Veronika Navrátilová: Horoskop na týden od 26. listopadu 2018

V první polovině týdne jsou aspekty planet v celkovém vyznění jednodušší. Hned v pondělí bude úplně přesná konjunkce Slunce s Jupiterem. To je v astrologii nádherná, optimistická konstelace, která mnohým z nás může přinést světlo, radost a uvolnění do oblastí, které nám příznivě aspektuje. Odemyká nám perspektivy, které jsme předtím neviděli, rozšiřuje náš obzor, posílá naději a snazší postup, dodává sebevědomí.


V pondělí je tu však potřeba věnovat pozornost i retrográdnímu Merkuru, který bude v přesném kvadrátu na Mars v Rybách. Síla a aktivita (Mars) je uplatňována v rozporu s naším myšlením (Merkur). To se může demonstrovat jako hádavost, slovní potyčky a špatná příprava našich činností. Pracovní výkon je nesystematický a neuspořádaný. Konání není možné soustředit do jednoho cíle, protože není jednoznačně definován. Můžeme být uspěchaní, přepracovaní a tím pádem zbrklí. Pozor i na silnicích – Mars v Rybách v kvadratuře na Merkur rád klouže a dělá smyky.


Retrográdní Merkur je až do středy velmi aktivní při setkáních s ostatními planetami. V úterý docouvá do konjunkce se Sluncem a ve středu s Jupiterem. Slovo a řeč (Merkur) slouží k úspěchu (Jupiter). Významnou složkou myšlení se stává intuice. Řešení situací známe dřív, než celou záležitost důkladně promyslíme.

Díky výborně aspektovanému Merkuru (v úterý a ve středu je nejpřesnější) je doba vhodná pro nějakou intenzivnější práci se svou myslí. Můžeme se vidět víc pravdivě, s nadhledem a sebereflexí. Je totiž faktem, že bez tréninku mysli řídíme převážnou část svého života nevědomky a v tomto modu neuskutečňujeme žádná svobodná rozhodnutí. Jednáme více či méně podle modelu. Prožíváme to pravidelně formou opakování. Například celý život narážíme na stejné druhy problémů či konfliktů. Nebo častěji potkáváme lidi a partnery, kteří jednají dle podobného vzorce.

Pro práci s myslí je nejspolehlivější pravidelná meditace. Ovšem nenechte se zmýlit, je to velmi aktivní záležitost. Nemá nic společného s pasivitou, uvolněním nebo dokonce se stavem podobným hypnóze či polospánku. Je usilováno o soustředěnou bdělost a pozornost. A znamení Střelce, kde je právě teď Merkur, je spolu se Sluncem a Jupiterem velmi aktivní a snaživá energie.


V záležitostech partnerských a milostných radím obrnit se trpělivostí. Venuše totiž nejdřív v sobotu vytvoří opozici na Uran a následně se v neděli přesune do drásavého znamení Štíra. Rozhodně se nedá říct, že se vám o víkendu ve vztazích určitě nebude dařit. Důležitou roli bude hrát jednak úroveň vaší osobnostní a duchovní zralosti, a pak také fáze, v níž se právě s partnerem vzájemně nacházíte. V ideálním případě si tak pod uvedenými aspekty lze představit vzrušující víkend, prohloubení a upevnění. Naopak nezdravé vztahy mohou čekat krizovější momenty, proto ta doporučená trpělivost. Snažte se nepodléhat momentálním náladám, laciným touhám po změnách, tendenci žárlit, diktovat, kontrolovat, vlastnit či vidět na druhém jen to špatné. Když to dokážete, jste vítězi a víkendem hladce projdete.


Merkur se v sobotu vrátí do znamení Štíra. V minulých dnech míjel Slunce s Jupiterem ve Střelci, což Merkura naplňovalo sebevědomím a otevřeností, proto se nám mohlo komunikovat přirozeněji a živěji, někdy asi zaznělo slov až nezdravě mnoho. To se v sobotu změní. Retrográdní Merkur ve Štíru způsobí, že začneme slova více vážit a obecně budeme mlčenlivější, přemýšlivější, zkoumavější a kritičtější. Asi si umíte představit, že takové nastavení má své plusy i mínusy a každému z nás vyhovuje jinak v závislosti na osobní povaze (horoskopu narození). V každém případě je to postavení skvělé pro vědu, výzkum, psychologii, astrologii, kriminalistiku, atd. Mimochodem, pokud se vám už delší dobu nedaří něco ztraceného najít, s tímto Merkurem se to konečně může podařit, takže hurá do pátrání.

Přeji vám další krásný týden!


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč