Veronika Navrátilová: Horoskop na týden od 3. prosince 2018

Milí přátelé, Venuše, planeta vystihující naše citové prožívání se opět vrátila do znamení Štíra. To, co námi citově hýbe, je hluboké, ale spíš temnějších odstínů. Venuše ve Štíru s námi v citové oblasti prostě nejedná v rukavičkách, ráda se koupe v krvi bližního. Má tendenci ukápnout jedu a zranit člověka na jeho citlivém místě. A v partnerských vztazích nám to bude dokonale odzrcadleno. Venuše je ve Štíru v pádu. Nemůže být ze své podstaty empatická. Tedy těm z nás, kteří to právě nutně potřebují zahlédnout a prožít, abychom měli možnost udělat nějakou změnu stran svých citových vazeb.

Ta změna by ovšem neměla být unáhlená a nepromyšlená, což by mohlo nakrásně nastat, díky stále velmi funkční opozici Venuše na Uran v Beranu. Musíme si uvědomit, že citové prožitky a náklonnosti nebo averze jsou naše, nemůže za ně náš partner a mají svůj původ často v daleké minulosti. Filtrujeme jen to, pro co máme afinitu. V horoskopu narození máme konstelace, které jsou nositelem nějakého projevu v nás. Tzn., že s těmito energiemi zacházíme, ale zároveň je přitahujeme do života, abychom se na ně mohli podívat. Kdo si toho není vědom, nutně upadá do chybných způsobů jednání.


Velmi dobrou zprávou příštího týdne je fakt, že se Merkur na 27. stupni Štíra dá do přímého chodu, takže obchody a komunikace mezi lidmi se zase rozeběhnou. Nebude to zrovna komunikace povrchní, o ničem, jen pro komunikaci samotnou, ale spíš v rovinách intimnějších příběhů. Toto postavení Merkura je vynikající právě pro analýzu našich emočních pohnutek. Máme schopnost větší pravdivosti a introspekce vůči sobě samému. Pozor na hrubší vyjadřování. Všimla jsem si, že Merkur ve Štíru se nezardí před přímým vyjadřováním o sexualitě či popisování jejích projevů.


V každém případě Merkur jde od pátku přímo vpřed a my budeme uzavírat a dokončovat vše, co se vleklo, nemělo řešení, nastala patová situace nebo se z nejrůznějších důvodů odkládalo. Možná se někdo neozval, jak měl, vyhýbal se řešení nějaké situace. Merkur přirozeně rozjede komunikační toky a spolupráci.

Ve druhé půlce týdne nás nejvíce ovlivní konstelace Slunce ve Střelci kvadrát konjunkce Mars Neptun v Rybách. Celé to evokuje pocity nespravedlnosti, ublíženosti, spiknutí. Tato konstelace je vizionářská, ale v této dynamice rozostřuje realitu. Mars s Neptunem může jít na věci oklikou, nepřímo, rafinovaně, je v tom i alibismus (nikdy za nic nemůžu). Snaha o prosazení se není příliš vidět, ale děje se v zákrytu, za zády.

S touto konstelací musíme být velmi velmi obezřetní a všechny akce promýšlet. Protože někdy i při dobré vůli, z dobře míněného přesvědčení můžeme poškodit někoho jiného. Koncem týdne proto používejme co nejvíce zdravého rozumu a nenechme se nalákat ničím, co je obaleno růžovým papírem.


V zájmu naplnění nějaké kolektivní, neosobní potřeby je od nás požadována oběť určité části naší osobnosti. Ta se bude týkat domu, kterým vám Neptun prochází. V této aspektaci je Neptun ničitelem a zkouší naši ostrost pohledu na věci. Pokud jí není člověk vybaven, přes nepříjemné zkušenosti ho nutí pěstovat kritické myšlení. Znamení Střelce a Ryb jsou si v lecčems podobné, nezabývají se detailem, vidí do dálky a do šířky a narušují proces vytříbeného myšlení. Jsme pohrouženi do kolektivních pocitů a ztrácíme schopnost individuální reakce. Je to jako když si představíte dav, který má nějakou emoci a jedinec je stržen často jednoduchými, iracionálními pohnutkami. Vnímám tuto konstelaci jako značně nebezpečnou pro naše konání na základě nesprávných ideálů. Vystřízlivění, kdy už je často i pozdě na nápravu, je bolestné.


Neptun v neharmonickém spojení s Marsem a Sluncem vymývá mužské energie do zjemnělých ženských, pasivních projevů. Schopnost postavit se věcem přímo, vyvinout aktivitu, chrabrost, rytířskost a sílu, je v této době tlumena.

Konstelace se podobá extázi nebo opojení, má schopnost nás obloudit v jakékoliv rovině natolik, že zapomínáme na nebezpečí, jež se v této extázi skrývá. Působí velmi silně na kolektivní emoce. Posledních cca 2000 let jsme procházeli Věkem Ryb. A pod nádhernou ideologií humanity, lidskosti, lásky k bližnímu, milosrdenství a dalších křesťanských ctností to bylo období fanatismu, krutosti a nesnášenlivosti, upalování a křižáckých tažení pod stejnou vlajkou. Pozor na to. Tahle konstelace bez zapojení rozumové složky nikdy nemůže fungovat dobře a snadno se vymyká z rukou.

V pátek se zapojí i Luna, čímž vznikne novoluní, jenž posílí a posune celé toto téma do dalších dní. Počkejte si na další informace a jak už jste ode mě zvyklí, přeji všem zvlášť v tomto týdnu zdravý rozum, který nám velmi chybí. A užijte si co nejpokojněji první adventní neděli.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč