V sobotu nás čeká krásný ohnivý trigon mezi Lunou ve Lvu, Saturnem ve Střelci a Uranem v Beranu.

Máme příležitost provést změny a udělat pokrok v něčem, co si již delší dobu přejeme nebo o čem dlouho přemýšlíme. A to bez velkého rizika či nadměrného nasazení. Můžeme úspěšně aplikovat nové metody na staré projekty nebo přijmout originální a inovativní myšlenku a přeměnit ji na praktický plán. V záležitostech, které jsme již možná považovali za ztracené, může dnes nastat průlom nebo nové možnosti.

Díky příznivému spojení mezi Saturnem (tradiční) a Uranem (pokrokové) máme dnes ideální příležitost přijmout v sobě tyto protiklady a projevit je v realitě.  Tento aspekt se poprvé objevil 24. prosince 2016 a opakoval se 19. května 2017. Má tedy působnost po celý letošní rok. Je to období, kdy můžeme přinést více vzrušení do našich životů a současně udržet stabilitu a řád. Můžeme ho vnímat jako období nových začátků. Změny, které děláme, bývají neplánované, ale i úmyslné, ale možná také poměrně rychlé.

Především v sobotu si dokážeme více užít svobody, ale i přijmout závazky a přitom neztratit svou nezávislost a tvář. Luna ve Lvu ve spojení se Severním lunárním uzlem dává našim krokům jasný smysl, víme, že teď kráčíme tou správnou cestou, cítíme uspokojení, respekt druhých. S Lunou ve Lvu ovšem můžeme také zažívat frustraci, pokud jsme se ještě neodhodlali jít svou cestou a prosadit svou individualitu. Přitom někdy stačí docela málo – změnit úhel pohledu…

Luna se pohybuje ve znamení Lva až do pozdního odpoledne, a poté vstupuje do znamení Panny (17.43). Přináší zemitou a praktickou energii, kterou nás provede po celý zbytek víkendu. V neděli se Luna ovšem dostane postupně do kvadratury na Merkur a pomalu se bude blížit do opozice na Neptun. A tak pro nás bude možná těžší nalézt odpovědi, komunikace bude trochu zamlžená. Naše potřeba po efektivitě, řádu a pořádku, budou zahaleny chaosem. Pomoci by nám z toho mohlo Pluto. Luna se s ním blíží do harmonického spojení, a tak i přesto, že budeme mít pocit, že před víkendem jsme měli jasněji, cítíme, že osud máme pořád pevně ve svých rukách! Máme dostatek moci, abychom dělali potřebné kroky.

Krásné víkendové (s)plynutí přeje Pavlína