Hanna Lapacho: LÉČENÍ - Slunce v Panně

22. 8. 2020 v 17:45 přechází Slunce do znamení Panny. V tomto období vše, co během léta dozrálo, si žádá naši pozornost. Je potřeba uskladnit, co nám je ku prospěchu a vyklidit, co nám neslouží. Touto prací tvoříme pořádek kolem sebe a zároveň i v sobě. Vše, co uklidíme ve vnějším světě, ovlivňuje i náš vnitřní svět. Když uskladňujeme, vnitřně získáváme pocit dostatku a když se zbavujeme, tvoříme prostor pro nové.

Znamení Panny je spojováno s tříděním a tříbením, a také s trávením, kdy trávicí systém třídí, jaké živiny z potravy si ponechá a co vyloučí. Nestravitelné zbytky potravy tělo vylučuje a to, co zůstává v organismu, se nejdříve rozloží na základní stavební kameny, které použije na stavbu našeho těla a získanými živinami vyživí buňky. Proto jsme to, co jíme. Jsme dokonalý živý organismus, který se sám dokáže „opravit. My jsem tím, kdo do něho vkládá kvalitu, kvantitu či jed, který náš organismus musí strávit.

Netrávíme jen potravu, ale trávíme i informace, které získáváme. I ty je potřeba vytřídit, správně uložit a umět použít. Ne všechny informace jsou nám ku prospěchu, proto je třeba udělat si pořádek ve své mysli. Vypustit a nechat rozplynout to, co nám ubližuje a vypnout informace, které nám neslouží. Pokud nechceme živořit, ale žít, musíme si vybírat to, jakými informacemi se živíme, co „přijímáme a trávíme“, abychom se neotrávili, ale zachovali si život a byli zdraví.

Chceme-li se naučit oddělit zrno od plev, musíme zapojit vlastní rozum a pochopit podstatu toho, co je co, co k čemu slouží a co děláme. Proto ve znamení Panny vládne Merkur, naše mysl. Zároveň je zemské znamení, které dokáže přebrat, vybrat, pochopit a správně pospojovat, aby z hmoty, kterou má k dispozici, vytvořila dílo. Ví, že je potřeba pracovat a při tom používat rozum, aby zhmotnila své představy.

Král Slunce v Panně vytvoří harmonický aspekt na inovátora Urana v Býku (přesně 2.9.) Králi je jasné, že změny musí nastat, že evoluce potřebuje pokrok. Jejich spojení proběhlo 26. 4. 2020 na 7.° znamení Býka. Tou dobou šel Uran napřímo, ale 15.8. se na 11° otočil a začíná se vracet. Až do 14.1.2021 se bude vracet na 7.° stupeň, na místo jejich setkání v dubnu. Uran je revolucionář, který udělá chaos a zmatek a tím nás donutí nastavit nový řád. Všechny změny, které nastartoval svým průchodem od dubna do srpna, prověří. Vnitřně se budeme moc srovnat se změnami, které nastaly a je potřeba je přijmout a díky tomu pochopili, co je důležité, abychom žili lehkost bytí, tedy nelpěli, ale uměli přijímat a dávat. Až se 14.1.2021 Uran otočí do přímého směru, toto pochopení budeme aplikovat do hmoty….a když budeme trochu předbíhat, ve stejný den proběhne konjunkce krále Slunce s mocným Plutem. Pokud se pustíme sami, něco nám sebere, ale také něco nového získáme. V opačném případě zakročí sám a provede chirurgický řez. 

Harmonický aspekt vytvoří král Slunce s gurem Jupiterem (přesně 9.9.), těsně před tím, než ukončí svoji retrograditu. 13.9. se otočí do přímého směru na 18.° Kozoroha, na stejném stupni, kde byl 18.2. Na místo, ze kterého se 14.5. otáčel, na 28.° Kozoroha, pak dorazí 6.12. Těchto 10° si zopakujeme potřetí, ale tentokrát se musíme zaměřit na cíl. Zatímco od února do května jsme se zorientovávali v nové situaci, od května do září jsme si vnitřně ujasňovali, jaké možnosti máme a teď vybereme nejlepší možnost, na kterou zaměříme pozornost, abychom jí svojí moudrostí a soustředěnou pozorností dosáhli. Jupiter je v Kozorohu, proto můžeme mít pocit, že se nemůžeme hnout z místa, že nás stále něco drží a omezuje, že změny starých struktur, které jsou zkostnatělé, nejsou možné. Nesmíme ztrácet víru, i staré kosti můžeme rozpohybovat, pokud s nimi začneme hýbat.

15.9. vytvoří král Slunce harmonický aspekt na Boha podsvětí Pluta v Kozorohu. Každý se bojíme síly Pluta, protože se bojíme smrti, ale Pluto nám bere jen to, co je mrtvé, co nám neslouží. Jen my se nechceme vzdát, pustit se a lpíme na něm, co nás stahuje do podsvětí, protože se bojíme, co bude po smrti. Až když nám „mrtvolu“ odebere, můžeme se věnovat tomu, co je živé. Při harmonickém aspektu můžeme dobrovolně odevzdat, co jsme na sebe nabalili a ubíjí nás to. Pluto je retrográdní, proto už moc dobře víme, o co se tu jedná. Zkusíme-li si připustit čeho se vzdáme, rozjedeme proces, ve kterém se vše samo ukáže. Nebojme se postavit se do své síly, jsou-li naše úmysly čisté a vychází z našeho jádra, dokážeme skály lámat. 

Další harmonický aspekt vytvoří 17.9. král Slunce s retrográdním Saturnem v Kozorohu. Zodpovědností za sebe, své jednání a rozhodností tvoříme svůj svět. Řád a pořádek nastolíme, když se přestaneme jako děti schovávat za máminy sukně a hledat viníky, ale uděláme si pořádek kolem sebe a ve své mysli, vyčistíme svá zkostnatělá přesvědčení a představy = stavy před tím, než se to stane. Naše strachy nás omezují a blokují, máme strach si sami vybrat, proto necháváme za sebe rozhodnout jiné a pak si stěžujeme, že to není podle nás. Projevme svůj názor a buďme autoritou. Nebuďme jako ovce, které čekají na pokyny vůdce a jdou poslušně za ním. Můžeme tak pochopit tíhu zodpovědnosti, kterou autority běžně podstupují. Všichni jsme jednou kapkou v moři, která je jeho součástí a společně tvoříme moře. Tvoříme tím, koho podporujeme a s čím se spojujeme.

Od 10.9. do 14.11. bude retrográdní i aktivista Mars v Beranu. Mars v Beranu je ve své síle, ale k planetám v Kozorohu vytváří neharmonický aspekt a navíc je okouzlen Černou Lunou v Beranu, která se k němu blíží. Je tu nebezpečí, že ztratí hlavu a nechá se zlákat jejími svody, proto mu retrográdní pohyb prospěje. Černá Luna se vzdálí, on si odpočine a nabere sílu. Mars moc dobře ví, že bez akce nikam nedojdeme. Dychtí po dobrodružství a chce se vydat na novou cestu. Ví, jací hráči se schovávají za rohem v Kozorohu (Jupiter, Saturn, Pluto), vždyť sám tudy během února a března 2020 procházel. Cesta vzhůru nebude lehká, vyžaduje promyšlenou taktiku, ale až dorazí do Kozoroha, bude konec ledna 2022. V Kozorohu už bude jen mocné Pluto, který je jeho spojenec, pokud bojuje za světlo. Odtud bude moc shlédnout z výšky kam to svojí pílí dotáhl.

Stejné aspekty jako Slunce bude na planety v Kozorohu - věrozvěsta Jupitera, mocného Pluta a ředitele Saturna a na Urana v Býku tvořit Merkur, náš rádce, komunikátor, který vstoupil do Panny 20.8. Když si uděláme pořádek ve své mysli, vytřídíme a zanalyzujeme, jaké možnosti máme, můžeme převést do reality, co nosíme ve své mysli. Nepodléhejme negativitě, nepochybujme, že je to možné a nebojme se kritiky. Každý, kdo se o něco snaží, je v centru pozornosti. Ostatní se dívají, čekají na výsledek a při tom se učí. Podle této lekce pak vědí, co funguje a co je potřeba poopravit. I když neobstojíme na výbornou, i snaha se počítá. 5.9. Merkur vstoupí do Vah, budeme toužit po rovnováze v naší myli, po spojení racia s kreativitou, domluvit se s partnery a najít koncensus. Rovnováha však může být narušena planetami v Kozorohu, abychom díky nesouladu uvedli věci do pohybu a tím nastavili novou rovnováhu.

Využijme období Panny k očistě těla a mysli, zvýšíme tak svoji imunitu, která posílí naše zdraví. Není potřeba se bát nemocí, pokud se o sebe staráme. Správným chápáním, porozuměním a prací se svým tělem se stáváme odolní vůči nepřátelům a různým virům. Věnujme se zdravému životnímu stylu, zdravě jezme, choďme na procházky, spojujme se s přírodou, cvičme, denně protahujme své tělo, odpočívejme, zdravě spěme, pracujme, ale nestresujme se. Poslouchejme své tělo, které nám dává informace o tom, co potřebujeme. Věnujme pozornost tomu, co je v nás, naslouchejme sobě, mysleme pozitivně a používejme zdravý rozum, který je pro zachování zdraví důležitý.

Vše, co v Panně začneme, můžeme zapracovat do svého každodenního života a stane se zvykem. Každá práce, kterou na sobě uděláme, se promítne v našem vnějším světě. Máme-li správný pohled na sebe, je v pořádku i náš svět. 

Nezapomeňme praktikovat a zkoušet, protože tím se učíme, co nám dělá dobře. Navážeme-li spojení se svým tělem, zlepšíme svůj vztah k němu a včas dokážeme rozpoznat jeho signály. Zdraví je dar, který máme a je potřeba o něj pečovat, aby nám sloužilo.

A na závěr jeden citát od čínského filosofa Konfucia:

„Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.“

Astrologie Hanna Lapacho

Hanna Lapacho


 

Nejnovější články na našem portálu

červen 12, 2024 7142
Viz také. Dermatitida, Zánět, Svědění, Vyrážky, Problémy s kůží EMOCE Cítíte se kontrolováni,...
červen 12, 2024 8686
Může takhle vypadat žena ve své síle? Tak křehce? Zranitelně? Právě proto, že je ve své síle, může...
červen 04, 2024 394
Člověk, který často soudí a kritizuje, vidí všude kolem sebe jen nešťastné a zkažené lidi. Pyšný...
červen 04, 2024 249
„Působí již tím, že jsou. Stojí osaměle a mají zvláštní kouzlo, zvláštní osobitou krásu. A ještě...
květen 22, 2024 375
V poslední době jsem zde četla několik stížností od mužů, kteří si tak trochu hráli do noty, když...
květen 22, 2024 398
Neviditelné záření, které se vyskytuje na určitých místech zemského povrchu, znají lidé již od...
květen 21, 2024 576
20. 5. 2024 v 15:00 vstoupilo Slunce do Blíženců v doprovodu Neptuna v Rybách, který ukáže Slunci...
květen 03, 2024 553
„A jako drží ochrannou ruku nad doly svatí a světice, tak zase podzemní temné hlubiny hlídají a...
květen 03, 2024 313
Lidé po dlouhá staletí toužili ovládnout vzduch, dávno před tím, než se provedení skutečného...
duben 24, 2024 824
Po tisíciletí většina kultur považuje dotek za něco přirozeného a léčivého. Prakticky všechny...
duben 21, 2024 806
19. 4. 2024 v 16:00 vstoupí Slunce do Býka, který zpomalí naši aktivitu, abychom si mohli...
duben 17, 2024 941
- hojnost přichází, když ji přeješ jiným lidem - hojnost přichází, když neposuzuješ tvorbu druhých...
PODPOŘTE NAŠÍ PRÁCI A ZAŠLETE NÁM FINANČNÍ DAR, VELICE DĚKUJEME.
2201380141/2010. Pro platby ze zahraniční: FIO Banka, a.s.
IBAN: CZ7720100000002201380141

NEBO PŘES PAYPAL třeba 111,- nebo 222,- Kč

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 2053486
Věřím, že každý se někdy zarazil nad "časem", tedy lépe řečeno nad čísly na hodinách, která na...
4 listopad 2019 515889
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
20 září 2023 457691
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
1 prosinec 2020 293954
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
28 září 2023 283347
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
3 říjen 2023 273400
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
6 říjen 2023 260221
Ekzémy vyjadřují náš VNITŘNÍ ZÁPAS mezi tím počem toužíme, a tím co ve skutečnosti prožíváme....
13 duben 2020 252712
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
3 srpen 2019 251170
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
12 prosinec 2020 243285
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
30 květen 2022 241444
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
29 srpen 2021 215521
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
7 leden 2018 207053
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
30 září 2019 189047
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
17 září 2020 186717
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 184463
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
6 prosinec 2018 176903
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
23 září 2019 167021
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
25 listopad 2020 163564
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
13 srpen 2022 161303
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 143115
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
20 červenec 2022 128362
Když muž skutečně miluje a otevře své srdce ženě, měla by žena o jeho zranitelné srdce pečovat a...
21 květen 2020 124844
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...
29 červenec 2022 122790
MIGRÉNY a bolesti hlavy nebo-li náš PAPIŇÁK V HLAVĚ - DUCHOVNÍ PŘÍČINA Bolest z fyzického hlediska...