Pavlína Holancová: KRÁSNÝ ÚPLNĚK V RYBÁCH!

Dnešní úplněk v Rybách nastane přesně v 9.03 hod. SELČ, když se Slunce v Panně dostává do opozice na Lunu v Rybách. Úplněk upozorňuje na protichůdné síly nebo polarity v našem životě. Ego a emoce, práce a domov, nebo to, co potřebujeme oproti tomu, co chceme. Vnitřní napětí a vnější tlaky mohou vést ke konfliktům a krizím. Emoce a a instinkty dosahují vrcholu za úplňku. Zvýrazňuje se dynamika vztahů.

Zatmění na ose Lev-Vodnář nám nejspíše vytáhla témata spojená s vlastní individualitou, sebevyjádřením, autenticitou. Možná to někde i zabolelo, nyní se každopádně přesouváme na pomyslné astrologické mandale osudu k polaritě Panny-Ryba. Jsme více konfrontováni s tím, jak se v realitě dokážeme propojit se spiritualitou, jak zachovat běžnou rutinu a neztratit přitom víru a transcendentní přesah. Jak věřit svým instinktům a neztratit se. S úplňkovou fází vždy něco končí. Kde je teď naše energie uzavřená a neproudí? Čeho se potřebujeme zbavit, abychom mohli přijmout a udělat změnu?

Nejspíš teď cítíme velkou touhu vyčistit prostor, posunout věci dál, zbavit se starého a nepotřebného! Emoce a instinkty dosahují za úplňku svého vrcholu, můžeme teď získat objektivnějí a vyváženější pohled na osobní vztahy. Je jasněji vidět na pocity způsobující nesoulad. Cíle, pro které jsme se 21. srpna rozhodli,  mohou být momentálně dokončeny, je to první doba sklizně od zatmění. Tehdy jsme se nejspíš k něčemu odhodlali, uvědomili si jaké změny chceme učinit, co přesně vede k dlouhodobému a trvalému úspěchu.

Dnešní úplněk je silně ovlivněný retrográdním Neptunem. Hlavním tématem je tak spiritualita, ideály, sny, iluze, lži, zmatek, slabost. Momentálně se můžeme dívat a je více vidět na to, kde si ve svých vztazích lžeme do kapsy, podléháme falešným iluzím, sny a přání vydáváme za možnou realitu. S Lunou v konjunkci s Neptunem jsme tak trochu „vydáni na pospas“ svým snům. Cítíme, že je potřeba jim naslouchat, ale na druhé straně s polaritou Panny také filtrovat jejich poselství. S Rybami ovšem vchází do našeho života více soucitu a empatie, jsme citlivější ke svým potřebám i druhých, připouštíme, že nic se neděje náhodou a odpouštíme sobě i druhým všechny slabosti. Soucit a odpuštění je cestou ze tmy do světla!

Důležitým aspektem tohoto úplňku je i Venuše v kvinkunxu na Lunu a Neptun a ukazuje na možnou nerovnováhu mezi tím, kolik lásky dáváme a kolik jí dostáváme, nůžky se rozevírají a úplněk ukazuje, kde je potřeba udělat radikální změnu. Merkur se dnes vydává vpřed a 9. září se dostane opět do znamení Panny. Momentálně nás ovšem konfrontuje s přehodnocením cílů, plánů, snů a rozhodnutí. Ve Lvu potřebujeme myslet ve velkém, a nyní se v realitě nadechujeme k tomu, abychom to všechno zvládli! Důležitým poselstvím tohoto zatmění je ovšem důvěřovat, nepodléhat pochybnostem, zůstat ve své síle. Momentálně se prostě čistí pole, děláme prostor pro nové, pak mohou naše velkolepé sny a přání dojít skutečnosti!

Krásné úplňkové (s)plynutí přeje Pavlína


Vysílání s Pavlínou Holancovou na téma zatmění v astrologii:

Autorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

Pavlína Holancová"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."

loading...

Další zajímavé články:

  • Vše
  • Horoskopy
  • Pes
  • Rok 2018
  • Znamení Zvěrokruhu
  • čínský Rok
banner2.gif

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru s novinkami našeho projektu.