Veronika Navrátilová: Horoskop na týden od 17. prosince 2018

Příští týden je astrologicky poměrně velmi příznivý. Ve čtvrtek vytvoří Slunce ze Střelce trigon na Uran do Býka. Doba tranzitu je sice dvoudenní, ale je velmi vzrušující a osvobozující. Výborné pro jakékoliv technologie i jejich nákup. Přirozeně nás vtahuje do nových rolí nebo projektů a kdo je připraven dostatečnou zralostí, velmi spontánně začíná projevovat svou skutečnou povahu tam, kde se ostýchal, neodvažoval, kde ho spoutávaly pochyby. Když budete mít záblesk intuice, že byste něco měli udělat nebo projevit, jděte do toho koncem tohoto pracovního týdne.

Na vše navazuje v pátek Venuše ze Štíra v trigonu na Neptun v Rybách. A to je mimořádně krásná konstelace. Láska, city, soucit, lidskost, samé hluboké a velmi intenzivní prožitky. Je to trochu mimo realitu, ale těchto dní je také třeba. Energie symbolizuje sílu, která je zcela mimo naší rozumovou kontrolu. Jediným způsobem, jak je možné pochopit tento aspekt, je oddat se mu. Můžeme pociťovat jednotu s milovanou bytostí, na vyšší rovině se vším projeveným, s přírodou, celým vesmírem.

A aby toho pozitivního nebylo málo, ještě v pátek dojde do konjunkce Jupiter s Merkurem ve Střelci. To nám rozveselí mysl a naladí nás na pozitivní vnímání všeho, co se nám děje. Ne snad, že by tahle konstelace měla kouzelnou moc nás odstřihnout od problémů, ale nechá nás uvědomit si jejich hlubší význam a ve finále pozitivní efekt. Život vnímáme v širší perspektivě a umíme si z něj vybrat to dobré a prospěšné.

Poslední předvánoční týden v pátek vstupuje Slunce do Kozoroha (23:22) a nastává zimní slunovrat. Noc je nejdelší v roce a tma převládá nad světlem. Vše je zklidněno a odpočívá. I člověk by se tak měl chovat, nabírat síly, regenerovat. Zimní slunovrat je přirozeně předurčen k duchovní praxi, ke stažení pozornosti z vnějšího světa do nitra.

Na té naší světské úrovni si procítíme energii Kozoroha v konverzacích typu „co by se mělo a co nemělo“ vzhledem k rodinným tradicím a povinnostem, jak čas letí, že už jsme zase blíže výstupním dveřím z tohoto světa a hlavně každoročně cítíme zdrcující pocit tlaku, že nic nestíháme tak, jak bychom chtěli. Ve všem je možné zahlédnout pána času Saturna.

Ve vládě Kozoroha víc uvažujeme o času. Vědci spekulují o tom, že čas ve skutečnosti není lineární, že nejsme ve skutečnosti uzavřeni v neměnném schématu, definovaném osou minulost-přítomnost-budoucnost. V nelineárně chápaném čase mohou minulost, přítomnost a budoucnost existovat současně.

Buddhisté už dávno vědí, že při vědomém nastoupení duchovní cesty, při životě v přítomném okamžiku, se umělý čas začíná čím dál víc hroutit. Uvědomujeme si, tak nějak přirozeně a samozřejmě, že je náš život věčný a bude existovat i po zániku času. Člověk svou podstatou čas přesahuje. Uvědomila jsem si, že Saturn je pánem času, ale také nosí kosu – smrt. Smrt znamená konec času, ale ne naší duše.

Ti, kdo nerozumějí trpělivému tichému čekání, jemuž je zasvěcen čas slunovratu, přicházejí před Vánoci na konzultaci a stěžují si na osamělost, kterou hluboko v duši cítí. Pociťují depresi z prázdnoty. Potom si většinou dlouze povídáme o důležitosti a přirozenosti samoty v tomto období, o ozdravném mlčení a vyladění se na pokoj a inspiraci a ona se ta „deprese“ dá přeměnit na dobu očekávání a důvěry.

Materiální hodnoty jsou pro zemského Kozoroha velmi důležité, to nakonec vidíme v analogii shonu po dárcích a hmotném přehánění všeho druhu. Zároveň je to čas introspektivní vnitřní práce a vnější shon za hmotou v dnešní době bohužel převažuje.

Máme silného Střelce a silného Kozoroha. To je dle mě krásně vyrovnaná mandala. Jupiter spolu se Saturnem společně vedou k cíli a potřebujeme energii jich obou. Jupiterova víra a sebedůvěra, jeho pozitivní přístup a motivace ve spojení se saturnskou trpělivostí a svědomitou prací nás mohou dovést k osvobození od všech světských problémů. Jupiterská víra a saturnská dharma jsou stejně důležité.

Za zimního slunovratu všude zapalujeme svíčky, ale je důležité dětem vysvětlovat důvod a vnitřní symboliku, aby se to neproměnilo v prázdnou formu. Je to plamínek, jenž má ozářit temnotu, která je za slunovratu největší v roce. Všichni o svátcích usilujeme (vědomě či nevědomě) o narození vnitřního dítěte, všichni jednou začneme chtít pečovat o božské dítě v nás, o „jesličky v našich srdcích“.

Přeji vám všem nejkrásnější týden v roce. Je plný očekávání něčeho, co už je tak blízko!


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč