Renata Petříčková: LEDEN 2019 pro jednotlivá znamení

Leden obecně

Ve zkratce? Leden přináší pronikavý pohled na věci, které jsou ve vašem životě dokončeny. Přináší nadhled, uvolnění, oddechnutí a chuť do nového. Je to skoro dokonalé. Protože poté, co se s uspokojením ohlédnete za minulostí, nabízí se nová cesta, nově naleštěná klika nových dveří. Stačí jen natáhnout ruku...

Ale abych nebyla tak optimistická, tohle se bude dít jen v těch šťastných případech, ty aspekty jsou tady trošku složitější. To, co necháváme za sebou, ten pocit oddechu totiž v mnoha případech není vůbec zadarmo a je výsledkem boje s něčím, co nás mohlo dlouho přesahovat, trápit, svazovat, co nás mohlo ovládat negativním způsobem. Takže pokud se nebudete v lednu cítit dobře a smutní, svázaní, zkuste otočit své myšlenky směrem, zdali to není prst ukázaný přesně tam, kde potřebujete chtě nechtě něco řešit.  Na tato témata se ukazuje dokonale – je to totiž přesně to, co brání celistvosti, co vám rozbíjí život. A může to být cokoliv, společné ty záležitosti mají jen jistou fikanost, se kterou vás ovládají a přehlcují život myšlenkami nebo skutečnostmi, které zatemňují vaši radost ze života. A kdo se bude cítit v lednu osvobozen, ten o to víc si uvědomí, že právě něčeho takového se zbavil, nějaký důležitý mezník svého vnitřního života překročil. A pokud se vám podaří dostat se do toho víru lednových vln, ten by si měl dát ještě přece jen pozor na to, aby nepřepálil začátek, aby pak nepřišla únava, nebo bude nutné jisté poopravení plánu na ten pohyb vpřed. Může se měnit intenzita nadšení nebo směr, kterým se dáte, tak zůstaňte, prosím, flexibilní ve svých nových nápadech v lednu. Ale zároveň tu mám pocit, že to nadšení a chuť do života, i kdyby bylo v první chvíli přepálené, je jakýmsi rychlým načerpáním energie do prázdných baterií. Že to, proč se nadchnete v lednu, jakoukoliv intenzitou, je podanou pomocnou rukou, která vás převádí přes určitý problém nebo těžkou situaci, že je tím stavěna nová půda pod nohama, a dále se ukazuje, že až se octnete s těmi dobitými baterkami nebo na té nové půdě, tak se teprve začnou dít věci. Jisté tušení tomu, oč přesně jde, nebo půjde v budoucnu může dát čas kolem zatmění měsíce. No, vypadá to, že leden je jen předvojem ještě zásadnějších únorových událostí a  posunů, které budou více mimo naši vůli, jednoduše si nás v únoru osud víc nasměruje tam, kam potřebuje.

BERAN: Žolíkový měsíc

Rok vám začíná docela svižně. Snad už po novém roce budete chtít, nebo nuceni se nějakým způsobem uvolnit, ať vám spadne nějaký kámen ze srdce, nebo sami něco risknete a ono to vyjde, je to jedno.  Nacházíte ve svém okolí úrodnou půdu, naslouchající uši nebo ty přesně naladěné spolupracovníky, i dobré rádce mimochodem. Rozhodně tu je hodně sil, hodně ohnivé, vám velmi prospívající energie, takže se dá říci i to, že vám leden může vyřešit a vyčistit domov, hlavu, zdraví, do posledního koutku. Pravý novoroční nádech! Důraz tu je kladen na kvalitu, snad i finance a na nové začátky. Takhle nějak by měl vypadat začátek nového roku se vším nadšením, které k tomu patří.

Zkuste odvážné činy – s koncem ledna by se k nim měla přidat přesně ta šance, která je potřeba a posunout vás dál. Tíha a hradby, či něco nehybného kolem vás, se může v průběhu měsíce rozplynout, nebo vy sami do toho hrábnete rohama a rozbijete. Pokračuje vám to energické období, v němž se dobře řeší to, co je potřeba řešit a nechtělo se do toho, přetěžovalo to.  Najednou to půjde lehce, jeden malý impuls a... „no ani to nebolelo". Nejvíce tu však vystupuje celoroční energie, takže to, co se vám ukáže v lednu, do jisté míry bude zásadním tématem pro celý rok 2019. Uvidíte směry, uvidíte mapu svého života, uvidíte v syrové formě své úkoly. A na těch pak budete moci celý rok pomalu pracovat. Ujasněte si v lednu, kde jste doma, kde máte pocit zázemí, kde chcete naopak riskovat a kde se potřebujete zbavit zátěže. Překvapivě tato tři uvědomění s sebou nesou koncem měsíce přesný zásah do černého, který vás zbaví všech třech much jednou ranou.  Nechte za sebou v lednu staré okovy a rozhlížejte se po lepších investicích. Každé překročení obav nebo nerozhodnosti se obrací v překvapivý zisk. Doslova žolíkový měsíc hned na úvod, tak směle do toho!

BÝK: Návod na život

Začátek nového roku zastihne Býky v rozpoložení odpovídající kocovině po nádherné prohýřené noci, ale pozor, může to být i noc pořádně udřená, noční směna, ve které jste dokázali na svém životě hodně zapracovat a s tou vidinou dokonalosti, radosti a spokojenosti přichází tak trochu pád nebo únava a nutná doba regenerace. Snad i pocit nevyspání. Je to všechno ale jenom dočasné, konec ledna a jeho druhá polovina je už zase o pocitu výhry, o nějakých prvních letošních, někdy i velmi velkolepých výsledcích nebo to mohou být výsledky v podobě zdárně vyřešených dřívějších neúspěchů. Dejte si také pozor na přetížení, přecenění sil, jako byste byli v ospalé energii, jež potřebuje nabírat sílu a když na sebe tvrdí, velmi rychle se můžete dostat do nespavosti, do trápení, do úzkosti a náhlé nepohody, která zdánlivě nemusí mít příčinu snadno dohledatelnou, ale mohli byste ji najít hluboko v jakémsi opomenutí své vlastní niterné moudrosti. Trápení je způsobeno tím, že něco naprosto jednoduchého jste přehlédli.

Něco obešli, něco uspěchali, něco neviděli. Může to být i pocit bolestínství, který prosákne a nebude-li uhlídán, tak se tak nějak rozplizne částí měsíce a bude kaňkat i po tom, co se jinak mohlo docela hezky rozvíjet. Asi tak, nenechte se požrat neúspěchem, pocitem bídy, a pořádně si odpočiňte, uklidněte se a rozhlédněte se do všech stran, eliminujte kolem sebe to, co vám energii ubírá a uvidíte, že náhle to zase budete vy ve své síle a obvyklém rozpoložení a to se vyplatí, protože na takové rozpoložení se vám tu lepí nové nápady, životní výhry a štěstí.  Zdokonalujte se, ale také se zaměřte na to, co na vás už skvělé je, prožívejte v lednu svůj život s rozzářenýma očima, protože takovým přístupem narazíte na velmi cenný poklad, jež vás povede jako červená nitka celým rokem – patrně v lednu můžete přijít do situací, u kterých vám tento postoj ukáže, jak obecně řešit své životní labyrinty. Je dobré si leden zapamatovat, protože to je návod na první straně!

 

BLÍŽENCI: Vydržte a pěstujte zázemí

Samovolné vyrovnání životních okolností, tak by se dal nazvat leden. Dejte si dobrý pozor na to, co všechno k vám přichází zvenčí v podobě informací nebo náhod a situací, protože každá nějakým způsobem ukazuje na to, co je potřeba ve vašem životě řešit. A co se vyrovnává. Ať dobré, či špatné. Problémy přichází proto, aby se ukázaly, protože už nechtějí z vašeho života dělat peklo, ale chtějí být vyřešeny. Dejte v tomto případě na rozhodnost, nepostávejte a nečekejte, že se něco vyřeší samo. Zklamání je vázáno na nečinnost, zatímco dobrých výsledků a řešení se doberete tím, co tu bylo už v prosinci – vůlí překonat sám sebe a věci nejen zkusit jinak, ale i dlouhodobě vydržet. Něco podobného, co zažíváme ve chvíli, kdy po prvním zaběhání si, které přineslo úlevu a euforii, zjistíme, že druhý den  musíme znovu a že docela bolí svaly a že výsledky veškerého činění jsou jen dočasné. Že vypěstovat si kondičku prostě něco stojí, a že kondička je při lenoře velmi rychle pryč. Tak to o tom bude leden, o tomto vnitřním dilematu, kdy před vámi budou stát nové výzvy, jež se úspěchu dočkají pouze tehdy, když udržíte svou vůli pořádně pevnou. V opačném případě je tu pád do propasti svých vlastních stínů, nepohody a nenálady, a také se osud bude snažit vás přece jen vystrkat na tu lepší cestu i tím, že kde je ten dluh, tam něco zabolí, byť třeba formou psychosomatických onemocnění. Dobře poslouchejte svoje tělo, i vnímejte okolí, protože toho všeho bude tolik, že na to všechno skutečně potřebujete blíženecké radary, abyste zpracovali informace správně. Máte k dispozici něco velmi cenného – příležitosti přivést, nebo vpustit do života – snad i formou nějakého risku – něco, co se neskutečně vyplatí tím, že se to zúročí v poskytnutí zázemí, vášně, lásky k životu. Můžete risknout vztah, můžete risknout lákavou pracovní nabídku, nebo přemýšlet o zásadních životních změnách spojených s tím, kde žijete. Týká se to něčeho „po vašem boku", co je pro vás synonymem pevnosti a jistoty, kterou Blíženec potřebuje proto, aby se mohl rozlétnout.

Zcela jasně také s těmito kartami můžete vidět v tuto dobu, co přesně potřebujete, abyste se mohli rozlétnout! Co potřebujete ke štěstí, k životu. Co potřebujete k rovnováze ve svém žití. A mnoho řešení se tu nabídne v lednu – jen si každé dobře prohlédněte a zvažte i ty, které vypadají nestandardně. Pokud vás vyvádí z bolavých drápů minulosti, tak proč ne?

RAK: Promyšlená odvaha

S lednem vstupujete, milí Raci, do svých nejsilnějších, ale i nejtemnějších zákoutí. Proti sobě tu stojí svírání zvyků, vlastních pastí, i pastí nastražených ostatními, a vy samotní v plné síle. A ta síla je tu podporována s dalšími týdny, takže veškerá s láskou či strachem opečovávaná monstra vás požírající, můžete s klidem zkoumat z větší dálky, než s jakou na vás mohou dorážet. Ta monstra mohou mít podobu strachu z budoucnosti, ať už v souvislosti s partnerstvím, nebo zázemím, v němž žijete. Rozhlédněte se ale kolem, pokud toto přijde, uvidíte, že máte kolem sebe příležitosti, nebo přímo osoby, které vám mohou velmi pomoci a těchto obav vás zbavit. Ty strachy jsou zbytečné a nejlépe uděláte, když je jen tak necháte kolem sebe projít. Ony mají jediný cíl, dodat vám paradoxně sebedůvěru až odvahu k novým kouskům. K rozhodnutí. Učinění rozhodnutí koncem měsíce tu vystupuje v několika liniích a může jít vcelku o jednoduchou věc, které stačí říct ANO. Může jít o něco, co dlouho nešlo na svět a najednou se k tomu skrze mlhu proderou ty správné skutečnosti a vy konečně uvidíte realitu takovou, jaká je – a ejhle, vůbec není děsivá.  S koncem ledna se vám ty vize do nového roku konečně zjasňují a máte reálnou možnost vykročit – a ty obavy, nebo poznání, které z těch obav si odnášíte (či přímo člověk, který s nimi je spojen) se překvapivě potom může ukázat jako nejsilnější spojenec. Náhlé otočení rolí. Škodič se stává výrazným pomocníkem. I kdyby jen uvolnil cestu k přijatelnému kompromisu.

Nebraňte se změnám, naopak cokoliv nového v životě přijměte jako příležitost se rozhlédnout po nových možnostech. Možná to není nic pro vás, ale alespoň budete vědět, že to není nic pro vás. Kdo nic nezkusí, nic nezjistí. Leden je měsíc experimentů, kterým nesvědčí přílišné stahování se do sebe, utíkání před problémy, venkovními vlivy, ale i přílišné otvírání se na nepatřičných místech. V lednu můžete zkusit otestovat si své okolí a každému dát stejně, odkud se vám něco vrátí, to s vámi souzní. Odkud se nevrátí nic, tam v tuhle chvíli cesta nevede. Lednové účetnictví vztahů a životních postojů je o tříbení si názoru na kvalitu, kterou v životě potřebujete, na to, co vedle vás má skutečně po celý tento rok stát. Bolesti z umírání starého k tomu do jisté míry patří, ale.... promyšlená odvaha se vyplatí.

 

LEV: Karmický měsíc?

S lednem doslova přeskakujete plni síly do období plného zamilování, posílení, doslova plný prostřený stůl od osudu. Nedá se přesně říci, co je tím, co vás tak moc nabije energií, snad jste ji nabrali přes svátky, snad je to jedna konkrétní osoba, která vám podala přesně to, co jste potřebovali, snad osud sám přinesl nějaké splněné přání. Ideální čas zaměřit se na všechno, co je pro vás skryté, co potřebujete vyřešit a jednoduše do toho rýpnout. Požádat si o informace, jít a zkusit něco tak, jak jste už dlouho přemýšleli. Akční energie ledna je spojena také s intuicí, tak se zdá, že to, co budete potřebovat v lednu upevnit a ujasnit si, k vám přijde samo, nebo to budete velmi intenzivně cítit. 

Je třeba opustit starý příběh. Neobviňovat se odpustit – sobě i druhým. Vygumovat ten nový list papíru s novým rokem právě tak, jak potřebujete. Jak je po vás požadováno. Může se klidně stát, že si k vám někdo pro odpuštění i přijde, protože tady je zvenčí vliv rychlý, karmický a ty změny mohou být neuvěřitelné, ale pro vás nesmírně osvobozující a uklidňující. Nezapomenutelné. Troufnu si říci, že leden roku 2019 může pro řadu Lvů být životním předělem, osudovou chvílí, kdy šli ruku v ruce oni, okolí, osud – prostě tak nějak všechno se sešlo ideálně a mohlo dojít k situacím, jež umožnili vidět věci objektivně, oprášit své zásady a podělit se o upřímnou komunikaci. Otevřená srdce a jasná komunikace – co může být lepšího? Snad jen jedno je tu ještě důležité. V případě těchto změn se ale nepřestávejte soustředit na celek, na budoucnost, na to, jakým způsobem se tohle všechno projeví za týdny, měsíce, roky... Zajímejte se o druhé, usmějte se na život jako takový, protože na to bude reagovat velmi dobře a oplatí vám. Ten úsměv, který vám vrátí bude tím nejpevnějším stavebním kamenem, který budete mít pro celý rok 2019, a je pro vás přesně na míru. Leden vám dává možnost být spokojený na svém životním území, definuje úkoly pro celý rok a určuje kvalitu zázemí, kterou na toto vše budete mít. 

PANNA: Cestičky k rozjasnění

Možná vás Ježíšek navštíví i trochu opožděně, milé Panny. Leden vám tu nese obrovskou šanci na lásku, rovnováhu, jistotu, zmoudření a rozjasnění do té doby nejasných situací v životě. A to zejména kolem úplňku a novoluní. Tato témata tam budou vyostřena do maxima a je možné, že prožijete doslova ukázkové energie těchto měsíčních jevů.

Je velmi dobré využít, pokud potřebujete, tu chuť ledna vám ukázat rovnováhu v životě a trošku už zkraje ledna popostrčit to, co potřebujete, aby bylo vyjasněno. I když to vyžaduje akci a výsledek je nejasný, tak se zdá, že s postupujícími dny lednovými, se k vám dostává stále více souznící energie a buď vám přibývají finance, nebo klid, nebo se buduje zázemí, rodina, nebo láska takovým způsobem, že vás to může uvádět až do úžasu nad dokonalostí života. Není to ale tak úplně dokonalé, jak se zdá, kde ta rovnováha nebude nastolena, tak se o to víc budou projevovat ty bolavé okamžiky, vystupovat na povrch to, co skutečně vadí, a můžete se cítit sami. Nebo nepochopeni. Ale i v tomto pocitu je jedno velký plus. Jste v tuto chvíli i v krizích, schopni najít řešení pro své trable. S koncem měsíce se tam objevuje řešení, buď k vám přijde formou osoby, učitele, nebo na ně přijdete sami a to se tam zvýrazňuje kolem doby úplňku. Spojení se s někým, kdo vám rozumí, kdo vám objasní i odpověď na otázku, jestli to, co se v lednu událo je vlastně dobré či špatné, co se tím vším vyrovnalo a co potřebujete pro to, abyste se cítili v životě bezpečně a zajištěně. Co pocitu bezpečí brání, a co ho posiluje. Lednová prožitá rovnováha bude cenným darem. A nerovnováha bude návodem, jak se k rovnováze dostat, pravděpodobně skrze uzdravující energii, odpuštění, nadhledu a vidění světa i očima druhých. V lednu potkáváte situace a osoby, které vám „rozsvítí" v hlavě i srdci. Cestičky k tomu světlu budou pro každého jiné.

 

VÁHY: Pozdní novoroční úklid

Milé Váhy, vaše lednová témata se týkají trošku obtížnějšího rozjezdu roku. Může vám tam ještě pronikat nepříjemnost nebo nějaký dluh z minulosti, či jen pouhá únava, ale zároveň tu je chuť to řešit, nebo vědomí, že to řešit musíte, protože „to takhle už opravdu nejde". Něco se vám přes vánoční svátky uzrálo, v hlavě, v životech. A nyní je třeba s tím nějak naložit. To může v prvních dnech nového roku lehce váznout a můžete mít chuť se na všechno vykašlat, ale klidně toto období využijte pro odpočinek, pro nabírání sil, protože některé věci se prostě udějí samy. A bude to tak dobře, protože vám tím osud ušetří práci, trápení a... lépe se pak budete cítit v druhé polovině ledna, která je už nastavena více na úspěch. Vedle sebe tu stojí výzvy k boji s nepříjemným, k boji s něčím, co vás svazuje, ale také to může být o tom, že tělo i duše jednoduše potřebuje odpočinek v této době.

Na druhé straně je ten úspěch, naplnění, takže pokud máte sil dost, tak se o něj můžete snažit, dosáhnete ho. Povede se vám i s tím nepříjemným i velmi účinně zatočit, ale pokud sil nemáte, tak si jednoduše odpočiňte, nelámejte nic přes koleno, to by se v takovém období nemuselo vyplatit. Nemáte tu v lednu vlastně zvláštního úkolu, protože hodně se toho bude dít kolem vás, snad jen pozorovat a dobře vyhodnocovat. A nacházet své vnitřní kvality, a to i skrze chyby, vidění toho, co mi škodí a co vlastně pořád ze zvyku dělám, nebo vidění toho, čeho bych mohla dosáhnout, kdybych se jen trochu snažila. Nebo kdyby tu bylo jiné „kdyby". Snad jen ta „kdyby" jsou tu nepříjemná a je jich nějak moc. A mohou se dotýkat toho, co chcete, aby vám v životě rostlo (a neroste), nebo toho, kde potřebuje mohutnou podporu vnějšího světa, co prostě sami nedokážete, ani kdybyste se rozkrájeli. Zvenčí ale jdou události a podpora taková, že přes jakékoliv situace uvidíte, kudy vede řešení, uvidíte, že má smysl být chvíli bez podpory... že má smysl se o něco pokusit sám, nebo uvidíte, že podpora přijde, ale v pravý čas. Možná už za malou chvíli, ale je pro to potřeba, abyste na ni byli správně naladění a vážili si jí. A tím pádem s ní posléze i dobře spolupracovali. Pozdní vánoční úklid, nebo spíše novoroční. Tak ať se vám daří!

 

ŠTÍR: Chtějte po sobě nadhled

Pro Štíry může být velmi zásadní dobou novoluní nebo úplněk. Tady se vám zvýrazní témata spojená s nutnými změnami, pro které buď nastávají vhodné podmínky, nebo tím víc bude vadit, když nenastávají. A ten tlak je pak velmi dobrým motivátorem k tomu, abyste se v průběhu ledna pro něco rozhodli. Ten nový sešit s čistými listy papíru s názvem 2019 vám nebude dávat spát. Budete potřebovat nutně vědět, co do něj psát a budete to také intenzivně hledat. A začíná být jasné, že bez nějakých obětí nebo zásadních změn se to neobejde. Skoro bych řekla, že pokud nepotřebujete nutně dělat v životě změny, tak tohle období nechte sebou projít, všechno je takové zamlžené nebo zbytečně do extrému zvýrazněné, zejména, jde-li o první návaly obav nebo cítíte-li v tom, co řešíte nepříjemnou nutkavost, o které tušíte, že by stála za zbrklým jednáním.

Naopak ale jestli řešíte něco dlouhodobého, je možné, že toto je tím okamžikem projasnění, rozhodnutí, a pak se vyplatí skutečně hledat účinná řešení, protože vy můžete najít tu červenou nitku vedoucí z labyrintu ven. Ale jestli výsledek skutečně začnete žít, pak záleží na vás a na tom, jestli jste ochotni tyto změny, možná dočasně i těžší, do svého života pustit. Je tady totiž  jednoupozornění, pozor na opakování starých chyb, na bolesti, kterými byste si procházeli (a moc dobře to víte), a přitom výsledek by stoprocentně byl zase stejný. To se děje zejména tam, kde chybí nadhled. Ten je totiž tím, co vám nejvíce pomůže. Nadhled, snažte se o něj dnem i nocí – a podle něj se rozhodujte. A věřte, že pravá chvíle pro řešení toho, co vám nyní leze na nervy, nebo je skryto v mlze, přijde, přijde v budoucnu. Nemusíte se nyní strhat. Vážně nemusíte...

STŘELEC: Mraky přesné práce

Jsou před vámi mraky práce, milí Střelci. Začátek ledna vám nese pěknou snůšku. Pro někoho výsledky, dílo, na kterém dlouho pracoval, nové lidi, nové situace, nové nadšení do života, a hlavně do práce, nebo do toho, co vám přináší „výživu" do života. A pro někoho nový seznam úkolů, nad kterým ovšem zajásáte, protože to je přesně to, co potřebujete. Tak nyní si jen dobře zorganizovat čas, aby se to všechno stihlo. Na to si dejte pozor, protože únava nebo překážky z nějakého chaotického jednání v průběhu ledna by tam mohly začít koncem ledna dřív jako písek v soukolí. Nezapomínejte své akční soukolí života dobře promazávat, tedy dobře odpočívat. Když to zvládnete, je před vámi další vlna sběru plodů úsilí a tentokrát mnohem bohatšího, než bylo na začátku ledna. 

Co je tu ještě důležité je mentální práce. Snění, plánování, snování vlastních životních vizí do budoucna. Potřeba klidu, v němž doslova čerpáte energii neuvěřitelně efektivním způsobem. Doslova načerpáte spolu s energií i nové nápady a jak střely vyrážíte s dalšími dny do akce. Obecně vzato je toto také dobré období, v němž se mohou vyplatit drobné nabídky směrem ven, a velmi se zúročí. Mile podaná ruka vám přinese spoustu radosti nebo vyjasnění, úlevu v něčem, co zatím nedávalo smysl. Tady bych zdůraznila tu energii Trojky mečů, dokonce je možné, že něco takového je nutné, aby to nevygradovalo s koncem měsíce do bolestivých chvil. Využijte toho záběru energie k tomu, abyste porovnali nejen svůj život, ale i vztahy kolem sebe. Rozdali nějaké povánoční dárečky, v nichž bude něco maličkého, ale pro toho obdarovaného až neuvěřitelného. A jsem si tady jista, že ty impulsy odcházející od vás směrem k lidem, budou tak intuitivní a tak na míru, že z druhé strany se doslechnete pak něco ve smyslu „Proboha, jak jsi tohle věděla?" Máte pevnou a přesnou mušku – v podstatě na cokoliv. Na sebe, i na okolí. Tak toho využijte a užijte si výsledků, jež stihnete sklidit ještě za lednových mrazů...

KOZOROZI: Návštěva Štěstěny?

Někteří již máte po narozeninách a před některými ještě tento zlomový čas je. Letos budou šťastné, letos budou o pocitu, že se uvolňují řetězy, povinnosti, negativní pocity, prostě něco, co vás svazuje, čím se cítíte omezováni. A dokonce mi přijde, že s kartičkou Devítky pohárů to může být prostřednictvím samotné Štěstěny. Něco vám v lednu může přijít do cesty a vyřeší to všechno na světě! Tak velká síla to může být. To bych vám v každém případě přála, ale když se na ty kartičky podívám ještě střízlivějším pohledem, tak to může být i o menších událostech souvisejících s tématem „dílo" Trojky mincí, což je o kvalitní spolupráci, obživě, o úlevě ze starostí, protože někdo, nebo něco, si vezme na svá bedra cosi za vás a je to dobře, protože on to umí mnohem lépe! A může to pro vás být i změna tak velkého charakteru, že budete mít pocit, že něco definitivně odešlo a tenhle nový list papíru... ten bere dech.

I druhá polovina ledna je o podobné výzvě, tentokrát se ale týká životního ohně, nadšení, může to být druhá vlna, kdy pod vlivem změn se sami rozhodnete pro další sérii změn. Nebo prostě jen budete užívat to teplo a hřejivost, kterou kolem sebe budete mít. Tohle totiž posiluje. Víte, nevylučuji, že v tom všem bude ještě nádech těžkostí, možná i zdravotních potíží, které završí to staré období, kdy si chronicky unavené tělo může říct, že vás skolí s chřipkou, abyste si načerpali sil a vážili si pak toho, co vám nabídne. Protože na to pak ty síly budete potřebovat, nikoliv, abyste nad tím stáli stále s tou chronickou vyčerpaností. Je to zvláštní kombinace, která pro vás může znamenat cokoliv, ale cosi se tu mění díky osudovým událostem a naplňuje vás to radostí a chutí žít život. V tom nejjednodušším případě uvidíte v lednu přesný návod na to, jak řešit svoje svazující a obtěžující situace. Uvidíte je výrazněji – a uvidíte vedle nich i báječná řešení, jež budou s důrazem ťukat na dveře.

 

VODNÁŘI: Skryté poklady

Pro Vodnáře je tu první varování, aby šetřili síly, lépe rozmýšleli a nepřepálili začátek. Také je možné, že začátek roku přináší rychlé události, rychlé informace, které zcela boří to, co jste si plánovali ještě o svátcích, ale na druhou stranu se postupně ukazuje, že když s těmito událostmi a situacemi a vším kolem toho, chvíli posedíte v tichu, necháte si to projít hlavou a do klidně až do konce ledna, tak zjistíte, že nic lepšího se stát nemohlo. Ten zásadní úkol pro leden je o přijetí změn a o nechání si času na to, abyste přišli na to, co s tím vším. Na nic se nespěchá, na všechno je času dost. Jen je třeba tu něco aktualizovat a na to se nedá chvátat. Přicházejí vám tu zásadní šance, informace, se kterými můžete pracovat dál a které mají potenciál velmi výrazných životních změn. Možná to je křižovatka, která se ptá „tak už, už jsi připravena?" Může to být vstup zásadních lidí nebo nových situací do života, které si budete potřebovat chvíli rozmyslet.

Ta výhra spočívá v tom, že postupem času se rozkrývá cennost těchto lednových novinek a vyplatí se tedy jim dát čas. Obhlédnout ta semínka z nových perspektiv, počkat, až se objeví první klíček. Ze všech karet na leden vám vyzařuje taková zamyšlenost, kdy najednou je tu něco, nad čím je potřeba přemýšlet. Snad i ty emoce a city dejte na chvíli stranou, a vezměte v potaz jenom fakta. Jednoznačné odpovědi, pokud si neporadíte sami, pak nese lednový úplněk. K tomu tedy zkuste zaměřit pozornost, tam bude všechno více vidět, více se ty vaše myšlenky propojí se srdcem a najednou tu mohou být odpovědi! Mám z toho dojem, že v lednu k vám přichází výzvy, jež se nemusí na první pohled zdát... ale na ten druhý budou skrytým pokladem.

RYBY: Směle přes překážky!

Po svátcích tu máte další příval energie. Zima vám svědčí, zdá se.... A i když tu jako první je karta Trojky mečů, čili to může být nějaká komplikace, nebo stará vyvstalá bolest, nebo problém, zdá se, že to přichází v pravý čas, protože vy si s něčím takovým umíte v tuto chvíli poradit na výbornou: Přesně víte, co s tím. Dokonce to může být i o tom, že tu vyvstává něco, co potřebuje vyřešit, vy jste na to silní dost, abyste se mohli ihned poté rozeběhnout do budoucnosti. Je totiž skvělá a je spojena s pohybem, s přesunem, s vědomím vlastních kvalit a to lze využít pro cokoliv. Skvělé to je třeba pro pracovní nabídky, pro posun v práci, nebo pro stěhování, pro ženy to může být lepší spojení se s partnerem a nějaké změny k tomu.

Pro muže zase pobídka, kterak svou ženu potěšit nebo vzít otěže rodiny mužsky do svých rukou. Vidina úspěchu je tu velmi výrazná a vy přesně víte, že ji potřebujete, že klidně i ty překážky nebo něco nevymeteného pod kobercem překonáte, protože to stojí za to. A vážně se to vyplatí, protože zvenčí tu máte podporu celého měsíce v tom, že všechno, co se bude dít, bude nějakým způsobem vyrovnávat minulost, nacházet smír, správná řešení, až takový meditativní klid v duši. No a mimořádně tu vystupuje i ta partnerská oblast, kde v lásce nacházíte sebe samé. A to se vyplatí využít, protože náhle můžete sami sebe začít mít víc rádi, nebo se ukážete druhým v pravém světle, najednou už nic nebude vadit v tom vašem vyzařování. Touha po štěstí. Touha po změně... plánujte, pracujte, milujte. Víc asi nelze k vašemu lednu říct!


Autorka článku: Renata Petříčková
www.umodrekocky.blog.czNovinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč