Dnešní den Venuše končí svou retrográdní pouť a zůstane po téměř celý zbytek dne tzv. stacionární.

Vpřed se vydá až ve 23.49 hod. SELČ. Když planeta mění směr, její energie se nemůže projevit normálním způsobem. A tak se možná budeme celý den cítit ještě v lehkém chaosu, alespoň, co se lásky týče. Můžeme se teď ohlédnout k našim vztahovým, finančním, hodnotovým rozhodnutím. Čekáme co vykvete, a rozkoukáváme se společně s ní.

Venuše končí svou retrograditu na  26° 54´ Ryb a současně se teď nachází v konjunkci s Chironem v Rybách a v kvadratuře na Saturn ve Střelci. Naše hodnoty se nejspíš v posledních šesti týdnech otřásly v základech. Stejně tak jsme možná horko těžko hledali hranice vlastní sebehodnoty. Postupně v průběhu příštích několika týdnů se záležitosti, jimž Venuše vládne (včetně lásky a peněz) budou pohybovat dopředu a přímočařeji. Naše důvěra v sebe a vesmír se obnoví, dokážeme také snadněji a otevřeněji vyjádřit náklonnost, takt, diplomacii.

Dnes ovšem, zatímco dochází ke změně směru, se můžeme cítit zmatení nebo dezorientovaní. Je důležité, abychom zůstali trpěliví a ponechali si čas na zpracování vnitřních pochodů a pocitů. Venuše se navíc časem vrátí do znamení Berana (28.4.) a znovuzažehne naše plány, přinese jiskru do vztahů. Ve spojení Venuše a Berana se budeme opět cítit v síle, vzroste naše chuť prosadit se a uchopit konečně naše vize tak, jak jsme si je na začátku roku předsevzali, obohaceni o určitou zkušenost!

Měsíc dnes pokračuje své putování znamením Střelce po celý den. Nemáme teď úplně potřebu zabývat se praktickými záležitostmi. Navíc se Luna potkává odpoledne v kvadratuře na Neptun v Rybách (15.14 hod. SELČ) a možná ještě více zamlží okolnosti, názory, postoje toho, co považujeme ve svých vztazích momentálně za funkční, kde je pravda o nás a o okolí. Střelec podporuje jednoznačně pravdu a svobodu. Míří k vyššímu smyslu. A tak společně s ním hledáme!

O co se dnes můžeme opřít?

Luna se dostane naštěstí také do harmonického spojení s Jupiterem ve Vahách (23.15 hod. SELČ) a my díky tomu zacítíme růst a možnosti, které jsme byli schopni zažívat od loňského podzimu. Intuitivně víme naprosto přesně, kde máme dveře otevřeny. A tak těsně před tím, než se Venuše vydá vpřed, cítíme jasný posun a východ ze záležitostí a okolností, ve kterých jsme již dlouho zabředlí. Nezapomeňmě, že ještě couvá Merkur v Býku, a ten nás také doslova nutí přehodnotit praktické kroky a plány. Ale díky Venuši a Jupiteru se do našeho života vrací naděje a víra, a ty nám na sklonku dne pomáhají otevírat nový prostor!

Krásné a léčivou energií naplněné (s)plynutí přeje 
Pavlína

Autorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

Pavlína Holancová"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."

loading...

Další zajímavé články:

Křemelina DiatomPlus 300x300
banner2.gif

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru s novinkami našeho projektu.