Ondřej Habr: Černá Luna - Lilith vstupuje do Vodnáře

Lilith vstupuje do Vodnáře a pocity spojené s osvobozením (se) do našich životů.

Již delší dobu v sobě cítíme a pozorujeme napětí, skryté, ale kontaktní. Lilith, Černá Luna vychází ze znamení Kozoroha a vstupuje (právě dnes) do Vodnáře.

Černá, zrovna tak jako Bílá Luna, je ukazatel psychický, podněcuje a zaměřuje se především na vnitřní procesy, nicméně i ony se odrážejí do vnějšího světa a tak je není možné ignorovat.

Dělší dobu jsou naše pohledy soustředěny (tedy nás, kteří se zabýváme astrologií) do znamení Vodnáře, pohybuje se v něm retrográdní Mars ve spojení s jižním uzlem. Vytvářejí zcela necharakteristické situace ve vnějším světě, jež vyžadují nestandardní řešení. Teď do jejich blízkosti přibyde i Lilith.

Lilith v horoskopech představuje princip nekompetence, nezvládnutých projevů, nenaplněných představ, skrytých tužeb i obav, vše zamotané v jednom klubku.

S ní ve znamení Kozoroha jsme se museli zabývat po devět měsíců, po které procházela tímto znamením, jistotami, samostatností, samotou, oporou, podporou, cílevědomostí, silou a jejím použitím.

Nyní vchází do Vodnáře a tak ukazuje symbolicky na jinou stránku pohledů na sebe sama i svět okolo. Zajímat se budeme (muset) o autentičnost, věrohodnost, pravdivost, ale také o svobodu, individualitu, omezení. Také ale i inspiraci, široké propojení s těmi, kteří nám rozumějí. To poslední budeme spíše více či méně úspěšně hledat. Nekompetenci budeme spatřovat ve svobodě, respektive nesvobodě, omezeních, respektive neomezeném způsobu projevů.

Události, které se budou dít teď intenzivněji a v dalších dnech postupně již ne tak akutně, budou nepředvídatelné, svým způsobem (po)divné, možná i na rub převracející předchozí zkušenosti. Jako bychom se tu obraceli v touze po osvobození duše (a těla nakonec taky) k podstatě, k základnímu řešení problémů, které nás tíží. Vtipné je to, že ani my, ba ani naše okolí nemusíme rozumět dílčím krokům a projevům.

Budeme tedy směřovat na jednu stranu poněkud egoisticky k uspokojení vlastních potřeb a prosazení zájmů. Vzpomeneme si dobře na to, co nám vadí, co nás zdržuje, co připadá nevhodné, zbytečné, nevkusné. Příliš taková fakta nebudeme ani kritizovat, ani předělávat, ani bořit. Jako by nám to za to nestálo. Prostě se jen zvedneme a půjdeme dál.

Druhým rysem bude touha po spojení, po blízkosti toho, kdo nám opravdu rozumí, kdo je podobně naladěn, kdo vidí svět ze stejného úhlu pohledů. Koho potřebujeme a kdo potřebuje nás. Ne nadarmo je Vodnář vzdušným znamením a vzduch, jak známo, je spojen také se vztahy. Zatoužíme. To si buďme jisti, i když ještě v těchto momentech nám to připadá zhola nepředstavitelné a neuskutečnitelné. Zatoužíme po hlubokém sdílení vlastních osudů, svého já. Jako by takové silné propojení bylo v tuto chvíli jediným smysluplným naplňujícím aktem.

Dobře, ale vraťme se na praktickou rovinu. Dnes čekejme leccos, nebraňme se ničemu. Nikdy nevíme, čími ústy nebo činy k nám promlouvají božstva a božské principy vesmíru. Poslouchejme, vyslechněme.

A i když se to nehodí, i když se to nevyplatí, i když tomu skoro nikdo nerozumí, je třeba se umět zachovat podle sebe. V drobnostech, maličkostech, banalitách, ale i ve velkých věcech, bude-li se o nich rozhodovat, jděme svou cestou. Někdo z nás bude muset udělat průlomové rozhodnutí, postavit most přes nikdy, dovolit si to, o čem prohlásili, že v žádném případě neprojde. Nebraňme jim.

Jiní budou hledat to, co je spojuje s dalšími lidmi, pátrat a pábit, ptát se. Pamatujme, že nejsou neslušné otázky, jen neslušné odpovědi.

A pokud nás budou události tlačit do toho, abychom udělali něco jinak, něco odlišného na hony tomu, co se děje běžně, nebraňme se, jen si pozorně uvědomme, co se děje a kam to směřuje. Možná je to jen jedna z malých korekcí historie.

Nadčasový, dlouhodobý výstup budiž v tom, ať zanecháme třídění a členění na já a ty, my a oni, ať projevíme vlastní individualitu, vystoupíme z ulit, protože ptáka poznáme přece po peří!


Autor článku: Ondřej Habr


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč