Veronika Navrátilová: Letní slunovrat

Slunce vstupuje do Raka ve čtvrtek 12:07 SELČ a nastává letní slunovrat. Slunce o letním slunovratu stráví na obloze nejdelší dobu, stojí nejvýše nad obzorem a stíny jsou v poledne nejkratší v celém roce. První den astronomického léta dosáhne nejzazšího bodu a začne se vracet. Proto slunovrat. Tento den má jako jediný v roce nejsilnější jangovou energii, působení světla na vše živé je největší, proto také rostliny a byliny nasbírané v tento den mají největší koncentraci účinných látek. To platí pochopitelně pro severní polokouli. Na jižní je to přesně naopak.

Rak vládne království Luny, rodině. Na opačné straně je Kozoroh a vláda Saturna, planety, která požírá své děti. Rak představuje dav, protilehlé znamení Kozoroha naopak samotu.

A protože je znamení Raka spojováno s rodinou a také s domovem nebo i bydlením, trávíme obecně více času s našimi dětmi, rodinou, měníme místa pobytu, zabýváme se ubytováním na dovolených a zase návraty zpět domů. A u toho všeho máme mnoho pocitů a dojmů, jak už to u energií Raka bývá. Vidíte, jak se krásně přenáší záření Raka do našich každodenních životů.

Jestliže prostředí, v němž žijeme, nám nedává pocit plnohodnotné existence, pocit bezpečí, můžeme být puzeni, abychom to, co nám k tomu chybí, objevili ve svém nitru. Jinak nám naše vnější okolnosti nedopřejí klidu. Často se bezpečí, které sami sobě nejsme schopni poskytnout zrcadlí v bydlení, jež je pro nás nějakým způsobem zátěží. Může to být vysoký nájem, spousta nutných investic nebo fyzické práce, spojené s údržbou našeho příbytku. Nepříjemné prostředí, které bereme jen jako nutnost na přežití. Někdy se okolnosti vyřádí i častou změnou bydlení. Je potřeba pozorovat události kolem sebe a hledat v nich odpovědi na otázky spojené především s našim nitrem.

Dalším aspektem velmi častých račích vychýlení je závislost na ostatních. Mnohdy je pěstována už od dětství, ale neměli bychom to na rodiče svádět. Vybrali jsme si je právě proto, že potřebujeme přesně tuhle zkušenost a duše se inkarnovala přesně do té kvality času, která jí poskytne patřičnou výchovnou lekci. Nehledejme tedy tolik v dětství, jak je to časté u klasických psychoanalýz, ale vždy a pouze jen u sebe. Škála viníků, na něž lze svalit vinu za osud, sahá od členů rodiny po vládu a končí u Saturna, který může za to, že se mi teď nedaří. Všechno jsou to jen ukazatelé našich nepřiznaných přirozeností, které je vhodné eliminovat.

Tato závislost je vlastně ukázkou toho, že jsme do svého života neintegrovali zdravý pocit bezpečí, tryskající z naší podstaty. Tím se ovšem často spouští řetězec chování, jenž končí nadměrnou péčí o další členy rodiny a zdánlivě altruistickým chováním. Tím člověk podvědomě doufá, že si své bližní zaváže a učiní je závislými na sobě, když ho budou potřebovat. Zastřený egoismus, který se za tímto jednáním skrývá, je velmi problematický a zprvu špatně uvědomitelný. Může vést až k životní lži.

Tato račí energie žádá posunutí cítění na vyšší rovinu. Každopádně se počítá i snaha. Jde o uvědomění pohlížet na skutečnosti kolem nás jako na danost „osudu“, který je přesnou indikací k léčení a uzdravování naší duše, k navracení a narovnávání se, po mnoha a mnoha inkarnacích, do našeho jediného a opravdového domova, k Jednotě. Zde už se vytrácí pomalu rozlišování mezi cítěním vlastním a cítěním okolního světa. Začíná vznikat vysoký dar soucítění, který je v buddhistické i křesťanské etice centrální hodnotou.

Protože nám bude v červenci vládnout Měsíc, jako vládce znamení Raka, je proto vhodné vnímat periodicitu života, porozumění pro stoupající a klesající procesy. Měsíční energie umožňuje jako žádná jiná pocit běhu organických procesů v cyklech. Veškeré ideologie slibující věčný růst či vytvoření nepřetržitého pocitu štěstí jsou velkým omylem a svodem ze správného chápání běhu života. Přirozené cykly jsou stoupající a klesající v neustálém běhu a nelze je naší vůlí a představami měnit. Je jen potřeba nenechat se tím emočně ovlivnit a přijmout tuto skutečnost. Vše se děje v příslušném čase, v časových kruzích. Naším procesem dozrávání je každodenní život, nic se nedá urychlit. Jen uvědomění urychluje.

V energii Raka se snažte naladit na budování vnitřní ochrany, na vnitřní neochvějnou stabilitu, kterou nemůže rozhodit cokoliv a kdokoliv, ani vlastní emoce, jako reakce na vnější svět.


Autorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel.: 603 572 667, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Veronika Navrátilová www.ctuhoroskopy.czJmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou.

Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne.

Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.

Stačí kliknout na stránku kontakt a ozvat se mi. Děkuji za Váš zájem.


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč