkyně.
Dnes je astroložkou poradkyní, Celostní poradkyní s holistickým zaměřením a průvodkyní rodinnými konstelacemi.
Píše články a horoskopy pro specializované časopisy, pro internetové stránky, věnuje se individuálnímu poradenství a vede kurzy a semináře.


ZÁZNAM ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ S ASTROLOŽKOU JITKOU BÁRTOVOU: Úplněk ve Vahách - MODRÝ MĚSÍC 31.3.2018 | láska na dosah - Povídání s hvězdami


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč