Ondřej Habr: ASTROLOGŮV SOBOTNÍ NOV 11.8.2018 Otázky bytí

Jak žijeme, kým jsme, které ovládáme životní procesy? Jak si stojíme, kterak nás okolí bere? Jak si nás považují, co jsme schopni zvládnout, řídit a kontrolovat?

Takové a podobné dotazy v nás, případně v okolí vyvolají témata dnešního novoluní. To nastane realitivně blízko poledne a tak na chvíli přeruší panující hezký a slunečný ráz počasí a dovolí některým atmosférickým poruchám vstoupit do našeho prostoru.

Ale stajně tak vstoupí jisté poruchy do našeho života. Možná právě proto, abychom si při přetržení niti, během ztráty kontroly, v průběhu drobných změn, jež nás budou nutit reagovat si opravili svůj pohled na svět, který se mohl během posledních dnů a týdnů stát poněkud bohorovným. Některým faktorům jsme nevěnovali dost pozornosti a zjistilo se, že věci se vydaly svým směrem, ale hlavně mimo naši kontrolu.

Co s tím? Je třeba vzít si svá práva a svoje kompetence zase zpět. Zklidnit myšlenky, zmírnit tlak, rozhlédnout se kolem a konat více v souladu. Být pro sebe dobrým vládcem a pro ty okolo kreativním tvůrcem. Jistě, na psychické rovině je to spojeno s malými výpadky, smutky, dezinformací, melancholií, pocity ztráty významu.

V zodiaku stojí spolu v konjunkci Slunce s Lunou ve znamení Lva. Naproti nim v opozici Mars ve Vodnáři. Je tedy potřeba přemáhat určité síly, snad i zvyky, retrográdní Mars reprezentuje setrvačnost a koncentraci na určité své myšlenky. Snad také je třeba bojovat se zpátečnictvím, rigiditou, touhou přidržet se toho, co funguje.

Opozice naznačuje možnost prosadit pro sebe dobré nápady, ibjevit a nebo znovu nalézt sílu, která se v posledních týdnech trochu skryla. A možná dát najevo, to co bytostně potřebujeme a nemáme to a neděláme to.

Kvadrát Slunce a Luny s Jupiterem ve Štíru ukazuje, že tentokrát nepůjde nic moc snadno, že bude potřeba s prokousávat houštinami, zjišťovat správný směr a orientaci a hledat skutečně to pravé. Tak jako princ v pohádce o Šípkové Růžence.


Konjunkce Slunce a Luny s retrográdním Merkurem napovídá, že pozdě ale přece si něčeho všimneme, že nám něco dojde a že si vzpomeneme.

Dnešní nov je jedním z významných mezníků letošního léta. Dává příležitost probudit se, otevřít oči a tak jako po krásném snu během teplého letního dne s probrat k činnosti. K aktivitá, které nás posunou do středu dění, které nám umožní zase jít dále a posadit to, co je třeba udělat.


Autor článku: Ondřej Habr


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč