Hanna Lapacho: Bojuj dokud můžeš! – Slunce v Beranu

Se Sluncem v Rybách jsme dokončili jeden roční cyklus, učili se rozpouštět minulost a smiřovat se s přítomností…..jak zpívá Hana Zagorová: „Je těžké brát věci tak, jaké jsou, jenomže jinak to nejde, je těžké smířit se s tím, že už dál ani zpět není kam….“ Ale život nekončí, otevírá se nám další cyklus a tak s tím, s čím se nemůžeme smířit, na tom můžeme začít pracovat, to můžeme změnit. Díky přesunu Slunce do znamení Berana, přichází energie, která s sebou přináší aktivitu, iniciativu, bojovnost a soutěživost.

Je jen na nás jakou iniciativu v sobě probudíme, jak aktivní budeme, odkud začneme a do čeho se pustíme. Můžeme pokračovat dál a vylepšovat to, co máme, a v případě, že nám něco vadí, se můžeme pustit do změn. Chceme-li něco změnit, sami musíme udělat změnu. Nemůžeme čekat, že se něco změní bez našeho přičinění. Pokud stále děláme věci stejně, nedostaneme jiné výsledky.

Vstupem Slunce do znamení Berana můžeme beranidlem rozrazit dveře a jednat. Přichází do nás stejný příval energie jako do semínka, které přežilo zimu v zemi, a teď se aktivuje a svojí vlastní silou se prodere na povrch. S podobnou energií jsme i my přicházeli na svět. Sami jsme jako semínko našli cestu a aktivně se prodrali na svět. I do nových projektů se pouštíme s podobnou energií, jakou jsme se rodili.

Od narození bojujeme o své místo na Slunci. Každý v sobě máme energii Boha války, Marta, který dokáže jako dobyvatel rozšířit své území, ale také jako obránce si své území ochránit. Díky tomu se dokážeme prosadit, postavit se za sebe a bránit se.

Naše bojovnost se odráží ve vztazích. Partneři zrcadlí nás samotné, často ukazujeme na ně jako na viníky, ale oni nám ukazují, co se máme naučit. Možná je náš partner spíše dobyvatel, který se dokáže prosadit, jeho potřeby jsou důležitější, jeho názory jsou lepší… Od něho se máme naučit býti dobyvatelem….. anebo je náš partner spíše obránce, který se snaží bránit svoje hranice a často pro klid ve vztahu ustupuje, podle hesla moudřejší ustoupí.… Od něho se máme naučit krotit svoji potřebu dobývat a vyhrávat.

Mars se v současnosti nachází ve znamení Býka, což nám dává vytrvalost a silnou vůli měnit realitu a pracovat na své hodnotě a hodnotách. S přesunem do Blíženců 31. 3. 2019 začneme bojovat spíše slovy a soupeřit o to, kdo má lepší názor, ale také si dokážeme svůj názor obhájit a vysvětlit druhým jiný pohled.

Naše soutěživost a bojovnost se může zviditelnit právě v době úplňku na vztahové ose Beran - Váhy, který nastává 21.3.2019 přesně ve 2:42. V této době se nám nastaví zrcadlo a my spatříme sebe. V zrcadle se odrazí naše pocity a to, jak se vnímáme. A třeba dokážeme oddělit svoje chování od partnerova a ukáže se nám, kde jsem já a kde můj partner, co vše jsme ve vztahu ochotni nebo neochotni tolerovat, co si necháme líbit, jak respektujeme druhé, zda se prosazujeme nebo potlačujeme…..

Slunce se po vstupu do Berana 20.3.2019 ve 22:59 potká s Chironem, zraněným léčitelem (energie již můžeme cítit týden před a po). Mohou se nám tak otevřít stará zranění, která můžeme znovu procítit a díky znovuprožití této bolesti se můžeme sami poléčit. „Jizva“ (nemusí být viditelná), která nám po zranění zůstává, nám toto zranění bude stále připomínat, a díky vyléčení můžeme na svět pohlížet jinýma očima, pochopit věci, které bychom jinak neměli možnost pochopit, a náš život tím nabyde jiné kvality.

Můžeme se tak stát léčiteli, kteří ukážou druhým, jak se taková zranění dají léčit a jak se dá s nimi žít.

Chiron vstoupil do znamení Berana již 18.2.2019 a pobude zde až do června 2026. Přestože otevřeme staré rány a ukážou se naše slabá místa, je to léčivá doba, zejména pro Berany, Lvy a Střelce, ale i my všichni si můžeme poléčit svá zranění, obzvlášť z dětství a uvědomit si (Beran ovládá hlavu), že vše začíná u nás samotných (Neztratili jsme někde hlavu? Nejdeme hlavou proti zdi? :-)).

Je na nás, co vše si necháme líbit, co pro sebe děláme a jak se za sebe dokážeme postavit anebo také, zda naše bojovnost, touha vítězit a naše neschopnost unést prohru z nás nedělá agresory, kteří ze svých neúspěchů viní své nejbližší a pak ještě mají potřebu vybít si zlost na slabších, na dětech, partnerovi…

Každý se musíme naučit hlídat si svoje hranice a postavit se za sebe. Pokud si chceme něco vybojovat, musíme konat a vydat se sami na cestu, jak říkal Confucius: „I cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem.", protože největšími soupeři jsme často my sami sobě. Bojujeme se svojí pohodlností, neochotou pracovat na sobě, strachem a svými představami o sobě. A přitom každá práce začíná u nás samotných.

Musíme zapracovat na svém zdravém JÁ, na své SEBElásce – najít rovnováhu, abychom se pro lásku neobětovali druhým a naopak, aby naše sebeláska nebyla tak silná, že nás druzí nezajímají, SEBEúctě – mít v rovnováze úctu k sobě a k druhým, SEBEdůvěře (Důvěřujeme sobě nebo druhým?), SEBEvědomí (Jsme si vědomi sami sebe, toho co chceme a že toho můžeme dosáhnout?), SEBEpřijetí (Přijímáme se?), SEBEhodnotě (Vážíme si sebe stejně jako druhých?), SEBEovládání (Dokážeme ovládat své emoce? Hledáme viníky svých neúspěchů?)…

Energie znamení Berana nás vede k akci, k činnosti, k potřebě vyvíjet se, prosadit se….k pokroku. A je na nás, zda začneme konat a tvořit si tak svůj život nebo necháme druhé, aby jej tvořili za nás. Buďme dobrodruhem, který se nebojí vydat se na cestu. Je to na nás! Nikdo jiný to za nás a pro nás neudělá lépe!

Bojujme jako správný bojovník, buďme fair play hráči, připravme si strategii a dejme se do kroku! Buďme připraveni přijmout porážku, protože to není hanba.

A na závěr jeden citát od brazilského spisovatele Paula Coelha:

„Nikdy neexistují definitivní porážky nebo vítězství, protože dnešní porážka se může změnit v zítřejší vítězství."

Hanna Lapacho

Hanna Lapacho astrologie


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč