NĚCO KONČÍ, NĚCO ZAČÍNÁ

Tak je to tady, dlouho očekávaná sezóna zatmění (nyní Měsíce, za dva týdny Slunce), období situací a rozhodnutí s velkým a dlouhodobým dopadem na náš život. Částečné zatmění Měsíce, viditelné i u nás, nastane spolu s úplňkem ve Vodnáři v pondělí 7. srpna večer.

Obojí je časem kulminace, rozhodnutí, krize - věci spějí k vyvrcholení.

Při zatmění Měsíce stojí Země mezi Sluncem a Měsícem a vrhá svůj stín na měsíční tvář, což přináší zajímavou symboliku. Měsíc reprezentuje naše emoce, instinkty, nevědomé a automatické jednání. Na Zemi ale stojíme nohama, je zosobněním všeho, co je stálé, pevné, stabilní a reálné. Když stín Země dopadá na Měsíc, stává se to, co cítíme, skutečné a hmatatelné; umožňuje nám prakticky se vypořádat s našimi emocemi. Je to čas rychlého zpracování podnětů, emocionální reset.

Toto zatmění nastává ve znamení Vodnáře, poblíž Jižního lunárního uzlu, Dračího ocasu - přináší tak téma toho, co je třeba nechat jít a propustit. To se týká nás všech, ještě silněji však toto téma bude pociťováno lidmi se Sluncem, Měsícem či Ascendentem ve Vodnáři a také těmi, jejichž osa lunárních uzlů kopíruje současnou konstelaci.

Jde o lidi narozené v těchto obdobích: 22.11.1942 – 11.5.1944, 11.6.1961 – 23.12.1962, 6.1.1980 – 24.9.1981, 10.4.2000 – 13.10.2001. Ukončujeme věci pocházející z období kolem roku 1999.

Vodnář je spojen se vším, co je progresivní, nové, originální, inovativní.

Může však být také v opozici za každou cenu (a jen proto, aby v ní byl), neustále rebelující a fixovaný na nějakou utkvělou představu. Objektivní, ale také schopný takového odstupu, až se stane odpojeným, izolovaným a poněkud robotickým. Toto vše může vyplynout, v závislosti na tom, kde se v našem horoskopu Vodnář nachází.
Měsíc v trigonu k Jupiteru naznačuje příležitost pracovat na našich vztazích k ostatním a rozvinout je. Říká nám, že spolu jsme lepší a silnější, Jupiter ale stále ještě je i v kvadratuře s Plutem - probíhá tedy velká proměna našich vztahů, ale pod povrchem lze najít i touhu po kontrole a mocenské hry. Měsíc je také v opozici s poslední dobou poněkud rozpáleným Marsem ve Lvu, toužícím po pozornosti.

Společně tedy pracujeme lépe, ale také čelíme konfliktům a vzhledem k Vodnářově rebelantství a Marsově netrpělivostí se může zatmění v našem životě projevit i jako pubertální záchvat vzteku. Vodnář - a jeho protipól, Lev - vyjadřují dynamiku skupiny, společenství lidí versus člověka jako individuality. Pocit odlišnosti od skupiny či potřeba prostoru k vlastnímu vývoji tak může vést jak k vzteklým scénám, tak k odvážným průlomům ve jménu vlastní svobody.

Co s tím vším?

Měsíc v semisextilu s Neptunem na pozadí našeptává, že ve hře je vyšší smysl, že pod vším tím rámusem venku i uvnitř nás jde o náš vývoj a probuzení a že je třeba naslouchat své intuici. Je připomenutím, že jsme všichni propojeni a vše, co vnímáme, je odrazem kolektivního nevědomí. Toto zatmění poukazuje na konflikty v nás a mezi námi, které se týkají našeho osobního i kolektivního vývoje - kudy a kam má vést, jak má vypadat, kde jsou hranice toho, kde dovolíme druhým rozhodovat o našem životě a kde berou svůj vliv na nás jako samozřejmost (a naopak). Také nás varuje před tendencí utéct do hlavy a odpojit se od vlastních emocí. Pokud nás teď zahlcuje chaos a nevíme, co dělat dál, je třeba věci zjednodušit a podívat se na ně z širší perspektivy. Je možné, že abychom mohli vyrazit kupředu a převzít větší zodpovědnost za náš život, bude nutné udělat nejdříve pár kroků zpátky.

V období následujících dvou týdnů se můžeme ve vztahu k některým částem našeho života či sebe samých cítit jako ve stavu jakési "archetypální smrti". Je třeba pustit něco v nás, čeho jsme se dosud drželi či jsme na to zvyklí, ale drží nás to zpět. Novoluní ve Lvu 21.srpna pak bude příležitostí se na nějaké úrovni znovu narodit.

Doporučenými kameny pro energie úplňku a zatmění Měsíce jsou ŽLUTÝ FLUORIT a AZURIT. Žlutý fluorit přináší naději a poskytuje sílu a ochranu na naší cestě k uzdravení. Azurit zlepšuje náš úsudek, posiluje vizi, motivaci a sebejistotu. Pomáhá nám také vidět a ocenit i úspěchy, kterých jsme již dosáhli.

Autorka článku: Soňa Jaššáková https://www.facebook.co/KristalovaHvezda/

Kristalova hvezda Krystalová astrologie neboli hvězdná krystaloterapie. Intuitivní propojení principů astrologie (a jiných příbuzných oborů) a energetických vlastností minerálů, polodrahokamů, kovů a drahých kamenů.

Služby: Na základě Vašeho horoskopu vám doporučím kameny, minerály, kovy, které budou celkově podporovat Váš osobní rozvoj a růst. Mohou se tak stát Vašimi přáteli na celý život.

Pokud řešíte nějaký problém a potřebujete větší podporu při jeho řešení, je možné Vám indiviuálně doporučit konkrétní kameny vhodné pro dané použití. Lze použít např. při nedostatku sebedůvěry a sebelásky, pro zvládání emocí, podporu komunikace a sebevyjádření, pro podporu Vaší celkové hojnosti, vztahů a v mnoha dalších situacích.

Vycházím z detailní analýzy Vašeho horoskopu, proto Vám bude doporučena kombinace kamenů přímo pro Vás a Vaši konkrétní situaci. 

Využít podpory kamenů pak můžete různými způsoby - nosit je u sebe, dát si je pod polštář, nechat si z nich vyrobit šperk či osobní talisman, pít krystalové elixíry.

Horoskopy a astrologická povídání

  • 1
  • 2
loading...

Další zajímavé články:

banner2.gif

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru s novinkami našeho projektu.