Nastane v sobotu brzy ráno v 6.23 hod. SEČ na ose Štír (Slunce) – Býk (Luna). Slunce se dnes nachází přesně v opozici na Lunu. Tato lunární fáze vyzdvihuje protichůdné síly nebo polarity v našem životě. Vnitřní napětí a vnější tlaky mohou vést ke konfliktům a krizím, které odčerpávají energii. To, co potřebujeme v protikladu k tomu, co vědomě chceme. Měsíční vlastnosti emocí a instinktů dosahují za úplňku svého vrcholu.

Jasně vidíme na dynamiku vztahů nebo negativní pocity způsobující nesoulad. Obě „světla“ (Slunce i Luna) jsou momentálně ovlivněna především Neptunem v Rybách. Pozitivní spojení s touto transcendentní planetou nás dělá citlivějšími, intuitivnějšími, emocionálními a romantickými. Jsme více v kontaktu s pocity jiných lidí a se svým prostředím.. Snění a představivost jsou živější a kreativnější. Tento tranzit je vynikající pro umělecké a tvůrčí zájmy. Máme silnou představivost a ta nám ve spojení se Štříem a Býkem umožňuje dát věcen hmatatelnou podobu, dotknout se, vidět, cítit nebo slyšet. Máme větší smysl pro rytmus a tón, tanec a hudbu.

Neptun se svou mystickou půvabností a atraktivitou má příznivý vliv také na intimní vztahy. Osa Býk-Štír je osou prijímání (Býk) a dávání (Štír). S Neptunem nás vede k hlubšímu sdílení s blízkými, zejména s rodinnými příslušníky a partnery. Dnešní úplněk je také silně ovlivněn Venuší ve Vahách. Planeta lásky se momentálně nachází na stejném místě jako za posledního novu – 19. října. To zvyšuje a prodlužuje harmonickou energii dnešního úplňku a přináší přátelství, lásku a romantiku, ale také nutnost být trpěliví, a flexibilní. Uran tranzitující ještě pořád v retrográdním režimu ve znamení Berana nás dnes může nečekaně překvapit.

Které vztahové otázky jsme v druhé půlce října řešili či intuitivně podporovali? Cíle mohou být přehodnoceny či dokončeny, je doba sklizně. Navíc, s Jupiterem ve Štíru, se ještě umocňuje kontrast mezi zemitým, praktickým, mírumilovným Býkem a emocionálním, transformujícím, a o samotné hranice usilujícím Štírem. Které hodnoty si potřebujeme ponechat, kterých se můžeme v klidu vzdát, a které chceme sdílet s druhými?  Důvěrné vztahy, ale i osobní pohodlí, sexualita, začínají být v procesu proměny, která vyvrcholí novem ve Štíru, za čtrnáct dnů. Tento lunární cyklus slibuje naplnění čehosi magického, co dřímá hluboko v nás. Nejvíce jsou pak tímto procesem ovlivněni Býci, Štíři, Lvi a Vodnáři či ti z nás s osobními planetami v těchto znameních.

Krásné úplňkové (s)plynutí přeje Pavlína