Jitka Bártová: Dne 21. června 2018 vstupuje Slunce do Raka a začíná letní Slunovrat s příchodem kouzelné noci svatojánské

Krásný červnový den přeji vám všem přátelé a příznivci hvězd.

Vítejte v dnešním povídání s hvězdami. Máme po Novoluní a Měsíc nám začal zdárně dorůstat a ve čtvrtek, dne 21. června ve 12 hodin a 12 minut letního času vstupuje Slunce do Raka a začíná letní Slunovrat a astronomické léto.

Jsem velice šťastná, že lidské bytosti žijící na této planetě přijímají své hodnoty a uzemňují se. Ve vztahu k planetám je nalézáme a v astrologickém pojetí přijímáme jako strukturu v hlavních bodech horoskopu, kdy neintimnější část bytosti odpovídá Hlubině nebe, pak překonání odpovídá Středu nebe a obzor Ascendent – Descendent zobrazuje procesy Já, chování ve vztazích s druhými a ve vztahu k bližním. Snadná přizpůsobivost je znakem vzdušných znamení, jako jsou Blíženci, Váhy a Vodnáři, pak také Střelci a Ryby. Jestliže je Slunce v některém z těchto znamení, anebo Ascendent nebo Merkur mají v horoskopu merkurovskou dominantu, přizpůsobují se snadněji novým situacím. Naopak méně snadné je to pro Býka, Raka, Pannu, Kozoroha a pro bytosti, které mají v radixu saturnovskou dominantu.

Slunce je hvězda, která přináší zemi tepelné a světelné záření. Vstupem Slunce do kardinálního a vodního znamení Raka se znásobí oddanost k domovu, vliv rodinného prostředí, anebo prosazení se v domově a ukotvení v rodině. Prostě Slunce v Raku se snaží nalézt uplatnění v domově, domácnosti a u rodinného krbu, kdy se láska dostává do popředí. Slunovraty jsou okamžiky roku, kdy má deklinace Slunce minimální sklon.

Na severní polokouli je letní Slunovrat, když je Slunce v 0 stupni Raka (dny jsou nejdelší a začínají se krátit) Rak je kardinální voda, vyznačuje se prameny a živnými tekutinami. Část těla jsou prsa, žaludek, ochranné blány, životní období plodnosti, odpovídající je čtvrtý dům IC – Hlubina nebe. Rak vyjadřuje ochranitelskou sílu a myšlenku, mateřské pudy a připomíná proces ovulace. Rak je přecitlivělé a niterné znamení. Je prvním znamením léta, protože Slunce vchází do Raka. V rozšířeném slova smyslu  těžiště Raka spočívá v něze, v mateřství, v mateřském lůně a v úzkém vztahu s rodinou. Rak ulpívá na svém původu, podléhá dojmům a zabředá do vzpomínek, v záporném slova smyslu je obdařen napjatou zranitelností a podléhá dojmům. Měsíc jen podtrhuje typickou vlastnost Raka.

Letní Slunovrat byl už v dobách našich předků významným dnem. Letní Slunovrat má největší moc a kouzelnou sílu, kdy se otevírají magické schopnosti a poklady země. Ožívají tajemné síly, které střeží poklady země a setkáváme se s vílami, elfy a přírodními bytostmi, ale také divoženky a čarodějnice tancují o noci svatojánské. Nejmagičtější období začíná letním Slunovratem a vrcholí na svátek Jana, což je o noci svatojánské, ze dne 23. června na 24. června. Sbírané byliny mají tu největší léčivou sílu a kouzelnou moc. O noci svatojánské čarujeme rituály, přeskakujeme ohně, abychom byli zdraví a dlouho žili, pleteme věnečky a sbíráme devatero kvítí. Největším pokladem je ovšem zlaté kapradí, které můžeme hledat, ale o svatojánské noci můžeme potkat bludičky, které zlatý květ zlatého kapradí střeží.

Takže, jestliže chceme najít a dostat poklad, dostaneme ho pouze tolik, kolik nám ho lesní bytosti a bludičky dovolí odnést. Věneček s láskou uvitý hodíme do vodního toku říčky a přejeme si lásku. Pak pozorujeme, kam věneček popluje, tam nás čeká láska. A slaví se narození Jana Křtitele.

S láskou a úctou vám přeji nádherné léto a láskyplné přijetí letního Slunovratu. Papa astroložka a vědma Jitka.


JItka BártováNapsala astroložka Jitka Bártová - České Budějovice - telefony 775 097 667 a 777 602 325  ♥   www.povidanishvezdami.cz

Často mě navštěvují lidé, kteří jsou vážně nemocní a jejich cesta v pozemském světě končí. Duševně nemocní lidé a lidé s poruchou osobnosti a s plně vyvinutou schizofrenií posílám k doktorovi. Ačkoli mám ráda bylinky a alternativní medicínu, jsem zastáncem moderního lékařství. Když už je lidem hodně ouvej, když potřebují operaci, stejně pak jdou do nemocnice, protože potřebují schopného lékaře. A jelikož miluji naší zahrádku, jezírko plné ryb a vrbu, pod kterou stojí dřevěná lavička, takže čerpám energii hlavně v přírodě. Matka příroda je naším největším darem a otevřenou náručí lásky, kterou nám lidským bytostem může dát. Jen je třeba dary přírody vnímat a umět je s pokorou přijímat. A když už takové dary přijímáme, také matičce přírodě poděkujeme, stromy pohladíme a péči a lásku jí zase vracíme. A recept na spokojený život ? Prostě neřešit a nepřemýšlet nad věcmi, které jsou stejně neřešitelné. Udržovat si čistou mysl a neodpírat si pochutiny, které vaše tělo chce a potřebuje. A umět se radovat z maličkostí :-D Jsme tady jenom na návštěvě a život, tak ten je jedna velká hra :-D Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč