Veronika Navrátilová: Novoluní ve Vahách 9. října 2018

V úterý krátce před šestou ranní nastává novoluní ve znamení Vah. Váhy jsou především vztahové znamení a vládkyní Vah je Venuše. Až potud dobré, ale v období novoluní se Venuše nachází ve Štíru a je retrográdní. Novoluní tvoří aplikační kvadraturu s vládcem Štíra Plutem, takže plutonsko-venušanské novoluní jak vyšité.

Spojení s druhým člověkem se děje jen a pouze proto, abychom pohlédli hluboko do svého nitra. Podmiňování vlastního pocitu štěstí nalezením partnera je založeno na představě, že jsme sami nedostateční, neceliství, že se sami nemůžeme stát strůjci vlastního štěstí. Věřte, že jakmile nastane čas, kdy pro vás bude dobré žít ve vztahu, někdo se objeví. Důležité je však to, že než se tak stane, měli byste být hodni úcty a lásky – takoví, jací jste, nikoho jiného k tomu nepotřebujete. Mnohdy až potom nám někdo vstoupí do života.

Plutonské novoluní je výzvou, jak se začít chovat ve vztahu jinak. Pochopitelně to nejde tak, že si to tu přečtete a jdete na to. Musí vámi zacloumat silná emoce, kterou Pluto nabízí. Plutonská energie dává přes intenzivní zážitky a vyhrocené situace natolik silné emoce, které jedině mohou rozbít do té doby stereotypní reakce. Ve vztazích si všichni do jednoho rozpouštíme toxické modely chování.

Pravda je taková, že lidi kolem sebe prostě změnit nemůžeme tím, že chceme teď hned změnu. Protože stejné přitahuje stejné, přitahujeme k sobě to, co máme ve svém nitru. A jak už všichni víte, řešení vztahových nastavení vždy souvisí nějak s vámi. Ale je na tom dobré to, že pokud je to náš úkol a problém, můžeme ho změnit, je to jen na nás. Nastat mohou dvě možnosti. Vnější okolnosti se jakoby samy od sebe začnou měnit spolu s námi a my vztah začneme vnímat jako funkční, a nebo se naopak stane, že si poprvé uvědomíme, že nastal čas, abychom se vztahu vzdali.

Za plutonských vlivů na naše vztahy se máme zamyslet nad tím, že nemusíme stále manipulovat, bojovat, zápolit a ovládat všechny vztahové situace. Už žádné: „když na to nedohlédnu, určitě to neudělá, zapomene.“ Když nasadím správný psychologický postoj (pokud to necítím emočně, je to jen další maska), nebude takový, jakého bych ho chtěla mít. Komunikujeme-li s partnerem stylem předjímání výsledku, je to zase manipulace. Jakmile jsou v partnerství jenom naše cíle, není to opravdová láska, tak, jak ji můžeme zažít.


Projevem je také to, že své blízké trestáme za jejich minulé přešlapy, lpíme na své ublíženosti, sbíráme důkazy proti těm, se kterými žijeme, citově vydíráme. Pokud vás druhý upřímně miluje, nikdy se nebude držet starých křivd. Láska odpouští a netrestá! Plutonsko-venušanské vztahy se tímto principem však řídí téměř vždy a je třeba si to uvědomit. Má to mnoho projevů a ani si je často neuvědomujeme, pokud se nesnažíme být bdělí. Je to třeba trestání tím, že s druhým nepromluvím, neudělám svou domácí povinnost, rýpu a kritizuji s velkou intenzitou a nevyvažuji chválou. Takové vztahy se dříve nebo později dostanou do slepé uličky.

Procházíme různými stadii růstu a žádné z nich nelze přeskočit. Pokud výzvy a tlaky zvenčí dokážeme správně pochopit, vedou vždy ke svobodě a zralosti. Správně znamená tak, že nebereme spravedlnost do vlastních rukou a neoplácíme zlé zlým. Pokud si oba v páru budou do nekonečna myslet, že mají pravdu, neposunou neúnosný stav nikam. Zkuste se podívat na své emoce jako na emoce, vždy odezní. Naše pravda nikdy nemůže být úplnou pravdou z podstaty univerzálních zákonů. Ze svého pohledu nelze vidět absolutní skutečnost. Proto by pro nás měly začít být důležité pocity druhých. Tím pracujete se sebou a zároveň s partnerem. Tvořit skutečnost kolem sebe můžeme jen přes laskavost, ostatní emoce dlouhodobě nefungují. Nastavení láskyplnosti a pochopení neznamená nechat si vše líbit. Naopak. Pokud tento princip začnete upřímně používat ve svých životech, brzy zjistíte, že tudy se věci skutečně mění, pokud máte jít po boku partnera, se kterým jste.

Každý člověk žije ve svém „světě“. Těchto světů je tolik, kolik je lidí. Všechny tyto světy jsou jen pouhými úseky, aspekty skutečného světa, který se řídí prastarými zákony a nenechá se ovlivnit žádným voláním lidí po změně. Na tomto světě není co vylepšovat, ale na nás samých ano. Protipól moci je pokora a láska. Na všech úrovních bytí jedině láska dokáže překonat polaritu mezi já a ne-já. Pouze síla lásky změní nižší ve vyšší, jen ona může transformovat, tedy měnit. Proto zkuste začít v individuálních životech právě laskavostí, to pro začátek úplně postačí.

Přeji vám co nejklidnější průchod všemi aspekty života.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


                        

                     

                         

                         

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč