Veronika Navrátilová: Novoluní ve Vodnáři 4. února 2019

Novoluní je zároveň vždy novým začátkem v oblasti, kde se vám odehraje v horoskopu narození. Takže kde máte 15 stupňů Vodnáře, tam budete dalších 14 dní upínat svou pozornost a podléhat touze změnit ji nebo alespoň upgradovat, inovovat. A protože Vodnář má perspektivu budoucnosti, oživení jistě sklidí své plody v budoucnu.

Opoziční znamení Lva vyjadřuje naši jedinečnost, každý jsme originálním mixem nadání, povahy a dovedností typických jen pro nás. Novoluní ve Vodnáři nám dává odvahu předat to nejlepší z nás společnosti, nějaké skupině nebo i okruhu našich přátel. Nechat zazářit naši jedinečnost v kontextu společnosti.

Novoluní je v konjunkci s Merkurem, je výborný čas na řešení problémů. Přicházení na nové myšlenky a originální pohledy na věci, které jsme třeba neviděli dřív.

Běžná zkušenost nám napovídá, že jsme oddělení, vyšší vědomí nám hlásí, že jsme Jedno. Posun ve vnímání odhaluje, že my všichni jsme totéž Vědomí, jež se projevuje v rozličných tělech – jako listy jsou součástí celého stromu. Nežádá se po nás, abychom ve stavu běžného vědomí, prožívali jednotu se vším stvořením, abychom ji ve vší úplnosti chápali. Když pocítíte jednotu třeba jen s jedinou lidskou bytostí, dokážeme ji postupně rozeznávat i ve světě.

Až se příště budeme chtít s někým hádat nebo milovat, spolupracovat, diskutovat, co kdybychom se rozhodli, že budeme ostatní brát jako jiné aspekty sebe samého? Jaký vliv by to mělo na naše vztahy? Nestane se ze soutěživosti spolupráce?

Znamení Vodnáře, kde se odehrává novoluní, propojuje. Starost a péče o druhé, přání radosti a štěstí druhým (upřímně) je něco velmi cenného. Náš mozek a naše vlastní myšlenky nám způsobují hodně utrpení. Stále jim znovu a znovu podléháme, myslíme povětšinu času jen na sebe. Kdy si nakoupím, kam pojedeme na dovolenou, kdy si najdu čas na cvičení, vaření, nové projekty, kdy si přečtu konečně tu knihu…jedeme jak rychlíci a neuvědomujeme si v tom fofru a zaujatostí svým životem, že nám to působí hodně trápení. Je neuvěřitelné, že když přemýšlíme o tom, jak pomoci svou bytostí jiným být ve středu pozornosti, naše vlastní trápení se zmenší. A nemusíme chodit daleko. Stačí se podívat na vlastní děti, dát jim čas, přátele, kteří se s námi již dlouho chtějí vidět. Toto je podstatou tajemství, kterému říkáme štěstí.

Většina z nás namítne, že nemá čas, musí pracovat, živit rodinu, že když budeme soucitní a ochotní, ostatní nás zneužijí. Žijeme v bezohledném světě, kde je člověk člověku vlkem.

Vyzkoušejte si to, protože to se nedá předat slovně. Je to práce v běžném životě. Když jdete po městě pozdravte lidi, popřejte jim hezký den a usmějte se na ně, i když to tak zrovna necítíte. Každé začátky jsou těžké. Věnujte druhým pozornost alespoň na chvíli. Brzy se náš opar sebestřednosti začne rozplývat. Jsme naprogramováni, abychom dospívali k důležitosti péče o druhé kolem sebe. A když jdeme proti tomuto základnímu zákonu našeho bytí, má to pro nás škodlivé následky.

Myšlení já, já, já (co bych ji zdravil, když minule dělala, že mě nevidí) odsuňte stranou. Když řeknete uprostřed svého velkého utrpení „Jak mohu pomoci?“, pak nastává přímo magická proměna, která vaši bolest utiší. Ona třeba nezmizí úplně, ale zmenší se. Je to zákon rovnováhy.

Člověk by měl během svého vývoje integrovat a naučit se používat obě strany jedné mince. Člověk, který se na své partnery příliš fixuje a lepí a neumí si bez partnera život představit, se to musí učit, a obvykle k tomu dostává řadu příležitostí. Jinak druhý obvykle dává časem najevo odpor a nelibost, neprojevuje zájem, je partnerem přesycen. Jiný je zase příliš samostatný a odpoutaný, nedává najevo dostatečně sounáležitost a také je otázkou času, kdy narazí na někoho silnějšího, kde pocítí, že vztah je o dávání a braní, a je nucen se tomu přizpůsobit, jinak zažívá bolest. Partneři nám to všechno jen ukazují.

Pokud odvážně a bez respektu prosazuji to, o čem jsem přesvědčen, aniž bych bral příliš ohled na názor druhé strany, je to špatně.

Ve snaze kompenzovat svoji vnitřní nedostatečnou zralost a emocionální sílu, se často opíráme o moc a své postavení, svou funkci, věk, známosti.

Na druhou stranu, když beru ohled jen na druhé, ale chybí mi odvaha prosazovat to, co bych rád, nenalézám odvahu realizovat a vyslovit své vlastní tužby, je to také špatně.

Na ose Vodnář-Lev je třeba se učit jednat v souladu se svým přesvědčením, ale zároveň brát ohled na druhé. Rovnováha je znakem skutečné zralosti, o kterou usilujeme. Projdeme si oba extrémy, oba se naučíme a pak si můžeme vědomě volit, co v které situaci použít ku prospěchu obou stran. Pak dokážeme druhé straně empaticky naslouchat a skutečně se ji snažit pochopit, ale zároveň umíme jí i čelit a s odvahou i laskavostí prosazovat to, oč usilujeme.

A nezapomeňme, že nemáme šanci se k lidem víc přiblížit, pokud jsou naše vztahy jen samá zábava a žádné starosti, takové vztahy jsou mělké a neprověřené, bez stabilních základů. Jsou to právě těžké a bolestné časy, které nás těsněji přimykají k našim bližním. Nejsem obhájcem prchavého štěstí (hédonismu), které uznává jen pozitivní stavy. Doporučuji přijmout všechny emoce, protože nemám pochyb o tom, že v našem životě hrají důležitou roli.

S novoluním je postaven ve Vodnáři velmi harmonicky Merkur (hodí se tam), nutí nás racionálně pracovat právě na uvědomění vzájemnosti, schopnosti vnímat, na svém růstu. Intelektuální porozumění krystalizuje ve změně chování.

V podmínkách vzájemnosti můžeme pěstovat a posilovat svoji odvahu jednat otevřeně, sdělovat druhým své myšlenky, pocity a zážitky způsobem, který povzbudí k otevřenému jednání i je.

Takže pojďme víc ze sebe dávat. Je to volba, kterou děláme a také si uvědomme, že změna je o to rychlejší, když budeme stát pohromadě jako jeden.

Přeji vám příjemné novoluní, plné překvapivého poznání. Například takového, že události, lidi a situace k sobě přitahujeme a přivoláváme prostě tím, kým jsme uvnitř.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč