Hanna Lapacho: Slunce v Beranu - Zrozeni k životu

20.3.2021 v 10:38 Slunce opouští pasivní znamení Ryb, kdy jsme se smiřovali s tím, co se stalo a už nemůžeme vrátit a učili se přijímat vše takové, jaké to je a nacházeli mír ve svém srdci a klid v duši. Jsou však situace a záležitosti, které nemáme dokončené, se kterými nejsme smířeni, které nám nedají spát a chceme je změnit anebo nás lákají nové projekty, akce a dobrodružství, které jsme si vysnili, do kterých chceme vložit svoji energii a investovat své síly. K tomu nás vybízí aktivní znamení Berana, do kterého Slunce přechází a stejně jako semínko proráží zemi, i my aktivujeme svoje síly a vůli, vyrážíme do života, na cestu za poznáním a pochopením, pouštíme se do nového cyklu, abychom na jeho konci spočinuli v klidu a míru.

Beran je prvním znamením zvěrokruhu a odpovídá věku dítěte od narození do 7 let. Malé děti se rodí s nevinností, čistotou a bezpodmínečnou láskou a do 7 let nasávají atmosféru prostředí, ve kterém vyrůstají, což vytváří základ jejich budoucího vývoje. Pozorováním si vytváří takové vzorce chování a projevy, aby bylo přijímáno a milováno. Poslušné děti, které chtějí vyhovět požadavkům svých rodičů a autorit, dělají vše pro blaho a radost druhých a často ztrácí svoji osobitost.

beran

Malé děti v sobě mají odvahu bojovníka Marse, který ve znamení Berana vládne a ukazuje na naši sílu a vůli, kterou potřebujeme k tomu, abychom našli své světlo, Slunce a byli tím, kým máme být, sami sebou a šli svojí vlastní cestou, našli své místo, své výsluní. Proto je Slunce ve znamení Berana v povýšení, zatímco Saturn, který ukazuje na rodiče a autority, ale také na hranice, omezení a strachy, v pádu. Děti potřebují hranice k tomu, aby se cítily v bezpečí, ale zároveň rostou a dospívají tím, že hranice posouvají. Pokud rodiče žijí ve strachu, přenáší na ně své strachy, blokují jejich přirozenou odvahu a omezují jejich svobodné vyjádření. Dítě, které vyrůstá ve zdravém prostředí, dospívá do zdravého jedince, není ustrašeným beránkem, který poslouchá povely druhých ani bezohledným a agresivním beranem, který nerespektuje hranice, jemuž všichni uhýbají z cesty. Ve spolupráci s rodiči se učí respektovat hranice a také se zdravě postavit autoritám, najít si své místo a obhájit si ho.

Od 4.3. do 23.4. Mars prochází znamením Blíženců, kde má potřebu sbírat informace, diskutovat, hledat názory a propojovat se s blízkými, kamarády, sourozenci a sousedy, proto všichni máme zájem diskutovat, ke všemu se vyjadřovat a slovně bojovat. 26.3. se spojí se Severním Lunárním uzlem v Blížencích, který se zde nachází od května 2020 do ledna 2022, jež nám ukazuje, že směr našeho vývoje je najít společnou řeč, domluvit se a propojit se s blízkými a to nejlépe vlídným slovem, které spojuje anebo úsměvem, jež beze slov říká vše. Každý máme svůj názor, svoji pravdu, kterou chceme sdělit a být vyslyšeni. Nic však není jednoznačné, záleží na úhlu pohledu a každého pohled je jiný, což se musíme naučit tolerovat. Množství informací nám škodí, ztrácíme se v nich, a tak méně znamená více. Mars se potřebuje prosekat informacemi, aby mohl volně a svobodně dýchat, odříznout se od zbytečných, zavádějících, nedůležitých a vybrat si svoji cestu, kterou se bude ubírat.

Tomuto aspektu bude dodávat energii i Saturn ve Vodnáři, který s aktivistou Marsem vytvoří 22.3. harmonický aspekt. Saturn určuje pravidla a nastavuje hranice, a pokud říká, že něco nejde, tak to nejde, dokud nepřijde dobrodruh Mars, který ukáže, že to jde a tím posune saturnské blokace a omezení. Kdo hledá a nebojí se, svoji cestu vždy najde.

29.3. se král Slunce spojí se zraněným léčitelem Cheironem, který se v Beranu pohybuje od dubna 2018 do června 2026. Když byla tato planetka, která se pohybuje na dráze mezi Saturnem a Uranem, čímž odděluje transcendentní planety od osobních a společenských, v roce 1977 objevena, vzrostl zájem o alternativní způsoby léčení. Tento kentaur, napůl člověk a napůl kůň, který nám připomíná, že každý v sobě máme lidskou a animální, pudovou část, je moudrý léčitel, který dokáže léčit zranění díky duchovnímu pochopení příčiny. V životě se nic neděje náhodou, a pokud pochopíme příčinu, máme možnost se vyléčit. Jizvy, ať na těle či na duši, nám zanechávají stopy a vzpomínky, ale pochopením zmoudříme a můžeme inspirovat druhé, jak se lze uzdravit.

Cheiron byl nesmrtelný, ale měl zranění, kvůli kterému trpěl. Vzdal se svého života, jelikož smrt pro něho byla vysvobozením. Spojením Slunce s Cheironem a Venuší v Beranu, kterému bude dávat podporu Saturn ve Vodnáři, nám dává možnost pohlédnout na smrt jako na milosrdnou součást života, která může být vysvobozením, pokud se se životem pereme. Přijmeme-li plně svůj strach ze smrti, získáme sílu žít. Dokud máme strach, nežijeme, ale přežíváme a jsme frustrovaní, přestože smrt může přijít kdykoli a je jedinou opravdovou jistotou v životě.

Saturn, který je vládcem roku 2021, vytvořil s Cheironem v Beranu harmonický aspekt přesně 9.2.2021 a zopakuje se ještě 2x během roku a to 24.6. a 27.11. Učí nás pohlížet na nemoci z duchovního hlediska, přijímat smrt jako součást života, jíž život nekončí, protože se mění pouze forma, a rozpouštět své strachy a přebírat zodpovědnost za své zdraví.

31.3. se Saturn ve Vodnáři harmonicky propojí se Sluncem v Beranu, který bude po celou dobu pobytu v Beranu doprovázet Venuše (přesné spojení Venuše a Slunce 26.3.). Spojením krále Slunce s laskavou a kreativní Venuší v Beranu vzniká něco nového, probouzí se láska k životu, odvaha žít a touha tvořit. Nechceme-li přežívat, ale žít, pak láska k životu vítězí nad strachem, čímž posouváme své hranice, saturnské strachy, blokace a omezení.

Zároveň stále přetrvává neharmonický aspekt Saturna s Uranem v Býku, kdy autorita Saturn omezuje, blokuje a nastavuje hranice, testuje naši dospělost, nutí nás převzít zodpovědnost za svůj život a rebel Uran hledá možnosti, jak se vysvobodit ze zajetí, jaké jistoty opustit a změnit, aby mohl svobodně tvořit. Tento aspekt se opakuje 3x během roku (17.2., 14.6. a 24.12.2021) a ovlivňuje celý rok 2021.

Malé děti jsou často nemocné, ale proděláním nemoci posilují svoji imunitu a zvyšují svoji odolnost. Přizpůsobují se prostředí, ve kterém se pohybují a tím se stávají odolnými. Pokud děti nadměrně chráníme a oddělujeme od ostatních, bereme jim příležitost posílit a upevnit svoji imunitu a stávají se choulostivými. Slabá místa jsou napadnutelná, proto musí být chráněna, ale také mohou být různými způsoby posilována, utužována a otužována.

priroda

S probouzející přírodou máme možnost nabírat její silnou energii, zvyšovat odolnost, zpevnit slabá místa, posilovat svoji imunitu a překračovat hranice a omezení, které jsme si dali, často z pohodlnosti, kdy jsme svůj život odevzdali do rukou jiných, kteří se o nás postarají, a v bezpečí čekáme. Zároveň jsme frustrovaní, že nežijeme svůj život a nemůžeme si plnit svá přání. Strach nás zastavuje, spouští emoce, což je horší než situace samotná. Čím více se posilujeme a překračujeme své strachy, tím méně se bojíme.

Implikujme odvážného Marse a zodpovědného Saturna do svého života. Buďme jako malé děti, které vyžadují pozornost a dejme si ji, stejně jako péči. Pozorujme své chování, reakce a emoce a dělejme naučené věci jinak. Když měníme sebe, měníme své okolí. Využijme energii přírody a posilujme se zdravou přírodou. Buďme ve zdravé síle a důvěřujme životu jako malé děti.

A na závěr si můžeme zazpívat s Olgou Lounovou: „Protože to nevzdám, a tak to je.
Doletím ke hvězdám, až kam to jde. Ať vítr bouře proti nám, tíhu nesem každej sám. Nikdy to nevzdám a tak to je.“


Astrologie Hanna Lapacho

Článek napsala astroložka Hanna Lapacho, která spolupracuje s projektem Příznaky transformace již od roku 2018.
Její jedinečný, trefný a hluboký pohled na aktuální situace na nebi v rámci pohybu Slunce během roku v jednotlivých znameních, obohacuje každý měsíc čtenáře astrologické sekce webu Příznaky transformace ale i diváky YouTube kanálu Příznaky transformace, kde jsou tyto měsíční souhrny zveřejňovány v podobě graficky zdařilého audiočlánku.
Astroložku Hannu Lapacho můžete sledovat na jejím profilu na Facebooku:  https://www.facebook.com/Astro-Hanna-Lapacho-323836838172403/


 

 

Nejčtenější články na našem portálu osobního rozvoje

16 květen 2020 1083545
Věřím, že každý se někdy zarazil nad časem (čísla na hodinách, to ale není čas…), který na sebe...
4 listopad 2019 502424
Taky jste si všimli, že stále více lidí hlásí různé formy intolerance nebo alergie na pšenici,...
16 leden 2016 417421
Naše jméno nás representuje na veřejnosti a je do jisté míry i naší vizitkou. Každé jednotlivé...
30 září 2020 336748
V České republice je to bohužel často pravda, jelikož patříme na první místa v evropském žebříčku...
27 říjen 2018 260025
Byla roztěkaná, utahaná a kafe pila neúměrně rychle. Prý musí brzy jít, protože na ni doma čeká...
1 prosinec 2020 259580
Nauka o číslech nebo-li numerologie je prastará opravdu zajímavá věda. Možná právě proto byla po...
2 prosinec 2019 246443
1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek Pocit únavy po probuzení...
12 prosinec 2020 229116
Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED -...
17 červenec 2020 228237
Proč tato nemoc rapidně mezi lidmi narůstá? Proč tomu tak je skrz naší duši?? DUCHOVNÍ PŘIČÍNA:...
3 srpen 2019 203995
Zajímá vás, zda jste byli v minulém životě mužem či ženou nebo příčina smrti, co nás čeká po...
16 květen 2021 203568
VYSOKÝ KREVNÍ TLAK - Duchovní příčina Vysokým tlakem trpí lidé, kteří v sobě dusí VELKÝ TLAK....
15 červen 2021 197804
Každá myšlenka vibruje, každá myšlenka vyzařuje nějaký signál a současně přitahuje jí odpovídající...
17 září 2020 177843
V dnešní době snad už neexistuje jediná žena, která by neměla nějaké "ženské problémy". Čím je to...
27 srpen 2020 175855
Většinu mužů přitahují silné ženy. Někdo si na ni troufne jiný jen tak z povzdálí kouká a...
7 leden 2018 175444
O konceptu dvojplamenů toho bylo napsáno hodně a koluje mnoho názorů a přesvědčení. Zdá se, že...
6 prosinec 2018 166863
Jste štíhlá, cvičíte, držíte dietu, ale stále nemůžete zhubnout velké břicho ? KDE JE CHYBA? Náš...
30 září 2019 161042
Mohlo by se zdát, že čísla na dveřích jsou abstraktní, kromě základní orientace nic neznamenající...
13 duben 2020 155509
Pokud opakovaně vídáte čísla 11, 111 nebo 1111, je pro to důvod. Nejčastějším způsobem, jakým...
11 červenec 2019 154864
Slovní spojení "jako v bavlnce" může mít různé odstíny... Víte, jaké látky obsahují vaše...
25 listopad 2020 154295
Často se dva dospělí dají dohromady a jenom donekonečna přehrávají svá dětská dramata. Poměrně...
23 září 2019 152160
"To, čím jsi, záleží na třech faktorech:na tom, co jsi zdědil, co z tebe udělalo tvé okolí a co...
6 leden 2021 139842
Tak jak nic v životě není náhoda, není ani náhoda, že žena porodí syna. Tím, že žena přivede na...
24 květen 2018 135497
Každý z vás jistě ví, jaký se píše rok, nyní, když dávám dohromady tento článek, jsme na sklonku...
21 květen 2020 117258
OBKLAD Z JABLEČNÉHO OCTA: – Vezměte si bavlněný ručník nebo nějaký hadřík a namočte ho v...