Veronika Navrátilová: Úplněk 26. srpna 2018

V neděli 26. 8. 2018 nastává ve 13:56 SELČ úplněk na 3. stupni znamení Ryb. Úplňku vládne tentokrát Neptun, který je také v Rybách. Slunce i Luna jsou moc hezky aspektované. Slunce součástí zemského trigonu a Luna v emocionálních Rybách.

Pokud se mají některá naše přání a sny splnit, zhmotnit, pak je výjimečná doba, zvlášť když se nám Saturn nebo Uran nalepí harmonicky na některou osobní planetu nebo citlivý bod, což jsou především hlavní osy.

Během vodního úplňku budeme mít víc rozjitřené emoce. Voda dokáže měnit formy stejně jako se mění naše prožívání. Je dynamikou pohybu a změny uvnitř i vně nás. Učí nás, že změna je jediná konstanta této existence.

Nedělní úplněk je součástí astrologické konfigurace Drak. Je to mimořádně silné seskupení, které soukromě nazývám jako „uskutečnění“. Měl ji například můj oblíbený Ramana Maharshi v horoskopu narození. Jediná neharmonická část Draka je právě naším úplňkem a vytváří patřičné napětí, bez něhož by se nic na tomto světě nemohlo uskutečnit.

Máme za sebou velmi náročné letní konstelace. Celý svět je vysušený, došlo k mnoha požárům, přírodním katastrofám, zřícením a také dopravním nehodám. Zrovna včera jsem zaznamenala informaci, že letošní léto přineslo nejvíc smrtelných dopravních nehod za posledních mnoho let. Mars je totiž extrémně blízko naší Zemi, retrográdní a stále v kvadrátu na Uran. Tato rychlá a výbušná konstelace se začne definitivně rozcházet až 20. září.

Nedělní úplněk působící 14 dní do dalšího novu je předzvěstí uklidnění, ukončení a stabilizace. Má hojivý potenciál, ukazuje reálné možnosti a východiska. Mars se navrací do přímého chodu, Merkur je už také přímý a všichni pomalu ucítíme větší mír uvnitř nás samých, všechny naše aktivity a plány se přirozeně rozjedou – pochopitelně v závislosti na záměru, který jsme do nich vložili.


Úplněk je v konjunkci s jednou ze čtyř královských stálic Fomalhaut. Ta je charakteru spirituálního, duševního, přináší nějakou důležitou informaci pro naše další směrování. Proto vnímejte například své sny během následných dní, ale i chování lidí v našem okolí. Možná díky jejich chování změníme náš dosavadní směr snažení a přání a vydáme se jinam. Mohou to být důležité informace. Vždyť Fomalhaut je hodně merkurický, tedy informační. Takový záblesk pochopení může být požehnání shůry. Je to vlastně plod, na který se připravujeme během osobní praxe, abychom toto zjištění dokázali ustát a uvést do života. A úplňky jsou vždy o uzrání nějaké situace.


Obecně budeme více vnímaví a soucitní s druhými. Avšak pozor na pomoc, která vlastně pomocí není. A to je třeba zmínit při rybím úplňku. Ve svém životě se řídím vědomím, že všechno, co dělá lidi nezávislými, je dobré. A to, co je omezuje a dělá je slabými a závislými, dobré není. Vždy, když dáte lidem důvěru v ně samotné a v jejich možnosti, udělali jste pro ně mnoho, dali jste jim obrovskou porci energie. Už jsem si také dávno přestala myslet, že musím dělat všechno pro všechny. Zkusila jsem to a rychle vystřízlivěla. Místo toho se držím lidí, kteří rozumí tomu, co říkám. Každý máme svou karmu. Lidem můžeme pomoci jen do té míry, do níž je jejich vědomí schopno se spojit s tím naším. Příživníkům bychom neměli dávat peníze. Neměli bychom se nechat zneužívat, protože to nikomu nic nepřinese. To nejlepší je podle mě radostná výměna, kdy každý dává, co má. I v energii Ryb je třeba najít rovnováhu. V každé situaci je dobré se zeptat, co přinese užitek všem. Někdy je potřeba udělat něco pro sebe, jindy pro ostatní. Někdy je potřeba cvičit, abychom byli silnější a jindy vynést někomu těžkou tašku do schodů. Vše souvisí se vším a vždy je třeba používat zdravý rozum.

Pomáháme, dokud lidé nejsou vypočítaví a dokud probíhá přirozená výměna. Pokud začneme mít pocit, že se svou situací člověk nepracuje a neposouvá se dál, uděláme nejlépe pro všechny, když poodstoupíme a přestaneme s aktivitou. Jsou to přece přirozené cykly života. Dokud cítíme, že druhý do toho opravdu jde a dělá co může, pak je krásné pomoci. V opačném případě to necháváme být.

Při vodních úplňcích nejde o to něco vymyslet, ale procítit. Zkuste místo automatické akce-reakce zvolit reakci novou. A ta nová reakce může být například moment nereagování, zastavení se a uvědomění, co se ve mně děje (namísto vybílení lednice, křiku, panáku, uzavření se před světem, nebo „našeho obvyklého sebedestruktivního a automatického chování“). Věřte mi, že tato chvilka může přinést cenné vhledy, jež nám pomohou zase se o kousek posunout na naší cestě. Vhled, prožitek, nadhled, uvědomění, splynutí s absolutní pravdou, která je na hony vzdálená reakcím našeho nepravého já – ega. O tom je ve své vyšší vibraci energie Ryb.

Vnímejte své emoce s patřičným odstupem a nenechejte se jimi při úplňku příliš spoutat. Přeji vám další krásný týden!


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


                         

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč