Veronika Navrátilová: Novoluní v Blížencích

A je tu opět novoluní, nastane ve středu 13. 6. ve 21:43 SELČ na 22°44´ Blíženců. Nový měsíc, nový začátek cyklu, nové zaměření energie.

Blíženci jsou znamení podvojné a zastupují vše, co má znak dvojnosti. V těle zastupují také párové orgány, plíce, ruce, dvě mozkové hemisféry. Abychom v mentální i fyzické rovině fungovali optimálně, je potřeba vyrovnávat, vybalancovávat protiklady a vychýlení. Je to znamení vzdušné a všechna vzdušná znamení pracují na mentální rovině. Váhy hledají rovnováhu ve vztazích, Vodnář mezi individualitou a její rolí v komunitě a Blíženci se nejvíce ze vzdušných znamení dotýkají nás samotných, naší rovnováhy vnitřní.

Základní blíženeckou esencí je vzduch a to, jak s ním nakládáme, jak správně dokážeme dýchat, a tím udržovat co nejvíce léčivé prány v našem těle. Prána, jež drží naše hmotné tělo při životě, se do nás dostává hlavně dýcháním. Proudí tělem drahami, které my, co cvičíme jógu, známe pod pojmem „nádí“. Vzduch, sluneční svit, voda, stromy jsou zjevně nabité pránou. Prána se dá také ovládat vědomě přes dechová cvičení, a tím cíleně stimulovat samoléčení těla. Uvědomte si během dne alespoň několikrát svůj dech, jen ho sledujte, třeba když na někoho čekáte, když je chvilka mezi celodenním hemžením. I zde vidíme to, co platí i všude okolo nás. Po vdechu musí následovat výdech, dýchání je rytmus a rytmus je základem všeho živého. Nádech vytvoří aktivitu, napětí a výdech pasivitu, uvolnění. Dech nás nepřetržitě spojuje se vším. Dýchání má něco společného s kontaktem.

Zároveň nám merkurická energie více ukazuje, jak komunikujeme sami se sebou. Merkur je vládcem našeho blíženeckého novoluní a jeho postavení ukazuje jeho zabarvení. Nachází se v Raku. Komunikace bude víc závislá na dojmech a emocích.

Všichni jsme na cestě a směřujeme ke stejnému. Většina z Vás, kdo čtete mé stránky, to děláte vědomě, jinak by Vás tato témata ani nemohla přitáhnout. Jsme-li na cestě sebepoznávání, nelze problematiku mysli žádným způsobem obejít. Toto téma je i tématem nového Měsíce.

Měli bychom se pokusit zprvu mysl alespoň ztišit, zklidnit. K tomu slouží různé techniky relaxační, koncentrační a meditační. Díky pravidelnému cvičení přicházejí stavy vyprázdněné mysli, které jsou klíčem k poznávání oblastí „čistého vědomí“. Není možné si myslet, že při první chvilce vnitřního ticha se objeví vyšší stavy vědomí.

Z vlastních zkušeností bych chtěla jen upozornit na jednu „ překážku“ na cestě sebepoznávání a sebeuzdravování. Často se doporučují mentální cvičení, která jsou o vkládání určitých představ a přání do mysli proto, aby se realizovaly na vnější úrovni. Z vyššího hlediska se jedná o kontraproduktivní činnost. Posiluje to egocentrické tendence a mentální manipulace. Jde o to přestat chtít, jedině to je začátek cesty ke zdraví těla i mysli. Těmito novými metodami (Silvova apod.) jsou porušovány vlastní duchovní principy. Je také třeba počítat s určitou časovou náročností. Pokud však vytrváte, mysl skutečně odkryje neuvěřitelné vhledy do různých procesů.

A v neposlední řadě jde o to, jak jsme schopni selektovat informace, co si vybereme jako pravdivé a na jakém základě. Přemýšleli jste někdy o tom, proč právě od toho konkrétního člověka nebo zdroje všechno celkem berete a od jiného ne? Zkuste se nad tím někdy víc zastavit. Jsou názory, které sdělujete jako pravdivé, podloženy spíše fakty, dojmy nebo sympatiemi k autorovi? Mnohé se o sobě dozvíte. Buďte k sobě pravdiví.

Pravdivý pohled na sebe sama se od určitého stupně vědomí stává nevyhnutelnou součástí vašeho života. Bez toho nelze pokročit na cestě ke zdraví, jak tělesnému, tak duševnímu. Ve své práci s klienty toto nikdy neopomíjím a tím vlastně vždy začínáme. Bez toho nelze uzdravit vztahy ani tělesnou schránku. Prostě vás to dál nepustí. Pokud se dostatečně neznáme, nemůžeme si ani rozumět a v dostatečné míře se ovládat. Z toho také vyplývá nemožnost být opravdovým vědomým tvůrcem vlastního života.

Přeji vám moudré poznávání své mysli a vyrovnávání všeho, co ještě v rovnováze není, a máme toho všichni jistě dost na práci. Tam, kde v horoskopu narození máte poslední dekan Blíženců, může dojít k novým poznatkům, které by vás měly posunout dopředu.

Hezké novoluní, přátelé.


Autorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel.: 603 572 667, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Veronika Navrátilová www.ctuhoroskopy.czJmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou.

Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne.

Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.

Stačí kliknout na stránku kontakt a ozvat se mi. Děkuji za Váš zájem.


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč