Veronika Navrátilová: Páteční úplněk v Blížencích

Kolem půl sedmé ráno v pátek 23. listopadu nastane úplněk v Blížencích v opozici na Jupiter a v kvadratuře na Mars v Rybách. Vládce Blíženců Merkur je ve Střelci ve slabé kvadratuře na Neptun a v tuto chvíli je retrográdní. Většina důležitých planet je v pohyblivých znameních.

Pohyblivá znamení manifestují svůj vliv hlavně v mentální rovině a zaměstnávají i psychickou složku člověka. Protože aspektace pátečního úplňku je jaká je, naše mysl a obzvlášť nervová soustava budou přetíženy a to značně. Budeme mít spousty vjemů, informací, podnětů k plánování, nekonečných diskuzí, filosofování. Intelektová rovina pojede na maximum. Můžeme mít sklon k velikášství, přehánění, rychlým závěrům, ale i snadné poddajnosti a přizpůsobivosti. Tendenci věci slíbit a naplánovat, aniž bychom odhadli své skutečné možnosti. Nerovnováha mezi chtěním a možnostmi.


Napětí, o kterém je úplněk ze své podstaty vždy, ukazuje, že bychom mohli zneužít svůj intelekt ve snaze porozumět všemu, aniž bychom přihlédli k vlastním zkušenostem, intuici, moudrosti a něčemu, co převyšuje veškerou momentální rozumovou hladinu. Tato pohyblivá T-kvadratura podporuje přehánění, pocity neomylnosti a vyvolenosti, vlastní spásonosnosti.

Pokud bychom se chtěli této vesmírné hry účastnit co nejmoudřeji, bude dobré se co nejvíce ztišit a uklidnit náš mozek, např. meditací či tvořivou činností. Aspekty nás budou nutit k pravému opaku, např. mluvit a komentovat víc, než je vhodné. Můžeme mít potřebu moralizovat.

Úplňková T-kvadratura nás nutí sledovat osobnostní a duchovní pokrok druhého, nikoliv náš vlastní. Hledá jakýkoliv důkaz cizího provinění, aby mohlo zaútočit, odsoudit, kritizovat a obvinit. Cílem ega je ublížit nám jako tomu druhému. Ve všem je protiváha na opačné straně. Ego celou dobu pracuje tak, aby mu vše bylo podřízeno, zatímco duch vidí svět jako místo, kde máme sloužit a vyrovnávat naše přehmaty.


Není to vůbec snadné, když nás stále život vyvádí z rovnováhy a často nám sype sůl do našich ran. Ráno můžeme začít den jako milující a plni světla a odpoledne už nás vztahy a naše očekávání o druhých drtí na kaši. A tak končíme, sotva jsme začali. Mars v Rybách v kvadratuře na úplněk udělá například to, že zareagujeme na textovku nebo e-mail ještě dříve, než začneme pořádně myslet. Říkáme věci, kterých už večer litujeme a rozhodujeme se zajati v proměnlivých emocích.


Už ze všech těchto důvodů je duchovní praxe tolik důležitá. Mysl i emoce musíme k tomuto účelu trénovat. Většina z nás hledá lásku nebo uzdravení, ale oboje můžeme mít pouze když zapátráme po všech překážkách, které jim stavíme do cesty. Ty jsou opravdu různé a jsou vidět do značné míry z našich horoskopů narození, čímž si je můžeme velmi rychle uvědomit. Je to např. chování mezi „neobejdu se bez tvé pomoci, kontroluju, nadměrná vřelost nebo přílišný chlad, sobecké jednání nebo dusivá péče, různé kombinace a paskvily našich vrozených stereotypů“. Bez ohledu na to, co stálo u zrodu těchto vad, zodpovědnost za ně máme my sami. Hojení těchto stavů je taková malá detoxikace, kdy vše musí vyjít na povrch a být vědomě prožito a poznáno, uznáno za naše zranění, a ne jako něco, za co může ten druhý a následně vráceno Bohu.

Náš páteční úplněk nám bude nápomocen při osvícení některých témat, která jsme v komunikační rovině ještě nezpracovali. A k tomu vám přeji klidnou mysl.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč