Křišťálová hvězda: ÚPLNĚK V BERANU - TANEC NA LANĚ OKEM BOUŘE

Představte si, že jste tanečník, akrobat a provazochodec. V této chvíli stojíte na začátku lana a čekáte, až zazní první tóny písně, abyste udělali krok vpřed. Víte, že na druhém konci lana je velmi krásná žena, i když ji vidíte jen zdálky. Velmi toužíte po setkání s ní. To lano je zavěšené vysoko nad stadionem plným lidí - někteří vás povzbuzují, někteří si z vás dělají legraci, některé nezajímáte, někteří vám říkají, že na to nemáte. Každopádně je tam spousta hluku, křiku a podnětů, odvádějících pozornost. Rozčiluje vás to, jste plný vzteku a také strachu. Nepříliš příjemná představa, že?

Jahodový křemenZačíná hrát hudba - krásná, melodická, cítíte ji přímo v srdci. Seberete veškerou odvahu, zhluboka se nadechnete, přestanete vnímat hluk kolem či se dívat pod sebe a kolem sebe - a jdete. Z druhé strany se k vám přibližuje váš protějšek. Musíte být oba velmi opatrní, kontrolovat každý pohyb i svůj dech, nejen proto, abyste nespadli dolů vy, ale aby jste neopatrným krokem nerozhoupali lano příliš i pod tím druhým. Zároveň musíte důvěřovat, že on neshodí vás. Jste v tom spolu. Nakonec se setkáte, přesně uprostřed a čas se zastaví v momentu dokonalé a živoucí harmonie, lásky a radosti. A teď vás čeká úkol, jak se oba, nyní již propojení, dostanete zpět na zem.

Dva provazochodci a situace na stadionu představují jak dnešní úplněk, tedy opozici Slunce ve Váhách a Měsíce v Beranu, tak dnešní konjunkci Venuše a Marse v Panně. Beran i Váhy, Venuše a Mars představují silné téma - já a ty, my a oni, muž a žena, stejně jako náš vnitřní muž a vnitřní žena a jejich vztah a spojení. Projeví se to pochopitelně ve vztazích, přitažlivost a touha po propojení bude vysoká. To hlavní však proběhne uvnitř - na nějaké úrovni máme možnost zažít svou celistvost, nedáme-li převálcovat světem okolo ani vnitřními pochybnostmi.

Měsíc je v opozici nejen se Sluncem, ale i s Merkurem a Vestou. To může přinést hlasité hádky o to, kdo má tu jedinou pravdu (ani jeden a oba zároveň) a také sklon sice mluvit, ale neposlouchat a spíše reagovat než odpovídat. Důležitým poselstvím Merkura a Vesty ve Váhách je dívat se na druhé s pochopením, empatií, péčí a bez souzení. Pochopitelně, na některé z nich se můžeme dívat a vidět, že by nám bylo lépe bez nich, zvláště pokud si nárokují příliš velkou část našeho času či energie. Nicméně právě díky zjemnění našeho pohledu a zmírnění našich očekávání je můžeme vidět jasněji, takové, jací opravdu jsou místo snahy je přetvořit v takové, jaké je mít chceme.

SodalitMěsíc je také v kvadratuře s Plutem a Venuše i Mars nastupují do kvadratury se Saturnem a opozice s Chironem a tak můžeme mít pocit, že to, co si nejvíce přejeme, je nám upíráno - a že když se nám podaří udělat krok či dva kupředu, jsme pak nuceni vrátit se zpět. Zvláště silně tento vliv budou vnímat lidé s planetami na 16-23 stupni znamení Střelce nebo Panny. Někdy, jak se zdá, není možné prostě nechat všechno za sebou a jít dál, změnit situaci, domov, vztah, práci či zemi.

Nicméně, Mars je bojovník, který se nevzdává a tak to nedělejme. Současná situace může představovat opravdový oříšek, přesto vyzývá k tomu, abychom do toho s odvahou skočili a pokusili se uspět. Je však pravděpodobně nutné být konkrétní a udělat si jasno v tom, kam jdeme a čeho chceme dosáhnout. Pokud není změna možná hned, důvodem bývá naše vlastní zaseknutí se v příběhu, který vyprávíme sami sobě a který nás vnitřně drží na místě. Tento úplněk je naším testem, pozvánkou k tomu, připomenout si, kdo opravdu jsme - pod tlakem, v krizi, když je toho na nás příliš, když se nám nedaří. Můžeme cítit strach - a pochybnosti, frustraci, hněv, vztek, střídané optimismem a pak zase bolestí a strachem. Dovolme si cítit toto vše a i přesto anebo právě proto - jděme do toho!.

Za úplňku, a zvláště za úplňku v ohnivém Beranu, mohou být i emoce a konverzace ohnivé a zapálené, velmi osobně prožívané a mohou člověka velmi rozhodit. Ale Beran nezná porážku (maximálně dočasný problém a zdržení), není v jeho mentální výbavě a cokoli je schopen si vysnít a představit si, je také schopen uskutečnit. Překážky lze využít k vlastnímu posílení. Je to o výdrži. Pokud si myslíte, že už nemůžete (a není se čemu divit, poslední dva měsíce byly astrologicky opravdu velmi náročné pro všechny) a potřebujete nabrat dech, nezastavujte se a i kdyby bylo možné činit jen malé a opatrné kroky, je třeba jít dál. Musíte si zachovat spojení se sebou samým, s vyšším já, se svým středem. Jste-li odpojení, zaměřte se na sebe. Svět kolem může neustále odvádět Vaši pozornost k jiným věcem - jiným lidem, zprávám v médiích, každodenním povinnostech, světovým událostem. Vědomě omezit vnímání všeho toho hluku kolem může velmi pomoci. Buďte svým vlastním středem, uzemněte se, uvolněte se zapojením své vnitřní hravosti (třeba si vyfoukněte pár bublin z bublifuku) a vydržte. Bude to stát za to.

Doporučenými kameny pro zvládání úplňkových energií jsou SODALIT a JAHODOVÝ KŘEMEN. Sodalit nám pomáhá osvobodit se od strachu, viny a starých vzorců myšlení a tak umožňuje pozvolnou a klidnou změnu. Jahodový křemen přináší radost, povzbuzuje k hravosti a inspiruje nás k tomu, vidět život a svět znovu očima dítěte.

https://www.youtube.com/watch?v=ku7rPXoLRvI
https://www.youtube.com/watch?v=wmsVaWcVtco

Autorka článku: Soňa Jaššáková https://www.facebook.co/KristalovaHvezda/

Kristalova hvezda Krystalová astrologie neboli hvězdná krystaloterapie. Intuitivní propojení principů astrologie (a jiných příbuzných oborů) a energetických vlastností minerálů, polodrahokamů, kovů a drahých kamenů.

Služby: Na základě Vašeho horoskopu vám doporučím kameny, minerály, kovy, které budou celkově podporovat Váš osobní rozvoj a růst. Mohou se tak stát Vašimi přáteli na celý život.

Pokud řešíte nějaký problém a potřebujete větší podporu při jeho řešení, je možné Vám indiviuálně doporučit konkrétní kameny vhodné pro dané použití. Lze použít např. při nedostatku sebedůvěry a sebelásky, pro zvládání emocí, podporu komunikace a sebevyjádření, pro podporu Vaší celkové hojnosti, vztahů a v mnoha dalších situacích.

Vycházím z detailní analýzy Vašeho horoskopu, proto Vám bude doporučena kombinace kamenů přímo pro Vás a Vaši konkrétní situaci. 

Využít podpory kamenů pak můžete různými způsoby - nosit je u sebe, dát si je pod polštář, nechat si z nich vyrobit šperk či osobní talisman, pít krystalové elixíry.

loading...

Další zajímavé články:

  • Vše
  • Horoskopy
  • Pes
  • Rok 2018
  • Znamení Zvěrokruhu
  • čínský Rok
banner2.gif

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru s novinkami našeho projektu.