Dnešní den je bohatý na výrazné aspekty. Dopoledne prožijeme pohodu  ještě s Lunou v Blížencích v harmonickém trigonu na Venuši ve Vahách. Tento aspekt k nám přiláká hodně příjemných kontaktů, pocit že se můžeme domluvit, a tak ještě najdeme kompromis tam, kde bychom ho později odpoledne nejspíš již nehledali. Luna těsně před polednem mění znamení a vstupuje do Raka (11.45 hod. SEČ) a je následována právě Venuší, ta opouští po pár týdnech Váhy a vstupuje do hlubinného Štíra (12.38 hod. SEČ).

Odpoledne se tak výrazně promění atmosféra. Venuše zůstane ve znamení Štíra do 1. prosince. Soustředíme se na hluboce vášnivé vztahy. Flirtování a povrchní kontakty nás nenaplňují, toužíme po spojení na úrovni „těla a duše“. Venuše ve Štíru přitahuje, ale i odkrývá tajemství a tabu. Ale také vše extrémní, intenzivní, nezapomenutelné. Je to velmi emocionální postavení pro Venuši. Ve vztazích teď potřebujeme prožívat mnohem víc vášně, smyslnosti a intenzivní energie.

S Venuší ve Štíru také cítíme atmosféru okolo nás mnohem intenzivněji, dokážeme číst mezi řádky, pocítit podprahové tendence. Současně hledáme v partnerství hlubokou intimitu, blízkost, pocit, že nás vztahy doslova „konzumují“. Společně s Venuší jsme také mnohem více nakloněni nahlédnout všechna skrytá, či tmavá zákoutí našich vztahů. Kde jsou kořeny toho, že nám to v partnerství právě nefunguje? Přibližujeme se svým temnějším stránkám.

Možná se teď více začneme zabývat strachem z přílišné zranitelnosti nebo z toho, že se vzdáváme své vlastní moci ve spojení s druhým. Venuše ve Štíru chce každopádně všechno nebo nic, a tak se někdy můžeme cítit jako na horské dráze. Povrchnost a průměrnost nás teď natolik odpuzují, že uděláme cokoliv, abychom své vztahy oživili, nejspíš si i přiznáme, že něco v našich vztazích potřebuje projít absolutní proměnou. Dnes dostáváme podporu od Luny v Raku v harmonickém trigonu na Jupiter ve Štíru. Přináší naději, nové možnosti, pocit hojnosti i bezpečí v kruhu blízkých. Plujeme teď v hlubokých vodách a cítíme větší plnost života!

Krásné úterní (s)plynutí přeje Pavlína