Hanna Lapacho: Slunce ve Vodnáři

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

Slunce v neděli 20.1.2019 přešlo do znamení Vodnáře. Je období zimy a příroda, matka Země, odpočívá, je přikrytá sněhem a ledem, a my s ní ztrácíme přímý kontakt, máme od ní odstup a pociťujeme chlad. A tak se v tomto ledovém (nebo lednovém) království můžeme podívat na věci a situace s odstupem, s chladnou hlavou a ledovým klidem.

Vodnář je vědomý člověk, který na věci pohlíží s nadhledem, stejně jako se díváme z letadla na zem. Z výšky máme mnohem větší rozhled a přehled, vidíme překážky a zkratky. Tento odstup nám pomáhá porozumět situacím a záležitostem. S časovým odstupem nahlížíme na prožité situace jinak, dokonce můžeme pocítit vděk za zkušenost získanou osobním prožitkem. Odtáhneme-li se emočně, můžeme pochopit hry, jichž jsme součástí a tak z nich vystoupit a osvobodit se.

Znamení Vodnáře

V životě se snažíme vystoupat vzhůru k našemu vysněnému cíli, plánujeme, vytváříme strategie, pravidla a řád. Tento přístup je správný, jedině vlastní činností se posouváme, ale čas od času přichází chvíle, kdy si uvědomíme, že by něco mohlo jít snadněji a lépe, že míříme do slepé uličky, že jsme zahnáni do pasti, že se točíme v kruhu…. Toto probuzení může přijít jako blesk z čistého nebe. Náhle nás něco osvítí, nám se „rozsvítí“ a vidíme věci a záležitosti jasně, zřejmě jako bychom se právě probudili. A v ten okamžik víme, že je čas na změnu.

Většinou se změn bojíme, i když po nich toužíme. Máme strach opustit své jistoty nebo zbourat to, co jsme budovali. A tak raději jedeme ve starých známých kolejích a bráníme se přestupu na jinou kolej. Rebel Vodnář však ví, že situaci, která nám nevyhovuje, můžeme změnit jedině tím, že ji sami změníme.

Abychom získali sebedůvěru, která nám dodá energii potřebnou na provedení změn, můžeme v období Vodnáře vyhledat společnost lidí, kteří mají podobné zájmy, koníčky a vize. V této společnosti nám rovnocenných lidí najdeme své bratry a sestry, s nimiž se budeme vzájemně inspirovat a vyměňovat si informace.

Díky podpoře lidí, kteří nám rozumějí, se cítíme silnější. Tak jako Vodnář Mozart, který získal v Praze ztracenou sebedůvěru po uvedení opery Figarova svatba, která zde byla na rozdíl od Vídně přijata. Díky tomu pronesl slavnou větu: „Moji Pražané mi rozumějí“ a jako své poděkování složil pro Prahu operu Don Giovanni.

Znamení VodnářeV období Vodnáře se konají plesy různých spolků, abychom se mohli spojit s lidmi se stejnými zájmy. A tak jako vrány si každý můžeme vyhledat společnost sobě rovných, kde budeme přijati a přitom sami sebou. Stačí jen vystoupit z komfortní zóny a připojit se ke stejně smýšlejícím lidem, s nimiž se můžeme podělit o své zájmy, myšlenky a vzájemně se inspirovat. Díky vzájemné podpoře se budeme cítit silnější a společnými silami můžeme dokázat velké věci.

Zkusme najít skupiny lidí, kteří nám rozumějí a jsou nám svými myšlenkami blízcí. Podívejme se na situace s nadhledem, abychom je viděli v celkovém kontextu a zamysleme se nad tím, kde je nutné udělat změny a jakým způsobem se dají provést.

A na závěr jeden citát: „Kdo chceš hýbat světem, hni nejdříve sám sebou!“ — Sókratés

PŘEJI KRÁSNÉ OBDOBÍ VODNÁŘE. Nechte se inspirovat a osvítit. Otevřete své vědomí a uvidíte nevídané.

Hanna Lapacho

Hanna Lapacho astrologie


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč