Veronika Navrátilová: Úplněk ve Střelci

Úplněk v pondělí 17. 6. je velmi silný, protože je v konjunkci se svým vládcem Jupiterem a s galaktickým centrem ve Střelci. Galaktické centrum je masivní vír Mléčné dráhy. Je to vír intenzivního záření, černá díra, chcete-li. Byla objevena v únoru 1974 a Dračí hlava s ní v době objevu tvořila konjunkci. Saturn byl v opozici spolu s Dračím ocasem v Blížencích. Saturn představuje čas a v Blížencích, kde se nacházel, znamenal počátek rozvoje komunikačních technologií, začátek rozmachu propojování lidí elektronikou, počítači, později iPady a iPhony. Černá díra je lůno s akumulovanou silnou energií. Doba jejího objevu se pojí s novými možnostmi komunikace mezi lidmi.

Znamení Střelce a také jeho vládce Jupiter, jsou pro červnový úplněk důležitými spoluhráči. Díky propojení úplňku s černou dírou nás vtahuje téma smyslu naší individuální existence, jaký je náš individuální úkol, naše téma života, které bychom měli naplnit. Netýká se to pochopitelně jen Střelců, protože znamení Střelce máme všichni někde v našem horoskopu narození položené. V této oblasti se nám podaří přiblížit k pochopení smyslu tohoto tématu pro náš život. Silný posun vědomí stran věcí domu, který úplněk osvítí.

S červnovým úplňkem přichází do života úmysl ze všech situací vytěžit to nejlepší momentálně možné, dát smysl všemu co prožíváme a co se kolem nás děje. Smyslem je uzavřít úmluvu s nejvyšším ideálem, a to nás provede všemi nepříjemnostmi života nejlépe. Stačí mít oči napůl otevřené, abyste viděli, že základní realita života, je utrpení. Je to nevyhnutelné. Spíše je vzácné, když nemáte nějakou skličující okolnost u svých nejbližších. Nemoci, neutěšené vztahy, alkoholismus, finanční potíže, neuspokojivá práce, strachy a úzkosti, deprese. Proto myšlenka, že štěstí je cílem života a dokonce, že bychom se za ním měli honit, to je ten nejslabší možný názor. Když se vám stane něco tragického, skončili jste. Třeba vážně onemocníte, jaké to je? Jak vám plán o štěstí vychází teď?

To všechno ale neznamená, že je život nesnesitelný. Měli bychom na to být připraveni, a to věru nejsme. Nejdůležitější je stále si uvědomovat svoji vlastní odpovědnost v konání, myšlení i skutcích. Sedíte na konci dne a máte hodinu, kdy je vaše svědomí čisté. A nemusíte nic dělat, můžete odpočívat a řeknete si: „Vše je v pořádku, díky Bohu za to.“ A tehdy dostanete svoje štěstí. To je dospělost. Toto by se mělo učit na školách, aby nebylo tolik beznaděje a nervových vykolejení. Nehonit se za štěstím v zážitcích a uspokojování smyslů, ale být poučen o životě v jeho reálnosti, všednosti a skutečnosti, jak funguje.

Úplněk je v opozici na stálici Betelgeuse, která je vnímána pozitivně, přináší úspěch a eliminuje potíže.

Dalším aspektem úplňku je Jupiter v kvadratuře na Neptun. Je to neharmonický aspekt, ale potřebný pro náš vývoj. Představme si, že se nám zjeví perfektní příležitost v jakékoliv myslitelné oblasti, v naší neúplné formě, pravděpodobnost, že bychom ji rozpoznali, je nula. Musíme brát v potaz i naší neúplnost a pracovat s ní. Nietsche by nazval tento aspekt ochotou udělat hloupost. A tak bychom měli dělat opatrné krůčky vstříc našemu osudu a můžeme předpokládat, že nám to nepůjde. A to je správné, nemusíme se kritizovat. Ale je lepší to udělat špatně než vůbec.

Vydáme se na cestu vstříc našemu horoskopu a jdeme tímto směrem. Protože začínáme z nějaké kvality našeho bytí, dané jasně horoskopem, svět vypadá podle toho. Ale když se posuneme, svět se také posune s námi, díky našemu pohybu. Tzn., že věc, která se teď třpytí, se posune a ukáže se nám přesněji. Celá cesta našich posunů je dlouhá, ale je potřeba ji následovat.

Nevadí, že děláme chybná rozhodnutí, protože když je děláme, tak se učíme, co bychom nadále dělat neměli. Jak se tak posunujeme, děláme chyb stále méně.

Dejme tomu, že chceme dosáhnout osvícení. Představíme si, že je to přímá cesta nahoru od jednoho úspěchu ke druhému. Ale není to tak. První krok může být i úplná katastrofa a možná i horší než na začátku. A teprve potom se můžeme vytáhnout o kousek nahoru a dostat se na další úroveň. A zase kousek dolů. Důvod, proč lidé k osvícení docházejí zřídkakdy je ten, že úspěch je přerušovaný dočasnými neúspěchy, zhoršeními a v tomto místě to lehce vzdáváme, myslíme si, že to nefunguje. Ne, je to jenom cena za to, kam míříme, zákon postupu.

Takže si určeme svůj ideál v některé oblasti a přibližujme se k němu i přes nutná zklamání a rozčarování.

Červnový úplněk je velkolepý, plný nadějí a dobrých životních cílů, plný inspirace a silných vibrací. Vezměme si každý, kolik potřebujeme, aby se nám šlo lépe po našich cestách.


Veronika NavrátilováAutorka článku: Veronika Navrátilová http://ctuhoroskopy.cz/ tel: 603 572 667, email – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Jmenuji se Veronika Navrátilová a o věci mezi nebem a zemí se zajímám od malička. S astrologií jsem se potkala zhruba v 18 letech a okamžitě jsem věděla, že půjde o životní lásku:). Ani po dlouhé době, co se touto královnou ezoterických disciplín zabývám, nepřestávám být fascinována její výpovědní hodnotou. Největší síla astrologie dle mého názoru spočívá v nativním horoskopu. Jinými slovy, věřím, že by žádný člověk neměl zůstat ochuzen o výklad horoskopu narození. Ten je totiž skvělou praktickou pomůckou a jakousi mapou, která spolehlivě radí kudy se v životě vydat a kudy jistě ne. Váš horoskop obsahuje celou řadu informací o všech důležitých oblastech života, o Vašich talentech nebo slabších místech. Umožňuje pohled do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Nabízí toho tolik, že bych musela psát ještě dlouho. Nechat si ho komplexně vyložit je lepší a to nabízím já Vám.


  

  

Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč