Veronika Navrátilová: Jupiter vstoupil do Střelce

Minulý týden vstoupil Jupiter do svého vlastního znamení Střelce. A to je pro něj nejkrásnější postavení. Jeho energie proudí nejpřirozenějším způsobem. Je to jako když jsme doma, cítíme se nejjistěji, náš projev je nejautentičtější. Zůstane tam více než rok, do 2. 12. 2019.

Pojďme jen v krátkosti a stručně vzpomenout na to, co způsobil Jupiter průchodem předchozím znamením Štíra. Štír se pojí kromě jiného také se sexualitou, která je tak trochu tabuizovaná. Jsou to různé úchylky, znásilnění, homosexualita nebo i její prosté přecenění, nadužívání, chlípnost, náruživost. Jupiter je zákon, spravedlnost, morální princip. A protože všechno, co si tady popisujeme, je vliv mundánní, tedy všeobecně světově a společensky působící, strhla se ve světě doslova lavina s obviněními o znásilněních a sexuálních excesech napříč světem. Šlo se do řad politiků, herců, režisérů, profesorů, církevních hodnostářů, státní správy apod. Naše republika nebyla ušetřena. Kauzy byly shrnuty pojmem „me too“. Během roku se víc než kdy předtím řešil právní přístup k osvojování dětí homosexuály a další témata z oblasti tabuizovaných, sexuálně laděných a právně řešených. Tady to zafungovalo téměř hned po vstupu Jupitera do Štíra minulý podzim. Bylo toho víc, ale tohoto fenoménu jste si myslím všimli všichni.

Díky spojení znamení Střelce a Jupitera půjde do popředí otázka zákonů. Jsou dva druhy zákonů, které vnímáme. Jedny jsou vytvořeny člověkem, aby nastolily spravedlnost a ochranu jednotlivce. Jsou to soubory různých právních a občanských zákonů. No a pak jsou zákonitosti duchovní. Jsou přirozenou součástí života, nejsou jeho výtvorem, byly tu vždy a vždy tu budou, stejně platné teď jako před 2000 lety.

Viditelnější pro běžného člověka budou ty zákony první. Jupiter představuje zákon a spravedlnost a znamení Střelce je o náboženstvích, vyznáních. Čekám, že se velmi viditelně začnou řešit práva a nepráva muslimů v nemuslimských zemích, kam migrují. Už nyní se začínají některé státy právně vymezovat vůči např. zahalování na veřejnosti a tento trend může pokračovat. Také zde mohou nastat úpravy zákonů na vysokých školách. Vůle nastolit spravedlivější možnosti studií na VŠ.

Jupiter ve Střelci je jednou z nejkrásnějších konstelací vůbec. V domě, kterým vám prochází můžete pocítit vliv „štěstěny“, rozvoj, zdárný vývoj událostí a určitou lehkost, radostnost a prominentnost.


Střelec je napůl člověk, napůl kůň a vystřeluje do výšin svůj šíp. Koňská zvířecí část tohoto znamení je spojována se sportem, dostihy, stadiony. Také tedy oblast sportu bude tento rok nějakým způsobem významná, mohou padnout výjimečné rekordy. Druhá část Střelce je lidská a pohledem směřuje k božství. Lidé se budou víc zaobírat smyslem života, hledat svoji cestu, možná i nějaký náboženský systém nebo učitele, který by je vedl a ukazoval jim cestu. Ale uvědomujme si neustále, že největšími duchovními učiteli jsou osoby, se kterými nás život poutá, ať už v dobrém či zlém.


Jupiter ve Střelci nechává zřetelněji promlouvat přirozené zákony. Reálnost těchto zákonů si uvědomí každý, kdo se skutečně zamyslí nad cykličností vývoje lidské společnosti. Tyto zákony se vynořují na povrch a šíří se. V té míře, v níž si je lidé ve společnosti uvědomují a žijí s nimi v souladu, směřují buď k přežití a stabilitě, nebo k rozpadu a zkáze. Zákony, o kterých mluvím, jsou součástí téměř každého významného světového náboženství, filosofie nebo etického systému, které prošly zkouškou času a přetrvaly. Zdá se, že jsou přítomny v každém člověku, nezávisle na tom, jak ho ovlivňuje podmíněnost prostředím a zda se těmito principy řídí či ne. Tyto principy jsou evidentní a samy potvrzují svou platnost. Pokuste se představit si, že byste žili na základě protikladů těchto životních principů. Těžko byste mohli považovat neférovost, příživnictví, podlost, klam či úpadek za pevný základ trvalého štěstí z dlouhodobější perspektivy. A Jupiter ve Střelci nás k tomu bude postrkovat.

Einstein řekl: „Významné problémy, před kterými stojíme, nemůžeme řešit na stejné úrovni myšlení, na jaké jsme byli, když jsme je vytvářeli.“

Abychom vyřešili všechno to, co nás znepokojuje, potřebujeme se dostat na novou, hlubší úroveň myšlení.

Vidět všechny věci z širší a vzdálenější perspektivy, to bude cílem Jupiterského putování znamením Střelce. Už se na to moc těším.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč