Ondřej Habr: Retrográdní Merkur ~ “Zhasněte světla”

ASTROLOGŮV PÁTEK 1.11.

Ode dneška bude Merkur couvat znamením Štíra až na 12. stupeň, kam se dostane 20. listopadu. Pak zase půjde dopředu. V tomto čase se nedoporučuje začínat nic zásadního, protože to stávající budeme přehodnocovat.

A že se tak děje ve Štíru, tak docela nemilosrdně. Zdá se, že ke stávajícím hlavním tématům nám přibyde, budeme-li chtít, ještě jedna vráska na čele. Zjistíme, že jsou problémy s komunikací a ta že neodpovídá tomu, jaký význam jí přikládáme. Buď pozměníme proces (třeba vztah, projekt ...) nebo zajistíme, aby jemu odpovídala i vzájemná výměna energií.

Tady se naplno projeví to, jak jsme v životě naučeni sdílet své nitro s okolím. Kdo v tom má komplikace, tomu se mohou sypat i tak banální doposavad fungující dodavatelské procesy, kolegialita, vzájemná odpovědnost, partnerství, dohody atd. Merkur ve Štíru si nebere servítky a nám nejspíš jako jediná zbraň proti pohromě zůstává laskavost. Laskavost projevovaná sobě i okolí.

Jako další efekt retro Merkuru očekávejme reto akce. Setkání, připomínky, vynoření se ze stínů. Je jasné, že tyto listopadové zombie je třeba zásadně vytěsnit, byť se budou dožadovat naší čerstvé krve. Platí, že kdo se vrací, přidělává si komplikace tím, co už dávno mělo skončit.

On nám ten první listopad přinese s Lunou v Kozorohu i schopnost držet stabilitu, hledat to, co je silné v nás. A vůbec nás soustředit na nadčasová témata typu budoucnost, jistoty, pravdivost, síla, udržitelnost. V konjunkcích Luny se Saturnem, jižním uzlem a Plutem projdeme určitými rozhodnutími, která nás na cestu do budoucna pošlou. Jen se během nich zeptejme na banální, ale zásadní otázku Opravdu to takhle chci?

Přesto stávající doba není o smutku, natož pesimismu. Jen někdy se v našich životech víc projevuje odvrácená strana mince. Té, kterou jsme před půl rokem platili za naše úspěchy a radosti. Zhasněme světla, sedněme si do stínu a pozorujme, co se s námi děje. Nové informace nějakou dobu nebudou z vnějšího světa doléhat. A pokud ano, nebudou tak důležité jako to, co se bude dít uvnitř nás.

Ptáte se, kde se láme rok, kde končí a začínají procesy, kde se dostáváme k samotné podstatě toho, co si přejeme, aby se dělo, kdy vyslovujeme uváženě nebo neuváženě přání, která, jak víme, se přesně posléze plní. Ano, je to teď.


Autor článku: Ondřej Habr


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč