Hanna Lapacho: Věčný plamen – Slunce ve Střelci

Věčný plamen

Slunce vstupuje do znamení Střelce 22. 11. 2019 v 15:59. Po celou dobu jeho pobytu v tomto znamení bude ubývat denního světla a temnější část dne se bude prodlužovat, proto je nutné mít v sobě víru, že světlo úplně nezmizí a optimismus, že se k nám opět navrátí. Právě znamení Střelce nás učí víře a optimismu.

V době se Sluncem ve znamení Štíra jsme hledali sami sebe, nalézali v sobě odvahu, stavěli se na vlastní nohy a prodělané krize jsme se učili brát jako lekce k posílení. Pokud jsme přežili sestup do temnoty, kde jsme našli sebe, svého oddaného spojence, můžeme se Sluncem ve znamení Střelce plánovat svoji budoucnost. Pro co hoří plamen v našem srdci? Co chceme dosáhnout? Pro co jsme zapálení? Rozdmýchejme oheň ve svém srdci a vzpomeňme si na své dětské sny a přání.

Jako děti jsme snili, s nadšením jsme objevovali svět a s důvěrou se vydávali vstříc životu. Časem naše nadšení vyprchalo a nahradil ho strach a obavy. Přesto jedině člověk, který má odvahu jít za svým snem, nebojí se neúspěchu a dokáže v sobě najít sílu vstát, je-li sražen na kolena, může dosáhnout své vize, své pravdy a toho, v co věří.

K dosažení cíle je nutné zaměřit pozornost na to, co má pro nás význam, v čem spatřujeme smysl, protože kam dáváme pozornost, to posilujeme a to roste. Soustřeďme se na cíl podobně jako střelec, který se musí plně koncentrovat a nenechá se rozptýlit nikým a ničím, aby se trefil. Robin Hood byl nejlepším lukostřelcem, ale netrefil se, když mu Mariana zašeptala do ucha.

Každý máme svůj vlastní cíl, v němž spatřujeme smysl života. Pro někoho to znamená vytvořit si útulný domov, pro jiného mít více času pro sebe a své koníčky, jiný se chce zlepšit v nějaké disciplíně nebo si osvojit určitou dovednost, třeba sport, malování, začít navštěvovat přednášky, divadla, koncerty, jet na dovolenou k moři, nebo pomáhat potřebným, propojovat lidi, zaměřit se na zdravý životní styl…. Vyjděme ze své komfortní zóny, překročme svoje omezení, porazme sami sebe a rozšiřujme svoje obzory. Začneme-li dělat to, co má pro nás význam a smysl, budeme mít v sobě nadšení dítěte a budeme se cítit jako průkopníci života.

Nepřesvědčujme druhé o své pravdě, ale žijme ji. Každý máme svoji pravdu, nevnucujme ji druhým, ale svým vlastním příkladem jim ukažme, že jde i to, co zprvu vypadá, že nepůjde. Tak je svým vlastním příkladem můžeme inspirovat a rozšířit jim obzory podobně jako nám to ukázali objevitelé a vynálezci.

Otevřme s důvěrou dveře, aby štěstí mohlo vstoupit a začněme si tvořit svoji lepší budoucnost. Každý jsme jednou buňkou z celku, která je důležitá pro tvoření harmonického světa stejně, jako každá buňka v našem těle je důležitá pro vytváření harmonie v nás. Minulost již nezměníme, ale svým tvořením budoucnost vytvoříme. Nakažme svým optimismem, tvořivostí a harmonií druhé.

Těsně před vstupem Slunce do znamení Střelce nastaly dvě důležité astrologické události. V úterý 19.11. přešel Mars do znamení Štíra a vše, co Slunce během posledních 30 dní osvítilo, se bude aktivista Mars snažit vyřešit svojí činností do 3.1.2020. Pokud král Slunce na něco upozornil, bojovník Mars už to vyřeší, protože rozkaz zněl jasně.

Druhou událostí je navrácení Merkura, naší hloubavé mysli, do přímého směru (od 20.11.). Už bylo dost toho pitvání se v sobě a přemílání a omílání co by kdyby. Už jsme to řešili několikrát a už víme, co je nejlepší řešení. Buď to přijměme tak, jak to je, nikdo není bez viny a pokud ano, ať hodí kamenem anebo se připravme na řešení. Až 9.12. vejde Merkur do Střelce, opustíme minulost a posíleni prožitou krizí se zaměříme na budoucnost. Nesmíme se však klepat strachy, ale mít odvahu a důvěru v sebe, v život a víru, že cíl dosáhneme.

Velkou průkopnicí je Bohyně lásky a tvořivosti Venuše. Od začátku astrologického roku následovala krále Slunce, ale 15.8.2019 se s ním osobně potkala ve znamení Lva (při úplňku ve Vodnáři), ukázala svoji vstřícnost a srdečnost a spolu ruku v ruce kráčeli přes novoluní v Panně a úplněk v Rybách, kdy ukázala svoji nevinnost, čisté úmysly a bezpodmínečnou lásku a dostala podporu stařešiny Saturna a mocného Pluta. Teď je to ona, která vchází do znamení jako první a vnáší tam svoji krásu, tvořivost a snaží se o harmonické vztahy. Ve Střelci se pohybuje od 1.11. až do 26.11., nebojí se prezentovat a předvést se a učí nás poznávat pravdu rozšiřováním tvůrčího nadání, cestováním, studiem, osvojováním si nových metod a způsobů. 24.11. se potká s Jupiterem a tento den si můžeme vychutnat tím, že nic nemusíme, užijme si blaženost v klidu a tichu a tak spatříme krásu kolem sebe, která tu je a vždy byla. Až 26.11. vstoupí do Kozoroha bude chtít uvést do praxe to, čemu se naučila.

Ve Střelci vládne planeta Jupitera, náš hodný učitel, který nám dává možnosti a příležitosti a ve svém domovském znamení pobýval od 8.11.2018. Dával nám možnost otevřít se nové cestě, nové filosofii, vzdělávat se, rozšiřovat si obzory a vědomosti, ale také hledat smysl života a upevnit svoji víru v život. Po ročním pobytu doma přechází 2.12.2019 do znamení Kozoroha. Vydáváme se cestou, která se nám otevřela, a budeme moc vyzkoušet to, čemu jsme se naučili. Pobytem Jupitera v Kozorohu naše nadšení zvážní, vše už nebude tak optimistické, jak se na první pohled zdálo. Ten kopec, pro který jsme se nadchli, vypadal jako lehce zdolatelný, ale na cestě narazíme na prudiče a neřády, příroda může být také pěkně nehostinná a počasí nám to neulehčí….ale když na komín, tak na komín.  Možná přijdou i podobné výzvy jako jsme měli před 12 lety, tj. od prosince 2007 do ledna 2009, kdy se Jupiter pohyboval v Kozorohu.

Novoluní ve Střelci nastane 26.11.2019 v 16:05 a dalo by se vystihnout slovy Jana Husa: „Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti.“

Při úplňku v Blížencích 12.12.2019 v 06:12 se můžeme konfrontovat s tím, co kdo říká a jaká je moje pravda, jaká je pravda druhých a pocítít, že kdo vystupuje jako můj přítel, nemusí být přítel, a kdo vypadá jako nepřítel, nemusí být nepřítel…..a proto je důležité věřit sobě.

A na závěr jeden citát od Josepha Campbella, amerického religionisty: "Jdete-li za svým štěstím, otevřou se vám dveře, které by se neotevřely nikomu jinému.“


Hanna Lapacho

Astrologie Hanna Lapacho


Novinky ze všech kategorií článků

PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč