Luna dnes dopoledne pokračuje putování znamením Štíra. Luna (ještě ve Štíru) také vytváří dnes ráno harmonický sextil na Marta v Panně, předtím než obě tělesa změní znamení.  Dopoledne tak silně potřebujeme projevit své touhy, nejspíš ty, které se od pátku vyjevují a prohlubují. Cítíme určitou naléhavost, potřebu projevit své city. Cítíme se zase o něco víc proměněni, dotkli jsme se konečnosti.

Odpoledne, se vstupem Luny do Střelce se začíná měnit atmosféra (13.56 hod. SELČ), vnímáme větší touhu po dobrodružství, učení, životní moudrosti a zkušenostech. Se Střelcem se otevíráme vyšším cílům, smyslu, napínáme šíp a intuitivně střílíme daleko za horizont. Naše cíle jsou teď větší, vize barevnější. Co je možné, cítíme, že příležitostí je spoustu, je potřeba se rozhodnout a vyrazit. Cítíme naději, pozitivní emoce, zapalujeme vnitřní oheň, to on nás teď nadšeně vede na naší životní cestě. Spíše než praktické touhy nám pomáhá objevit naše nenaplněné ideály a vize. To jestli se vydáme, záleží také na dalších aspektech.

Důležitým aspektem je dnes vstup Marta do znamení Vah (20.29 hod. SELČ), kde zůstane až do 9. prosince.  Společně s ním se začínají proměňovat naše aktivity, strategie, způsob jakým jdeme do akce a jsme schopni a ochotni riskovat. Zatímco Mars v Panně měl své aktivity předem a do detailu naplánovány, s Váhami je naše pozornost směřována více k duševním a intelektuálním aktivitám, debatám. Potřebujeme teď zvážit všechny možnosti, obě strany mince, než učiníme jednoznačné rozhodnutí.

Pod tlakem se tak s Marsem ve Vahách můžeme stávat příliš nerozhodnými či pasivně agresivními. Neprojevujeme se přímo, ale potřebujeme vše dělat stylově, nic přímého a jednoznačně vyjádřeného nás teď neláká, obáváme se, že naše přímé jednání by mohlo vyvolat konflikt a to s Marsem ve Vahách není nic pro nás. Doba je vhodná pro aktivní hledání rovnováhy a harmonie. Nedělní odpoledne tak nabízí chuť vylepšovat naše nejbližší prostředí, sdílet s druhými své teorie a nápady o vztazích, umění, filozofii, povídat si o společnosti, ale s Lunou ve Střelci se potřebujeme obklopit ideami toho, co nás přesahuje! Cítíme, že celý vesmír je nám teď mnohem blíž – jak si na něj sáhnout?

Krásné nedělní (s)plynutí přeje Pavlína