Veronika Navrátilová: Horoskop na týden od 25. června 2018

Nejdůležitější událostí celého týdne je středeční opozice Slunce v Raku na Saturn v Kozorohu a následný čtvrteční úplněk v Kozorohu v konjunkci se Saturnem. Restriktivní Saturnská energie díky tomu bude cítit ve vzduchu celý týden, v podstatě bez ohledu na ostatní konstelace. Jednou z nich je pondělní kvadratura mezi Venuší ve Lvu a Jupiterem ve Štíru. Ta by měla mluvit přesně opačně – Venuše pod tímto vlivem často nedokáže poznat zdravou míru, případně ji neumí či nechce respektovat. Výsledkem bývá požitkářství, marnotratnost, nenasycenost, příliš velké nároky a nespokojenost ve vztazích a financích. Tento aspekt obvykle neznamená nedostatek, ale naopak neschopnost efektivně nakládat s tím, co máme a s novými možnostmi. Pod jeho vlivem bychom se měli snažit hledat pokoru, hospodárnost, ale i poctivost a pracovitost, protože Venuše v kvadrátu na Saturn často tvoří lehkomyslnost.

Nemyslím si ale, že aspekt v tentokrát zafunguje naplno, protože týden je pod vládou Saturna a ten opravdu nemá rád nepořádnost. Brzdu naším rozletům a svobodám zatáhne už v úterý Mars, který se otočí do zpětného chodu. Pro planetu jakou Mars je, tedy přímočarou, akční a dravou, znamená obrat do retrogradity minimálně zpočátku problém. Je to jako kdyby měl pozadu běžet závod ve sprin nebo být nepřízní počasí donucen k sestupu jen pár desítek metrů pod vrcholem osmitisícovky. Zkrátka retrogradita je stav, který může Mars naplnit určitým hněvem a napětím, protože ho brzdí a omezuje. Impulsivní Mars je díky retrograditě nucen hledat trpělivost a rozvahu a to je přesně ta lekce, kterou má Saturn tolik rád. Takže pokud se v úterý budete cítit trochu zpomaleně a natlakovaně, je to reakce na změnu směru pohybu Marse.

A také předzvěst aspektu, jenž má nastat už ve středu – Slunce v Raku se dostane do přesné opozice na Saturn v Kozorohu. Toto spojení je pro mnoho lidí oříšek. Žijeme totiž v době, kdy limity a omezení nejsou příliš v módě. Lidé chtějí hezké věci, hezké zážitky, peníze, úspěch, zdraví, atd. Na tom by nic špatného nebylo, ten problém je v tom, že často nejsou schopni střídmosti, vytrvalosti, práce na sobě, pokory, vděčnosti apod. Lidé se příliš upínají na pozitivnější, pohodovější, snazší aspekty života, a přijde-li pak těžší období, bývají zaskočeni. Nesnadná období všeho druhu jsou přitom naprosto přirozenou součástí života a mají stejnou váhu jako časy dobré. Buďte připraveni na to, že během opozice mezi Sluncem a Saturnem může být vše trochu pracnější, pomalejší, omezenější, atd. Klíčové v tomto období je nenechat se otrávit, neuhýbat nepříjemnostem a přijmout realitu, ať je jaká je.

Ve čtvrtek nastane velmi zajímavý úplněk v konjunkci se Saturnem v Kozorohu, o němž se chystám rozepsat v samostatném článku. Optimismus se nám pomalu začne vracet už v pátek, kdy se Merkur přesune do znamení Lva. To je postavení, které, bez ohledu na okolnosti, dokáže naplnit naše hlavy sebevědomím a porcí radosti a hravosti. Myšlenkové nastavení je přitom velice důležité, protože je-li naše mysl pozitivní a silná, jakákoli překážka se jeví překonatelně, což je základ jejího skutečného překonání. Merkur ve Lvu také dává velkou kreativitu, přesvědčivý projev a schopnost nejen mít vlastní názor, ale také ho s patřičným výrazem vyřknout.

Merkur bude ve Lvu celé prázdniny, takže máte dostatek času využít jeho nemalý potenciál.

Přeji vám další krásný týden!


Autorka článku: Veronika Navrátilová

http://ctuhoroskopy.cz/

tel – 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč