Jitka Bártová: Povídání s Lunou, co nám přinese úplněk v zemském znamení Býka, dne 24. října roku 2018

Krásný úplňkový den v zemském znamení Býka přeji vám všem přátelé a miláčkové hvězd.

Středečním dnem, 24. října roku 2018 v 18 hodin a 45 minut letního času vrcholí úplňková fáze v zemském znamení Býka, kterému planeta Venuše a druhé znamení zvěrokruhu vládne.  Býk působí na hluchotu, mandle, krk, hlasivky a chrapot. Úplněk bude krásně navazovat na úterní energie vstupujícího Slunce do znamení Štíra. Měla bych psát o planetě Venuši, která je retrográdní a nachází se v postavení Štíra, ale raději zmíním jednu důležitou planetu, která nese název Merkur a je rovněž ve znamení Štíra.


Štír je ovládán Marsem, planetou akční a dynamické energie a vyznačuje se všemi  marsovskými a transformačními vlastnostmi, ať už kladnými, nebo zápornými  Merkur má ve Štíru vyvinutou intuici a představivost, nebo přesněji napíši jasný rozum, ostré slovo a smysl pro přímočaré jednání. Merkur je planeta logiky, myšlení, rozumu. Z duchovního hlediska je každý karmický dluh ať dříve, nebo později splacen. Merkur je v konjukci s planetou Jupiter, která patří mezi nejpříznivější planety v horoskopu. Zatím, co Jupiter vyniká dobrou a šťastnou náladou, Merkur vyniká reálným myšlením a vymezuje si čas pro nějaké rozhodování. Protilehlým znamením Štíra je Býk a Slunce ve Štíru v čase úplňkového mámení působí v opozici jak na Měsíc, tak na retrográdní planetu Uran do zemského znamení Býka. V planetárním postavení  je ukazatelem možnosti ztráty peněz, promarnění majetku, nebo neuspokojivých odměn finančních, není li člověk přístupný změně. Uran v zemském Býku vládne hodnotám a penězům, jako retrográdní planeta naznačuje nejisté a kolísavé poměry, ale vcelku vzato také příznivé proměny. Pevnost zemského a stabilního znamení Býka ukotvuje Lunu a vychutnává si požitků, které nám jsou v daném okamžiku dopřány. Luna je v Býku doplňkovou energií stability, zázemí, družnosti, ale také umění či hudby.


Planeta Venuše, která s zemským Býkem souzní, se v horoskopu nachází retrográdní ve vodním znamení Štíra. Působí nejenom na naší transformaci v oblasti srdce a lásky, ale zároveň vytahuje na povrch jak hluboké temné stíny a bolesti, tak traumata ukrytá v hlubině naší duše. Proto vnímáme a vidíme, jak z tváří padají masky, anebo narážíme na nesouhlas některých lidí, kteří již s naší duší nerezonují.

Pravá polovina mozku je ovládána Merkurem a šišinka je zase ovládaná Neptunem. Tělo je pocitově ovládáno Lunou a nervy jsou ovládány planetou Uran. Náš životní duch je tvůrčí sílou a naše přeměna je možná bezprostřední blízkostí nezávislé lásky, pak lásky myšlenky a lásky vyřčeného slova. Mám pocit, že lidé ztrácí soudnost, úctu a lásku. Lidé propadají spiritistickým sedánkám a bláznovství, Lidé se pokládají za archanděly, za Ježíše, či Máří Magdalény … Myšlenky, které jsou upřeny ke slávě, k podvodům, lžím, klevetění a pomluvám, rovněž vytvářejí karamboly jak v životních situacích, tak na plicích  A právě je to dnešní devítkový úplněk v Býku, ve kterém nás planetární postavení překvapí svou přímostí v oblasti duchovních jevů, schopností, ale rovněž prozření z iluzí, klamů a lží. Černá luna v nezávislém znamení Vodnáře osvobozuje a zbavuje okovů naše duše, neptunské kvality vycházející z okultního znamení Ryb se dále a postupně očistí a v jistém smyslu dokončí rozvinutí okultních schopností. Můžou nastat nepředvídatelné příhody, úrazy bleskem, či elektřinou, nebo dopravní karamboly.

A ještě malá glosa na závěr  Jsou problémy, které u člověka vyžadují dlouhodobou pozornost. Jedině člověk, který je ctižádostivý ke změnách svého života, má chuť řešit a proměňuje své nápady ve skutečnost, je úspěšný. Užijte si čarokrásnou sílu a proměnu v dnešním úplňku a mějte láskyplné podzimní dny.

Papa v lásce a úctě astroložka a vědma Jitka


JItka BártováNapsala astroložka Jitka Bártová - České Budějovice - telefony 775 097 667 a 777 602 325  ♥   www.povidanishvezdami.cz

Často mě navštěvují lidé, kteří jsou vážně nemocní a jejich cesta v pozemském světě končí. Duševně nemocní lidé a lidé s poruchou osobnosti a s plně vyvinutou schizofrenií posílám k doktorovi. Ačkoli mám ráda bylinky a alternativní medicínu, jsem zastáncem moderního lékařství. Když už je lidem hodně ouvej, když potřebují operaci, stejně pak jdou do nemocnice, protože potřebují schopného lékaře. A jelikož miluji naší zahrádku, jezírko plné ryb a vrbu, pod kterou stojí dřevěná lavička, takže čerpám energii hlavně v přírodě. Matka příroda je naším největším darem a otevřenou náručí lásky, kterou nám lidským bytostem může dát. Jen je třeba dary přírody vnímat a umět je s pokorou přijímat. A když už takové dary přijímáme, také matičce přírodě poděkujeme, stromy pohladíme a péči a lásku jí zase vracíme. A recept na spokojený život ? Prostě neřešit a nepřemýšlet nad věcmi, které jsou stejně neřešitelné. Udržovat si čistou mysl a neodpírat si pochutiny, které vaše tělo chce a potřebuje. A umět se radovat z maličkostí :-D Jsme tady jenom na návštěvě a život, tak ten je jedna velká hra :-D Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč