Hanna Lapacho: Kořeny máme doma  - Slunce v Raku

Slunce se od 21. 6. 2019 nachází ve znamení Raka. Tématem tohoto znamení jsou city, láska, péče, rodina, domov a bezpečí.

Období Raka začalo letním slunovratem, okamžikem, kdy Slunce dosáhlo svého vrcholu, nastal nejdelší den v roce a s ním přišlo léto, doba teplých letních dní a nocí, kdy začínají prázdniny a rodiny vyrážejí na dovolené.

Rak je vodní živočich, jehož tělo je pokryto krunýřem, který ho chrání před okolním světem a dává mu pocit bezpečí. Pro nás je tím pomyslným krunýřem náš domov, kde máme pocit bezpečí, hřeje nás teplo domova, kam se chodíme schovat před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí.

Bohužel ne všichni máme to štěstí, že náš domov je bezpečným přístavem, kde panuje pohoda a klid, kde nás hřeje láska a kde můžeme odpočívat a relaxovat. Je však zapotřebí nejdříve začít u sebe a hledat klid a pohodu pod svým krunýřem, ve své duši a pečovat o ni jako o malé dítě, které vyžaduje pozornost, lásku, výživu a chce hýčkat. Když se začneme starat sami o sebe a přijmeme se bez podmínek, vytvoříme si ve svém nitru pohodu a bezpečí, svůj vnitřní domov, který bezpečně přiláká naše milované.

V Raku vládne Luna, která ukazuje na náš vztah k matce (podle jejího postavení v nativním horoskopu se o našem vztahu k ní můžeme hodně dozvědět). Z lůna naší matky jsme přišli na svět, abychom zde na zemi zapustili kořeny. Stejně jako jsou rostliny ukotveny kořeny v zemi a přijímají jimi výživu, my jsme ukotveni v naší rodině. Čím má rostlinka pevnější kořeny, tím více sílí a roste do výšky. Aby neuschla, potřebuje k životu vodu, ale je-li jí moc, může uhnít. I pro nás jsou důležité naše kořeny, naše rodina a city, které jsou jako voda. Je-li jich moc, mohou nás zahubit, nedostává-li se nám jich, strádáme a chřadneme.

Maminka nám dala život. Po narození jsme byli na její péči závislí. Ona nás vyživovala a naučila sytit se nejen živinami, ale i láskou. Pokud nás naučila „zdravé“ výživě, v dospělosti, kdy přestřihneme pupeční šňůru, se umíme vyživovat sami.

Rodinu, do které jsme se narodili, si naše duše vybrala, protože potřebovala zkušenosti, které jsme se v ní měli naučit. Zde jsme nasákli vzorce chování. Pokud maminka o rodinu pečovala více než o sebe, bude její dcera pečovat o svoji rodinu podle jejího vzoru anebo dělat pravý opak. Její syn bude očekávat od své manželky stejný druh péče, který jeho maminka nastavila jako normu.

Rodiče nám předali to, co se sami naučili od svých rodičů. Protože láska prochází žaludkem, cítíme-li nedostatek lásky, můžeme se nadměrně laskat jídlem. Jsme-li hladoví, toužíme po lásce a v dospělosti vstupujeme do nevyvážených vztahů, ve kterých vyživujeme partnera více než sebe v domnění, že nás za to bude milovat anebo partnera vysáváme, abychom získali výživu, které se nám nedostávalo.

Jako děti jsme neměli možnost změnit, co nám nevyhovovalo, ale v dospělosti máme možnost volby a vzorce chování, které se nám nelíbí, můžeme přepsat a nahradit podle svého.

Naše pocity jsou naším citlivým místem, proto je často ukrýváme před ostatními, abychom předešli citovému zranění. Naši nejbližší toto místo dobře znají, protože doma dáváme volnější průchod emocím a také si tu dovolíme více než na veřejnosti. Proto také v rodinách častěji dochází k citovému vydírání a manipulacím.

Pokud nás někdo chce mít ve své moci, citově nás zranit nebo si jen vybít svůj vztek, zaútočí na naše citlivá místa. Tím nás dostane do emocí a získá tak vládu nad našimi pocity. Jsme-li v emocích, cítíme se bezmocní, stáváme se otrokem vlastních pocitů, reagujeme instinktivně jako zraněné zvíře a jednáme podle naučených vzorců. Proto je potřeba naučit se pracovat se svými pocity a emocemi.

V období Raka se Slunce dostane postupně do opozice se Saturnem (9.7.), Jižním Lunárním uzlem (10.7.) a Plutem (14.7.). Během těchto dní bude důležité nenechat se vyprovokovat, aby nás emoce neovládly, ale projevit své pocity a zodpovědně říct, co nás trápí. A možná se dostanou na světlo věci z minulosti, které jsme uzavřeli a doufali, že se už nikdy neobjeví. Třeba někdo nebo něco odemkne naši 13. komnatu a my budeme muset reagovat, rozhodnout se a postavit se k tomu, co jsme skrývali před sebou i před světem a toto místo vyčistit.

Období Raka je přípravou na rok 2020, který bude pod vládou Luny, jež v Raku vládne. To, co se nám teď otevře, budeme příští rok řešit. Zatímco v období Raka bude Slunce v opozici k těmto karmickým planetám – Saturnu a Plutu, na začátku ledna 2020 se společně se Sluncem a Merkurem všichni setkají v Kozorohu. A tak uvidíme, jak se spolu u kulatého stolu dohodnou mocné Pluto, ředitel Saturn, král Slunce a lobbista Merkur. Přejme si, aby toto jednání bylo mírové a došlo k uspokojivé dohodě mezi všemi zúčastněnými.

Jelikož vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa, je potřeba vytvořit klid, pohodu a bezpečí nejdříve ve své duši a následně ve svém domově. Pečujme o svou duši. Snažme se porozumět svým pocitům a zjistit, kde se berou, kde mají své kořeny. Vybudujme ze všech našich buněk milující rodinu. Přijměme každou buňku, poskytněme jim bezpečný domov.

Všichni kdo můžeme, obejměme své milované, vyrazme s nimi na dovolenou, užijme si koupání nebo jen relaxujme a odpočívejme v kruhu rodinném.

A na závěr jeden citát od Lva Nikolajeviče Tolstého: „Šťastný je ten, kdo našel štěstí v rodině.“


Hanna Lapacho

Hanna Lapacho astrologie


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč