Hanna Lapacho: Bude rok 2019 humorným rokem Švejka?

Rok 2019 bude pod vládou planety Merkur. Merkur je poslem Bohů a jeho úkolem je propojit všechny tři světy: podzemí, pozemský a nadpozemský. K vyjednávání má potřebné vlohy. Umí diskutovat, ptát se, je výmluvný, zvídavý, rád dělá vtípky a šprýmuje. Chvilku neposedí, pořád někde poletuje, aby pochytal potřebné informace. Vyjednat consensus mezi třemi světy není jednoduchý úkol. Pokud má vyhovět všem, občas musí převléknout kabát nebo použít lsti či nějakého podvůdku. Vždycky najde způsob, jak dosáhnout svého nebo vysvětlí důvod, proč daná věc nejde. Občas něco slíbí, ale své slovo nedodrží, s klidem popře, co řekl, aby získal to, co potřebuje. Takto zištná je i naše mysl, kterou v horoskopu představuje právě Merkur. Mysl vypočítá, co je pro nás nejlepší a podle toho jednáme.

Hlavním tématem tohoto roku bude naše mysl, myšlenky rodící se v hlavě, s tím spojené informace, které se k nám dostávají a způsob komunikace. A jelikož součtem roku je číslo 12, což v tarotu odpovídá kartě Viselec, začneme na věci pohlížet jinak, obráceně (změníme úhel pohledu), případně se přestaneme křečovitě držet starých myšlenek.

Do naší mysli byl během života nahrán software, který každý den používáme a díky němu se určitým způsobem chováme a komunikujeme. Ne všechny Informace do ní vložené jsou k užitku a prospěchu. Svoji mysl můžeme přeprogramovat, i když je to náročná práce. Každý den můžeme pracovat se svojí myslí tak, že začneme nahrazovat negativní myšlenky pozitivními a učit se ovládat svoji mysl. Tím se začne měnit svět kolem nás, protože ve vnějším světě se odráží náš vnitřní svět a to, jak myslíme.

Všichni rádi mluvíme, druhým umíme poradit a kázat (často kážeme vodu a sami pijeme víno), ale neradi nasloucháme. A přitom máme jen jedna ústa, abychom méně mluvili, ale dvě uši, abychom více naslouchali. Ke komunikaci používáme slova a ta mají velkou moc, dokážeme jimi léčit i zabíjet. Záleží, jaká slova volíme, na způsobu, jakým je říkáme, jakým tónem je sdělujeme a na situaci, ve které jsme.

V dnešní době jsme zahlceni informacemi. Dostávají se k nám z různých zdrojů a ne vždy jsou pravdivé. Ty nepravdivé nás mají mystifikovat, odvést na špatnou stopu, abychom přehlédli to, co nemáme vidět či vzbudit v nás strach, abychom odevzdali péči o nás do rukou jiných. S informacemi se dá lehce manipulovat. I když jsou myšleny dobře, mohou být použity proti nám nebo stačí větu vytrhnout z kontextu, čímž ztrácí původní význam, případně nesprávnou interpretací mohou být přetvořeny do jiného obrazu. Proto je tak důležité řídit se vlastním srdcem: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ Antoine de Saint-Exupéry

Při rozhodování bychom měli poslouchat své srdce a řídit se svým svědomím. Srdce ví, ono se na rozdíl od mysli neptá a svědomí umí pěkně potrápit, pokud se nezachováme čestně. Škodíme-li druhým, škodíme i sobě. Necháváme-li se přesvědčit někým jiným a nejednáme podle svého přesvědčení, zrazujeme sami sebe a zrada k nám pak přijde od někoho z venku.

Jaké energie přináší planety během roku 2019?

Merkur, náš vyjednávač, myslitel a komunikátor bude během roku třikrát retrográdní a to během března, července a listopadu. Když je Merkur retrográdní, nemusí být všechno takové, jaké se zdá, proto bychom si všechny informace měli ověřovat a prověřovat. Retrogradita bude probíhat zejména ve vodních znameních, proto budeme řešit city a budeme si lámat hlavu nad opravdovou láskou.

Tvůrkyně a milenka Venuše, stejně jako bojovník a milenec Mars si dají společné dostaveníčko na konci srpna (přesně se spojí 24.8.2019), aby si vyčistili vzájemný vztah. Možná se dohodnou na čisté lásce, případně si každý z nich vysmýčí svůj prostor. Po celý rok oba půjdou napřímo a vracet se nehodlají (asi každý z nich má pro letošek jasnou představu). 

Naši dva velcí učitelé, miláček Jupiter a drsoň Saturn, jsou oba ve znameních své vlády, kde se cítí dobře. Proto by jejich lekce měly být srozumitelné a učivo zvladatelné. Jupiter ve Střelci nám otvírá svět a učí nás, že můžeme dělat, co chceme, vše, na co si troufáme, a dělá nám radost. Se Saturnem v Kozorohu se po nás chce, abychom se stali autoritou, drželi slovo, respektovali etická pravidla a šli za svým posláním pomalu, trpělivě a odhodlaně. Měli bychom přijmout podanou ruku našich učitelů, rozšiřovat si obzory, otvírat se světu a překážky překonávat. S přechodem Jupitera do Kozoroha na začátku prosince 2019 budeme vystřeleni do nehostinných podmínek, abychom si na vlastní kůži v praxi ověřili, jak jsme se učili…. pak bude platit: “Těžce na cvičišti, lehce na bojišti.“  Obě planety budou během roku retrográdní, Jupiter od 10.4. do 11.8. a Saturn od 30.4. do 18.9., takže proběhne malá revize, zda chápeme a jsme odhodlaní pokračovat.

Doma, ve svém znamení, je i Neptun v Rybách. Učí nás bezpodmínečné lásce a odpuštění. Stačí se sladit s vesmírným řádem, všímat si symbolů, oddat se životu a rozpustit své strachy, protože vše je tak, jak má být. Od 21.6. do 27.11. bude retrográdní a tak možná přijde lehká nostalgie.

Naopak Uran 6.1.2019 obrátí svůj směr a půjde napřímo. Budeme vědomějšími a změny ve hmotě, v realitě a v naší tvořivosti půjdou snadněji. Uran v Býku nás chce probudit, abychom pochopili, jaké hodnoty jsou v životě důležité, že naší hodnotou je naše tvořivost a když tvoříme s láskou, jsme bohatí. Od 12.8. bude Uran opět retrográdní.

Pluto v Kozorohu nás učí naší vnitřní síle, která je větší než vnější síla. V životě máme možnost volby a v tom spočívá naše moc. Buď budeme poslouchat sami sebe a půjdeme svojí cestou nebo se necháme oslnit mocí a penězi a klidně upíšeme svoji duši ďáblu. Od 24.4. do 3.10. bude Pluto retrográdní a vrátí se témata, která jsme se pokoušeli někam zavřít, zakopat, aby nebyla vidět a my je nemuseli řešit.

Severní a Jižní lunární uzel zůstávají na ose Kozoroh – Rak a tak hledáme rovnováhu mezí prací, kariérou, penězi a rodinou, domovem, péčí a láskou. Říká se, že láska prochází žaludkem a bez práce nejsou koláče….chceme-li naplnit žaludky koláči, musíme pracovat, abychom si na ně vydělali. Je však otázkou, kolik koláčů potřebujeme a tím pádem kolik musíme mít peněz, abychom naplnili své žaludky. A musíme se laskat koláči, abychom prožívali lásku?

A nakonec Cheiron, náš zraněný léčitel, opustí 18.2. znamení Ryb, kde léčil odpuštěním a vejde do znamení Berana, v němž bude vyžadovat, abychom se poléčili aktivitou. Každý si musíme najít vlastní cestu, která nám pomůže poléčit svá zranění a tu pak můžeme ukázat druhým.

Využijme tento rok a pracujme na sobě. Ztišme svoji mysl, vyčistěme myšlenky a pokusme se, aby naše mysl neovládala nás, ale my ji. Když každý vyčistí svou mysl a zamete si před svým vlastním prahem, bude uklizeno. Je nutné pochopit, že tu práci děláme pro sebe a svoje vlastní dobro a proto bychom měli uklízet dobrovolně. Pokud nás někdo nutí, klademe odpor. Přikazuje-li nám to kdosi, snažíme se příkazy obejít.

A proto pracujme každý sám na sobě. Nahraďme negativní myšlenky pozitivními, abychom se se cítili dobře. Povznesme se nad problémy a berme život s humorem třeba jako Švejk. Nezrazujme sebe, jednejme podle svého přesvědčení, řiďme se svým srdcem a svým svědomím.

A na závěr jedno motto od C. G. Junga: „...největším nebezpečím pro člověka není ani hladomor, ani zemětřesení, ani mikroby, ani rakovina, nýbrž člověk sám, a to proto, že není dostatečná ochrana proti psychickým epidemiím, které působí mnohem destruktivněji než velké přírodní katastrofy.“

PŘEJI VÁM KRÁSNÝ A ŚŤASTNÝ ROK 2019. AŤ JE VAŠE MYSL KLIDNÁ, ČISTÁ A JASNÁ!

Hanna Lapacho

Hanna Lapacho astrologie


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč