Renata Petříčková: Prázdninový tarotskop 2018

PRÁZDNINY 2018: Červenec, srpen: Knihovnička plná návodů

Letní a prázdninové období nám všem chystá čas, kdy můžeme získat poklad, najít ho, sledovat ho – uvědomit si ho, zejména v oblastech, kde jsme dlouhodobě cítili nepohodu, nebo pocit, že tam je něco vzpříčeného. Něco, co tam nepatří.

Jestli to bude úleva z trápení, nalezení lásky, sounáležitosti a toho pravého, co potřebujeme do páru sami k sobě, nebo jestli se budou řešit a do extrému vyvádět dlouhodobě uměle udržované nefungující situace – to už je na každém. Škála to je široká, společné má to, že se bude skutečně zaplňovat a opravovat to, co vadilo.

Pomoci by nám v tomto letním období měly dvě věci. Eso pohárů a Sedmička vzduchu, podle těchto karet Tarot dobra.  S první kartou autorka věří svým vizím, snům, věří v bezpodmínečnou lásku a je tím tak trochu opojena. Chutí života jako takového. Nadějemi.  Druhá karta je o nekonvenčnosti, žití podle svého, odvaze a „přestat se něčemu pořád přizpůsobovat“. Zbavit se stádového myšlení a pomoci si tím, že snad ani nebudete vypadat jako rebelové, ale že k tomu jinému (nebo v tomto případě spíše „stádovému“ přistoupíte diplomaticky). Sama to chápu jako vnitřní přesvědčení k něčemu, co chcete, ale nebudete se o tom zbytečně šířit všude kolem a budete tak nějak vnitřně nenápadní, tím víc ale sami pro sebe přesvědčení.

Máme tu zřejmý kontrast mezi tím, co nám škodí, a co nám prospívá. Nikdy jindy nebude tento rozdíl a pravdivý pohled na to všechno než letošní prázdniny.  Můžeme potkávat situace a lidi, kteří nám často i nevědomky ukáží na bolavá místa. Můžeme potkávat to samé, ale bude nám to ty rány léčit, nabízet řešení.

BUDEME NACHÁZET.


Z jedné strany celého výkladu je doslova zástup situací a lidí, hodně nám to půjde skrze osoby, nabídky, novinky v životě, náhlost..., které nám ukáží cestu a přinesou i první hmatatelné výsledky. A celý ten proces končí se závěrem prázdnin takovou druhou vlnou, kdy možná budeme chvíli nad těmi změnami, které byly nastoleny, přemýšlet, hloubat, možná se chvíli i nebudeme chtít hnout z místa, což mi ale přijde jako čas vyčkávání na správný okamžik. Cyklicky se tady na konci vrací na konci prázdnin to samé téma jako na začátku. Je to dokonale orámované – jen s tím rozdílem, že na konci prázdnin už budeme chtít/nebo moci udělat rozhodnutí v souladu s tím, k čemu jsme dospěli a je to mnohem více o reálném projevení naší vlastní síly. Máme ten poklad. Na konci výkladu je Desítka země, u které sedí královna, u jejíchž nohou je poklad. Někdo ho tedy bude mít u nohou už v srpnu, někdo ho alespoň uvidí, ale bude čekat na správnou chvíli, kdy na něj sáhnout.

Kdybych to tedy shrnula, tak mezi ty rizikovější události patří chvíle, situace, lidi, kteří se mohou během léta projevit tak nějak, jak jste nechtěli. Věřte tomu, že kdo vás během léta zklame, ten za to nestál, ten to „zklamání“ myslel vůči vám vážně. Není to asi nic, co byste měli promíjet nebo s pochopením obcházet. Vezměte věci, které nejsou příjemné a mají nádech cpaní do krabičky, do kouta, píchání do vašich slabin, tak jak jsou. A poperte se s nimi, nezapomínejte je, udělejte věci a řešení kolem nich potom takové, jaké si zaslouží být.

Vypadá to jako projevená realita, je to něco, co se „vybarvilo“. A to nemusí být jenom navenek, může jít i o velká vnitřní uvědomění, u kterých se sami za sebe trochu zastydíte a pak to prostě zkusíte jinak. To „jiné“ je tady totiž vzápětí za patami těch uvědomění. Jako byste okamžitě poté dostávali návod na novou cestu. Stačí jen říct „aha, tohle bylo špatně, tak jinak...“

Naopak dejte si pozor na to, co vás bude velmi lákat, co bude milé, co bude mít příchuť nabídek a splněných snů, toho, co láká vaše srdce. Ono když tomu uděláte místo, tak to přijde.

Ta tlačenice během prázdnin je obrovská. Na jednu stranu tady jsou ty nové obrovské možnosti a nabídky, na druhé straně tomu vadí to, co je vzpříčené, jak jsem již na začátku řekla. Pro někoho to bude proces složitější, pro někoho jednodušší. Ale tu správnou cestu nám osud během prázdnin ukáže.

Jsme zase na začátku, léto bude ve znamení ukázané cesty, která potřebuje pouze jediné – odstranit poslední překážky, nebát se a přiznat si, co bolí (případně, co si pěstujeme jako „bolesti“ ze zvyku, ale ve skutečnosti to k životu vůbec nepotřebujeme).

Beran (Trpělivost, Král vzduchu, Královna vody)

Léto a prázdniny, vám milí Berani, přinese čas vhodný k trpělivému vyčkání si na správnou příležitost. A když ji vychytáte, využijete nebo se do ní uvolníte, je úplně jedno, co z toho bude tím vaším tématem, tak získáte obrovskou a velmi příjemnou zkušenost. I vy tu máte nalezené poslání, nebo zásadnější životní informaci, se kterou můžete do budoucna pracovat.

Zaujímá mě maska na tváři Krále vzduchu, který pak vypadá, jako kdyby něco skrýval, něco měnil, mátl... ale přitom ukazoval naprosto přesně. Skoro mi to přijde jako situace, kdy vás může v průběhu léta napadnout řešení nebo nějaká zásadnější situace se ukáže jako nutná k řešení, a překvapí vás ráznost té myšlenky, situace nebo řešení. „Je vyřešeno, takhle to bude,“ ale zkuste se zastavit. Možná to jen mělo obrazně prorazit směr nebo téma, kterým se dát. A toto první ponouknutí není tím pravým, je jen maskou, která ukazuje směr, ale to pravé řešení najdete až za chvíli...  Jako když přijdete na nápad, který se zdá šíleným (nemusíte realizovat), ale můžete tento nápad vzít jen na vědomí, a po čase se ukáže, že z podobného soudku vás poté napadlo ještě něco jiného – a to už bylo ono: Jako by první nápad nebyl ten pravý, ale odkryl krustu, pod kterou je to pravé. Proto ta Trpělivost je tématem vašeho léta. Nic neuspěchávejte. Na vše se dívejte z mnoha úhlů pohledu – protože letos mohou být velmi rozmanité, až překvapivé a šokující (a to, co bude za nimi v dalším sledu ještě víc – a tam už bude i úroda plodných semínek mnohem vyšší).  Královna vody v Tarotu dobra říká: „Mé vztahy s druhými zrcadlí mou sebejistotu a víru v to, že si zasloužím lásku a respekt.“

A to je výsledek vašeho léta, milí Berani. Měli byste si vzít to, co je Vám vlastní. Skoro by se mi chtělo až říct, že nedělejte toto léto kompromisy proti vlastní podstatě. Vezměte v potaz svou vlastní povahu, své silné stránky a jednejte podle nich. Zkombinujte trpělivost, vědomí své budoucnosti, akci ve správný čas a takové to uvolnění se do situace.... zavřít oči a nechat věci, aby se staly... To se týká spíš toho konce léta, kdy už asi sklidíte něco z toho trpělivého čekání a bude to nejspíš nečekané, nebo naopak velmi ve skrytu duše očekávané.
Popravdě, o tom, jak Beran umí využít trpělivost a akci v jednom – o tom ví jen Beran, jak nastolit ve svém životě pořádek.  To je čistě váš osobní recept.
A ještě jedna věc – úplňky pro Vás mohou být mimořádně silné svým tématem. Tak vezměte sami sebe do hrsti a přeji krásné léto!

Býci (Osmička vody, Blázen, Páže země)

Období nových začátků a uvolnění – to je hlavní téma býčího léta. Ale první karta je poněkud obtížná. Osmička vody je karta, u které autorka píše: „Cesta objevování, konec lpění a hledání hlubšího smyslu a větší opravdovosti pod povrchem“. Pro Býky ten začátek léta může být velmi obtížný tím, že kdo nežije smysl svého života, nebo svého srdce, bude zažívat nepříjemné chvilky, kdy bude zcela jasně vidět, co kde ztratil, co kde bylo špatně... kam ho to vlastně vede a on... nemůže/nechce? Kombinace těch karet je obtížná v tom, že kdo se bude chtít vydat novými cestami, bude mít podporu. Kdo nechce, bude mít léto plné brblání nad tím, co všechno je na jeho životě špatně, ale běda, aby mu někdo (nebo dokonce on sám) připomněl, že to je jeho vlastní chyba a že svoje šance už měl a propásl... nebo je má těsně před nosem, ale potřebuje k realizaci trochu odvahy a riskování. A na to každý není. A tak se radši uzavře do dětinského snění.

Odvaha bude velkým tématem prázdnin a buď ji budete žít, nebo budete sledovat defilé vítězů ve svém okolí.
Ale abych nebyla nespravedlivá, tak s tím, jak bude léto pokračovat, bude se tato duševní nepohoda více a více urovnávat do řešení a situací kolem vás, které už budou žitelné, ba dokonce vám mohou i nabízet možnosti, jak to svého všedního dne vmísit to, co ještě na začátku léta bylo nerealizovatelné. To je to hlavní poselství vašeho léta – na začátku si uvědomíte co je či bylo špatně a co byste vlastně chtěli. A léto vám dá šance to uskutečnit! Může se pod tím skrývat cokoliv. Splněné sny, odvážné kroky, riskantní akce, které vyjdou do neuvěřitelných výšin – protože léto vám končí zázemím, které je sice ještě čerstvé, možná se v tom pocitu, nebo i dokonce situaci samotné, budete teprve zabydlovat, ale s koncem léta už ucítíte na vlastní býčí kůži, jak voní čerstvě posečené pastviny. Protože na nich budete chtít v tu dobu být. Nebo si k nim v dalších měsících probijete cestu – ale ta příchuť toho, co na vás v létě čekalo, tady bude splněna. A pak záleží na tom, jestli jste překročili ten svůj stín – nebo se nenechali zlomit dramatickými letními okolnostmi, a jestli jste po tom sáhli.

Zásadní tu je ta karta Blázna, o které autorka říká, že je i o zkušenostech, které jsou zásadní a přichází i bez ohledu na to, jestli je chceme, nebo ne. Může to tedy být léto zásadních osudových událostí, které vám ukáží směr – a nenechají kámen na kameni.
V dálce uvidíte, milí Býci, v létě něco, co vám uniká, uniklo...souvisí s minulostí, nebo co se k vám může přiblížit, když... ZARISKUJETE. Směrem, ke kterému vás táhne srdce a přidáte k tomu opravdu bytelný kámen nové stavby. Obstojíte ve zkoušce. Zkráceně řečeno – když to nebudou jen prázdná slova.

Blíženci (Posel země – Blázen – Trojka vzduchu)

Úsilí a vytrvalost neodcházet od rozdělané práce, zejména té, která někde v zárodku nese potenciál nadšení, nebo jakýchsi osudových hnutí či událostí, směrů, které máte ve svých rukou. Či je tušíte, matně, nebo jasně  - ale tušíte. Máte toho v rukou hodně, už od začátku prázdnin, doslova jste nasměrovaní a plní energie k něčemu novému. To nové se bude po většinu léta rozvíjet, nebojte se přijmout i neobvyklé výzvy, nebo jít cestami, které by vás nikdy předtím nenapadly. Uvolnit se až do takového dětského nadšení a vnímat věci naplno vědomě. Zároveň ale s vědomím, že právě tohle vám poskytne bezpečí, naplnění a hurá, letos v létě se můžete uvolnit a oslavit svůj život.

Osud se na vás nebude zlobit, když v létě spoustu věcí načnete jen proto, že je chcete ochutnat. Nemusíte je všechny dojíst až do konce, máte před sebou vlastně takové ochutnávkové léto – co se vám osvědčí, nechte si a nezapomínejte na to. Co se neosvědčí nebo to prostě jen tak nebude ono – to nechte jít o dům dál. Vůbec nic se neděje.
Možná to celé tříbení smyslů, vizí a i praktického života do co největší efektivity a radosti, zkoušení nového a radost z prožívaného tu je tak zdůrazněna proto, že s koncem léta a prázdnin tu může být situace, která je o náhlém zaseknutí se místě. Něco najednou bude skřípat a vědomí, kam mířím, bude velmi užitečné. Když se zaměřím na to něco, tak to jde ze dvou stran – rovnováhu v nastoleném porušuje Pokušení a Šestka země, dvě kartičky, které společně mohou naznačovat pokušení minulosti, hraní na strunku spravedlnosti, pocitu dluhu, viny.  Možná se vás něco bude snažit dostat  zpátky k sobě a bude se to tvářit, že to je strašně moc spravedlivé a že mu to vlastně dlužíte. S celou tou čistotou je dokonce možné, že si sami sobě i toto namluvíte. Pozor na to – může to být velmi neprůhledné, znovu si to proberte tak, že pokud vám to narušuje dosavadní rovnováhu, asi v tom bude to Pokušení, které není vůbec na místě a tu čistotu a nevinnost si akcí, jež je po vás požadována, rozhodně nezajistíte. Spíše naopak.

Může to ale být také o pocitu zátěže, která přichází s koncem léta a vidina připoutanosti k staronovým povinnostem. Karta říká: „Karta Pokušení mě varuje, že nic se nemá přehánět, a je dobré si uvědomit, co je pro mě zdravé.“ Varuje před návykovým a destruktivním chováním a myšlením, které může spustit i zdánlivá drobnost a vychýlí vás z letní pohody, která tady je nastolena velmi dobře a hlavně – vydržte, odolejte, protože to, co jste v létě načali, co vám začalo jít, to je pevná ohrada, zahrada, dům, cihla nového domu, jakkoliv chcete, vaší budoucnosti. To, co jste načali, bude základem budoucnosti.
Svým způsobem záleží na tom, jak využijete svou odvahu, své umění, na konci léta i své zkušenosti – protože díky tomu naučenému a osvojenému pak budete moci dokonce i získat z toho konce prázdnin. Ve chvíli, kdy se ukáže, co je někde vzpříčené a vadí, může být díky těmto nově nabytým zkušenostem velmi rychle a účinně odstraněno. A o to možná v té letní lekci šlo. Ochutnat radost a nenechat si ji vzít.

Rak (Vůz – Mág, Svět)

Pohnete se velmi výrazně kupředu, zatím to vypadá, že nejvíc ze všech znamení! Léto zdá se zasvěcené Rakům. Potěšující je, že hned zkraje prázdnin tu jsou pro vás velké výzvy – ať už přímo události a situace, které budou chtít, abyste se hnuli z místa, nejen cestováním, ale i životními změnami, tak i velké až zlomové myšlenkové záležitosti, ve kterých vám dojde, že něco už musíte nechat na místě a jít o dům dál. Zdá se to celé velmi dobře rozmyšleno – od vás i od osudu. Není to nic zbrklého, naopak to je výsledek dlouhodobých procesů v minulosti. I když můžete na začátku pociťovat jisté nepohodlí, nebo mít oči plné prachu z toho, co se děje, nechte prach sednout, čerstvý vzduch tu je co nevidět a nese s sebou zcela jasné poskládání událostí. V průběhu léta bude všechno jasné, jasné, a nakonec nad slunce jasnější.

Je to také čas, kdy víc než kdy jindy můžete poznat svoji sílu. Více ti, kdož uposlechnou volání a půjdou zkusit věci jinak,  na kartě Vozu se totiž píše: „Všechno mé dosavadní úsilí včetně všech překonaných překážek vyústilo ve vítězství, které právě prožívám.“ Všechno, kde bylo nutno  překonat strach, se v tuhle chvíli, v toto léto, zúročí.  Svět na konci léta a na konci celého výkladu je potom o novém cyklu. Můžete směle začít něco nového, bude tam jasný směr, jasně připravená půda. Stejně tak, kde bude potřeba, bude ještě závěr prázdnin o dokončení neukončeného, co už je dávno odžito.

K tomu mne napadá, že překážky, které mohou být ještě na té velkolepé cestě položeny do cesty, jsou tu od toho, abyste se na ně podívali MOUDRÝMA očima. S vědomím, že se vůbec nic nestane, když usoudíte, že to už je dávno vyšeptalé, ukončené, zaniklé – a můžete to zavřít do šuplíčku prožitých, ale už ukončených zkušeností. Velmi dobře budete v létě vidět, kam patříte, kam chcete... a bude jen na vás, jaké kroky k tomuto uděláte. Na konci léta je tu rozcestí – chci tou novou cestou? Ano: Tak udělám první krok. Ne: Pak ještě nějakou dobu strávím v něčem, co se ale víc a víc bude ukazovat jako nefungující. Ale i to je někdy součástí – důležité je vědět, že budete v létě mít velmi moudrý a bystrý úsudek, snad až inovativní, některé události kolem vás, ale především ve vás, mohou být i pro vás samotné překvapivé – a těm bych dala nejvíce zelenou, protože mají schopnost vám velice pročistit život.

Je to jako živá voda, vítr... průvan, který vyčistí stojatý vzduch.  Ve vašem případě spíše stojaté vody. Důležité je také vědět, že všechno, nač pomyslíte – je realizovatelné. Máte na to, jen se pozorně a v klidu podívejte na své možnosti. Nepřehlížejte je. Nepodceňujte se... Léto je tu pro vás! Přinese vám něco, co můžete rozvinout – nebo si to jen zapamatovat – v následujících a letech můžete zpětně tyto dva měsíce dohledat jako něčím zásadní. Nějakým impulsem, který byl přesný a v pravý čas.

Lvi (Láska – Královna ohně – Hvězda)

Možná jsem přechválila Raky, protože druhé letní znamení, Lev – to má snad ještě lepší! Tak i Vám, milí Lvi, patří letošní léto! Uzdravení, zesílení, uvědomění, pocit spokojenosti a štěstí – tohle vás čeká hned zkraje prázdnin, či to může to, co je pro vás nejvíce typické – cokoliv, co vám upevní nohu v kramflecích. Sbíráte síly, začínáte být velmi spokojeni, abyste s průběhem letních dnů a prázdninových týdnů snad i začali kout pikle, které vás postupně odvážnými činy dovedou k nějakému velmi příjemnému životnímu cíli.

Klíčové informace můžete najít v tom, co je psáno o kartě Královně ohně: „Tvůrčí spolupráce, duševní propojení, umělecká činnost.“   No, s láskou a tou vědoucí a vedoucí kartou Hvězdy na konci bych se vůbec nedivila, kdyby hodně Lvů potkalo letos o prázdninách opravdu osudovou lásku, člověka, který k nim bude patřit jako druhý dílek do puzzle... nebo činnost, práci, splněný sen – cokoliv, co bude tím spojením tvůrčí uspokojivé činnosti, životní vize a něčeho zvenčí, na co jste velmi dlouho čekali... V tom úplně nejhorším případě vám může přijít „pouze“ zásadní životní nápad, uvědomění nebo odvaha k tomu si jít za něčím, co si začátkem léta uvědomíte a plně se s tím spojíte, budete souznít.

Souznění – nacházení souznění a jeho realizace může mít tisíce různých podob, důležité je, že vás budou tyto impulsy a situace kolem vás nesmírně posilovat. Sebevědomí, sebehodnotu, sebelásku – budete tam cítit posílení své vlastní osobnosti, jako kdybyste nacházeli po kouskách sami sebe.
A ještě něco – karta Lásky je v Tarotu dobra o jednotě, o tom, že bychom neměli volit mezi dvěma možnostmi, ale zamyslet se nad tím, jak spojit třeba obě možnosti do nějaké nové – třetí. Tady to může hrát velkou roli, protože pokud to dokážete, tak uvidíte zcela nové obzory – a může to být právě to poslední, co je potřeba do skládačky, aby se vám ukázal celý obraz, abyste přešli do dalšího levelu životní hry, aby se stalo prostě to něco zásadní, poslední – co vás po splnění pustí o kus dál. A budou to opravdu nečekané a převelice krásné obzory.

Neopouštějte v létě svoji sílu. Slunce a počasí vás bude doslova nabíjet energií. Načerpejte, co můžete – věnujte se zejména zkraje léta odpočinku a relaxaci, a do plné práce se pustťe klidně až na přelomu prázdnin, skutečně vám nic neuteče. Potřebujete se dostat do své vlastní síly a věřte mi, možná sami budete překvapeni, jak úžasní jste, když jste odpočatí a nabiti chutí do života. A jak vám to najednou začne v životě odsýpat.

Panny (Královna vody – Posel země – Volání)

Zákon přitažlivosti v přímém přenosu? No zejména na začátku prázdnin mohou Panny být až omámené jakýmsi pocitem zamilovanosti do života kolem sebe, nebo do konkrétních záležitostí. Nedbejte teď chvíli na to, jestli to je jen opojení, nebo to má reálné základy tuhle příjemnou konstelaci využijte i na praktické rovině. Zkuste toho v tomto rozpoložení co nejvíce stihnout, udělat, zařídit, dát do pořádku i na jiných rovinách. Však to znáte – ono se to veze, jedno s druhým. Když se jednomu daří, může se dařit i dalšímu. Máte ideální čas zkraje července vyřídit všechny resty – ba jako bonus si snad i přát nesplnitelné – a věřte, že alespoň ždibínek se z toho splní. Nebo vám přijde jasná odpověď, proč zrovna tohle prostě splnit nejde. A vůbec vám to nakonec nebude vadit, protože s pokračujícími prázdninovými týdny máte víc a víc pevnou půdu pod nohama a znovu přichází nával jakéhosi zamilování do života. Léto vám zakončuje karta Poslání a opravdový růst, u které je psáno: „V tuto chvíli mám všechno, co potřebuji k dalšímu plnění svého poslání.“

A tím se vracím na začátek prázdnin, kde vážně bude platit, že na co sáhnete, to můžete už s koncem léta sklízet v plné zralosti. Vyplatí se snad i pilně pracovat, vydat ze sebe to nejlepší i ve chvílích, kdy ostatní se kolem jen líně povalují – co když zrovna v tom je vaše síla? Další užitečnou informací může být i to, že ty drobné poklady můžete najít na místech, kde jiní vidí zbořeniště... planou půdu, víte, taková ta „díra na trhu“, kterou sem tam umí někdo parádně vyhmátnout a... má to! A je to a nečekaný úspěch je na světě.

Druhou variantou jsou pak záležitosti, které se vám v minulosti zbortily, nebo jsou jiné než jste čekali. Z trosek nejrůznějších minulých zklamání a nevyžádaných změn můžete v tuhle chvíli postavit velice pevné základy něčeho nového. To je dobrý orientační bod pro toho, kdo si nebude zkraje prázdnin vědět rady s tím, jakýmže směrem se má vlastně dívat a co tedy rozvíjet.
Myslete hodně prakticky, vše, co vám půjde od srdce mějte i velmi dobře rozmyšlené po praktické rovině. Mějte takové ty hmotné investice nebo pevnou půdu pod nohama, pokud budete chtít něco někde risknout. A naopak, jděte těmi směry, které vás volají a zároveň poskytují i pevnou půdu pod nohama. V létě si můžete totiž velmi dobře spojit praktické záležitosti s těmi, které máte od srdce rádi. Prohloubit spokojenost, posílit a udělat hezčí domov, práci, rodinu, sami sebe. Zasněte se a buďte pozorní, některý z těch snů možná volá o podporu, protože právě uzrál!

Váhy (Páže vody – Král vzduchu – Hvězda)

Určitě to nebude jen vaší povahou, ale i celkovým nastavením vašeho období. Doba trpělivého zvažování, překládání nabídek, nespěchání, odpočívání a přijímání novinek do života s tím, že vy sami budete těmi, kdo řeknou, co chcete, a co pošlete o dům dál. Jako pečlivý pan účetní, který si ale svou práci neskutečně užívá a má stále větší a větší radost z vykonané práce. V podstatě je to neměnný stav po celé prázdninové období.

K rozhodnutím, která se po vás budou chtít, nebo je sami budete po sobě vyžadovat, jen jedno jediné – dejte si na ně čas, je totiž možné, že když něco odložíte, nakonec se to mnohem víc vyjasní a vaše reakce bude přesnější, případně nebude třeba vůbec, protože problém prostě odplyne sám. Tohle zvažte ve chvíli, kdy budete cítit, že na tom všem, co se děje, není něco úplně v pořádku. Patrně tam něco v pořádku opravdu není – a jen čas ukáže, jak je to ve skutečnosti. Jednoduché, praktické, leč v realitě někdy těžké, vy to však v průběhu léta, milé Váhy, zvládnete bravurně a prozíravost byste mohli vyučovat.

Čím celé léto začít? Páže vody říká: „Život je nádherný tanec přinášející zábavu a veselí. Tvář mi zdobí velký úsměv, taneční boty mám na nohou, není na co čekat!“ Takže si prosím, užijte především tu první polovinu července, je vyloženě odpočinková a relaxační. Anebo plná velmi hezkých nabídek v oblasti mezilidských vztahů a v oblastech, které máte velmi rádi. Tam by mohlo dojít z těchto nově navázaných kontaktů v budoucnu k možnostem hodně dobré spolupráce, která vás uspokojí i na té finanční, hmotné rovině. Nemusí to být hned, ale třeba za dalších několik měsíců se ten prvotní, začátkem letošního léta uskutečněný impuls, může naplnit mnohem výrazněji.

Přijde mi, že mnohem více budou těmi praktickými věcmi zaměstnáváni muži Váhy, zatímco ženám bude umožněno strávit léto více po ženském způsobu – víc uvolněné, víc milující, víc hledající ve svém životě něco hlubšího. Zejména maminky Váhy mají možnost až neuvěřitelným způsobem vylepšit vztahy se svými ženskými příbuznými, dcerami, maminkami apod... Najednou tam vstupuje spravedlivost, smír, rovnost šancí – můžete přijít a setkat se řešeními, která jste dlouho hledali a která závisela na vstřícné ruce podané zvenčí. Konec období je ve znamení inspirace k novým začátkům, k realizaci během léta nalezeného... Tak hodně štěstí.

Střelci (Eso země – Páže vody – Král vzduchu)

Během léta máte možnost využít svoji otevřenost, plnými doušky si užít všechno krásné a odpočívající, relaxující a... hojné... s koncem prázdnin se pilně pustit do jakékoliv práce a to vážně s chutí. Zásadní kartou je tady pro vás ale Eso mincí, které je podle Tarotu dobra o „prosperitě ve své nejčistší podobě, konkrétní výsledky ve fyzickém světě, zřetelné projevy hojnosti“. Doslova můžete ze svých nápadů nebo akcí vytvořit zlato a to hned na začátku prázdnin. Ale všechno by mělo být v tom lehčím nastavení, žádná velká dřina, prostě jen trpělivé nahlížení na svůj život, ve kterém se začnou dít změny, okolo vás se budou dít změny, a s těmi vodními kartičkami kolem bych vsadila na vděčnost. Užít si to, co máte. Díky tomu nepřehlédnete to nové, co vám může v průběhu léta vstupovat do života a pořádně dodávat sílu.  Jediným problémem tady může být minulost a to, co vám ty síly ubírá – to se může projevit – a o tom je i ten obecný výklad na prázdninové období – ale vám bude bohatě stačit, když si uvědomíte, jestli to je první exempore dotyčného (nebo dotyčné situace) a pak můžete přemýšlet o výjimce, nebo jestli jde o něco, co sahá dalece do minulosti a opakuje se, tudíž je to nenapravitelné pro tuhle chvíli. A podle toho se zachovat. Zdá se mi, že svou energii nebudete moc chtít plýtvat na zbytečnosti. Řekněme to takhle, když vám zraje zahrada, budete radši sklízet, než abyste u plotu řešili žabomyší válku se vzteklým zlodějíčkem.

Konec prázdnin vás už zastihne v plné síle a v plné práci, kdy už se kolem vás bude neustále něco dít a bude už jasně potřeba, abyste na to reagovali a pracovali podle toho. Podle hesla „nejdřív myslím a pak jednám.“ Je tu i zřetelný vliv minulosti a projevených výsledků, nimž byly zasazeny základy v minulosti, možná i dříve než začátkem léta.

No, máte tady, milí Střelci, hodně peněz nebo zázemí. Šancí se zajistit – ať už si pod tím představíte cokoliv. Mělo by to pro vás mít i příjemnou, lidskou příchuť, například to může přijít ve formě nečekané nabídky nebo odněkud, odkud byste to v nejmenším nečekali. Příjemná prázdninová překvapení nemusí skončit u jednoho, ale může jich být celá série. Už jen proto pěstujte co to půjde lehkost a jak říká Páže vody, taneční krok, protože se vám na takové rozpoložení může nabalit něco záležitostí i konkrétních lidí, které budou stát za to. Ta nasbíraná energie a hojnost z průběhu léta vám potom pomůže s koncem léta v tom, abyste tedy řekli – „tance bylo dost, vrhněme se do práce!“ Skoro tu mám také dojem, že tu velkolepost léta oceníte až v září a na podzim, kdy zpětným pohledem uvidíte, jaké cenné poklady jste v tu dobu nalezly a s ubývajícími slunečními paprsky budou víc a víc zářit.  Máte před sebou vyloženě plodné období, ve kterém pěstujte, zalévejte, sklízejte a znovu sázejte, vyhlížejte nové a zvěte k sobě nové příležitosti.

Štíři (Posel ohně – Hvězda – Trpělivost)

Léto vám ukáže nekompromisně téma, na které potřebujete kus trpělivosti. Které můžete vyřešit tím, že se v klidu posadíte, zahledíte sami do sebe a řeknete si – „fajn, takže jak by to mohlo jít...“ Je to opravdu zajímavé sestavení karet, protože se mi zdá, že už začátkem léta se do něčeho pustíte s pořádnou vervou a přesně víte, čeho chcete dosáhnout. A taky toho dosáhnete řekněme v řádu dnů, nebo maximálně týdnů. Kdybych potřebovala opečovávat semínko s dlouhou klíčivostí nebo vysedět vajíčka, tak vám je s klidným svědomím na léto svěřím, milí Štíři. Máte tu celé léto prolínající se energii zvláštní moudrosti, která jde do takové hloubky, že vašemu okolí bude nejspíš úplně nepochopitelná. Můžete dělat věci, které se od vás nečekají – náhle, ale i postupně, rozhodně pro okolí překvapivě – a nejlepší na tom je, že trpělivost vám růže přinese, i kdyby to mělo být až na podzim. Ani není snad nic, co vám lze poradit, protože je tu jednoznačný dojem – vy všechno víte v tuhle dobu nejlíp a vždy k tomu dojdete tak, že se uklidíte někam do ticha a... náhle to bude tady.

Může to také znamenat letní vyšší potřebu klidu a odpočinku, možná budete tišší společníci než je obvyklé, možná budete řešit více témata, která vyžadují rozhodování do daleké budoucnosti. Možná budete více sami než je obvyklé a budete docházet k zásadním, uzrálým uvědoměním svého života. Ač kolem bude bujet léto, vy budete v takovém vnitřním nastavení, které odpovídá spíše cyklu pozdního léta a brzkého podzimu. Dozrání, usebrání, změny, které zatím nejsou viditelné, ale o týden později už vidět jsou, náhle začne žloutnout listí a přijde první podzimní mrazík.
Ten mrazík můžete sem tam cítit i na zádech, protože vaše intuice bude v létě naprosto přesná, instinkty jako radary, na které se může kdokoliv spolehnout.
Jediné, co může trochu drhnout jsou city. Nebo emoční záležitosti, které zůstaly nedořešeny a je v nich stále pachuť – ty se mohou vracet a být vnímány jako nostalgické chvilky. Klidně si jimi projděte – je tu u nich Dvojka pohárů, takže buď je to nostalgie, která vás vede k happyendu a pochopení s dotyčným, nebo to budou stavy, díky kterým se konečně vnitřně od něčeho odpoutáte a uvolníte místo něčemu novému.

Všechny ty předpřipravované změny, zamyšlení a dumání je tu proto, aby se opravdu vytvořil prostor pro něco nového, co přijde v budoucnu a mohou to být i zásadní změny.

Kozorozi (Mág – Dvojka vody – Desítka země)

Kdo hledá lásku, ten ji může letos v létě najít. Jste jedni z těch znamení, kteří tady mají nádherné letní spojení se svou druhou polovinou, ať člověkem, nebo jen nalezením něčeho pro vás velmi milého a důležitého. S Desítkou země na konci to je báječná výzva i pro nové pracovní příležitosti nebo podnikání či jakékoliv dlouhodobě plánované činnosti, které chcete „rozjet“.... Na začátku léta k tomu dostanete pár dobrých nápadů, nebo se věci kolem pohnou kupředu či správnými směry a najednou to začne kolem vás doslova lítat. Střed prázdnin a konec prázdnin je pro vás velmi plodným časem, kdy můžete naplno využít dvě věci. To, co umíte – co skutečně umíte a v čem jste si naprosto jisti – a prosím, nepodceňujte se! A pak to, co vám přijde nově začátkem prázdnin nebo ještě koncem června. Ten malý impuls, ta nová malá šance, nabídka, k tomu se podíváme do kartičky Mága, kde se píše: „Tato karta mi připomíná, že nestačí jen mít vůli a něco umět. Že se člověk musí spojit i se svým Duchem... oddat se hlouběji tomu alchymistickému spojení a pak už  jen sledovat nádherné výsledky naší společné tvorby.“

A protože hned za tím máte to osudové spojení s něčím, co k vám patří – a za tím vším ještě plnou truhlici mincí a spokojenosti a kvetoucí zahradu, tak si vůbec netroufám předjímat, co všechno to pro vás může znamenat. Mám obavu, že mi na to ani bujná fantazie nestačí....

To je samozřejmě ten úplně ideální stav, který bych ráda, aby všem Kozorohům šel v červenci a srpnu tak nějak kolem domu a nezapomněla zaťukat. V těch drobnějších významech můžete léto využít i pro hledání takových příležitostí, srdcových lásek a uplatnění sebe samého v širém světě. To samé můžete využít i pro pěstování toho, co už máte a tuto energii to pro vás představuje – dobrá práce, kde se vyplatí ještě šlápnout do pedálů, protože na cestě můžete vzít do hry třeba dosti silného společníka. Pěstovat a zalévat váš vztah, protože to druhému vážně přijde během léta vhod... nebo prostě jen do světa rozhodit nabídky sebe samého, protože... tam někde venku v létě čeká něco, nebo někdo, co potřebuje přesně vás a má to velmi pozorné oči! Dejte o sobě vědět. Zapomeňte na nejrůznější příkoří minulosti, v tuhle chvíli dočasně nebudou hrát žádnou roli, snad proto, abyste se lépe uvolnili, více si věřili a více vykřičeli do světa to, jací jste a co od něj požadujete.

Vodnáři (Královna vody, Síla – Eso vzduchu)

Zejména srpen může pro vás být velice silný, protože do něj vstupujete s energií prozření a sebevědomí. A to paradoxně proto, aby ještě větší prozření přišlo. Nebo abyste ho připravili pro své okolí. Zní to rázně, milí Vodnáři, ale může jít i o velmi pozitivní změny – protože vám budou dodávat sebevědomí, sílu a v některých fázích letních prázdnin máte velkou šanci doslova růst ze svých minulých chyb.
Mohou se vracet, můžete nad nimi více přemýšlet, můžou znovu bolet, ale pokaždé vám všechny stíny minulosti přinesou kus síly, řešení, urovnání, vědomí přítomnosti, které se láme v pocit, že jste vlastně vděční za to, jak to nyní je a že to skýtá neuvěřitelné možnosti, které máte chuť dokonale prozkoumat. To pak s dalším postupem léta s sebou nese další cykly nejrůznějších uvědomování a rozjasňování, jež mohou ve velké míře chodit i zvenčí, a i když to může být léto plné zvratů (ne vždy příjemných), vlastně byste měli skončit s velkou úlevou... a lehčím krokem do září do podzimních dnů. Mám pocit, že to už bylo někdy v minulém měsíci, ale tyhle veletoče se týkají hlavně citových záležitostí spojených s ideály a plností – tam, kde chcete mít jasno, zázemí, oporu, pocit bezpečí.

Z této oblasti budete buď čerpat sílu, protože se bude vylepšovat až diametrálně... nebo, v případě, že není tak pevná, jak by měla být, začne se velmi rychle hroutit. Síla, která tu ve vás je během léta se totiž umí stát i destruktivní v případě, že se spojí se zveličenými bolestmi minulosti a s chutí se s něčím vypořádat, ohnat se tím Esem vzduchu sám. Snad jedině na to bych tedy upozornila, protože spouštěč takového podvědomého jednání může být i velmi nenápadný, dokonce ani sami nemusíte tušit, kde se ta chuť bere.

Faktem ale je, že u Esa mečů se v Tarotu dobra píše: „Osud a předurčení, zákon karmy, působení silných transformačních energií a synchronicita.“ Autorka tedy považuje tuto kartu za silně karmickou, takže všechna ta posbíraná síla a energie je tu proto, aby byla s koncem léta nějak projevena – osudově a spravedlivě. Konec prázdnin může být velmi bohatý na rychlé události, na náhlá prozření, na komunikaci, která půjde k jádru věci. Záležitosti se začnou vyjasňovat tak, že dalo by se říci – všechny strany vyjdou jako posílené. Jestliže se dostanete s někým do zásadnějších dialogů, pak s koncem léta budou všechny strany připravené, stejně tak, chcete-li něco důležitého řešit, rozhodovat, zkoušet nového – věnujte část léta pečlivé přípravě a samotnou akci odložte až na chvíle, kdy se budete bez pochyby cítit připraveni. Zkuste letošní léto prožít ve spojení se svou intuicí a duší, protože ta přesně ví, co chce... a co ji posílí. A ve spojení s rozumem a bystrým pozorováním okolí a komunikace kolem vás – protože to zase posílí tu realitu, dostanete díky tomu návod a uvolněné cesty k tomu, co potřebujete.

Ryby (Eso vody, Síla – Trpělivost)

V létě tu je pro vás připraveno něco, díky čemu můžete zesílit vnitřně. Nebo si alespoň vážně do sytosti odpočinout. Zkraje prázdnin vás něco velice potěší, něco přinese úlevu, citovou, emocionální, nebo celkovou na duši. Něco z vaší cesty může být odstraněno a vy konečně dostanete volnost sami pro sebe, pro svůj rozvoj, pro všechno, co posiluje právě vás! Něco na vaší cestě může naopak přibýt, aby to udělalo s vaším životem a pocitem to samé. Mohou to být úžasné nabídky – povětšinou z rukou milých lidí nebo týkající se témat, která jsou vašimi splněnými sny. No a Trpělivost na konci výkladu je už jen třešničkou na dortu. Tu autorka Tarotu dobra nazývá také Střídmost a připomíná, že při hledání svého životního poslání se někdy neobejdeme bez trpělivosti, bez chvilky čekání, a víry, že všechno se stane v pravý čas.

Možná vás léto namlsá tak, že budete chtít mít všechno hned, protože když už je vám tak dobře, tak šup sem s něčím dalším... ale nebojte se, ono to přijde, jen se mi zdá, že s postupujícím létem byste se měli v té letní vodě jen tak líně povalovat a moc toho nedělat – v podstatě jste šťastlivci, protože osud bude hodně hodně pracovat za vás. A pečení holubi vám budou do pusy létat, poněvadž to košťátko, jež vám umetá cestičku začátkem prázdnin, je snad celé z kytiček a vzácného býlí.  Všechno, co vám bude v tu dobu nabídnuto, vytvořeno druhými lidmi nebo situacemi má totiž obrovský potenciál! Můžete v tom jako na stříbrném podnose spatřit přesný návod na to, jak zesílit, jak najít to, co hledáte. Sice to může mít někdy i podobu opačnou, že přesně uvidíte, co vidět nechcete a co také ale v životě nechcete, ale víte jak – i tahle mince má dvě strany, takže stačí tuhle černou minci otočit na tu druhou, zářivější stranu. Ke všemu jednoduše dostanete okamžitě řešení. Báječné.

A před vámi je naprosto báječné léto, ve kterém můžete potkat životní lásku, získat tu nejlepší práci na světě, vytvořit nejkrásnější dílo, prožít skvělý čas s novými lidmi a vůbec... co já vlastně vím, co skutečně potřebuje vaše duše – ale právě to v průběhu prázdnin postupně najdete. Tak hodně štěstí.
A krásné léto všem!


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz


Soňa Sofi: Co nám přinese rok 2018 z hlediska energie čísel a karmických souvislostí 


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč