Pavlína Holancová: KRÁSNÝ ÚPLNĚK V BERANU!

Dnešní úplněk nastane přesně ve 20.40 hod. SELČ. Jedná se o lunární fázi, kdy se Slunce nachází v opozici na Lunu, což zvýrazňuje polaritní síly v našem životě. Tentokrát se nacházíme na ose Váhy (Slunce) a Beran (Luna). Díky tomu vychází na povrch skryté souvislosti, je lépe vidět na nerovnováhu ve vztazích. Intenzivní emoce symbolizované Lunou dosahují za úplňku vrcholu. Je tak vidět na jakoukoliv vztahovou dynamiku či negativní pocity způsobující neharmonii.

Na této ose úplněk osvětluje konflikt mezi JÁ a TY. Pomáhá nám nastavit rovnováhu našimi osobními potřebami a potřebami těch druhých, především těch, kteří jsou nám nejbližší. Mezi nezávislostí, autonomií na jedné straně a závislostí a soudržností a přátelstvím ve vztazích na straně druhé. Soběstačnost versus sdílení. Luna na obloze v plné síle světla symbolizuje vnitřní stav „osvícení“ v našem životě. Nové pocity mohou vést k uvědomění toho, co opravdu cítíme, a ke komu. Potřebujeme se teď vyjádřit, vyslovit, hovořit, sdílet to, jak se v něčem cítíme. Vliv tohoto úplňku trvá dva týdny a vztahuje se k poslednímu novu v Panně (z 20. září). Některé cíle, záměry, ale i přání mohou být naplněny, nebo naopak, definitivně pohřbeny. Přizpůsobili jsme některé plány realitě, nenadálým změnám a nyní se již potřebujeme s Beranem jednoznačně rozhodnout a prosadit.

Venuše (Váhy) a Mars (Beran) jsou vládci dnešního úplňku, a navíc se dnes potkávají v zemském znamení Panny (18.53 hod. SELČ). Důraz je tak kladen na  vášeň a tlak. Ale také vřelost, asertivitu, potřebu udělat jednoznačné rozhodnutí. Možná se cítíme přímo tlačeni (s Beranem) k tomu udělat něco kreativního, uměleckého (Váhy). Máme dnes sklon doslova se zamilovat na první pohled. Venuše je diplomatická, jemná, romantická, citlivá, zatímco Mars je přímý, sexuální, asertivní. Venuše dnes může zjemnit Marsovu agresivitu, a Mars naopak romantické impulzy Venuše jasnější, zřejmější. Můžeme dnes cítit soutěživost v našich vztazích, ale na durhou stranu chceme do našich pracovních vztahů, situací, projektů, služeb vnášet více kreativity, krásy, smyslnosti. Spojení vnitřní ženy a muže nás vede k větší celistvosti, rovnováhy v životě.

Dnešní úplněk (nachází se na 12°42′ Berana) je také přímo ovlivněn Merkurem ve Vahách. Komunikace a vyjádření pocitů se stane hlavním tématem v průběhu následujících dvou týdnů. Jednání všeho druhu, nastavení smluv, partnerské debaty, vyjednávání podmínek. Úplněk se ovšem nachází také v kvinkunxu na Neptun v Rybách, a tak nejspíš budeme konfrontováni s nahlédnutím nějakých iluzí, lží, zpochybnění ve vztazích. Ovšem Pluto v dynamice na celou úplňkovou osu přinese jednoznačnou konečnost tam, kde jsme si nejspíš nedostatečně nastavili ve vztazích hranice. Jak si mohu uchovat lásku a naději, kreativitu, inspiraci a neztratit se v hodnotách, kontrole a manipulaci druhých? Intenzivní Pluto nesnese kompromisy tam, kde to brání naší jedinečnosti, individualitě. Je čas uvědomit si co opravdu chceme, a jak toho můžeme dosáhnout!

Krásné čtvrteční (s)plynutí za úplňku přeje Pavlína


Vysílání s Pavlínou Holancovou na téma zatmění v astrologii:

Autorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

Pavlína Holancová"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."

loading...

Další zajímavé články:

  • Vše
  • Horoskopy
  • Pes
  • Rok 2018
  • Znamení Zvěrokruhu
  • čínský Rok
banner2.gif

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru s novinkami našeho projektu.