Renata Petříčková: ZÁŘÍ 2018 pro jednotlivá znamení

Prvním silným aspektem je v září jistá osudovost, události, které zahýbají životy. Ať budou jakékoliv, tak budou pramenit z něčeho, co dlouho čekalo na čerstvý vzduch. Co bylo skryto v mlze, co bylo nejasné, co potřebovalo být vidět – to nyní bude. Přát tomu bude zejména první polovina měsíce a neříkám, že to vždy bude příjemné. Pokud vás potká zrovna to nějaké odhalení opony, jež nebude veselohrou, pak to zkuste brát jako výzvu k tomu být odvážný. Možná vás to zastraší, rozesmutní, dostane do kolen, ale je to zároveň výzva k tomu, abychom se tomu postavili, protože na to máme i když se v průběhu září může tohle všechno ztěžovat a být tam i pocit porážky nebo okradení, i tak nám to musí dát sílu. Možná se nám jen uvolňuje cesta k něčemu novému a když staré odchází, tak to někdy bolí.

Pokud se vám naopak budou takové staré záležitosti otvírat, očišťovat a budete září vnímat jako měsíc, kdy se hýbete kupředu těmi správnými směry a hurá hurá konečně…. Z bludiště se dostáváme do jasných vod, pak co nejvíc využijte jak sílu, kterou vám to všechno dá, nebo možnosti, které to s sebou nese, tak potom i možná ke konci měsíce září, zkušenosti, které jste nasbírali v minulosti.  Může tam být trochu únava nebo stav, v němž si tak nějak řeknete „a stojí mi to všechno za to?“ Ale ano, stojí… Tak si prostě chvíli odpočiňte a nechte ty události kolem sebe proběhnout. Většinou tu nebudou proto, abychom na ně nějak přehnaně reagovali, ale spíše takové divadlo ke zhlédnutí. Názor na události konce září si už budete muset udělat sami.

Důležité je ale nepromarnit ty velké příležitosti, které září přinese. Můžete vidět věci jasněji, a tentokrát bez pochybností. Ukázat se může, kde se vaše slabosti mohou stát silnými stránkami. Najednou uvidíte, že to, co jste považovali za svou nevýhodu, nachází oblast, ve které je sakra velká výhoda. Nádechy a nové možnosti, nové cesty, šance, možná hodně spojené s cestováním, přesuny jako takovými. Cokoliv chcete výrazně v životě měnit, a k čemu vám přijde v září nějaká pobídka, nepřehlédnutelná, tak to je to pravé, patrně se vám v dalších týdnech opravdu ta nabídka reálně otevře. Hlavním tématem jsou tedy projevené změny a otázka, jak k nim díky našemu sebevědomí přistoupíme.

Ono to odrbání, těžkosti a pocity zrazení mohou být na konci měsíce také o tom, že tyhle velké šance propásneme, protože jsme se jich báli. Září je do jisté míry první stránkou v sešitě jako ve škole. Tak tam napište něco pěkného a odvážného a nebojte se i pořádně se rozepsat.

Beran (Páže mečů – Šestka mincí – Osmička holí)

V září bude ve vašem okolí hrát roli rozhodnost motivovaná rozumem. „Takhle to bude a takhle je to logické, protože…“ A proti těm protože nebudete moci říct ani slovo. Ani nemusíte, protože i vy sami budete v průběhu měsíce nuceni uznat, že tak to prostě je a aby věci dál fungovaly, tak to musí být přinejmenším tak nějak podobně, jak bylo řečeno. Dejte na ženskou intuici, takže Beranice budou mít možnost  mít mnoho záležitostí v září ve svých rukou, protože budou zcela jasně vidět, jak se věci mají a jejich rozhodnutí budou mít spravedlivé důsledky. Berani muži zase mohou pocítit nějakou tu informaci směrem od ženy nebo od člověka, u kterého bude jasné, že se k něčemu rozhodl a nenechá vám ani píď úlevy. Na začátku září dostáváte nalajnovanou cestu celým měsícem, což může někdo vítat s radostí, někomu se může při té myšlence přitížit, ale faktem je, že to, co se bude vyjasňovat, co začne být začátkem září jasno – se ukáže v průběhu měsíce jako velmi užitečné pro budoucnost.  Nebo spravedlivé. Další zářijové vlivy totiž hovoří nejen o takovém materiálním nebo reálném vyrovnání dluhů, ale i o karmě, takže co vás tento měsíc dožene, to bude nějakým způsobem osudové. Rychlé, nebo pomalé – jsou tu oba vlivy. Rychlé tam, kde je potřeba velmi bleskovým způsobem něco v životě narovnat… a teprve poté se dívat na to, co se vlastně stalo, a pomalé tam, kde je třeba malé špetky odvahy k tomu, abyste si vůbec připustili, že chcete žít něco spravedlivého, nebo že na něco, co vám ten pocit dluhu vyrovná, máte vůbec nárok. Ať se vám stane v září cokoliv, je to motivováno osudem k tomu, aby vám něco nechybělo, něčeho nepřebývalo, aby toho bylo akorát a vy jste pochopili, kde je váš vlastní klidný střed nebo vaše místo na světě.
Přijde mi to také jako skvělý čas pro řešení dlouho stojatých záležitostí, šarm a dobře volená slova budou vaší silnou zbraní.

Býk (Královna pohárů – Devítka pohárů – Ďábel)

Září je pro vás měsícem změn, někdy až nadšených změn. Někomu se možná i splní sny. Nebo přijde něco nevídaného, nového, něco dlouho očekávaného.  Všechny karty ale mluví o tom, že za to dobré, co vás v září potká, jste už v minulosti notně zaplatili. Víte, že bylo něco obětováno, a proto si tyhle osudové směry zasloužíte, nebo jsou pro vás logickým důsledkem minulých dějů. Mohou to být změny i výraznějšího charakteru ve smyslu přesunů, stěhování, změn zaměstnání, závažných změn v citové oblasti, loučení, změna životních podmínek. Někdy tu ta minulost nebo to, co je nebo bylo opouštěno, stojí až teatrálně dramaticky a žádá si to pozornost. Jako když člověk stojí u hrobu své minulosti a pokládá poslední rudou růži, protože má v úctě tu vášeň a lásku, kterou té minulé záležitosti dal. Zavzpomíná, zamáčkne slzu a jde dál. Otázkou tady ale je, kam kráčíte, milí Býci. Dělíte se mi tu na dvě skupiny. Ta první se osvobozuje od svazující minulosti, jež byla zanalyzována rozumem a vy moc dobře víte, že takhle to už dál nechcete a jednoduše jste udělali poslední krok. Nebo první krok k něčemu novému.  Jsou to rozhodnutí z rozumu směrem ven ze škodlivých oblastí. Na druhou stranu tu je ale početná skupina těch, pro které to loučení se s něčím je velkou bludnou iluzí a v podstatě nevědomky lezete do oprátky, líbivé a příjemné, něčemu, co moc dobře ví, jak na vás. A moc si nepomůžete… z bláta do louže. Tady zejména pozor na vztahy, buďte obezřetní všude tam, kde přijde někdo snažící se vám zalíbit velkými slovy (ale za zády bude mít kudlu, kterou nebude váhat v budoucnosti zabodnout vám do zad). Jeďte spíše tu praktickou rovinu a jak říkám, spíše se věnujte rozumovým směrům. Svůdnost libých pocitů (od bláznivé lásky po sklenku dobrého alkoholu) je svůdností do závislostí, pekla starých vzorců a přehlídky toho, co vám dělá ze života peklo a bere životní energii. Naopak tam, kde možná i překročíte svůj vlastní stín, konečně uděláte něco, co potřebujete, co je ve vašich očích spravedlivé, překonáte vlastní strach – tam je pro vás tohle všechno velice osvobozující. Jdete-li svým rozhodnutím do nepříjemného pocitu novinek a strachu z toho udělat první krok – tam ano. Jdete-li svým rozhodnutím do starých známých vod svých vlastních zlozvyků, tak to není dobrá cesta.
Mějte také v září na paměti, že zkušenosti, které vám zejména počátek měsíce přinese, jste si už jednou prožili. Všechno tu už jednou bylo. Neopakujte tedy staré chyby a nepodlehněte pocitu, že  musíte některé lekce opakovat. Nemusíte. Můžete je hned na začátku vzít a pojmout a vyřešit JINAK. Tak, že se nebudete bát a překročíte stín vlastního pohodlí a zbabělosti.

Blíženci (Sedmička mečů – Velekněžka – Král mincí)

Září mají Blíženci rozdvojené jak jen oni sami mohou být. Ve zkratce to je měsíc, kdy můžete utrpět nějaké ztráty, trpět únavou, nuceně se zpomalit, abyste pochopili něco, co se kolem vás děje. A to zejména v rodinné oblasti nebo oblasti, která je pro vás pevnou půdou pod  nohama. Uvidíte tu linii „důsledky mých činů“. Ta spravedlnost vám bude v první polovině měsíce doslova defilovat před očima. Kde jste byli zranění – se můžete dočkat naplnění a satisfakce – a to potom ještě víc s koncem září! Kde jste vy naopak byli těmi, kdož zranili – tak počítejte s nějakou tou ťafkou za ucho. Celkově si ale myslím, že zářijové události budou velmi dobře chápány, pocit, že se vám urovnává život. Že začíná dávat dlouhodobý smysl a začíná se stavět na pevné základy. Navíc tu je zastoupena jak ženská, tak mužská energie, takže to je výborná doba pro vztahy, které jsou postaveny na vzájemném respektu a úctě a pořádné špetce vzájemného obdivu. Takové vztahy mohou v září i nově vznikat, či se Blíženci mohou více než kdy jindy spojovat s okolnostmi a situacemi v životě, které dají pevné podloží jejich vzdušné povaze, nápadům nebo podpoří jejich intuici. Jinými slovy, můžete se směle dát do realizace svých vysněných plánů, snů, vizí – protože je možné, že s koncem září vám přijde ta pravá nabídka, inzerát na míru, finanční obnos, který potřebujete nebo kurz, který je přesně ten, co jste chtěli, prostě cokoliv, co vám umožní udělat v reálu něco opravdu silného. Dostanete jasnou odpověď na své otázky, jak formou vnuknutí nebo náhlého nápadu či toho, že vám „něco dojde“, tak později i pevně daným směrem a otevřenou cestou, která bude nezpochybnitelná.
Zkuste se v září zaměřit hodně na rodinná témata, zopakujte si hezky popořadě všechno, co už máte, čeho jste v životě dosáhli a neobávejte se se zopakovat si to klidně tisíckrát, když to bude v září potřeba. Stojíte tady pevně a i když se tady od vás ještě může odlupovat něco, co k vám nepatří, nebo čím si „zaplatíte účet za minulé chyby“, je tu stále vědomí rovnováhy a pevnosti. No a co no… tak zaplatíte v září osudu nějakou pokutu, ale budete vědět, že už máte čistý účet. Nebo naopak – bude zaplaceno vám a v tu chvíli už víte, že můžete opustit pocity zloby a nespravedlnosti.  Druhá polovina září je  pak už věnována poklidné, čisté a soustředěné práci. Realizace promyšleností, ke kterým vás vede nejen rozum, ale i intuice. Můžete srdcem, tělem i duší prožít opravdu silná spojení a tak si dávejte pozor na to, kdo vás v září v dobrém podpoří… protože ten ve vašem životě bude mít místo i nadále.

Raci (Soud – Devítka mincí – Věž)

Výhodné bude v září pro všechny Raky mít velmi dobře v paměti fakt, že nejste žádné nuly. Že všechno špatné tady tento měsíc není pro vás, ale pro někoho jiného, po kom vám – och, jak hrozné – vážně nic není. Alespoň nyní ne. Je tu chvíle výsluní, hostina, luxusní nabídky právě pro vás, ale má to jednu nevýhodu. Vy budete muset býti těmi, kdož první otevřou dveře. Faktem ale je, že s kartou Soudu na začátku to mohou být tak velké dveře, že jim chtě nechtě budete muset projít, protože budou nepřehlédnutelné a nebude hnutí jinam. Pak ale doporučuji si znovu zopakovat tu první větu. Ano, skutečně tady tahle velkolepá nabídka je pro vás, není to omyl. Rozechvění a strach je pochopitelný, protože to, co se vám v září může postavit do cesty vyžaduje nejen kus odvahy k tomu, abyste to zpracovali, ale také za tím vším je i správné vědomí toho, že vám to může pořádně pomotat život. Zamíchat kartami a v extrémním případě naprosto zbortit dosavadní životní styl nebo to, nač jste zvyklí.
Kdoví, jak to bude. Ale minimálně závan vánku novinek bude mít v životě každý Rak, troufnu si říci. Je to nabídka, drobná i větší, záleží na každém, která nabídne otázku, zda-li opravdu chcete zůstat tam, kde jste, nebo jestli zkusíte něco nového, i zcela odlišného, než na co jste zvyklí. Oříškem je trošku to, že si u toho všeho budete muset přiznat, že je to přece jen to, co byste rádi, nebo co jste si vysnili nebo si to pro všechno na světě jednoduše zasloužíte po vykonané práci, a že až to uchopíte do rukou, bude se vám to jen těžko dávat zpět. Jen těžko se této šance, pokud ji ochutnáte, lze vzdávat. S tím už si bude muset každý poradit po svém, ale zkuste myslet na to, že v září můžete pociťovat strach ze změn. Pravý a nefalšovaný. Co když se mi splní přání? Co budu pak proboha dělat? Tak radši budu dělat, že jsem tuhle nabídku ani neviděl.
Celá ta linie může být také pouze o tom, že si uvědomíte, že musíte v životě něco velmi výrazně změnit, dospět, jít o krok kupředu, o schod výš – a už se nevracet zpět. Že musíte uchopit to, co skutečně už máte právo držet pevně v rukou a co byste v nich držet měli. A že máte právo i na zásadní životní změny, které mohou poté následovat. A už jen to samotné přinese alespoň malý náznak změn koncem měsíce, i když to mohou být i změny výraznějšího až osudového charakteru. V září si Raci budou moci všemi možnými způsoby uvědomit, že by měli žít líp. A budou to chtít.

Lvi (Páže pentaklů – Pětka pohárů – Trojka holí)

Lvi se v září mohou setkat s něčím, co jim nebude příjemné, protože jim to pošlape city. Protože to pocítí jako ztrátu. Zvláštní je, že se zdá, že té ztrátě trošku naběhli na smeč a možná i záměrně, protože jim už na konci měsíce přinese nějaký pevný bod do budoucnosti. Vy jste snad, milí Lvi, něco v září riskli, něco málo ztratili (nebo si udělali nepřítele? Něco oplakali až na samotnou dřeň duše), ale bylo to s cílem za něčím zavřít dveře, abyste mohli začít zcela znovu? Snad jste ani netušili, jak velký to bude mít účinek na váš život. Sázíte tu jednu přebytečnou minci, ale i tak minci velmi tvrdě vydělanou, a házíte svůj život všanc osudu. Ten z něj otrhá, a ano, může to být i bolestivé, to, co už nefunguje, co je přežité a staré, a s koncem měsíce dostáváte to, co zbylo. Posílení, energii pohybu, chuť budovat budoucnost a citovou oblast nově. Bez toho, co ji zatěžovalo v minulosti.
Je to velmi složitá konstelace a může se za ní skrývat cokoliv. Můžete se pocitově vyrovnávat s nějakou zradou a zeptat se dotyčného, jak to tedy bylo… dozvíte se pravdu, což nebude příjemné, ale v podstatě vám to umožní vstát a jít dál už podle svého, bez ohledu na to, co vás táhlo k zemi. Může to také být období, ve kterém právě to, co vás táhlo k zemi vyřešíte tím, že utřete poslední slzu a odvážně uděláte krok vpřed. Všechny obtížné situace mají jedno společné – je třeba v nich najít tíhu, která vám je už nepříjemná a znemožňuje budování vlastní budoucnosti. Tuto tíhu definovat a opustit. A znovu tu je téma uvědomění si toho, co jsme v životě dosáhli a že toho nebylo málo. Na tom můžete postavit budoucí představy a tento ryze praktický krok notně vylepšuje psychický stav nebo stav v rodině či blízkém okolí: Nebo s blízkými lidmi – jednoduše vás znovu staví na nohy a uspokojuje v té niterné duševní rovině. Překonané překážky, doplakané slzy… Nově nastavené situace, které si sednou až v dalších týdnech, ale jsou zároveň i výzvou, že dokážeme v praxi využít to, co jsme se naučili v minulosti.
A ještě něco – pozor na únavu. Ty chvilky propadů jsou spojené s vyčerpáním a to spíše psychického charakteru. Proto jsou možná na chvíli zveličené a víc bolí, ale když načerpáte síly, tak uvidíte, že vám září přináší možnost najít v srdci i kolem sebe lásku v takové kvalitě, ve kterou jste ještě o prázdninách ani nedoufali.

Panny (Dvojka holí – Desítka pentaklů – Král mečů, Čtyřka mečů)

Pannám přeju ještě dodatečně všechno nejkrásnější k narozeninám a připomínám, že narozeninové zmatky jsou pomíjivé. Zdá se mi, že letošního roku může více z vás řešit rodinné téma, nebo téma „nadvlády muže“, tedy třeba manžela, otce nebo šéfa v práci. Něco vám tam buď kazí pohodu, nebo přináší výzvy, u kterých je zřejmé, že bude třeba se dříve či později rozhodnout pro jednu z možností, která buď rodinu, nebo vztah k této nadřízené osobě, nějak ovlivní. Na těch pomyslných vahách vám totiž stojí rozhodnutí udělat něco zásadního, opravdu doslova „odjezd z místa“ a na druhé misce je znovu muž, znovu ta stará situace, znovu něco, co nad vámi mělo moc a výsledkem byl žal a bolest. Zkusit to znova? Tentokrát to vyjde? Mám jít znovu do té samé situace a doufat, že dopadne jinak? Dobré je asi vědět, že to, co nám tady ztělesňuje tuto možnost, je zároveň z větší části schováno, záměrně schováno – jako když se  zloděj schová za bukem a láká vás na ruku,  na níž má položenou kostku cukru. Čím dál víc mám pocit, že ve vašem září bude figurovat situace nebo osoba, která si bude chtít uzurpovat kus vašeho já. Kus vaší svobody, vaší rodiny, vašeho zázemí nebo financí.  A nebude se stydět si o to říct.
Snad jen v jediném případě bych tuto záležitost pustila přes práh. Pokud by hned zkraje řekla, jak to je. Jak to vyřešila, jak to hodlá udělat s vámi a kolik času vám dá.  Jak ten smutek, který tam byl způsobem, vynahradí. V každém případě to ale chce ještě pořádnou hromadu času a úvah. Vzájemného řešení. Vypadá to jako taková „druhá šance“, která ale není zatím tam moc jistá, protože tu hraje roli velmi mnoho proměnných a jsou tu i záležitosti, které se zatím skrývají. Nechte to ve hře, chcete-li… ale nezařizujte si podle toho ještě domov, ještě je brzy.
Také to může být o tom, že září vám přinese do rodinného tématu jiný úhel pohledu nebo skutečnost, která vás na konci měsíce zastaví, snad až znehybní, vrátí o kus zpátky, přinese vzpomínky, ale i náhlá uvědomění a bude pak na dalších týdnech a měsících, kam a jak přesně tato poznání umístíte.  Dejte si také pozor s koncem měsíce září  na vyčerpání a nemoci, které se na takový stav snadno nabalí.  Ale na druhou stranu, když si dáte odpočinek nebo zvolníte tempo, neuvěřitelným způsobem zregenerujete. Jakákoliv forma „dovolené“ bude koncem září hodně efektivní.

Váhy (Trojka mečů – Dvojka pentaklů, Čtyřka pentaklů – Spravedlnost)

Vaše září, milé Váhy, bude ve znamení řešení situací a  životních oblastí, které jsou pro vás typické. Nebo maximálně v tuhle dobu aktuální. Může to souviset i s blížícími se narozeninami, zdá se, že víc a víc budete vidět nyní, a částečně i v říjnu, to, co není ve vašem životě v rovnováze. I když to budete chtít přehlížet, tak se to bude různě příčit, pálit a vadit a převelice unavovat. To je takový dobrý barometr pro tento měsíc – budete-li unaveni, tak se podívejte, co přesně tu únavu způsobilo. Patrně najdete něco, co nesete na hřbetě zbytečně, nebo dlouhodobě a ze zvyku a už byste to tam mít vůbec nemuseli. Je to lpění na čemsi, co porušuje rovnováhu vašeho života. Je klidně možné, že se v mezidobí věci změnily a zatímco dříve to bylo nutné, nyní už nemusí. Možná je to pravý čas pro takové bilancování, v němž si můžete porovnat ztráty, zisky. Energii vydanou i energii přijatou.
Do jisté míry to může souviset s citovými záležitostmi, citovými investicemi nebo něčím, co rádi ukazujete ostatním. Jak to prožíváte, jak to prezentujete. To je nyní velmi ztíženo, protože vám dochází baterie a začínáte se více bát, než uvolňovat do toho proudu života a do důvěry, že věci zvládnete. Všechny ty strachy jsou bezpředmětné, nejsou oprávněné – ale jenom ukazují, kde se vyčerpáváte zbytečně, kde by stačilo změnit úhel pohledu, něco vyřešit, vyrovnat, předelegovat na někoho jiného, a rázem bude svět zase růžový.
Ve všem tom zvažování zkuste ještě otázky typu, jestli někde nelpíte na  zvyku trpět. Jestli se nevyžíváte v tom, že jste příliš zatíženi. Protože to, co tam bude gradovat, je velmi lehce odstranitelné v případě, že to odstranit chcete. A zároveň je tu znát, že vám v tom je pohodlně, že to je jistá komfortní zóna, na kterou jste zvyklí.  Nebude lehké to opustit, ale výsledek bude stát za to. A když se dívám na to, jaké osudové záležitosti vám září přinese, tak to je právě o tom „přitopení pod kotlem“ tam, kde už je příliš husté bahno a kde potřebujete ulehčit. Dejte si tedy na tyhle aspekty v září pozor a věřte, že pokud si uvědomíte životadárnost rovnováhy ve vašem života, tak nebude problém ji obnovit. Navíc tam je šance, že když tak učiníte, tak získáte mnohem více energie na úplně nové a obohacující věci – mnohem lepší než byly ty, jichž se vzdáváte. I kdyby tím „obviněným“ měl být třeba jen vztek na šéfa nebo kolegyni či expartnera, je to úplně jedno: Je to něco, co vás žere… a když tenhle jedovatý trn vytrhnete ze své paty, půjde se vám světem mnohem lépe. Jak na to? Poctivě si udělejte seznam toho, co vám ubírá energii a svazuje vás. A poctivě si udělejte seznam toho, co jste dokázali, jaké výsledky máte za sebou, případně jaké vám byly kvůli tomuto lpění znemožněny? A rázem máte pavučinku návodu k řešení.

Střelci (Smrt – Blázen – Dvojka holí)

Milí Střelci, vy to máte na září jednoduché. Něčemu půjdete vstříc a nebude to nic malého. Celý měsíc je pro vás proces, v němž budete mít možnost si uvědomit životní záležitosti, ve kterých se něco blíží ke konci. K nevyhnutelnému konci. A záležitosti, které klepou na dveře a vy víte, že je dříve či později vážně  budete muset pustit dovnitř. Mohou to být změny malé, které ale budou mít velký význam do budoucnosti, a už ke konci měsíce přinesou energii rozhodování. Buď si nebudete jisti, co dál a budete nad tím dumat, nebo vás doslova pohltí nadšení a jiskření budoucnosti tak, že nebudete vědět co dřív – ani jedno není příjemné rozhodování, protože člověk by chtěl oboje. Nebo naopak nechtěl, to záleží na tom, co to pro vás bude znamenat, je to takové rozhodování související s budoucností, která je schopna napravit něco z minulosti. Najednou tu bude něco nového a vy víte, že na to staré už si ani nevzpomenete. Není lehké nad něčím takovým chvíli postát a udělat ty správné kroky kupředu. Dejte si snad jen pozor na to, abyste nevběhli nějakou oklikou zpět do toho, kde jste byli (leč s jinými reáliemi), abyste skutečně byli a cítili se vyrovnaní a nikoliv pod vlivem emocí – abyste jednoduše mířili klidnou rukou úplně přesně.
Možná celé září je pro vás přípravou a nacházením klidu k takovému rozhodnutí, které přichází se začátkem podzimu. Je jen čas, kdy se věci kolem vás budou pomalu měnit, budete je vidět jinak, začnete je chtít vidět jinak a budou se otvírat novinky a nové oblasti, které se budou nabízet. Zdůraznila bych jakéhosi průvodce v tomto všem. Někoho, kdo vám poradí, dá dobré slovo, kdo ukáže mlčky cestu. Bude to spojeno s příjemným pocitem té momentální nabídky a jistého pocitu věrnosti nebo správnosti osudu nebo toho průvodce kolem vás. Tato drobná událost v průběhu září vám pomůže dostat se na tu křižovatku, na kterou potřebujete.
Na jednu bych řekla, že tady nevylučuju, ani takový přechodný čas hodiny mezi psem a vlkem, chvilková krize, kdy cítíte, že něco končí, ale něco nového je ještě nejasné a v nedohlednu. Ale vydržte, není to na dlouho, opravdu se tam brzy vyskytne ta drobounká podpora, která ukáže prstem, kde je plodné pole připravené na vaše nové záměry.  Rozlučte se směle s něčím z minulosti, protože budoucnost vám chystá něco více zásadnějšího, co přijde, aby vám vneslo do života více rovnováhy.


Štíři (Šestka pohárů – Sedmička mincí – Páže holí)

Plánujte, milí Štíři, celé září klidně plánujte a hrabejte se v minulosti, probírejte svou vlastní učebnici života a vypisujte si důležité události z minulosti, nebojte se budoucnosti a splétejte nové nápady a cesty. Je před vámi poměrně klidný měsíc, ve kterém mě zaujímá především to, že se vám toho asi nebude moc dít v reálu, ale vy budete mít chuť si sednout někam do koutka a pořádně si promyslet život. A je pro to vhodný čas. Zkraje měsíce můžete mít samostatně přicházející myšlenky, nebo to může být i nějaký impuls zvenčí, který má souvislost s minulostí, nostalgií nebo něčím, co vám kdysi bylo srdci velmi milé. A vás napadne, že je vlastně škoda toho nevyužít. Že to letmé setkání s „láskyplností“ minulosti nebo se sebou samým, na kterého jste již zapomněli, je dobrým impulsem k tomu ve svém životě něco změnit. Problém ale je, že to nejde hned a že je třeba tomu dát čas nebo věci pečlivě naplánovat. Můžete romanticky vzdychat nad starou láskou a přemýšlet, jestli se jí neozvat. Můžete najít své staré obrázky a vzpomenout si, že jste kdysi chtěli pracovat s tvary a barvami a koncem měsíce si najdete nějaký kurz pro grafiky nebo si jen zajdete  na kurz malování. Může to být cokoliv na tento způsob. Jestli to využijete plodně, nebo ne, je už na vás. Září prostě nese malý impuls z minulosti, který bude třeba nějak uchopit, který se zaryje do srdce a bude chtít, abyste s ním něco udělali. Nebude to úplně jednoduché, protože se mi zdá, že tam bojujete i s vlastním sebevědomím nebo odvahou to vůbec udělat, nebo se na to vůbec jen pohlédnout.
Je to vhodný čas pro klidně i cílené vytažení minulých věcí na povrch a zamyšlení se nad nimi, komunikaci o nich, srovnání se s věcmi, které zůstaly nějakým způsobem nedotaženy. Najednou k nim totiž uvidíte souvislosti. V průběhu září máte šanci s něčím v životě velmi výrazně a soustředěně pohnout. Vyplatí se být ve střehu, protože kolem vás mohou projít nabídky a lidé, kteří vám velmi pomohou nebo budou přesně tím kolečkem do soukolí, které potřebujete. Minulost a přítomnost vám něco podá v dlaních, a vy to přesně zapíšete do plánu své budoucnosti. Tak v tom držím palce…

Kozorozi (Devítka kalichů – Trojka pentaklů – Eso mečů)

Kupte si šampaňské. Nebo cokoliv na oslavu. Září vám totiž přináší možná splněné sny, možná velký krok k obyčejné lidské spokojenosti, ale především takový milý mezník v otevřených obzorech.  Zdá se, že už začátkem měsíce budete v dobré náladě a budou za to moci lidé kolem vás, spokojenost s tím, co jste dokázali v minulosti a snad i dobré vyhlídky do budoucna. Příjemná kombinace, jež vyústí koncem měsíce v otázku, jestli by to nechtělo ještě něco odvážnějšího. Nebo jen spokojené oddychnutí, protože takhle nějak jste to chtěli a potřebovali a chcete si to chvíli užít a minulost nechat za sebou.
Vezmeme to ale popořádku. První část a drtivou většinu měsíce máte o spolupráci, o sběru plodů úsilí a o tom, že můžete potkávat nabídky, lidi a situace, jež mají velký potenciál vám život ještě víc zlepšit. Proto neusínejte na vavřínech. To dobré tu je proto, aby vám to nabídlo ještě něco lepšího. Máte-li nějaké své nové plány, klidně se do nich vrhněte, protože co začátkem měsíce vymyslíte nebo čemu uděláte první krok k realizaci, to má do budoucna dobré podmínky se opravdu splnit. Už v průběhu měsíce k tomu mohou začít přicházet ty správné věci a náhody na to, abyste dostali do rukou i první výsledky, potkali lidi, kteří vám v něčem pomohou, viděli jasněji své záměry a celkově se dostáváte do velice příjemné spolupráce s osudem a životem jako takovým. Po celý měsíc. Věci budou fungovat jako kvalitní a spolehlivé hodinky.
Jen bych se prozatím ještě vyhnula nějakým velmi výrazným  změnám pod vlivem toho pocitu štěstí nebo „všechno dokážu, tak jdu do toho“. Aby to potom nebylo moc velké sousto. Klidně si to vše nechte jako nápad, ale dobře dobře zvažujte, jakým způsobem chcete své velkolepé plány realizovat a postupujte pomaličku, krůček po krůčku, času je dost a další týdny tomu budou ještě více nakloněny. Chtít se strhnout pod vlivem přízně osudu by nebyl v tuhle chvíli dobrý nápad. Ono dosytosti stačí to, že máte v ruce základ pro budoucnost. Je to až chvějivě hmatatelné a můžete v září cokoliv – sami iniciovat změny, pídit se po možnostech, jak svůj život zlepšit, splnit si sny, zajistit si pocit pohody nebo najít lepší práci, jakýkoliv takový krok přinese výsledek! Osud tu je v září pro vás proto, aby vám na hezkých příkladech ukázal, že život může být ještě hezčí.

Vodnáři (Císař – Rytíř pohárů – Vůz)

Můžete září využít i pro výrazné životní změny. Spojené s rodinou, zázemím nebo partnerstvím. Zásadní nabídky, které něco změní. Spíše než od vás samotných ale půjdou buď zvenčí jako hnutí osudu, nebo od osoby, která je vám partnerem, nebo stojí v této záležitosti poblíž. Je tady možné, že dostanete žádost o ruku. Nebo o rozvod, to už  je potom na celé záležitosti, ale jedno je jisté. Je to cosi, co je motivováno snahou o lepší budoucnost. Co vám chce umožnit se pohnout kupředu. Spíše mi to přijde jako pozitivní změna, něco na co jste dlouho čekali.
Je to i čas, když může do života vstoupit něco velmi silného, stabilního, a zajistit tak odvahu ke změnám. Velkolepá nabídka, která umožní se pohnout z místa, ať na osobní, nebo i pracovní rovině. Radost budete mít především proto, že vám to umožní vytvoření stálé pevné půdy pod nohama a pocit bezpečí. To bude prioritní v září. A pokud ten pocit bezpečí nemáte, budete ho v září velmi vyhledávat nebo hledat možnosti, jak ho sobě a své rodině zajistit. Tam pak můžou chodit ty správné nabídky, které toto umožní.
Celkově bych nazvala tento měsíc pro vás měsícem hledání svého vlastního trůnu a korunovace. Pokud využijete tu smršť okolních událostí, můžete začátkem podzimu balit kufry do zcela jiné destinace svého života, i kdyby to měla být jen změna myšlení nebo přístupu, nebo opravený vztah, či nová práce. Je důležité se tady na chvíli zastavit a ujasnit si, jestli ty věci, které ke mně chodí zvenčí, jsou opravdu pro mě dobré. A i kdyby to byly vzpomínky nebo nabídky na zopakování starých chyb, jsme tady nyní proto, abychom se na to všechno podívali dospěleji, zraleji a vzali si z toho to dobré. Někdy to nemusí být lehké, jsou tak i bolavé chvilky, za kterými je ale zrod něčeho mnohem cennějšího, než byste získali pouhým opakováním staré chyby.  Máte možnost udělat věci jinak, víc rozumně, možná použít mužskou energii nebo prostý fakt, že „tady je moje území a nenechám si na něj sahat“. Jsou to všechno silné karty, které nesou změny. Ukončují staré, přináší šance na velmi pevnou stabilitu v životě a s koncem měsíce přináší i realizovatelné změny nebo objasňují viditelně to, co se zdálo v průběhu září ještě zmatené nebo toho na vás bylo moc.
Nebojte se i změn, které s sebou nesou další fáze změny. Rozhodnutí ke změně. Rozhodnutí nechat za sebou něco, co už dosloužilo. Dobrou zprávou je, že vám cestu osud ukazuje prostřednictvím nabídek a pozitivity, vesměs. Tak toho využijte.

Ryby (Síla – Král holí – Pětka holí)

Rybičky budou proplouvat prvním skoro podzimním měsícem opravdu silné a nevím proč mi sem jde slovo „dobře osvalené“. Jako byste využili v tuhle chvíli všechno to, co jste nasbírali, někdy i velmi těžce, v průběhu minulých měsíců. Narostly vám svaly, zvětšila se síla. Neuvěřitelně. Dokonce z toho mám až pocit, že některé Ryby budou v září k nepoznání. Možná máte za sebou těžké, ale poučné léto. Možná máte za sebou šťastné léto, které vás posílilo. Všechno to nyní můžete využít a pustit se do čehokoliv, co jen budete chtít. Září vám pomůže navíc ještě v tom, že k vám míří jakási událost, která vyrovná pocitově váš životní účet. Vyrovná dluh. Posílí vás. Mějte na paměti, že to nemusí být jen dar vám samotným, ale že i vy sami můžete dostat šanci někomu opatrně dát ze své vlastní síly a srovnat dluh. Ten člověk nebo situace si v takovém případě pro tu pomoc přijde sám, není třeba ho v tento měsíc hledat. Jste doslova otevřenou pokladnicí síly a to se může projevit právě tím, že vás budou lidé více vyhledávat a mít nutkání vás poprosit o pomoc, nebo vám něco sdělit, to už je dílem náhod a celou tu šíři si lze jen těžko představovat. Jste v tuhle chvíli takoví, jací máte být v dokonalém stavu, a podle toho se k vám prostě to okolí bude chovat. Už jen to je velmi zajímavou zkušeností, tak to zkuste pozorovat, protože často se tento stav neděje. A zkuste se zamyslet i nad výzvami, které přichází s koncem měsíce.
Mohou být spojeny s energií ohně, únavy, vzdoru, mohou to být i v nejhorším případě sklony k hádkám, ale s tím vším, co tady máte kolem, je to spíše o problémech nebo tématech, které vyvstanou a vy se k nim budete moci zachovat jinak. Vzít je do ruky, postavit se k nim s těmi posílenými svaly a vyřešit ty doutnající uhlíky nebo žhnoucí plameny úplně jinak, než jste zvyklí. To je asi ta výzva. Že tam přijde něco, co bude čekat na to, jestli to sebevědomí, nebo zkušenosti, které jste nasbírali, opravdu umíte využít v praxi.
A pokud to bude ten lepší příklad, tak vám, milé Ryby, konec měsíce může přinést nové nabídky přesně na míru. V podstatě podle hesla, že na co jste se připravovali, to přijde. Co jste si přáli, se najednou splní. Po prvotním šoku se nadechněte a využijte toho naplno!


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.cz


Soňa Sofi: Co nám přinese rok 2018 z hlediska energie čísel a karmických souvislostí 


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč
national cpr association