Mars, nejen bůh války, ale i síla, energie a vytrvalost v našem horoskopu

19.11.2019 vsoupí kolem 11 h planeta Mars do vodního znamení Štíra, kde setrvá zhruba do 3.1.2020.

Jako téma k řešení se může objevit hluboká transformace mužské sexuální energie, manipulace a mocenské boje ve vztazích a společnosti. Globální revoluční nálada. Emoční propady kvuli vztahům a pocitům beznaděje.

Budou nás také více napadat otázky týkající se života a smrti. Na úrovni fyzické může docházet k zvýšení zánětu urogenitálního systému a spodní části střev. Tyto vlivy budou podpořeny i Sluncem ve Štíru do 22.11.2019 a Merkurem ve Štíru do 9.12.2019. Ten se naštěstí už 21.11. otočí do přímého chodu a bude vybízet k veřejné diskuzi na tato témata.Je dobré toto období podpořit pitím čistího štířího čaje z vřesu a pojídáním brusinek.

Podívejme se také, jak se planeta Mars projevuje v dalších živlech atd.

Mars bývá tradičně spojován s bohem války. V horoskopu také ukazuje, jakým způsobem bojujeme a projevujeme svoji energii, je to mužský princip v nás.

Podle živlů se tak dá určit, k jaké aktivitě daný člověk inklinuje.Jaký typ muže ženy přitahují.

Ohnivý živel bývá spojován hlavně se sportovním projevem. Nejsilněji se cítí v ohnivém znamení Berana, dále pak ve Střelci a Lvu. Ohnivá znamení mu dávají nadšení a akci ve sportovním a fyzickém projevu.

Vzdušný živel dává spíše energii pro přemýšlení a intelektuální ambice, pohyb v přírodě.

Nejslabší postavení je ve znamení Vah, kde je Mars v exilu. Zde se rád projevuje tancem a hudbou. Blíženci a Vodnář podporují intelektuální činnost. Vhodné jsou tedy pro řečníky a novináře.

Zemská znamení dávají Marsu praktický ráz, zde se projevuje jako pečovatel o hmotné statky, ať už se jedná o práci na zahradě, péči o tělo atd. Nejpraktičtější je ve znamení Panny. Býk a Kozoroh mu dává vytrvalost a sílu. Dobrou orientaci ve hmotném světě a zvládání každodenních povinností.

Vodní znamení ovlivňují Mars v duchu emocí a pocitů. Silná angažovanost v bojových uměních a intimní oblasti je patrná u znamení Štíra, Rak se uplatňuje v oblasti rodiny a domova, Mars v Rybách se rád obětuje v péči o nemocné a bezmocné,také má tendenci podlehnout omamným látkám typu alkohol a drogy, někdy se také silně angažuje v oblasti umění.

U řady významných profesionálních sportovců nalezneme silně a dobře aspektovaný Mars.

Asi si řada z Vás si pamatuje na triumfální vítězství mladé nadané alpské lyžařky a snowboardistky Ester Ledecké na Zimních olympijských hrách v roce 2018.

V jejím nativním horoskopku se nachází akční ohnivý Mars ve Lvu v trigonu na Jupiter ve Střelci, tedy doslova síla srdce podpořená silou svalů. Samozřejmě, že v uvedené období byla tato její dobrá dispozice podpořena ještě tranzitním Marsem na nativním Jupiteru a to vše v Trigonu na nativní Mars, kde se právě nacházel Severní osudový uzel. Tedy doslova předvedla svoji sílu světu a došlo k naplnění jejího osudu.

Dalším příkladem silně aspektovaného Marse je profesionální cyklista Egan Bernal, vítěz Tour de France 2019. Ten má ve svém nativním horoskopu sice Mars ve slabším postavení Vah, ale v konjukci s Dračí hlavou a v Trigonu na Jupiter na konci Kozoroha, kde se nachází i jeho Slunce a Neptun a Uran ve Vodnáři. To vše jsou znaky úspěchu v oblasti sportu. Velká vytrvalost, síla a mimořádné sportovní výkony.

Proto se dá v horoskopu dobře poznat, jak je na tom kdo se sportem a kam případně směřovat svoji aktivitu, aby plně využil svůj vrozený potenciál.

17.11.2019


Jitka Valentová
https://astroporadna.webgarden.cz/

Jmenuji se Jitka Valentová, astrologii se věnuji více než 20 let.
Moje cesta k ní vedla přes hledání odpovědí na události mého osobního života.
Astrologie byla pro mě zlomový objev. Nejdříve jsem doma v rozsáhlé knihovně mojí maminky našla řadu knih s touto tématikou a pomalu začala objevovat tento nový svět, který mi začal nabízet naději, že tato věda udává našemu osudu jakýsi řád. Silně mě vedla touha dozvědět se něco více ze svého osudu.

Při své práci proto hodně používám intuici, která mi pomáhá dát každému, kdo mě o to požádá, právě tu odpověď, která je pro něj v danou chvíli důležitá a je v souladu s jeho osudem.


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč