Veronika Navrátilová: Úplněk v Kozorohu

Ve čtvrtek 28. 6. v 6:53 SELČ se odehraje velice silný úplněk ve znamení Kozoroha (přesně na šesti a půl stupních) v konjunkci se Saturnem, vládcem celého úplňku.

A protože je tento červnový úplněk ryze saturnský, půjde o vyvinutí značného úsilí. Nejcitelněji budeme pracovat na oblasti, kterou zasáhne v našem nativním horoskopu. Funkcí tohoto úplňku je podněcovat náš růst, a jak ukazují zkušenosti, to, co tento proces uvádí do pohybu, je především frustrace, omezení a znesnadnění podmínek.

Psychologicky to souvisí s tím, co Jung označuje jako “stín“, to znamená s těmi součástmi nás samých, které blokujeme, kterých se bojíme, nebo vůči kterým chováme pocity viny – proto je promítáme na ostatní. Může se nám zdát, že vše se pohybuje pomalu, zdržují se všechny možné záležitosti, musíme tvrdě pracovat, aby se něco stalo. Naše trpělivost je v této době vystavována zkouškám. Saturnský úplněk nám ukazuje svět práce, protože všechna nejkrásnější přesvědčení a ideály, mají jen nepatrnou hodnotu, jestliže se s námahou a obtížemi nepoužívají v každodenním životě. Také nám připomíná, že to nejdůležitější, co si při opuštění tohoto světa můžeme vzít s sebou, je vysoce koncentrované vědomí a hluboké pochopení.


Úplněk nás vede ke zkušenosti omezení. Zkouší nás, jak to se svým duchovním růstem myslíme vážně. Není přece těžké být vstřícný, laskavý a milující, když mi vše vychází, to bychom asi zvládli všichni. Ale udržet si tuto vysokou orientaci uprostřed tlaku a nesnází, to je opravdové překračování ega.

Vážení přátelé, všechna náboženství a filosofie nás učí milovat, odpouštět a pomáhat svým bližním. Proč si teoretické znalosti a praxe odporují? Lidé nemohou odolat pokušení a touze po materiálních věcech a smyslových potěšeních. Přestože si to uvědomují, ignorují to a jedou si dál „své radosti“, malá upozornění odsunují a žijí své naučené, pohodlné návyky. Lidé jsou obecně nastavení tak, že řeší až situace, které jsou krajní. Až když jim lékař oznámí vážnou nemoc, najdou rozvodové papíry na stole, exekuce je na spadnutí, na zkoušky se učí na poslední chvíli atd. A co nastupuje v těchto krajních životních situacích? Vždy je to omezení, a čím vážnější je stav, tím větší omezení bychom měli učinit. Je to veškeré nepohodlí s tím spojené. A o tom je náš čistý saturnský úplněk, o zjednodušování života.

Potřeba neustále uspokojovat vzrůstající požadavky vede k narušení rovnováhy celého organismu, ale nejvíce trpí nervový systém, jenž ovlivňuje vznik většiny nemocí. Ty se pak šíří do vnitřních orgánů, lidé postupně ztrácejí své zdraví, a v důsledku toho i sami sebe. V našem západním světě je potřeba ze všeho ubrat, jsme doslova zavaleni chutěmi, zbožím, růstem, a proto bychom překážky a omezení měli vnímat jako blahodárný lék před naší rozjetostí. A to nemyslím jen hmotu, ale touhu po zážitcích, kladných emocích, poctách a pochvalách, osobních úspěších.

Tento úplněk nabádá i k větší samotě, stažení se z vnějšího světa, k ještě větší zkušenosti být sám se sebou. Pokud si v životě nedopřáváme dostatek času stráveného jen sami bez rozptylů, často nás tam vnější okolnosti dotlačí sami např. nemocí, poruchou auta, abychom nikam nejeli a jinými „nepříjemnostmi“. Nejde o nic jiného než o pokus naší duše obnovit rovnováhu.

Úplněk v zemském znamení se týká hlavně problémů, na kterých závisí tělesná pohoda člověka, jeho pracovní a společenské ambice. Energie překážek a nedostatku v nás zázračným způsobem může vybičovat ctižádost. Dokládají to nesčetné příklady lidí, kteří díky osobní ctižádosti dosáhli výborných výsledků. Často však vyrůstali v rodinách, v nichž museli čelit odmítání a izolaci. A rodinu si pochopitelně vybrali, aby požadavek duše, projít touto zkušeností, byl naplněn. Potlačení individuality však ještě nezaručuje životní úspěch, nicméně je to tlak, který ho ve větší míře zajistí. A v malém si to můžeme vyzkoušet všichni při saturnském úplňku.

Saturnský úplněk nám ukáže, kde jsme citliví na sociální normy, kde potřebujeme souhlas společnosti nebo prostě kde chceme dosáhnout v této době určitého stupně úspěchu či uznání. To, co v nás vyvolá následné dny úzkost a obavy, to je pro nás nesmírně důležité. Terapeuticky není vhodné tyhle situace odmítat a vyhýbat se jim. Je potřeba strachům čelit a ujmout se obtížnějších úkolů, které se po nás vyžadují. S pracovitostí, odhodláním a odpovědností. A to i přes to, že se nám nechce. Měli bychom se naučit podstupovat určitá rizika v sebevyjadřování a ve svém životním způsobu.

Přeji vám hodně vytrvalosti a trpělivosti. Je pro vás prospěšná.


Autorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel.: 603 572 667, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Veronika Navrátilová www.ctuhoroskopy.czJmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou.

Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne.

Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.

Stačí kliknout na stránku kontakt a ozvat se mi. Děkuji za Váš zájem.


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč