Pavlína Holancová : VENUŠE VSTUPUJE DO VAH – láska jako zrcadlo!

Dnes se planeta lásky „stěhuje“ na pár týdnů (přesně do 7. listopadu) do znamení Vah (12.11 hod. SELČ). Promění se tak způsob a priority v tom, jak chceme být milovaní a jak milujeme ostatní, co nás dělá šťastnými, naše partnerské ideály. S Venuší ve Vahách jsme blíže k tomu, zahlédnout v našich vztazích – jako v zrcadle – odraz sebe samých. Co se nám na druhých líbí, či nelíbí – jsou do velké míry naše vlastní hodnoty, mnohdy spíše neuvědomované.

Ve znamení Vah je to první Venuše, která se setká s ostatními nad horizontem zvěrokruhu.

Ukazuje tedy na způsob, jak jsme schopni a ochotni doslova přivábit do života kontakt, být ve spojení. Nejde o to se propojit na hlubinné, duševní úrovni, zemřít a proměnit se ( to je doménou Štíra). Naopak, Váhy jsou mistry všeho diplomatického, a spojení potřebují udělat za každou cenu, respektive jde o to, je nalézt. S Venuší ve Vahách se nás nejvíc dotýká KRÁSA A EROS. Dokonalé formy. Pravda a spravedlnost. Rovnováha a harmonie. Ideál, který hledáme v nedokonalém světě.

Ovšem nenechme se mýlit, v sedmém domě, jemuž Venuše vládne, se nachází také naši nepřátelé. V psychologickém pohledu bychom se na to mohli dívat jako na vše, co se nám samotným na nás nelíbí, je pro nás nepřijatelné, nemáme to rádi. Jako jasný kontrast k tomu, co milujeme. A o tom přesně Váhy jsou, někde mezi tím, se nacházíme v rovnováze. Stínovou stránkou této pozice VENUŠE je závislost, nekonzistentnost, povrchnost. Ve snaze vyhnout se nepříjemným situacím, konfliktům, rozhodnutím, se stáváme „nedobrovolnými“ oběťmi vlastních vztahů. Namísto spojení protikladů, tak dochází k falešnému hrdinství, přetvářce, farizejství.

Merkur se momentálně nachází také ve znamení Vah a doplňuje tak kardinální (iniciativní) a vzdušnou (intelektuální) atmosféru na nebi.

Navíc se blíží do kvinkunxu na Chiron v Rybách. Díky tomuto aspektu se jen těžko pro něco rozhodujeme, máme tendenci pochybovat o tom, co a jak vnímáme a cítíme. V jednání s druhými dochází k nereálným očekáváním, slibům, nedorozuměním. Navíc se Merkur blíží do opozice na Uran v Beranu (v retrográdní fázi), což ještě přiostřuje komunikaci. Vyvolává dilema. Ale také nás inspiruje k novým nápadům či dokonce přehodnocení plánů. Víkend tak přinese nečekaná překvapení a změny postojů. S Lunou po celý den ve Lvu v harmonickém spojení se Sluncem ve Vahách (sextil, 22.33 hod. SELČ) také vnitřní klid, a přes všechny možné vztahové otázky i pocit, že nakonec víme, co přesně chceme, i jak toho dosáhnout.

Krásné sobotní (s)plynutí přeje Pavlína


Navazující články:

Pavlína Holancová: TAJEMSTVÍ ZATMĚNÍ - astrologický fenomén

Daniela Hannah: Horoskopy na ŘÍJEN 2017 pro jednotlivá znamení

Daniela Hannah: Horoskopy na listopad 2017

Petra Nel Smolová: Cykly kolektivního vědomí

Soňa Sofi: CESTA KARMICKÉHO OČIŠTĚNÍ

Soňa Sofi: CO NÁM PŘINESE NOVÝ MĚSÍC ŘÍJEN 2017


Vysílání s Pavlínou Holancovou na téma zatmění v astrologii:

Autorka článku: Pavlína Holancová - lektorka, astroložka, terapeutka a konstelářka https://www.pavlinaholancova.cz/

Pavlína Holancová"Preferuji jungiánské, hlubinně orientované pojetí astrologie. Pracuji s archetypy různých mytologických tradic, a také s rodinnými a rodovými tématy a liniemi. Od roku 2010 intenzivně (jedenkrát měsíčně) pracuji se skupinami.  Stavím rodinné, systemické a archetypální konstelace. Vedu semináře osobního rozvoje, terapeutické skupiny a doprovázené poutě. Poskytuji poradenství a vyučuji ve vlastní Astrologické škole. Ve své praxi využívám především metodu rodinných a systemických konstelací, systemicko-rituální přístup, vlastní rituály, práci s tělem, práci v krajině (zrcadlení krajiny), systém Aura-Soma a doTERRA."

loading...

Další zajímavé články:

  • Vše
  • Horoskopy
  • Pes
  • Rok 2018
  • Znamení Zvěrokruhu
  • čínský Rok
banner2.gif

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru s novinkami našeho projektu.